Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 13:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 11:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Zar nije jednostavnije da uzmes zol table? Važe 15 dana, 150e. Mada svakako posle carinjenja mislim da ne možeš da ih koristiš.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 12:03 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
zol su za uvoz iz nemacke, nema ih u fr. osiguranje u fr za mesec dana ce me izaci duplo jeftinije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 12:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
pa ondak još bolje ako je jeftinije plati doteraj i registruj na naše table.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 12:48 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
pa tako ce i da bude, krajem avgusta cu da idem da ga doteram, sad se samo raspitujem oko procedure uvoza da ne pogresim nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 12:51 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
da bi carinio auto, moras da ga odjavis. Da bi ga odjavio, moras da vratis tablice :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 13:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
odjavicu ga kad krenem iz fr, a ne znam kad trebam da vratim tablice, ja u svakom slucaju moram da dodjem sa njima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 13:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
da taj deo smo zaboravili :)

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 13:40 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
odnosno kad kreces iz fr ponistis saobracajnu i sa tako ponistenom vozis do granice, takva je procedura za uvoz iz fr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 14:05 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
mislim da ne moze tako. barem meni svaki auto koji stigne dodje sa tablicama i vazecom saobracajnom, pa tek onda to sve vratim u Svicu, i onda iz Svice mi vrate ponistenu saobracajnu :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 06 Jul 2013 15:55 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
citat:


Francuska
U Francuskoj dobijate saobraćajnu dozvolu koja je poništena/odjavljena, ali ne dobijate col saobraćajnu, nego auto slobodno vozite na tu odjavljenu, jer vas oni u njihovom elektronskom sistemu upisuju kao novog vlasnika.

---------------------------------
Mnogo puta me uvoznici pitaju: “Šta mi je potrebno od dokumenata”? Potrebno je znati da se dokumenti koji su potrebni za carinjenje u Srbiji razlikuju od zemlje do zemlje. Ovde ću vam dati spisak i objašnjenja po zemljama iz kojih se najčešće uvoze automobili u Srbiju. Ali, pre toga, moram da napomenem da za svaku zemlju važi da trebate da imate kupoprodajni ugovor overen kod notara, ukoliko ste kupili vozilo od fizičkog lica, odnosno račun, ako ste kupili od pravnog lica. Račun ne treba overavati kod notara. Takođe, ukoliko vam prodavac vraća porez, potrebno je da vam na stranoj carini izdaju izvoznu deklaraciju, odnosno ex-papir, kako ga zovu u Evropi, a koji morate da overite kod stranih carinika prilikom napuštanja EU. I, na kraju, ukoliko želite da iskoristite povlasticu koju vam omogućava SSP sa EU za automobile proizvedene na teritoriji unije, potrebno je da takođe na njihovoj carini izvadite EUR1 obrazac, odnosno da vam prodavac napiše izjavu na fakturi za iznose manje od 6.000€.

Nemačka
Za vozila iz Nemačke potrebni su brifovi, odnosno saobraćajna dozvola i vlasnički list. Popularno se nazivaju “mali i veliki brif”. U nekim slučajevima ćete imati jedan, a u nekima dva velika brifa, a uvek samo jedan mali. Pa, da objasnim kada dobijate jedan, a kada dva velika brifa: Kada automobil dovozite na točkovima, odnosno na zoll (col- po Vuku) tablama, tada prethodni vlasnik odjavljuje stari brif, ali vam ga daje. U velikom brifu ima mesta za upis dva vlasnika. Ako je u brifu upisan samo stari vlasnik sa leve strane, pa je desna strana prazna, onda će se vaše ime upisati u to prazno polje na desnoj strani (vidi sliku), a ukoliko su oba polja popunjena, onda će se vama izdati novi veliki brif na kome ćete vi biti upisani kao novi vlasnik na levoj strani. U malom brifu ćete uvek vi biti upisani kao vlasnik. I u velikom i u malom brifu će pored vašeg imena stajati i registarska oznaka zoll tabli koje su vam izdate. Ukoliko automobil dovozite na prikolici ili kamionu ili nekom drugom prevoznom sredstvu, nećete vaditi col table, i dobićete samo stari veliki i mali brif koji glase na ime prethodnog vlasnika. Spomenuh već col table. Njih je potrebno da vadite ako automobil dovozite na točkovima, jer uglavnom prethodni vlasnik neće da vam da da ga vozite na njegovim tablicama, nego ih odjavljuje, kao i brif, i vi onda vadite col tablice na svoje ime. Col tablice su, u stvari, tablice za izvoz ili bukvalno prevedeno “carinske tablice”. Zoll na nemačkom znači carina. Ovde bih naglasio da strogo vodite računa o tome da izvadite redovne col tablice, tzv. crvene, a nikako žute. Crvene tablice su redovne tablice za izvoz, a žute su kao naše PROBA table, i po pravilu se sa njima ne bi smelo voziti van Nemačke. Pošto su žute jeftinije, jer se vade na pet dana, a crvene na ne manje od 15 dana, do nedavno su svi dovozili na žute. Međutim, odnedavno Mađari ne tolerišu da se kroz Mađarsku vozi na tim tablicama, pa vam se može desiti da vas usput mađarska saobraćajna policija isključi iz saobraćaja na prvom parkingu, skine vam žute tablice i naplate vam kaznu od 80€. A, ako ipak imate sreće da vas ne zaustave, pa uspete da stignete do mađarsko-srpske granice, mađarski granični policajac vas sigurno neće pustiti preko granice, a takođe će vam naplatiti kaznu. Dakle, moj savet je da ne rizikujete, i da dovozite automobile iz Nemačke samo na crvenim colkama ukoliko se odlučite na dovoz na točkovima. Mada, ima još uvek onih koji hoće da uštede, pa doteruju auta na žutim tablicama do granice, a onda angažuju nekoga da im ih prebaci na prikolici do međuzone, dakle dok ne prođe Mađare, a onda kod naših nastavlja na točkovima. To prebacivanje se naplaćuje 50-70 €, pa mi i nije baš jasno kakva im je to ušteda. Što ne plati na tablice, plati na prikolicu. Još nešto vezano za zoll tablice… Da bi se dobile te redovne colke potrebno je da automobil ima važeći TUV (tif), odnosno važeću potvrdu o tehničkoj ispravnosti. Ukoliko ga nema, potrebno je prvo izvršiti tehnički pregled, gde se dobije tif, pa se tek onda vade colke. I, na kraju, pošto pretpostavljam da većinu zanima, cene colki se u Nemačkoj razlikuju od grada do grada i kreću se 90-140 €. Ako morate da prethodno napravite tehnički pregled, to zna da izađe i na 200€.

Italija
Iz italije vam je potreban libreto, odnosno saobraćajna dozvola, a ako je automobil odjavljen, što je najčešći slučaj, potrebna vam je i odjava koja se u Italiji izdaje kao poseban dokument.

Napominjem da se u Italiji ne izdaju col tablice, pa ili ćete se nagoditi sa Italijanom da vam dozvoli da ga terate na njegovim tablicama, a da mu kasnije vratite tablice i libreto da ih odjavi ili ćete ga morati transportovati na prikolici ili kamionu. Ukoliko vam Italijan dozvoli da ga terate na njegovim tablicama, obavezno napravite kopiju libreta koju ćete overiti kod notara, kako ne biste morali čekati da vam Italijan vrati odjavljen libreto da biste mogli registrovati automobil u Srbiji. Overena kopija važi jednako kao i original.



Austrija
U Austriji je potrebno da uzmete od prodavca dve saobraćajne dozvole i typenschein (tipenšajn). Saobraćajne dozvole su dva žuta duguljasta kartona, a tipenšajn je ujedno tehnički i vlasnički list. Stariji tipenšajni su knjižice A5 formata od nekoliko stranica, oni malo noviji su ogroman papir koji se razmotava, a najnoviji su jedan list A4 formata. Tipenšajni u sebi obavezno sadrže i COC (Certificate of conformity). Tu su tehnički podaci auta, kao i standardi buke i gasova, odnosno EURO standardi. U Austriji možete izvaditi col tablice. Međutim, nisu baš jeftine. Koštaju oko 250€, pa preporučujem svakome ko može da doveze auto na prikolici. Ne morate imati svoju prikolicu. Važno je da imate na raspolaganju neki auto sa kukom, a prikolice se mogu iznajmiti svuda po Srbiji za 20-30 € po danu.

Slovenija
Iz Slovenije vam treba saobraćajna dozvola i homologacijski karton. Najčešće, kao i u drugim zemljama, vlasnici odjavljuju auto. U Sloveniji, sem ako ne napomenete, a u nekim opštinama ni tada, neće vam vratiti odjavljenu saobraćajnu, pa je potrebno da je prethodno isfotokopirate i overite u Upravnoj Enoti (njihova opština), jer bez toga nećete moći ocariniti auto u Srbiji. Homologacijski karton uglavnom svi vlasnici auta u Sloveniji imaju već uz saobraćajnu dozvolu. Ukoliko ga nemaju, veoma lako i brzo se vadi u najbližem ovlaštenom servisu ili auto-kući za tu marku vozila. Stariji homologacijski kartoni su male kartonske knjižice, a noviji su A4 formata. U Sloveniji takođe možete izvaditi col tablice, i one koštaju oko 70€, a ukoliko auto nema važeći tehnički pregled, potrebno ga je izvršiti pre vađenja colki. Tehnički košta oko 35€. Napominjem da ako vidite na oglasu da auto nije registrovan to ne znači da nema važeći tehnički, jer kod njih tehnički nije datumski vezan za istek registracije. Uglavnom na oglasima stavljaju podatak do kada važi tehnički.

Holandija
Iz Holandije vam treba saobraćajna dozvola koja se sastoji iz dva odvojena kartona manjeg formata. Tamo takođe možete izvaditi col table. Uz njih ne dobijate klasičnu saobraćajnu, nego neku vrstu potvrde/formulara na A4 formatu. Ovde bih da vam skrenem pažnju da mnogi holandski handleri (preprodavci/placevi) auta koja su ranije bila na holandskim tablicama prepisuju na nemačke, i vi dobijate nemačku saobraćajnu uz auto, pa se auto kod nas i carini kao nemac. To oni čine radi nekih njihovih poreskih olakšica, ali nemate razloga za brigu. Nije ništa nelegalno.

Francuska
U Francuskoj dobijate saobraćajnu dozvolu koja je poništena/odjavljena, ali ne dobijate col saobraćajnu, nego auto slobodno vozite na tu odjavljenu, jer vas oni u njihovom elektronskom sistemu upisuju kao novog vlasnika.

Mađarska
U Mađarskoj dobijate saobraćajnu dozvolu i törzskönyv – registarsku kartu, slično našoj saobraćajnoj. Tamo takođe možete da izvadite col tablice i saobraćajnu. Col registarsku kartu ne dobijate, jer je to ujedno i vlasnički list, i mogu da ga dobiju samo građani Mađarske, a vi dobijate staru poništenu/izbušenu.

Velika Britanija
Tamo dobijate saobraćajnu dozvolu A4 formata, a neretko je to i dvolisnica. Na jednom su podaci ispisani na engleskom, a na drugom na velškom, gaeliku ili nekom od keltskih jezika. Nema col tabli, nego auta dovozite na redovnim tablama. Upisuju vas u saobraćajnu kao novog vlasnika.

Španija
U Španiji dobijate saobraćajnu dozvolu i tehnički list. Često puta ljudi pogrešno tumače taj tehnički list kao saobraćajnu. Tehnički list je zelene boje, A5 formata, i na poleđini su upisani tehnički pregledi. Nekada ima i više listova uz glavni u kojima su upisani tehnički pregledi. Saobraćajna dozvola je bele boje i postoji u dve verzije. Jedna je kao rasklopna knjižica. Praktično presavijen karton, malo manji od tehničkog lista. A, druga je sasvim mali kartončić. Potpuno je svejedno koju ćete od ove dve vrste dobiti. U španiji se ne vade colke, niti se vraćaju tablice. Dakle, slobodno ga dovezite na njegovim redovnim tablicama i sa redovnim neodjavljenim papirima.



Švajcarska
U Švajcarskoj nekada dobijate odjavljenu saobraćajnu, a nekada je ne vraćaju kod odjave. U tom slučaju trebate, kao i u Sloveniji, prethodno da fotokopirate saobraćajnu i da je overite. Vade se colke, i uz njih dobijate saobraćajnu na vaše ime, identičnu redovnoj, samo što u njoj stoji napomena da je za export. Bitno je napomenuti da u Švajcarskoj ne treba da vadite EUR1 obrazac, jer on se tamo vadi samo za izvoz švajcarske robe u EU, ali ne važi za izvoz u Srbiju, jer Švajcarska nije članica EU, i Srbija sa njom nema sklopljen bescarinski sporazum. To važi i za ostale zemlje koje nisu članice EU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 07 Jul 2013 00:56 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
calibrica je napisao:
mislim da ne moze tako. barem meni svaki auto koji stigne dodje sa tablicama i vazecom saobracajnom, pa tek onda to sve vratim u Svicu, i onda iz Svice mi vrate ponistenu saobracajnu :P


Neso, to je zato sto tebi iz CH dovoze auta na redovnim tablama... A kad vadis zoll tablice, auto se prethodno odjavi sa redovnih tablica... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 08 Jul 2013 21:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
eto Srbija ne bi bila Srbija da ne gazi po nama malim ljudima i ne skida nam kožu s ledja...
Odem danas na carinu sav happy konačno dobijam kola, al.... Papiri još nisu gotovi i što je najgore, neće da mi carine auto kao bugarski već kao švajcarca i ful porez i carinu... A ja imam sve papire i da je auto uvezen iz švice u bugarsku, tamo plaćena carina i porez, imam sve papire i račune, sve overeno kod notara, čak sam dobio i eur1 obrazac, a kako bi ga dobio da je auto i dalje švajcarac kad oni nisu EU!!! I sad treba platiti 2x veću cifru, i šta sad raditi, kome se žaliti.... Jebem ti državu!!!!

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 08 Jul 2013 21:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
to je stavrno strasno :banghead: :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 08 Jul 2013 22:23 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
to znaci da traze sto evrica da im turis u dzep. hohstapleri najgori :palica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 03:33 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2010 02:44
Postovi: 2053
Lokacija: Nis-Svrljig
Ime: Milan
Opel: Kadett E & Astra G Bertone & BMW E93
"Ponesto" znam o tim propisima i zato cu da kazem koju rec...

Koliko god mi je krivo sto ne mozes da prodjes jeftinije, moram ti reci da nisi u pravu, ipak.

Ako ti Zafira nikad nije imala bugarske table, to sto trazis i sto si planirao, nije ni moguce i uopste nije nelogicno sto ti naplacuju carinu kao za CH... Znam da su mnogi probali tu semu, ali to ipak nije realno i redovno po zakonu...

Nadam se da mi ne zameras sto sam bio objektivan... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 09:05 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
zafira je bas lepa, kad to sve prodje sa papirologijom ne sumnjam da ces uzivati u njoj...

a ne isplati se nikako da sam dovozis auto, osim ako nemas vezu. Imas mali milion fora i forica, potrosis mnogo vremena za stvari koje ni u najgoroj soluciji nisu mogle da ti padnu na pamet... jbg, najbitnije je da ipak sve moze da se sredi i resi, samo sto ce i kostati :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 09:43 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
nemkebg je napisao:
eto Srbija ne bi bila Srbija da ne gazi po nama malim ljudima i ne skida nam kožu s ledja...
Odem danas na carinu sav happy konačno dobijam kola, al.... Papiri još nisu gotovi i što je najgore, neće da mi carine auto kao bugarski već kao švajcarca i ful porez i carinu... A ja imam sve papire i da je auto uvezen iz švice u bugarsku, tamo plaćena carina i porez, imam sve papire i račune, sve overeno kod notara, čak sam dobio i eur1 obrazac, a kako bi ga dobio da je auto i dalje švajcarac kad oni nisu EU!!! I sad treba platiti 2x veću cifru, i šta sad raditi, kome se žaliti.... *j*b ti državu!!!!


Registruju Bugarskoj auto to tamo ne bi trebalo da bude skupo :) Pa onda iz bugarske uvezi u Srbiju....nema drugog resenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 10:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
@volim opela: naravno da se ne ljutim. Auto nije registrovan na bulgaria table, ali su plaćeni porez i carina, auto odjavljen iž švice i vraćene table, ostavljena kopija saobraćajne kao da kažem propratni dokument o poreklu, ali imam izvoznu deklaraciju iz bugarske aman! Bolje da je nisam ni dao, ima tu saobraćajnu bugarsku al za colke. Uostalom, ponavljam kao i njima juče po 100ti put, kako bi dobio EUR1 da je auto švajcarac. I stvarno ne vidim šta tu nije po zakonu.
Znači dodje sad neki švaba u Srbiju i pazari auto na bilo kojem auto placu i hoće da ga tera kući, ovde plaćeni porez i carina, ali hoćeš da kažeš da ne može da ga registruje u nemačkoj? Pa ne bi rekao.
2 nedelje se jebavam s tim jebenim kolima, pucam tamo duplo više para, čekam tamo papire koje sad neće da mi priznaju ovde i još sad treba duplo da platim! Pa izlupaću je oterati na vikendicu i rasturiti.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 11:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ja se nadam da meni nece da prave probleme jer je auto vozen godinama u fr, a ne znam odakle je tamo stigao, nadam se da je tamo nov kupljen i da nije iz svice. samo porez ce da me izadje vise od 700 evra plus ostali troskovi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 11:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
ako sam dobro razumeo kod mene je problem što auto nije registrovan u bugarskoj. Tako da ako se vozio godinama u francuskoj morao je biti reg na fr table tako da ne moraš da brineš.

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 09 Jul 2013 12:57 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
e dobro je. a sto nije bio reg na bugarske table? kako si uopste dosao do tog auta, da li si imao tamo nekog da kupi za tebe ili si licno isao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 10:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
ljudi da li mi je potrebna medjunarodna vozacka za prelaz preko francuske, italije, slovenije i hrvatske?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 10:15 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Treba naravno :kadetar:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 11:10 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
fala ljudi. kad se budem vratio napravicu temu o uvozu iz fr sa svim detaljima, da ljudi znaju tacno sta i kako. ono sto sam do sad saznao je da u inostranstvu moze da se odradi spedicija ako imate ljude, brze i jednostavnije. moj teca je nasao coveka koji, koliko sam razumeo, tamo zivi i bavi se spedicijom, a ima carinski plac u sremcici. on ce mi za 50 evra odraditi spediciju, sto je mnogo manje nego ovde i ustedeti vreme koje bih izgubio cekajuci na granici. detalje jos ne znam, ali tako mi je receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: informacija o kupovini polovnog automobila u inostranstv
PostPoslato: 12 Jul 2013 19:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Mantaman je napisao:
e dobro je. a sto nije bio reg na bugarske table? kako si uopste dosao do tog auta, da li si imao tamo nekog da kupi za tebe ili si licno isao?

a što automobili koji su na našim placevima nisu registrovani?

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 178 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs