Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 02 Feb 2023 18:54 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ovo pisem povodom udesa mog sina na Zlatibor sa covekom koji mu je auto registrovan u Uzice.
Pozvana policija i policajci su tvrdili da je moj sin kriv zato sto je stajao na znak STOP a ovaj iz Uzica je preticao na "T" raskrscu a to prema zakonu u Srbiji je dozvoljeno.
Jos vozac drugog auta mu je psovao majku Makedonsku i jos drugih gadosti koje ne bi hteo da pisem.
Ovo ne pisem iz mrznje ili slicno nego me interesuje dali je stvarno dozvoljeno preticanje na raskrscu u Srbiji ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 02 Feb 2023 20:46 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
U Srbiju nažalost, Zakon funkcioniše po principu jačeg, u svakom selu po neki kabadahija za kog ne važi zakon, svi smo imali takve situacije u životu, najidealnije bi bilo da sin ima snimak tog događaja i sa odmah idete na žalbeni postupak, ali pretpostavljam da snimka nema, ne znam šta da vas savetujem....


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 00:59 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Ne kapiram bas konkretnu situaciju... Sin je isao sporednim putem i bio je zaustavljen na STOP znaku... Odakle je isao ovaj sto ga je udario i koga je obilazio? Po prostoj logici nije kriv zbog STOP znaka koji je ispostovao...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 11:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Član 57

Vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja.

Neposredno ispred raskrsnice i na raskrsnici vozač u slučaju kada se kreće putem sa prvenstvom prolaza, sme da pretiče:

1) vozilo koje skreće u levo, a pretiče se sa desne strane,

2) vozilo koje skreće u desno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na deo kolovoza namenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smera,

3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,

4) vozilo koje se kreće raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski službenik,

5) bicikl, moped ili motocikl.

Pa ti sad vidi da li je situacija sa sinom bila neka od ovih i da li je smeo da ga pretiče.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 11:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
:ots:

_________________
That kid's on dope!


Poslednji put menjao civid dana 03 Feb 2023 13:54, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 12:39 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Moj sin je stajao na znaku STOP sa malo isturenim prednjim delom zbog prglednosti
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 13:46 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Moj prvi izlazak na polaganje 1986. godine. Uključujem se sa sporednog na glavni put i izlazim na liniju preglednosti da bih video da li mogu da se uključim i pandur mi kaže vrati se, pao si. Suviše si izašao. Ja mu kažem izašao sam da bih video da li mogu ili ne da se uključim.
Ne, kaže, previše si izašao.
Mislim da se ništa nije promenilo u "oceni" gde je "linija preglednosti".
Moli boga da sinu ne spakuju prekršajnu prijavu. Ovde je pitanje i kako se definiše dileja koja je stala pred raskrsnicom tako da ometa saobraćaj.
Ja mislim da će tumačiti kao obilaženje pod:
3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,
Ako i ovom što je stajao ne napišu prijavu za nepropisno zaustavljanje.
Sad ću da pošaljem tvoju skicu koleginici koja je saob. inženjer.
Možda može da baci neko svetlo na situacijuj.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 14:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
carbon je napisao:
Ovo pisem povodom udesa mog sina na Zlatibor sa covekom koji mu je auto registrovan u Uzice.
Pozvana policija i policajci su tvrdili da je moj sin kriv zato sto je stajao na znak STOP a ovaj iz Uzica je preticao na "T" raskrscu a to prema zakonu u Srbiji je dozvoljeno.
Jos vozac drugog auta mu je psovao majku Makedonsku i jos drugih gadosti koje ne bi hteo da pisem.
Ovo ne pisem iz mrznje ili slicno nego me interesuje dali je stvarno dozvoljeno preticanje na raskrscu u Srbiji ???


Nažalost tvoj sin je kriv jer bio u obavezi da propusti sve koji se kreću putem sa prvenstvom prolaza.
"Ovaj koji udara" je morao da obiđe zaustavljeno vozilo i prema propisima nije dužan da se uveri da li će neko da se uključuje ili ne.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 14:50 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Hvala na trudu za objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 15:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
:ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 15:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
civid je napisao:
Član 57

Vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na raskrsnici koja nije sa kružnim tokom saobraćaja.

Neposredno ispred raskrsnice i na raskrsnici vozač u slučaju kada se kreće putem sa prvenstvom prolaza, sme da pretiče:

1) vozilo koje skreće u levo, a pretiče se sa desne strane,

2) vozilo koje skreće u desno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na deo kolovoza namenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smera,

3) vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,

4) vozilo koje se kreće raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski službenik,

5) bicikl, moped ili motocikl.

Pa ti sad vidi da li je situacija sa sinom bila neka od ovih i da li je smeo da ga pretiče.
Pa nije njegov sin preticao, nego je stajao na znak Stop a taj ga udario....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 16:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
civid je napisao:
carbon je napisao:
Ovo pisem povodom udesa mog sina na Zlatibor sa covekom koji mu je auto registrovan u Uzice.
Pozvana policija i policajci su tvrdili da je moj sin kriv zato sto je stajao na znak STOP a ovaj iz Uzica je preticao na "T" raskrscu a to prema zakonu u Srbiji je dozvoljeno.
Jos vozac drugog auta mu je psovao majku Makedonsku i jos drugih gadosti koje ne bi hteo da pisem.
Ovo ne pisem iz mrznje ili slicno nego me interesuje dali je stvarno dozvoljeno preticanje na raskrscu u Srbiji ???


Nažalost tvoj sin je kriv jer bio u obavezi da propusti sve koji se kreću putem sa prvenstvom prolaza.
"Ovaj koji udara" je morao da obiđe zaustavljeno vozilo i prema propisima nije dužan da se uveri da li će neko da se uključuje ili ne.
Znaci da je bio sleper koji se zaustavio na istom mestu kao i sin kolege "carbon" zbog toga sto mu se ugasio motor i ne moze da ga upali kamiondzija bi bio kriv... Nema veze sto stoji, sto je kamion pokvaren i ne moze da se pomeri sa tog mesta... Koleginica se izlupala za medalju izgleda... Po tome nebitno je kakva je situacija vec zatecena na raskrsnici od strane vozila koje ide putem sa pravom prvenstva... On ne mora nista da gleda i samo po gasu jel tako ispada po njoj?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 17:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Sa druge strane ono sve sto si citiao iz clana 57, niti je u pitanju "kruzna raskrsnica" niti se majmun zadrzao u svojoj traci pri obilazenju vozila na koje je naisao... Eto toliko... Sta kaze gdja saobracajni inzinjer na to? Verujem da bi po njoj bez ikakve kazne prosao i da je zgazio pesaka koji prelazi na tom mestu iako mu je pesacki na 10m odatle jer zaboga ne mora da se uverava o situaciji na raskrsnici kojoj prilazi jer mu takvo ponasanie omogucava put sa pravom prvenstva...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 17:01 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
Sa druge strane ono sve sto si citiao iz clana 57, niti je u pitanju "kruzna raskrsnica" niti se majmun zadrzao u svojoj traci pri obilazenju vozila na koje je naisao... Eto toliko... Sta kaze gdja saobracajni inzinjer na to? Verujem da bi po njoj bez ikakve kazne prosao i da je zgazio pesaka koji prelazi na tom mestu iako mu je pesacki na 10m odatle jer zaboga ne mora da se uverava o situaciji na raskrsnici kojoj prilazi jer mu takvo ponasanie omogucava put sa pravom prvenstva...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 17:34 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
To su lokalne seljacke jajare kao i tkz. policajci, uzmi advokata posavetuj se i udri bagru, ovde gradjanin nema svoja osnovna prava, nego sve mora tuzbama, takvo je vreme doslo...
Ako je sin kriv sto je stao na stop a ovaj obilazi na sred raskrsnice, evidentno je ko je kriv....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 18:35 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Samo tuzba, kao sto rekose...

Jedino je slaba vajda ako je stajao a da je nagazio ili presao preko linije ispred Stop znaka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 19:29 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Nov 2018 21:50
Postovi: 129
Lokacija: Vlasotince
Ime: Opel Zafira
Opel: Zafira 2.2 DTi
Ako nema nadzorne kamere negde koja je snimila nema ništa, džabe će da gubi vreme živce i novac.... meni pre mesec dana razlupali šoferku i auto u Ustaničkoj i imam i snimke, i nisu hteli da podnesu prijavu bukvalno me otkačili u stanici jer je "jeftin" auto, i na parkingu je bilo a i nisam iz Bg

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 21:07 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ima nadzorne kamere od hotela (ako iko hoce da pogleda)
Situacija u momentu - na slici


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 23:23 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Ako logicki i ljudski gledamo, onda je kriv doticni koji ocigledno ne gleda kuda vozi. Medjutim, rekao bih da je ovde dosta bitan i tajming. Ako je tvoj sin nailazio i stao na stop, a pritom mozda malo vise izasao radi preglednosti, a ovaj bas u tom momentu krenuo da zaobidje to auto, onda je mozda i tvoj sin kriv. Ako je tvoj sin bas stojao neki duzi period od par sekundi, a ovaj ga opet zakacio, onda ovom liku treba oduzeti vozacku ili je bio pijan.

U Srbiji nema pravde kao i u vecini sveta, sudstvo nam je uzas, totalno nefikasno. Ako pokrenes privatnu tuzbu, bojim se da ce da se otegne, a posto si iz Makedonije, izgubices zivce, vreme i novac placajuci advokata, a opet ovaj mozda ima neku vezu pa ces na sve to morati i troskove da platis. Na slici se i ne vidi neka velika steta, mozda mozete da vidite da se dogovorite, samo da ga se resite.

P.S. Probajte vi licno da trazite od hotela da vam daju snimak, mozda to pomogne u resavanju problema i ne zameri radi jednog kukolja u zitu, nazalost ima takvih svugde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 03 Feb 2023 23:31 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Hvala na savetu al nemam namere da se tuzim i trazim pravdu.
Oni su odlucili da je moj sin kriv , kontaktirao sam moju kompaniju osiguranja i oni mi rekli da ce se sve zavrsiti izmedju dve kompanije i da mi nemamo nikakve veze sa tim.
Ja cu si srediti svoju stetu i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 04 Feb 2023 23:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
carbon je napisao:
Hvala na savetu al nemam namere da se tuzim i trazim pravdu.
Oni su odlucili da je moj sin kriv , kontaktirao sam moju kompaniju osiguranja i oni mi rekli da ce se sve zavrsiti izmedju dve kompanije i da mi nemamo nikakve veze sa tim.
Ja cu si srediti svoju stetu i to je to.


Zao mi je sto se tako desilo, ali nije jedina nepravda, cuo sam jos dosta slicnih slucajeva sa nelogicnostima. Skoro je drugar u Sapcu dao zmigavac i uredno kocio da skrene levo, kad je iza njega odjednom odlucio da ga pretekne kamioncic, drugar je proglasen krivim jer je omeo ovoga u preticanju iako je uredno dao zmigavac i hteo da skrene. Po mojoj logici ako neko skrece ulevo, ne smes ga preticati sa leve strane jer ce normalno doci do kolizije. E sad tu je nemoguce dokazati da li je ovaj kamionom bio dosta iza pa je on kriv sto je preticao ako je video da ovaj skrece ili je vec poceo da pretice pre zmigavca za skretanje. U praksi je drugar kriv kako god okrenes, tako su postavili da preticanje ima vecu vaznost od skretanja, ako te neko pretice ne smes da skrenes pa dal imao prostora ili ne u praksi, ako se desi cukanje kriv si, produzis dalje i vratis se da skrenes. Isto kao za udaranje od iza, ako cuknes kriv si pa makar on zabo kocnicu iz dosade :D

I ne obaziri se na komentare takvih majmuna, udes je udes, moze da se desi svakom, ne treba nekom psovati poreklo i biti necovek, treba ostati civilizovan. Pozz za makedoniju i makedonce!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 05 Feb 2023 01:16 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2012 21:57
Postovi: 627
Lokacija: Skopje
Ime: Slobodan - Bobi
Opel: Vectra 2.0 DI (82 to 110 HP) & VW Passat CC - 170 to 205 HP
Ma ne obazirem se ja na to sto je taj rekao.Ali smatram da je trebalo da se ponese bar prijateljski ako ne ocinski prema uplasenim momkom od 25 god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 06 Feb 2023 03:45 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
carbon je napisao:
Ma ne obazirem se ja na to sto je taj rekao.Ali smatram da je trebalo da se ponese bar prijateljski ako ne ocinski prema uplasenim momkom od 25 god.


Eto vidis, licno i ja imam 25 god kao i tvoj sin, i da mi neki matorac opsuje sve po spisku, ne bi mi bilo svejedno takodje. Doduse imao sam skroz prijatno iskustvo (sudar nije prijatan naravno, ali ljudi da), lancani sudar u kom je bilo 3 vozila, bio sam poslednji u koloni, udario coveka otpozadi a koji je inace podleteo pod kamion autom par godina pre toga i jedva je preziveo, zna da ceni zivot i zato je bio fin i zahvalan sto se nije desilo sta gore, nijednu psovku nije rekao. Svakakvih ljudi ima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Saobracajni zakon u Srbiji
PostPoslato: 08 Feb 2023 00:14 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 780
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Bez uvrede za sve u ovoj temi, ali ne vidim o cemu se tu vodi rasprava. Gleda se ko je uzrocnik sudara, a do sudara ne bi doslo da sin clana Carbon nije izasao na kolovoz sa pravom prevenstva. Cinjenica da je druga osoba preticala ne menja puno jer je mogla da bude i osoba koja ide svojom trakom u suprotnom pravcu od pravca preticanja. Ko se krece putem cije pravo prevenstva prestaje, duzan je da propusti sve ucesnike u saobracaju na putu sa pravom prevenstva. Cinjenica da to nije ispostovao ne moze biti ponistena time da li je neko drugi isto bio u krivu ako je uopste i zabranjeno preticanje. U najboljem slucaju moze biti podeljena krivica. Ali na crtezu pise i da vozilo stoji, samim tim nije ni preticanje nego obilazenje. Ako je vozilo zaista stajalo (nepropisno parkirano/pokvareno), onda jos manje vidim poentu za raspravu.

Sto se tice preticanja vozila koje skrece u levo, opet se gleda situacija na licu mesta, ne nagadjanje ko je kad upalio zmigavac. Ukoliko je vozilo u potpunosti preslo u suprotan pravac, smatra se zapocetim preticanjem i ako ima tragova kocenja u levoj traci ili je vozilo iz desne trake udarilo bocno u vozilo koje je preticalo levom trakom, takodje nema rasprave oko toga da je preticanje bilo zapoceto i da vozilo u desnoj traci nije imalo pravo da skrene. Samo u slucaju da je vozilo koje pretica ostalo delimicno u desnoj trci ili da je vozilo koje skrece levo bilo udareno sa svoje bocne strane prednjicom vozila koje pretice postoji osnov za raspravu da je vozilo izvrsilo skretanje pre zapocetog preticanja i da vozilo nije smelo da zapocne preticanje.

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs