Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 14:46

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: carVertical
PostPoslato: 18 Sep 2020 11:28 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Je li neko koristio njihove usluge? Za one koji ne znaju o čemu se radi, u pitanju je sajt za proveru istorije automobila na osnovu broja šasije. Proveravaju se istorija servisa, oštećenja (sa fotografijama), vraćanje kilometraže, zapisi o krađama, da li je vozilo korišćeno kao taxi i sl. Osnovna cena je oko 1.700 din, ali se online mogu naći popusti - jedan naš youtuber nudi 30% popusta. Na kraju se dobije izveštaj na 20-tak strana.

Mene je kopkalo za Peugeot koji sam kupio pre 4,5 godine. I na kraju... ništa posebno. Nije uočeno ništa neregularno. Pomalo sam razočaran jer sam mislio da će makar naći fotografije iz ranijih godina. Ali dobro, možda je i bolje tako :)

Gledao sam na nekim drugim forumima i bilo je svega. Najčešće je, naravno, u pitanju vraćanje kilometraže (bilo je slučajeva da je u nekoliko navrata skinuto kumulativno i preko 500K), ali se često kod nas prodaju i automobili koji su u inostranstvu bili teško havarisani.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 18 Sep 2020 11:57 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Probao sam ja sa jednim autom i sta znam... Zavisi dosta iz koje zemlje je auto dosao, tj koliko je sistem za tehnicke preglede te zemlje otvoren prema spoljnim upitima. Najbolje funkcionise u US i Kanadi jer je njihov sistem vrlo strog i detaljan.
Generalno su meni otkrili da je auto do 2015. bio u Nemackoj i da je tada na satu imao 93k km.

Slika

(ako je neko slucajno gledao auto evo oglasa... da ne baca pare na istu proveru https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16576530/audi-a3-20-s-tronic?show_date=true)

Prodavac je vrlo naivno tvrdio da je auto kupljen nov kod nas a na satu stoji 115k km.

Cena im jeste sa jedne strane prilicno visoka ali opet ako te to sacuva od kupovine auta koji je presao 3x vise po meni je ok. Ja sam na trazenje svoje astre svojevremeno potrosio stotine evra i 6 meseci tako da je ovo cak i jeftino. :)
Ono sto je glavno pitanje jeste koliko su "bolji" od drugih jeftinijih opcija. Nisam nasao da je neko pravio uporedne testove. U glavnom se sve svodi na promociju kroz sponzorisanje youtuber-a.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Poslednji put menjao zbogom_pameti dana 18 Sep 2020 12:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 18 Sep 2020 12:16 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Uh, na tom autu je skinuto bar 200K :) Auto koji sam ja proveravao je iz Italije. Mislim da ima dosta podataka i za aute iz Nemačke, Francuske... bar po iskustvima drugih. Evo jednog zanimljivog slučaja:


Slika

Interesantno je da se vide i fotografije sa oglasa (ako je raniije negde oglašavan za prodaju) Razlike u ceni tamo i ovde znaju da budu vrlo interesantne. A počele su da se pojavljuju i fotke sa naših sajtova za prodaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 08:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2020 09:07
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Opel
Opel: Insignia 2.0 CDTI
Mislim da se neki nas pametnjakovic dosetio da iskoristi javno dostupnu informaciju i istu i naplati... Ko ce da odoli da ne da 1500 din, i ko ce da ga juri za iste pare kad ne dobije odgovor kakav bi dobio u ovlascenom servisu... Pritom pametnjakovic uvek moze da se ogradi sa ovo nije 100% tacna informacija... I da ne bude krivicno gonjen za prevaru...
Sto se tice A3...

Micki je napisao:
Uh, na tom autu je skinuto bar 200K :) ...


+1

_________________
Opel Insignia green größe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 09:35 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Istina. Samo sto ovlasceni servisi u velikom broju ne daju nikakve informacije o autu. Ili moras da budes vlasnik da bi bilo sta dobio, sto svakako jos nisi a trenutnog vlasnika ili plac bas zabole da se cimaju.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 09:49 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam uz P307 dobio nešto od papira: papire prilikom prve kupovine auta, račune sa njihovog tehničkog i registracije (za prvih 5-6 godina), sa redovnih servisa itd. Doduše, ta dokumentacija nije baš kompletna. S druge strane, nisam dobio ni servisnu knjižicu ni drugi ključ. Klinac od kojeg sam kupio auto je bio baš "zalađen", tako da od njega nisam uspeo da izvučem nikakvu smislenu informaciju. Pa sam se pomirio sa situacijom, napravio drugi ključ i vozi Miško... Elem, informacije iz carVertical izveštaja se poklapaju sa informacijama na tim papirima, ali za moj auto (pošto je iz 2004) nema nešto puno informacija pa ne mogu detaljnije da uporedim i procenim koliko je carVertical pouzdan. Bilo bi zanimljivo da neko uradi detaljniju analizu. Pritom ne mislim da nekog sa YT već nekog sa foruma ili nekog koga poznajem... to mi ima drugu težinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 09:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2020 09:07
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Opel
Opel: Insignia 2.0 CDTI
zbogom_pameti je napisao:
Istina. Samo sto ovlasceni servisi u velikom broju ne daju nikakve informacije o autu. Ili moras da budes vlasnik da bi bilo sta dobio, sto svakako jos nisi a trenutnog vlasnika ili plac bas zabole da se cimaju.


Ukoliko vec imas novca za auto sa placa, onda izbacis posrednika i uvezes sam auto koji zelis. Ako vec ides preko krede ili na lizu, onda gledas kupljen nov ovde. Razlika nije mala ali vredi biti siguran.

_________________
Opel Insignia green größe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 10:25 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Sto se carVerticala i slicnih provera istorije automobila tice. Bitno je skontati sta oni rade, a to je pretraga baza podataka od servisa, osiguravajucih kuca, taksi firma, poternica policija itd sa brojem sasije koji ste uneli. E sad koliko je pouzdano zavisi od pouzdanosti ljudi koji su uneli podatke to je prvo. Po meni je to dobra fora, jer mozes dobiti dosta korisnih info, pre svega proveru da li je vozilo kradeno jer to ne moze da se mulja i lazira. Servis i osiguranje vec moze da zavisi od osobe koja je unosila. Zato oni ne mogu garantovati da je sve 100% tacno. Jer neko moze u servisu upisati da je nesto zamenjeno sto nije ili neko na osiguranju da napise mnogo vecu stetu da bi neko mogao da kupi taj auto za dosta manje para i sve ostale prevare koje ljudi rade da bi dosle do profita
Tako da sto se carBerticala ili autoDNA ili slicnih tice, po meni treba samo naci neki koji pokriva najvise baza podataka i najvise teritorije jer u osnovi oni svi rade u sustini isto. Proveris cisto da budes siguran da je auto legalan i njegovo poreklo, a ove ostale info su u vecini slucajeva tacne ali treba ih uzeti sa rezervom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 13:25 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
znaci, to sve mozes sam da proveris i kod dilera :P

a da li je polovnjak kraden ili ne, to se regulise po uvozu. Ima zakonski rok od 2 meseca da ne mozes da prenes vlasnistvo na trece lice dok auto ne prodje interpolovu pretragu.

Kako god okrenes, sta god saznao po kupovini auta, moz' se yebes ako nesto ne valja, niko te zastiti nece :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 13:32 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Nesha je napisao:
Kako god okrenes, sta god saznao po kupovini auta, moz' se yebes ako nesto ne valja, niko te zastiti nece :D


Nažalost, tačno :D E tu onda slični sajtovi mogu da budu od pomoći. Da se bar ne zaj***š žestoko. Ne znam šta bi me sad nateralo da kupim auto na placu u Srbiji. Prosto, ne... ne isplati se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 21 Sep 2020 16:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
zbogom_pameti je napisao:
Probao sam ja sa jednim autom i sta znam... Zavisi dosta iz koje zemlje je auto dosao, tj koliko je sistem za tehnicke preglede te zemlje otvoren prema spoljnim upitima. Najbolje funkcionise u US i Kanadi jer je njihov sistem vrlo strog i detaljan.
Generalno su meni otkrili da je auto do 2015. bio u Nemackoj i da je tada na satu imao 93k km.

Slika

(ako je neko slucajno gledao auto evo oglasa... da ne baca pare na istu proveru https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16576530/audi-a3-20-s-tronic?show_date=true)

Prodavac je vrlo naivno tvrdio da je auto kupljen nov kod nas a na satu stoji 115k km.

Cena im jeste sa jedne strane prilicno visoka ali opet ako te to sacuva od kupovine auta koji je presao 3x vise po meni je ok. Ja sam na trazenje svoje astre svojevremeno potrosio stotine evra i 6 meseci tako da je ovo cak i jeftino. :)
Ono sto je glavno pitanje jeste koliko su "bolji" od drugih jeftinijih opcija. Nisam nasao da je neko pravio uporedne testove. U glavnom se sve svodi na promociju kroz sponzorisanje youtuber-a.


Za 5 godina sa 93.000 km ode tek na 117.000 km.. al ajde mozda je uzet od prvog vlasnika koji ga nije toliko vozio, mada je za 5 godina, od 2015 do 2020, cifra od 24.000 km mnogo mala.. verujem da je skinut bar 50 hiljada da izgleda novije i da je manje vozen.. ako skine sa 170-180k na 120k mnogo bolje zvuci na oglasu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 22 Sep 2020 07:22 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ja sam Corsu dovezao iz Slovenije i kako je pisalo u oglasu da je presla 90000 a u Opelovoj bazi nije bilo niceg (sto je za to godiste i normalno) saznao sam za slovenacki sajt gde se moze na osnovu sasije proveriti kad je isao na tehnicki pregled,s kojom km i koliko vlasnika uz tehnicke podatke o vozilu. Jako koristan sajt, avtolog.si. Konkretno za moj auto to izgleda ovako:

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 22 Sep 2020 07:28 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Svaka im čast. Valjda će i kod nas postojati nešto slično za XY godina. U 2020. godini je stvarno besmisleno tražiti izgovore i tvrditi kako to zahteva neko napredno programiranje, obuku servisa/teh. pregleda i slične gluposti. Verujem da bi se, uz dobru volju, to moglo uvesti za godinu ili dve max.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 22 Sep 2020 10:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2020 09:07
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Opel
Opel: Insignia 2.0 CDTI
Rax77 je napisao:
zbogom_pameti je napisao:
...
Prodavac je vrlo naivno tvrdio da je auto kupljen nov kod nas a na satu stoji 115k km...


Za 5 godina sa 93.000 km ode tek na 117.000 km.. al ajde mozda je uzet od prvog vlasnika...


Koliko se razumem u tumačenje oglasa, "Prvi vlasnik" znaci "Prvi vlasnik u Srbiji", a u inostranstvu ih je bilo xy, "Kupljen nov u Srbiji" je svakako nešto sa čim se oni ne bi igrali, obzirom da PA mogu krivično da ih gone za netačno oglašavanje i prevaru itd...

_________________
Opel Insignia green größe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: carVertical
PostPoslato: 22 Sep 2020 10:45 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Nema tog software-a koji štetočine iz našeg okruženja neće obmanuti. Nakon što su se uvele centralizovane baze proizvođača sa podacima o servisiranju vozila, smislili su "medjuservis" za vozila koja se puno voze, da prevare lizing kuće i buduće kupce. Nakon svakog redovnog servisa u ovlašćenom, uradi se jedan mali servis u nekoj lokalnoj garaži i koriguje km. Dobiješ auto sa 160tkm, a on na 300tkm.

Čak i da se uvede nešto tako, ljudi u Srbiji i dalje žele sedam godina starog VW-a koji je prešao "pravih" 130 hiljada za 9000€. Jedina promena bi bila što ne bi više placevi smeli da vraćaju km, kupci bi vadili pare iz džepa da im piše magičnih: 130k (ako je pravih trista), 180k (oko 400) i 220k (ako je preko pola miliona).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs