Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Bacio pare
PostPoslato: 22 Okt 2019 02:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
lukacv99 je napisao:
Ee ovako, pre 10 dana sam prodao svoj svakodnevni automobil (alfa 156 2.0 150ks) za jeftine pare, 1200e a fila je bukvalno bez mana i utegnuta do bola.
Ali je iga, to je Alfa i niko nece da daje veće pare za to...
Nebitno, kupim ja Corsu B 1.0 i ja sav presrećan što sam našao mali potrošač i male ki auto što meni odgovara za 800e i 400 ostaje za ulaganje u Calibru...
Branik joj bio malo slupan ali nema veze...
Posle 3-4 dana kreće da se guši, trokira i trese, odem kod majstora i kaže on: dihtung, grana auspuha, bobine, NE RADI CHECK ENGINE LAMPICA i još neke gluposti...
Odavno se nisam toliko razočarao...
Sad, da li vredi srediti taj auto ili bolje prodati ga za manje pare i tražiti nešto drugo?
I da, iz nekog razloga troši preko 10l...


Pa ako ta Corsa trosi 10l, gusi se i trokira.. proveri onda stvari bitne za dobru smesu goriva, filter vazduha, usisnu granu, senzore, dizne, a mozda bobina ne radi lepo pa ti radi na tri cilindra, a to mozes i sam da vidis... krsten majstor zna od cega da krene... menjaj ti tog majstora koji prvo krece od najskupljeg kvara i prica ti gluposti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bacio pare
PostPoslato: 22 Okt 2019 07:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2019 11:14
Postovi: 19
Lokacija: Kragujevac
Ime: Opel calibra
Opel: Calibra c20let 4x4 turbocharged '93
E pa sad, dal je bolje uzeti veći kredit i isplacivati ga narednih 20 godina (10.000e) ili sa nekim manjim koji se isplaćuje godinu, dve kupiti malo stariji auto npr Yaris, Astru, Golf 4/5, P. 307 itd.. Ja stvarno ne znam.
Dokle god stanje u državi bude bilo takvo kakvo jeste, luksuz će biti voziti auto mladi od 10godina a standardno stariji od 15.
Ne kaže se za džabe da se u inostranstvu voze kola do 10 godina starosti pa se onda "teraju" kod nas.
Moje mišljenje je da ne treba pucati velike pare na auto koji nije nov, jer se čovek obavezuje veći deo života to da isplati a da ne zna kako ga je prethodni vlasnik održavao.
Iz tog razloga preferiram jeftinija kola pa čak i ako treba da se uloži malo u to nije strasno, samo da čini posao, a kad dodje vreme da se 'poigramo' tu su naše Calibre i ostale neprevazidene masine :D
Ipak odlučio sam sa sredim Corsu :":


Poslednji put menjao lukacv99 dana 22 Okt 2019 07:59, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bacio pare
PostPoslato: 22 Okt 2019 07:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2019 11:14
Postovi: 19
Lokacija: Kragujevac
Ime: Opel calibra
Opel: Calibra c20let 4x4 turbocharged '93
Lupio sam za sumu, da se zna.
10.000e 6godina po 160e mesecno otprilike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bacio pare
PostPoslato: 22 Okt 2019 09:08 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Suludo je sa racionalne strane gledano.
Ako na primer imas 500-600 eura prosecnu platu i treba za kredit za auto da dajes 150-200eura, nigde logike sa zdravim razumom.

Drugo je da imas neku svotu za ucesce i kupujes nov ili auto star 2-3 godine, i da imas primanja van proseka pa ajde.

Ali zaglavljivati skoro trecinu plate narednih 5-6-7 godina nema smisla.

Isto ti je da li vozio tudji potrosen auto star 5, 10,15, 20 godina, onda barem nemoj da se zaduzujes, pa da se smracis kad ri dodje prvi, pa drugi, pa treci kvar od 500 eura
:P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bacio pare
PostPoslato: 22 Okt 2019 09:40 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 13 Maj 2019 11:14
Postovi: 19
Lokacija: Kragujevac
Ime: Opel calibra
Opel: Calibra c20let 4x4 turbocharged '93
Opet lakše doći do tih 500-600e jednom kad zatreba...
Imam jedan bubreg višak, ako je neko zainteresovan nek se javi top cena, garaziran, nigde korozije, prešao malo, redovno servisira :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs