Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Apr 2024 13:05

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 25 Nov 2017 20:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2014 00:06
Postovi: 112
Lokacija: Užice Srbija
Ime: Aco
Opel: Astra G 2.0di 16v sportive
Garaza: pogledaj
Pozdrav opelaši, posle 5 godina i 100 000 pređenih kilometara red je došao da se promeni vozilo, pa me zanima za koliko može da se proda astra g, 3 vrata, 2000 god. Sa 257000 km, motor 2.0 DI, sportive oprema.
Astra je u odličnom stanju, pažena i mažena, redovno servisirana (za to imam i evidenciju sa računima od kako je auto kod mene)
Modifikacije: hibridna turbina i cipovana u revocipu (ima oko 120ks) k&n filter, izduv modifikovan, felne r 17 sa novim zimskim gumama, apex opruge i amortizeri, xenoni, hella black stopovi, opc spojler, kenwood vufer i pojačalo, ceo enterijer je crn (sve plastike i nebo)...
Evo i par sličica:

Slika

Slika

Slika

_________________
OPEL ASTRA DI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 27 Nov 2017 22:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Vredi onoliko koliko je neko spreman da je plati, ako imas nekog ko ce da je plati 3k onda toliko, ako niko nece da plati ni 2k onda ni toliko :)

Otezavajuca okolnost su ti svakako godiste i broj vrata.

U svakom slucaju nista ti ne znaci da ti kazemo da vredi 3k ako nemas nikog ko ce da je kupi za ta pare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 28 Nov 2017 10:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Sve ovo sto je Misko rekao je totalno u pravu..
Trzisna cena astre G u nasoj zemlji je je znatno opala jer se dovlace iz uvoza najveci krsevi koji su tamo kupljeni za po par stotina evra pa se i ovde isto tako prodaju za 3, 4 puta vece pare a ne vrede nicemu..
Ti najbolje znas u kakvom je stanju tvoj auto bez obzira na godiste (mada u tvom slucaju da je neku godinu mladja znacilo bi) ali ja sam i dalje ubedjen da dobra astra G (euro3,4) nema da se nadje bez 2700-2800 pa na vise..
Sad ce vecina da misli da sam lud i da za 3000e ima astra H da se kupi i kako je to mnogo para za auto od 15ak godina ali to je moje misljenje..
Poenta price je da svaka roba ima svog kupca i da se sve prodaje, tako da na tebi ostaje da odlucis koja ce biti prodajna cena.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 28 Nov 2017 18:21 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2013 00:58
Postovi: 642
Lokacija: Curug
Ime: Zoran
Opel: * Vectra B 2.0 * Corsa A 1.2 *
Garaza: pogledaj
Na zalost mnogi ne znaju i ne zele da cene ulozen novac i trud, bas njih briga da li si ti stavio andjele farove koji su skuplji, spojlere neke, felne dobre, tamna stakla i ne znam ti sta jos. Za neke je astra astra bez obzira na sve i cene je slicno kao i nekog krsa, jedino ako imas srece da naidjes na nekog ljubitelja koji zna koliko sve to vredi kada bi sam uzimao deo po deo. Uvek je ta varijanta ako ti se ne zuri stavi vecu cenu i cekaj pravog kupca, ako ti se zuri nizu i otice.

To je jedan od razloga zasto i ja svoj auto ne prodam i ne uzmem neki drugi (i sto se izmedju ostalog i vencam za isti pa mi tesko da se rastanem ali to je vec druga bolest :ludilo: ), ne dam ga za 1200e za koliko su me recimo ``ucenjivali``, nije savrsena ali brate kakvih krsina ima moja vektra je jos i super. Bas sam i ja hteo da pokrenem ovo pitanje inace, zanimalo me koliko bi neko konkretno dao love za nju kada bi je metn`o u oglase. :ludilo:

Srecna prodaja u svakom slucaju, meni se tvoja astra bas svidja. :ok: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 28 Nov 2017 18:58 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2014 00:06
Postovi: 112
Lokacija: Užice Srbija
Ime: Aco
Opel: Astra G 2.0di 16v sportive
Garaza: pogledaj
:ots:

_________________
OPEL ASTRA DI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 28 Nov 2017 21:22 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2014 00:06
Postovi: 112
Lokacija: Užice Srbija
Ime: Aco
Opel: Astra G 2.0di 16v sportive
Garaza: pogledaj
Prosečna cena astri g se kreće od 1500 do 3000 od lomina do baš lepih i očuvanih primeraka. Da ću uložene pare izvući sa tim sam se odavno pomirio i ne predstavlja mi problem jer sve što sam radio na njoj je bilo za moju dušu. Nekome se to dopada više a nekom manje, ukusi su različiti :dedica: Sve je rađeno shodno mogućnostima i korak po korak, a bila je "ljuti standard" kada sam je uzeo.

A pitanje sam postavio iz tog razloga jer je već duže vreme na oglasima sa cenom 2200e i niko nije pozvao ni da pita za nju... Pa me zanima mišljenje dal je to do cene za navedeni model ili nešto drugo?

_________________
OPEL ASTRA DI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 10:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Nije ta cena nerealna. Ali mislim da tebe kolje druga stvar, a to je lokacija.

Ako se stavis u kozu prosecnog kupca Astre G skapiraces da je to neko ko bi da kupi solidan (ne idealan vec solidan) auto za male pare. S obzirom da Astri G ima na sve strane u velikom broju, ne verujem da bi se jedan prosecan kupac cimao vise od 100km da je gleda/kupi. Cast izuzetcima. Sto ce reci da si prilicno ogranicen na potraznju u svom kraju.

U prevodu, nije isto dati 50-100e da pogleda/proveri auto coveku koji kupuje auto od 2000e i onome ko kupuje auto od recimo 10 000e pa je s toga i broj potencijalnih kupaca verovatno ogranicen.

P.S. Ovo je samo moje neko razmisljanje. Nije da sam bas uvek u pravu. :) Najbolje ti postavi ovde link ka svom oglasu pa da pogledaju ljudi. Mozda si u samo oglasu nesto pogresno uradio. Ima ovde iskusnih prodavaca pa ce te neko vec posavetovati. ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 15:54 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2013 00:58
Postovi: 642
Lokacija: Curug
Ime: Zoran
Opel: * Vectra B 2.0 * Corsa A 1.2 *
Garaza: pogledaj
E to, pogodio si ga, ima i toga definitivno. Koliko sam samo lepih auta, bar po slikama, nasao a da mi se bas bas dopadnu ali su bili daleko i to je jedini razlog zasto me je odbijalo da ih pogledam pa cak i da pozovem da se raspitam malo vise. Znam dok sam svoj auto trazio, presao sam dosta kilometara i uglavnom su to neke rage bile pa ni nemas posle neku zelju da predjes oko 200km i da pojedes ono sto se ne jede. Ja sam vektru na kraju nasao 30 km od mene. :D

Video sam ja oglas i ranije i po meni je dobar e sad ne znam sta drugi misle, mozda te malo zeza zato sto si stavio da je fiksna cena a i registracija ti po oglasu istice uskoro, i na to se dosta gleda.

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11047952/opel-astra-g-opc-line


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 18:40 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
@pljevo93
Stavi vise slika gde se vidi motorni prostor, zadnja klupa, gepek... Bar sa brojem slika nisi ogranicen.
Bolje stavi cenu 2500 evra, a da nije fiksna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 20:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
Slazem se sa kolegama, jedino cu reci neko moje vidjenje, pokusaj sa reklama npr na FB stranicama itd po meni za ovakav auto treba biti ciljani kupac, a opet po meni to je mladja osoba tipa 20-30 godina koji nema porodicu jos uvek, ili ima viska para a zeljan je adrenalina i da privlaci paznju devojaka ili slicno, realna cena bi trebala biti +/- 2200-2500e medjutim kao sto i sam vidis dns ljudi prodaju kola po smesnim cenama da se izrazim "poklanjaju" ih, cene za astre oko 00-02 god padaju cak i ispod 1500e medjutim ljudi nisu svesni da su to ko zna kakvi krsevi....znas i sam pozove te i pita je l moze jeftinije? i onda pored toga misli u sebi pa sto ja njemu da dam 2200e kad evo x budala prodaje za do 1500e...tako da tuga, u svakom slucaju srecno drug :ok:

ps takodje se slazem sa varijantom staviti vecu cenu i onda kad kupac cuje da ces mu spustiti 200-300-400e ne gleda vise nista nego dolazi da proba, psihologija je cudo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 21:17 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2012 08:52
Postovi: 783
Lokacija: Subotica
Ime: Slobodan
Opel: Yugo 1.1EFI
Garaza: pogledaj
Mislim da ljudi nisu zainteresovani jer to nije ono sto vecina trazi, sad su u modi karavani i vece limuzine, a sad ne bih da bude da pljujem Opela na Opelovom forumu, ali prosecan vozac u Srbiji najvise ceni JTD ili TDI, Opelovi dizeli nisu nesto specijalno popularni, brojka od 120ks ne zvuci velikom za modifikovan motor (ne ulazim u to da li su stvarne brojke koje navode po forumima za doradjene JTD i TDI motore), a i kilometraza je pozamasna, vecina ljudi zeli da veruje da je njihov auto presao manje od 150.000km...

_________________
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 22:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2017 14:15
Postovi: 53
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Ilija
Opel: Astra G 2.0 DTI 16v
YUgisa je napisao:
Mislim da ljudi nisu zainteresovani jer to nije ono sto vecina trazi, sad su u modi karavani i vece limuzine, a sad ne bih da bude da pljujem Opela na Opelovom forumu, ali prosecan vozac u Srbiji najvise ceni JTD ili TDI, Opelovi dizeli nisu nesto specijalno popularni, brojka od 120ks ne zvuci velikom za modifikovan motor (ne ulazim u to da li su stvarne brojke koje navode po forumima za doradjene JTD i TDI motore), a i kilometraza je pozamasna, vecina ljudi zeli da veruje da je njihov auto presao manje od 150.000km...



Slazem se kolega, kod nas su prosecni kupci mozda malo starijeg razmisljanja itd, njima je ostalo pocefsi od cuvene dvojke pa je za njih golf i pasat auto, a ostalo su krsevi, isti slucaj za kilometrazu, da im trgovac pred njima tj na njihovim ocima premota sat sa npr 300.000 na 150.000 oni bi pevali...to je na zalost do mentaliteta samih kupaca, naravno ima dosta i preciznih tacnih kljudi koji znaju sta traze i sta da gledaju itd, tako da svaka roba ima svog kupca, tako ce i nadamo se i nas kolega naci novi dom za njegovog mezimca ali sad otom potom koliko ce to potrajati :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 22:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2011 14:08
Postovi: 2848
Lokacija: Novi Sad/Prijepolje
Ime: Slobodan
Opel: Corsa B X10XE, Alfa 147 1.9JTD, VW Buba 1200J.
Garaza: pogledaj
Vrati sat na 170-180, stavi 2000 i mislim da ce otići.

_________________
http://www.corsa-tigra.in.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 29 Nov 2017 23:37 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Najbolje je vrati na stock, a delove koje si dodavao prodas posebno, tako mozes izvuci ulozen novac

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 30 Nov 2017 00:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Maj 2014 00:09
Postovi: 223
Lokacija: Nova Pazova
Ime: Dimitrije
Opel: astra coupe z20let
Garaza: pogledaj
Slazem se sa Radetom,skini sve sto si ulozio i prodaj posebno a auto nemoj da das za dz!
Stavi cenu sa klot opremom,ali moras da razumes da ce Opel ostati Opel sta god mu dodao-oduzeo.
Ljudi isto to gledaju,srpski mentalitet je cudo,samo pogledaj oglase na netu,svaki 2 bmw je individual i ceo u m opremi,a od svega toga ima M nalepnicu na gepeku. Isto vazi i za audi i vw. Ne pljujem nikoga,svaki je dobar na svoj nacin ali danas ti se kola
Prodaju do 2000 e i od 5-6 pa nadalje. Vecinom je tako. Bapni ti nju na 2 soma i uzivaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 30 Nov 2017 00:36 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2014 00:06
Postovi: 112
Lokacija: Užice Srbija
Ime: Aco
Opel: Astra G 2.0di 16v sportive
Garaza: pogledaj
Hvala vam svima na savetima i objašnjenju, razumem sada situaciju, kao što kažete nisu baš tražene astre dizeli sa 3 vrata a i dosta oglasima ima.

Razmišljao sam i o tome da je vratim na standard ali nemam fabričkih delova i dok bi uzeo njih sve i posle da se bakćem da prodajem moje delove, nije mi to rešenje...

Ne bih ni kilometražu da vraćam jer nisam takav tip osobe da bi podvalio nekome a i vodi se evidencija o svim ulaganjima od kako je auto kod mene (nekoga će to možda i zanimati šta je sve rađeno)

Prodaja mi nije hitna toliko da bi je davao za neke "smešne pare" a kada stignem objaviću još slika na oglase i izmeniti opis pa neka stoji :)

_________________
OPEL ASTRA DI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 30 Nov 2017 01:02 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
Meni bode oči ta nalepnica King. Deluje kao je firmin auto.
Inače, Astra je lepa a verujem i da je dobra.
Što se tiče cene: kad naidje pravi kupac zasijaće mu oči i lako ćete se dogovoriti... a trgovci će ostaviti da još neko vreme stoji u oglasima pa će te onda u roku od 2-3 dana zvati nekoliko njih koji će ti pričati priče kako nemaju para a treba im auto, žena, mala deca, zima... itd... meni je jedan čak pričao da je policajac i da živi u BG u kiriji i da nema još tih 100 evra a hoće da kupi auto :) . Kao da u BG nema Golfova dvojki nego će doći 100km do mene... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 01 Dec 2017 10:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Ja ti iskreno savetujem da premotas malo unazad kilometrazu. Ja je nisam vracao, i jedva, ali jedva sam uspeo da prodam mazdu 3 2005god sa pravih 270.000
Svi su zivi kenjali oko toga da je previse presla. Nece da dodju ni da pogledaju auto, iako je odrzavan uvek kakl treba. Da bi na kraju jedan normalan naisao i video da je auto dobar.

Tako da sa nasim kupcima nema puno srece, previse hoce za premalo para. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 01 Dec 2017 12:04 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 02 Jan 2011 03:37
Postovi: 1183
Lokacija: Meljak ( Barajevo )
Ime: Boško
Opel: Astra G kupe 2.0 turbo
Garaza: pogledaj
Dobro je videti ko bi lagao sa kilometrazom :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koliko vredi? Astra g
PostPoslato: 01 Dec 2017 14:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Ja sam se vodio istim misljenjem, necu da vracam, necu da mutim. I jedva, ali jedva sam uspeo da prodam auto, i to dobar auto. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs