Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 19 Apr 2024 21:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Udes sa biciklom
PostPoslato: 26 Maj 2016 22:46 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
Ljudi treba mi hitno savet ko se razume u problematiku, posto do sada nisam imao slicne nezgode.
Naime danas dok sam vozio bajs kolovozom(bulevarom), lik kolima iz suprotnog smera je hteo da skrene levo u ulicu, nije me video, jurnuo da skrene sto pre, isekao me, ja u trenutku nabo obe kocnice, prednji tocak blokirao, odleteo sam preko guvernara i glavom udario u zadnja vrata koja su se od siline ulubila, ja na srecu prosao samo sa isecenom usnom(6 kopci), manje posekotine po telu, ugruvana ledja i glava me boli od udarca.
Nezgoda ko nezgoda mogla je svakom da se desi, mislim da me stvarno nije video lik, medjutim ono sto me je iznerviralo je to sto lik nije ni prisao da pita jesam li dobro, nego je krenuo odmah na prvu kako sam ja njega udario i slicno.
Dosta ocevidaca je videlo sta se desilo i da je lik ocigledno kriv, policija je izvrsila uvidjaj.
Nisam nameravao, ali lik je bio mnogo bezobrazan tako da sam resio da ga tuzim. Moje pitanje je sta i kako posto stvarno nikad do sada nisam imao potrebu za ovako necim, pretpostavljam da treba da angazujem nekog advokata i slicno, pisite slobodno ako se razumete u problematiku ili ako ste imali slicna iskustva.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 26 Maj 2016 22:51 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9367
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
jel si nosio kacigu i jel ima obelezena biciklisticka staza?

ako te je sasekao, prosetaj tu u blizini raskrsnice, jos koliko sutra, i vidi neke banke, radnje ili sta je vec blizu, ako imaju video nadzor da ti daju snimak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 26 Maj 2016 23:12 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
Nisam nosio kacigu, ta raskrsnica nema semafore, a ne verujem ni da ima nekih kamera u blizini jer se to desilo na izlazu iz grada(Nis je u nitanju), nema ni staze za bicikle u tom delu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 27 Maj 2016 09:32 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Pa ako je izasla policija i vrsila uvidjaj onda ce svakako protiv njega biti pokrenuta prekrsajna prijava (naravno ako je on kriv).

A ti uzmi izvestaje lekara i ostalo i idi kod javnog tuzioca pa ga po privatnoj tuzbi goni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 27 Maj 2016 10:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
javni tuzilac nema nista sa privatnom tuzbom i on radi samo krivicne predmete, prekrsaji nisu njegov fah.

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 27 Maj 2016 11:29 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
Vidi ti si isao putem i on je iz suprotnog pravca skrenuo levo nedajuci tebi prednost. Nema veze sto nema biciklisticke staze joos bolje jer da ima bio bi problem sto nisi isao istom. Ovako je to cist slucaj ,njegova krivica neka otvori oci sledci put.
Ja sam imao slicno u novom sadu i isto lik brze bolje da neceka sasece me i ja pravo u kola slucaj sam dobio .
Trazi naknadu stete od njegovog osiguranja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 27 Maj 2016 14:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
mislim da od osiguranja trebas da trazis naplatu stete. sto bi isao sa privatnom tuzbom, mada mislim da privatno ne mozes da dobijes jer je on polisom osiguranja oslobodjen od auto odgovornosti. ako gresim, molim da ispravite :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 27 Maj 2016 17:09 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
marianvv, upravo to se desilo, znaci od osiguranja da trazim odstetu, materijalna steta je minimalna, samo prednje svetlo je stradalo i sediste je pocepano sa strane na bajsu, medjutim malo sam guglao i vidim da postoji i nematerijalna steta odnosno za telesne povrede, pa cu ici verovatno preko toga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 27 Maj 2016 18:42 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2012 00:33
Postovi: 1086
Lokacija: bački petrovac
Ime: marian
Opel: opel calibra 2,5 v6
Garaza: pogledaj
Dobro papire od doktora panduri su napravili zapisnik pa kreni od toga, meni se to bilo desilo na treningu pa mi je bio unisten bicikl kupljen za 2000 eura


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 29 Maj 2016 07:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Po svemu sudeci on je kriv,lepo angazuj advokata za 10,15% od cifre koliko izvuce od osiguranja,daj mu sve papire od lekara i td. Drugara je pre par meseci spucao lik od pozadi,do duse obojica su bila sa kolima ali to nije bitno,drugar je samo bio ugruvan,bez posekotina i preloma i advokat mu se izborio za 150000 din za to plus jos toliko za auto,uzeo sebi 15% od toga i svima lepo. Ako si prilikom udesa imao tel,fotoaparat ili bilo sta drugo u dzepu,torbici...i to treba osiguranje da nadoknadi ako se s...balo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 31 Maj 2016 20:03 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2009 13:19
Postovi: 326
Lokacija: Arandjelovac
Ime: srdjan
Opel: Omega 2.0 16V
Sve zavisi od toga sta pise u policijskom izvestaju. Ako je u tvoju korist vec si ga upropastio. Sto se tice privatne tuzbe advokat ce ti objasniti tvoje mogucnosti. Ovde nemas bas nekog ko moze da ti pomogne. Ne znam bas da li ti mozes nesto da dobijes jer nemas lomova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 01 Jun 2016 22:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2011 21:56
Postovi: 414
Lokacija: Loznica
Ime: Igor Pavlovic
Opel: Vectra B
Garaza:
Po zakonu, on je kriv jer je morao da te propusti. Video on tebe ili ne, to ga ne opravdava. Ti si bio tu.
Zbog bicikliste kog nisam propustio a nije bio bas u raskrsnici sam pao voznju na prvom polaganju... :/

Imas pravo na naknadu od osiguranja. (povrede, strah, bicikl...) Lakse ce biti uz bar jednog svedoka (njegovu izjavu makar).
Samo spremi papire od lekara, zapisnik od policije I u osiguranje. Mozes se dogovoriti i sa nekim advokatom specijalizovanim za naplatu od osiguranja. I kad on uzme sebi procenat, u dosta slucajeva opet ostane vise nego sto bi imao da se sam teras sa osiguranjem.

_________________
If you can't do the time, don't do the crime.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 09 Jun 2016 19:55 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2006 22:23
Postovi: 270
Lokacija: Beograd
Ime: aleksandar
Opel: astra f 1.8 16v
I ti si bio u tom trenutku ucesnik u saobracaju,sto znaci da je vazilo pravilo desne strane i morao je da te propusti.
Sad je malo zackoljica sto na biciklu nemamo nikakvo osiguranje pa se sad moraju juriti papiri,dokazi i slicno,mada u tvom slucaju je sve jasno.Pokupi izvestaje lekara,verovatno su ti rekli da treba da podignes zapisnik i posle toga ides u osiguranje koje je njega osiguralo za naplatu stete.Pre toga, jer imas oko 15 dana za izradu zapisnika posavetuj se sa nekim advokatom sta on misli.

_________________
SENATOR 3.0I


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 09 Jun 2016 20:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
Mozda najbolje vidi dogovori se sa covekom i postedi i sebe i njega cimanja ako moze.

Iz tvoje price jasno je da nisi ti kriv ali veruj mi iz licnog iskustva ti pricam da na sudu crveno lako postane zeleno iznikne novi svedok, presuda se odlaze do besvesti itd itd.. sve je moguce, zavisno od veza resenosti i dubine dzepa druge strane.


Vidim svi zapenili tuzi pa tuzi, aj malo spustite loptu ne lozite coveka. Koliko je od vas ikad bilo na sudu, natezalo se sa advokatimaa, laznim svedocima, prijateljima u panduraciji, itd itd.. ..
Cisto hipoteticki,aj da reziramo..
Sta ako na sudu vozac da izjavu, i potkrepi je neki svedok ili vise njih svojom izjavom, da je vozac na bezbedan nacin skrenuo levo, obratio paznju na biciklistu koji se u trenutku skretanja nalazio na bezbednoj udaljenosti itd itd onda je usled nepredvidjenih okolnosti morao da prikoci i zaustavi se (baba se saplela na trotoaru i pala mu pod kola, istrcalo dete za loptom itd..). Biciklista koji se nalazio na bezbednoj udaljenosti u trenutku zapocinjanja radnje nije obratio paznju na to jer je bio zaokupljen citanjem poruke na telefonu, slusao muziku, zverao u cice pored kolovoza umesto ispred sebe, vozio "neprilagodjeno", zakuca se u auto iskrivi vrata i povredi se.
Na zalost uz dobru vezu i dubok dzep na sudu sve moze.

Da podjem od toga da te covek verovatno nije namerno sasekao/udario, ko bi normalan to uradio. Koliko sutra mozda se i ti sam ili bilo ko od nas nadje u slicnoj situaciji da zgresi nesto i poslednje sto ti u zivotu treba je da te neko vija po sudu i izbija mozda zadnji dinar iz dzepa. A to sto je odreagovao kako je odreagovao jbg., bar 50% ljudi u zemlji je prslo sa mozgom...

da ne davim vise, vidi ako mozes kontaktiraj nekako coveka, lepo i smireno mu zatrazi neku razumnu cifru da se ne potezete dalje. Ukoliko zacepis neku cifru do nebesa, jasno je da ce i on uraditi sve sto moze da ti je ne da.


Ne zameri zbog ovakvog mog stava, sakupio sam lep staz i saobracajki i sudjenja i kad podvucem crtu na to iskustvo na kraju to mu dodje ovo gore napisano.

sto bi rekli nasi juznjaci: od stete vajda ne biva,kako dodje tako i ode.

Pozdrav
Ivan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 10 Jun 2016 10:34 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
laki_81 je napisao:
Sta ako na sudu vozac da izjavu, i potkrepi je neki svedok ili vise njih svojom izjavom, da je vozac na bezbedan nacin skrenuo levo, obratio paznju na biciklistu koji se u trenutku skretanja nalazio na bezbednoj udaljenosti itd itd onda je usled nepredvidjenih okolnosti morao da prikoci i zaustavi se (baba se saplela na trotoaru i pala mu pod kola, istrcalo dete za loptom itd..). Biciklista koji se nalazio na bezbednoj udaljenosti u trenutku zapocinjanja radnje nije obratio paznju na to jer je bio zaokupljen citanjem poruke na telefonu, slusao muziku, zverao u cice pored kolovoza umesto ispred sebe, vozio "neprilagodjeno", zakuca se u auto iskrivi vrata i povredi se.




Nazalost ovo ne pije vodu. Pije vodu u smislu da kad je zaista ovakva situacija a vece materijalne stete i povredjenih nema sudija moze da ostavi predmet sa strane.

To ti kazem jer sam ja pre godinu i po dana isto tako skretao pa je moja kolona stala a ja ostao u raskrsnici ispred pesackog na 45 stepeni zakrivljen. Bez obzira sto se mentol koji me je namerno udario (kretanjem iz mesta sa 10m od mene i udaranjem u mene koji stojim) nalazio na bezbednoj udaljenosti kad sam skretao i sto jebiga ja ne bih stao tu gde sam stao da ovi ispred mene nisu stali da propustaju pesake.

S obzirom da je covek povredjen u tom udesu sudija sigurno nece ostaviti sa strane predmet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 10 Jun 2016 18:29 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008 23:42
Postovi: 748
Lokacija: Beograd
Ime: Ivan
Opel: kadett 1.8
pa brate ti si i bio kriv. U raskrnicu ne bi trebalo da udjes i da skreces u noj tj da preprecis put vozilima iz suprotnog smera ako nije cista i ako ne mozes da mozes da izadjes iz nje na bezbedan nacin a ti si usao sa kolonom znaci svesno si preuzeo rizik da ostanes zarobljen + imao si pesacki ispred sebe na koji si duzan da obratis paznju tj da ga ispostujes a ti to ocigledno nisi uzeo u obzir obzirom da je zastoj nastao zbog pesaka. To sto si bio u koloni te ne opravdava pred sudom.
Da si usao u cistu raskrsnisu, bez pesaka ali se u medjuvremenu desilo nesto nepredvidjeno (pesak koji prelazi ulicu na pesackom to nije za boga miloga), npr palo drvo ipred kola, skocio samoubica ispred tebe,pukla ti guma na kolima.... sto nisi mogao da predvidis prica bi bila druga(ili bi mogla da bude zavisno kako na to gleda onaj koji sudi i kako mu se situacija predstavi)..
ti jesi bio kriv, nemas pravo da blokiras raskrsnicu u regularnim okolnostima.

Imao sam tesku saobracajku pre par godina. Lik koji je zaspao i prosao na crveno, ja se zakucao u njega bocno prvo izjavio , srecan sto je ostao ziv da je zaspo i da se neseca. Nakon par godina cimanja po sudu smo dosli do toga da umalo ja njemu platim odstetu jer neki svedoci nestase, price se promenise i na kraju uz prisustvo svedoka i advokata covek 100% tvrdi i umalo dokaza da je prosao na zeleno.
teske telesne povrede imali i jedan i drugi, materijalna steta bila ogromna ali veruj mi sve je to nista u odnosu na nerve koje izgubis mlateci se sa lopuzama lazovima i prevarantima najgore vrste (kakva je verovatno vecina onih cija je profesija da zaradjuju na tudjoj nesreci). Epilog: NEMA GA, presuda jos nije doneta, od tad prosle godine i godine (bar 4)

Inace saobracajka pre ove, bio u autu sa drugarom i zenom svo troje imali lake i teske povrede i fasovali bolnicu.Saobracajku izazvao drzavni sluzbenik, zatvorski cuvar u maltene novom audiju u tom trenutku. Covek preticao kolonu vozila na punoj liniji, skrenuo levo na crveno saseko nas,uleteli u ceoni. Za sve skrivljeno gore dobio je tri meseca uslovno dozvolu. Najlepse od svega je sto mi je u otpusnoj listi pisalo sledece: "Nakon pada sa motora primljen na bolnicko lecenje...." Obzirom da sam u tom trenutku bio student U BG, a sudilo se u Krusevcu, ni manje ni vise nego sudija zaduzen za slucaj me je zvao na tel da u BG da ako ne mogu da dodjem u KS obavezno odem u sobu tu i tu u sudu preko puta zeleznicke i dam izjavu da ne zahtevam nikakvu odstetu od doticnog jer navodno nema osnova za to itd...
Tako ti to izgleda u praksi kod nas nazalost i zato svakom POSTENOM coveku drugarski kazem da bezi od suda ko djavo od krsta.

toliko od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 13 Jun 2016 23:39 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2013 15:53
Postovi: 171
Lokacija: Boljevci-Surcin
Ime: Vlada
Opel: Ex Vectra B 2.0 16V sad Focus caravan 1.8 TDCI
Garaza: pogledaj
Zanimljiva tema,covek sa bajsom nestade iz teme a vi se poklaste :-) Salim se,niko njega ne tera da tuzi tog u koga se zakuco,samo mu kazemo da uzme advokata da pokupi pare od osiguranja za nematerijalnu stetu posto materijalne malte ne i nema i to je to. Za to ima fore tri godine,koliko znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Udes sa biciklom
PostPoslato: 31 Okt 2016 21:00 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
Ja se izvinjavam sto nisam pre odgovorio, ali me nije bilo jako dugo na forumu.

U vezi udesa, koji se desio, prvo ja sam imao jako puno srece jer nisam imao zdravstvenih posledica(a gadno sam leteo). Usna je zarasla, a oziljak je neprimetan s obzirom na 6 kopci. Sto se tice advokata, sutra dan sam otisao u agenciju koja se bavi saobracajnim nezgodama i angazovao branioca(dao bog, ima ih koliko hocete). Oni su platili sve sudske troskove ili sta je vec trebalo, samo sam potpisao ugovor sa njima da uzmu 15% nakon sto mi osiguranje od ovog sto me oborio uplati. Sve se zavrsilo relativno brzo, novac od osiguranja mi je uplacen nakon 2 meseca na racun. Po recima advokata najduze se cekalo na policijski zapisnik. Hteo bih samo da napomenem za sve one koji su doziveli slicne saobracajne nezgode cak i ako nisu povredjeni a postoji policijski zapisnik, da obavezno angazuju advokata.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs