Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 19:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vojni rok
PostPoslato: 22 Feb 2018 22:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Maj 2012 15:57
Postovi: 33
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra G Z18XE
Mart 2005-e. Poslednja generacija koja je služila rok od 9 meseci, sa skraćenjem od 30 dana. Jun 2005-e je bila prva geneacija koja je služila rok od 6 meseci. Skinuli su se samo mesec dana nakon moje klase.
VES 11205, poslužioc na SH 122mm - 2S1 Gvozdika.
VP 7325.
453. mehanizovana brigada.
Prvih 4 i po meseca sam proveo u kasarni nadomak Rume, pa sam sredinom jula meseca bio nedelju dana u otkomandi na obuci za ABHO u Novom Sadu i po povratku sam dobio prekomandu u Sremsku Mitrovicu za akumulatorskog tehničara, gde sam proveo preostala 3 i po meseca.
Za 8 meseci službe uspeo sam da izučim tri vojne specijalnosti. Čak sam s početka roka konkurisao da idem i na obuku za vodiča pasa u Niš, ali nisam izabran. Nisam se otimao za čin, završio sam kao vojnik, ali sam 3x dobrovoljno dao krv. Stražu smo davali na IO Platičevo.
Najlepše uspomene nosim iz Rume. Komandir baterije KIK Šajić Slavko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vojni rok
PostPoslato: 23 Feb 2018 02:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2018 20:05
Postovi: 71
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.3
Sombor od početka do kraja služenja vojnog roka 2010. Nisam bio te sreće da me prekomandom pošalju u Rašku ili slično... :) Bilo nas je tek par stotina vojnika, u to vreme vojska nije bila nešto popularna - uglavnom se išlo na civilno služenje vojnog roka. Za onoliku kasarnu u Somboru nije nas bilo dovoljno ni da očistimo "krug" pošteno...
Pešadinac/strelac svo vreme, VES 11001, bilo je davanja straže i slično, ali najzanimljivije je bilo kada je trebalo obezbeđivati strelište tokom takmičejna u gađanju. Tada su dolazila vojna lica iz svih krajeva Srbije radi takmičenja, a meni dadoše dvogled i najvišu poziciju da osmatram da neka "živa sila" ne naruši prostor gde se gađa. I tako pod punom ratnom opremom na vrhu zgrade pri +35C naredna četiri dana...
A, bilo je i body bildinga, kome treba teretana kada možeš 10 dana besplatno da prebacuješ municiju iz jednog ćoška u drugi ćošak magacina. Ali da ne grešim dušu, zastavnik je bio ok čovek, nije forsirao i pri povratku je dozvoljavao da svratimo do radnje pa padne neko ladno...
Naravno, u vojsci sam zavoleo i naučio da igram šah, i redovno pratio Takeshi's Castle tj. jedino su to puštali da se gleda na TV-u.
Sve u svemu, drago mi je da sam bio na redovnom služenju vojnog roka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vojni rok
PostPoslato: 23 Feb 2018 05:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2018 11:45
Postovi: 6
Lokacija: Subotica
Ime: Dalibor
Opel: Meriva 1.6 16v 2003
E davno to beše.
Decembarska klasa 2005/2006
VES 72403
VP 1709 Svilajnac 3 meseca
VP 1405 Novi Sad 3 meseca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs