Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 18:29

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 00:52 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2010 00:06
Postovi: 396
Lokacija: beograd
Ime: miljan
Opel: kadet c coupe 2.0 16 v,Vectra b sport,kadet e
Religija kao i sve ostalo moze da se zloupotrebi,pa onda ispadne problem u njoj a ne u zloupotrebi.
Pitanje je sta su jadne religije morale da istrpe od raznih osvajaca i svojih vladara ne bi li se spasile unistenja.Pa su se mnogi kraljevi i ostali ktitori nasli na freskama pored mucenika a ziveli raskosno.
Trebalo bi uvesti novu dimenziju vere koja bi se mogla zvati"Humanost" i onda bi dosli na ono sto je jedan pametni pokojni starac govorio i bilo je vise nego dovoljno da se razume za razliku od ispraznih propovedi raznih svestenih lica koja neretko ni sama ne razumeju sta su hteli da kazu.

"BUDIMO LJUDI" govorio je On,al ga ne poslusasmo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 02:23 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
opusteno, samo sam se salio, to nauka, biologija, hemija i prapaganda sto vecina kazu nije istina... moj veliki primer za mutaciju je.. GODZILA :D
a i ti naucnici msm stvarno, koji mentoli toliko godina skolovanja, istrazivanja, eksperimentisanja ni zasta, stvarno su zgubidani - pa bog je tu sve reko i vako radio i... tako!

ja ne uzivam kao ni vi u otkricima pseudo-naucnika, jer oni nista nisu otkrili, ja kao i vi uzivam u dostignucima onih gorepomenutih naucnika mentola koji uzalud protracise tolike godine a sve vreme su skeptici bili u pravu to nista ne moze i nije istina... :D

da me ne shvatite pogresno, nemam ja nista protiv skeptika, naprotiv, smatram da imaju svoje mesto u overall naucnom progresu, jer da nije bilo njih i njihovih trolovanja naucnici verovatno ne bi tako brzo i detaljno radili... skeptici su govorili da covek ne moze da oplovi svet - oplovio je, govorili su da covek ne moze da leti - poleteo je, govorili su da ne moze da izvede fisiju - izveo je, govorili su da ne moze da ode u svemir - otisao je, govorili su da nema planeta van suncevog sistema - ima! kontinuum se nastavlja, zivi bili pa videli! :ok:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 13:22 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
Годзила није пример мутације, него прелазног облика, савршено се уклапа у те и бољи пример немате :P

А јако уживаш у открићима псеудо научника, тј оних који верују у Бога, да их не набрајамо сад овде :)

Људски је грешити, само је питање колико ће дуго грешити...нису ли научници пре те веровали у теорију спонтане генерације, и бранили је као што сада бране те?

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 13:33 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
boolero je napisao:
Људски је грешити, само је питање колико ће дуго грешити...нису ли научници пре те веровали у теорију спонтане генерације, и бранили је као што сада бране те?

vidis ja za razliku od tebe ne dovodim u pitanje celokupnu svetsku naucnu javnost, pa makar ona bila i sto puta u krivu, ti si ovde doveo u pitanje sve ono na cemu radi i oko cega postoji konsenzus u naucnoj svetskoj javnosti..
tako da ako cu da biram da verujem tebi ili njima, izvini ali ja verujem njima... :P

problem je sto ni vi ne mozete da dokazete da oni nisu u pravu (osim ovih sto kao dokaz imaju bibliju i prorocanstva), tako da...
tako su i ajnstajnu pricali da crne rupe ne postoje (kada ih je on teorijski objasni), da to moze biti samo bog, da je to ne moguce jer mi kao mali ljudi to ne mozemo da otkrijemo - i gle cuda: crne rupe otkrivene i dokazane... o ovome mogu da nabrajam do sutra i opet ponavljam, delom zahvaljujuci i skepticizmu nauka brzo napreduje, hvala im za taj skromni doprinos :)

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 13:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Da se vratimo malo na nauku, jel zna neko sta ce se otkriti ako u CERN-u otkriju taj hiksov bozon, ili boziju cesticu kako je neki zovu, jel to moze da da neke odgovore o nastanku sveta i jel tada pada u vodu ajnstajnova teorija relativiteta

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 13:58 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
opel_nikola je napisao:
vidis ja za razliku od tebe ne dovodim u pitanje celokupnu svetsku naucnu javnost, pa makar ona bila i sto puta u krivu, ti si ovde doveo u pitanje sve ono na cemu radi i oko cega postoji konsenzus u naucnoj svetskoj javnosti..
tako da ako cu da biram da verujem tebi ili njima, izvini ali ja verujem njima... :P


Већина да, целокупна сигурно не


opel_nikola je napisao:
problem je sto ni vi ne mozete da dokazete da oni nisu u pravu (osim ovih sto kao dokaz imaju bibliju i prorocanstva), tako da...


Ја немам ту шта да доказујем јер ја нисам биолог, ја као и остали са форума могу само да се упознам са нечим што су други доказали или покушали да докажу.



_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 14:04 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
boleero: apsolutna vecina da (to i znaci rec konsenzus, skepticne manjine ce uvek biti i vec sam objasnio njen doprinos), a posle ovog filma ja stvarno nemam sta da ti dodam (to se u tom konsenzusu koji sam pomenuo kotira kao i teorija zavere oko sletana na mesec), uostalom kada bi pratio dela te vecine bilo bi ti jasno, ovako... your honor, i rest my case


kvcali: dokazace se postojanje higsove cestice koja sada postoji u teoriji i kojom se sada teorijski objasnjavaju mase subatomskih cestica u teoriji standardnog modela... da li ce opovrgnuti ili modifikovati teoriju relativiteta ne znam, nisam fizicar, to je vec pitanje za nekog ko se time ozbiljno bavi...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 14:08 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
kvcali je napisao:
Da se vratimo malo na nauku, jel zna neko sta ce se otkriti ako u CERN-u otkriju taj hiksov bozon, ili boziju cesticu kako je neki zovu, jel to moze da da neke odgovore o nastanku sveta i jel tada pada u vodu ajnstajnova teorija relativiteta



Pa posto on daje masu ako ga izoluju onda ce masa biti 0, a nesto bez mase bi trebalo da putuje brze od svetlosti.

Bilo je sad skoro tvrdnji da su poterali neutrine brze od svetlosti, ali izgleda da to nije tacno.

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 28 Jan 2012 17:51 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2011 19:51
Postovi: 97
Lokacija: nbg
Ime: Stefan
Opel: lepi
opel_nikola je napisao:
a i ti naucnici msm stvarno, koji mentoli toliko godina skolovanja, istrazivanja, eksperimentisanja ni zasta, stvarno su zgubidani - pa bog je tu sve reko i vako radio i... tako!

Sve što si pričao se zasniva na ovoj konstantaciji, a niko nije rekao da su naučnici bespotrebni, čak naprotiv.Niti da treba slepo verovati crkvi.To je već fanatizam, a to je naravno pogrešno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 30 Jan 2012 16:12 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
10 Božijih zapovesti:
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj; nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i majku svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tuđe.


e sad, vernici svih religija ovo znaju, pošto sam primetio da se nijedna religija ne pridržava istih, tako da je nemoguće tvrditi koja je religija najbolja, jer su sve dozivele promene kroz vekove.
Ono sto sam primetio jeste da uglavnom ljudi prelaze u druge religije zbog straha, a to je već stvar karaktera, ok, opravdano je menjati veru kada su mešoviti brakovi u pitanju, ili pak neki drugi razlog.

Pošto sam pravoslavne vere i redovno odlazim u crkvu, nisam fanatik,ali poštujem svoju veru, pročitao sam mnogo crkvenih knjiga jer mi je bilo potrebno dok sam crtao ikone, pročitao sam i katoličku bibliju, obe, pročitao sam i kuran, i mogu reći da ono što novi talas vernika prosipa priču o veri, na svoj način, mnogo se kosi sa onim svetim knjigama koje su mnogo pre napisane.

Primetio sam da se malo skrenulo sa teme i pomešalo se nauka i religija kao malo politike i ekonomije

Vidim niko ne spominje jevreje, i njihova vera je jaka i dosta su uspešni, ali to nije razlog da ja sad menjam veru
Kao što sam već rekao ljudi to čine iz straha, jer osećaju da se ne uklapaju u odredjeno društvo. Odrastao sam a i živim u mešovitoj sredini gde ima mnogo vera, pored toga tu su i sekte, zadnji put kada sam čitao o sektama samo u Subotici ih je bilo registrovano 140.
Jednostavno ljudima treba nešto u šta će da veruju, mnogi to koriste u svoju korist, ali to je tako od kada je sveta, da se vratim na početak teme gde je Poštar naveo da menja religiju jer želi da živi u Bosni i zato što su mu ortaci muslimani, ne kapiram, moj najbolji drug je musliman, znam ga od zabavišta, 2 puta mi je spasao život i nikad ni meni ni njemu nije bilo palo na pamet da menja veru niti smo se prepirali oko istih, razgovarali jesmo, cisto da upoznamo religiju onog drugog, moj otac je rodjen u Bosni, i imao je dobrog koji je bio musliman i znalo se kako i šta, poštovale su se kuće i porodice. i sad je on trebao tada da menja religiju!?
Ovo nije jedini slučaj niti tema foruma, sretao sam se mnogo puta sa ovom temom i uvek isto forsiranje, nema potrebe, to što pojedinac želi da promeni veru neka menja, punoletan je, svako ima prava na svoj izbor, neko hoce da promeni pol, ode, promeni i nikom ništa, njegova/njena stvar, tako i sa verom, nemam ništa protiv menjanja vere, niti bilo koje vere, kao što je braša napisao, bitno je kakav je čovek, a ne koje je vere.

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 30 Jan 2012 21:54 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
noise024 je napisao:
Ovo nije jedini slučaj niti tema foruma, sretao sam se mnogo puta sa ovom temom i uvek isto forsiranje, nema potrebe, to što pojedinac želi da promeni veru neka menja, punoletan je, svako ima prava na svoj izbor, neko hoce da promeni pol, ode, promeni i nikom ništa, njegova/njena stvar, tako i sa verom, nemam ništa protiv menjanja vere, niti bilo koje vere, kao što je braša napisao, bitno je kakav je čovek, a ne koje je vere.



Сем Поштара ја знам за још 10так сличних случајева...и готово увек као по правилу конвертири постају "већи католици од папе"...видећемо хоће ли и наш Поштар тако :)

Било би лепо да нам мало боље објасни личне разлоге преласка у Ислам...а не ово као са памфлета.

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 31 Jan 2012 17:46 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2010 22:28
Postovi: 124
Lokacija: S.Palanka
Ime: Nemanja
Opel: Astra F 1.8 16v,Ascona 1.3s,Yugo turbo
@noise,po tebi mislis to sto zelim u Bosni da zivim da zbog toga prelazim u islam? Nisi cuo za Novi Pazar? 80% muslimana. Prelaskom u islam,ne mora znaciti da se zbog toga selim u Bosnu. Imam i ortake hrvate,makedonce,nemce,francuze pa sta? mislis samo poznajem muslimane.

@bolero,mozda cu to i napisati uskoro ovde,o svemu tome,zasto,kako itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 31 Jan 2012 19:56 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
S obzirom da nisi naveo razlog, mogu misliti mnogo toga, kazem, imas prava na to, ali ubedjivati ljude kako je jedna religija bolja od ostalih, tesko, ako si se ti razocarao u trenutnu religiju to je samo tvoj problem i da zbog toga menjas religiju.

Ne mislim da ne znas ljude drugih nacionalnosti, samo nisi naveo sta je konkretno bolje u muslimanskoj od ostalih.

Nazalost mnoge vere su morale da menjaju neke stvari da bi opstale u savremenom dobu

Kako se niko nije setio mormona, ako gledamo sta je bolje, pogledajte sve te uspesne ljude koji su extremno bogati, zar svi to ne zelimo, da zivimo bolje!?

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 31 Jan 2012 22:25 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010 20:28
Postovi: 295
Lokacija: Novi Sad/Šabac
Ime: Goran
Opel: kadett E CC 1.6
Ne znam....neveo sam mnogo postova ranije koji je razlog obicno, zasto ljudi posegnu za promenom vere.

Mada, sustinski, sve je to isto. Ko god u 21. veku kaze drugacije, taj je stvarno smesan.

Da se razumemo ja verujem u Boga. Ne bih sad zeleo da budem kontradiktoran samome sebi, i da neko pomisli da sam nekakav sektas ili sl(posto, jelte svako ko se bavio imalo proucavanjem Vere uopste i verskih sekti zna da ce prema predanjima onaj maskirati iza pravednog lika i objediniti sve vere u jednu itd itd)

Ono sto sam hteo da kazem: ako ti se Postare nesto nije specijalno dopalo u Pravosljavlju, samo da ti napomenem da i medju muslimanima ima onih koji nepravilno tumace Kur'an: ovde najvise mislim na samoubice.

Tako da...to je prilicno veliki korak u zivotu. Meni tim vise interesantan, zbog tvog imena....

_________________
GTE, GSi, Boss, BigBoss, Superboss, 200 Ts....to su bili dani


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 01 Feb 2012 00:28 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2010 22:28
Postovi: 124
Lokacija: S.Palanka
Ime: Nemanja
Opel: Astra F 1.8 16v,Ascona 1.3s,Yugo turbo
@superboss, zbog mog imena?

narode,poznajem i ateiste pa nikom nista,dal verujem u boga ili vise to je vise stvar okoline,jer i sloveni su verovali u vise bogova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 01 Feb 2012 03:25 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Pošto se više razumeš od mene, a verujem da bi mnoge to i zanimalo, ako već prelaziš u drugu veru, ovim slučajem muslimansku, zašto se onda menja ime. Pitam, jer drugar iz osnovne, tj cela porodica,tokom '80-ih došli su iz Hrvatske, bili su katolici, iz njima znanog razloga uzeli su pravoslavnu veru, ali imena nisu menjali. Ako iko zna da mi objasni ovo, znam kada neko ode u manastir, postane monah te dobije i monaško ime, ali to nema veze civilnim svetom ako me razumete

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 01 Feb 2012 03:54 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2010 20:27
Postovi: 1967
Lokacija: Zemun
Ime: Vilim
Opel: Astra Bertone 2.0t
Verovatno jedan od nacina da prekines svaku vezu sa onim sto si bio i odakle si i ko su ti rodjitelji i sl. Nazalost uvek je tu krv da te podseca ko si....mada nasi ljudi imaju retku sposobnost zaborava tako da mnogi su i to uspeli da zaborave...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 01 Feb 2012 18:47 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010 20:28
Postovi: 295
Lokacija: Novi Sad/Šabac
Ime: Goran
Opel: kadett E CC 1.6
Postar je napisao:
@superboss, zbog mog imena?

narode,poznajem i ateiste pa nikom nista,dal verujem u boga ili vise to je vise stvar okoline,jer i sloveni su verovali u vise bogova.



Nemanja, jedno od najlepsih starih, autenticnih srpskih imena

_________________
GTE, GSi, Boss, BigBoss, Superboss, 200 Ts....to su bili dani


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rasprava o religijama (konstruktivna)
PostPoslato: 02 Feb 2012 01:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2010 22:28
Postovi: 124
Lokacija: S.Palanka
Ime: Nemanja
Opel: Astra F 1.8 16v,Ascona 1.3s,Yugo turbo
@noise,nije to obaveza,ali preporucljivo je da se promeni ime

@superboss,hvala ti,to mi vecina kazu,da je lepo ime :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mitologija Starih Slovena
PostPoslato: 05 Feb 2012 14:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2011 02:48
Postovi: 114
Lokacija: Лозница
Ime: Горан
Opel: Astra G 1.8i 16V
Garaza: pogledaj
opel_nikola je napisao:
a sto se tice religije, budite dzedaji! :D jer da bog postoji, zasto bi crkva/dzamija/sta vec, imale gromobran



све се заснива на веровању.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 120 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs