Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 14 Jun 2024 02:18

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 18:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2014 21:08
Postovi: 11
Lokacija: Pancevo
Ime: Milos
Opel: Astra 1.9
E pa ovako...imam Opel Astru H 1.9 2004 god ....kupio sam ga pre 10ak dana na jednom od auto placeva u Bgu i ono hteo sam da ga malo detaljnije pregleedam i otreao sam ga u ovlasceni auto servis(Autopromet) u Beogradu po kao nekoj preporuci i posle pregleda nazvali su me i rekli da je auto u katastrofalnom stanju i da bi me popravka iznela ...slusajte sad 516 000 dinara ! platio sam pregled 3500 din i otisao u drugi ovlasceni auto servis Komnenovic cisto da uporedim dal ce ustanoviti isto kao i poklopili su se samo po usisnoj grani motora i sredjivanju prednjeg trapa(spone i manzetne)...a ako zelite mogu da postavim sliku predracuna sto su mi dali u Autoprometu cisto da vidite .. Dal ima neko slicnih iskustava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 19:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2012 23:13
Postovi: 485
Lokacija: KG/BG
Ime: Goran
Opel: Berta Z20LET
Sto pobratime ne plati 30e pre kupovine auta nego ovako..
Drug je imao lose iskustvo sa ovlascenim servisom za Pezo u kgu. Auto nov kupljen i zezao ga, drzali 44 dana i 45. mu vratili kao popravljen (da mu ne bi dali nov) i opet nesto nije bilo to to. Ispostavilo se da su nesto dundjerski odradili skroz, dal neko crevo nekim pampurom zapusili, nesto u tom rangu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 20:08 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Tesko da bi se neko u ovlascenom servisu i ozbiljnom kao Autopromet igrao sa time da ti menja delove koji nisu za zamenu.
Drugo, nadam se da si upoznat sa cinjenicom da su usluge i delovi u ovlascenim servisima visestruko skuplji nego u privatnim servisima.
Najveci broj ljudi auto odrzava u ovlascenom servisu samo dok je auto u garanciji jer drugacije izgubili bi garanciju.
Tako da mislim da sigurno ne bi bio ostecen za nesto, samo je mozda stvar u tome da ono dto u A.prometu nece da puste kao ispravno u smislu moze jos da gura, u Komnenovicu su tako mislili.

Baci pogled na cenu tih delova van ovlascenog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 20:11 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2014 21:08
Postovi: 11
Lokacija: Pancevo
Ime: Milos
Opel: Astra 1.9
ma fora je da je auto realno gledano star 10 god nego ono stavili su mi da treba da zamenim 3 fara a cena po komadu je 71 hilj ...onda zamajac 106 hilj i turbina 100 hilj ....a u komnenovicu nisu nista od toga navedenog ...pa dal je mogu ce su hteli da mi samo uzmu kes :) mislim jel moguce .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 20:21 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2013 18:36
Postovi: 147
Lokacija: Zemun polje
Ime: Damir
Opel: Vectra x16xel
Garaza: pogledaj
Oni su ti procenili auto zapisali sta je osteceno i sta je za zemenu a ujedno napisali cenovnik svega toga sto drugi servisi slabo rade mislim na cenu delova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 20:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
daj otvori garazu da vidimo auto, bas me zanima kako izgleda auto na kome treba zameniti delova za 500000 :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 20:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
3 fara?? Mozda 2 fara i neko stop svetlo jedino? Pa verovatno imas xenon farove i to je ta cena. Kao sto vidis stoje stvari koje jesu za zamenu a ne cine auto mehanicki neispravnim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 20:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Dec 2006 01:35
Postovi: 3320
Lokacija: Земун - Србија
Ime: Боки
Opel: Astra F TDS
Garaza: pogledaj
Ovlašćeni servis ugrađuje nove i originalne delove. Jedan od razloga što ti je toliki račun.
ps postavio si temu na pogrešno mesto

_________________
Scheißegal


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 07 Nov 2014 21:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Sta sve necu cuti... :krsti:

Bas bih voleo da vidim slike tog auta za koji ovlasceni servis kaze da treba 5 soma eura da se sredi. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 08 Nov 2014 00:26 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3982
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
U cemu je ovde problem, ljudi pregledali vozilo i dali svoju ponudu i za tu uslugu pregleda naplatili, drugi servis pregledao i dao svoju ponudu, a na tebi ostaje da odlucis gde ces da odradis i resis svoj problem oko vozila.

A sto se tice price da se nisu podudarile stavke delova tj, kvarova, da li si siguran da je ovaj drugi servis dao pravu dijagnozu, moze i tako da se gleda na cinjenicno stanje.

A pre bilo kakavog pisanja po forumima, bilo bi dobro razmisliti sta se pise i o cemu se pise.

Moze i ovako nema veze sa vozilim vec sa zdravljem, iz licnog iskustva pre neku godinu bio kod tri vrhunska doktora i sva trojca su naplatila svoje preglede i dala tri razlicita misljenja, toliko o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 08 Nov 2014 12:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2008 13:06
Postovi: 72
Lokacija: Beograd.
Ime: Mladen
Opel: Vectra A CDX (X20XEV), Astra G (Z16XE) aut.
Slazem se u potpunosti sa Godzom, problem nije iznos koji stoji na ponudi, vec samo stanje automobila i tvoja licna procena isplativosti i opravdanosti popravke i zamene odredjenih delova. Realno gledano svi nasi automobili imaju odredjene delove koji su vec odavno za zamenu ali ih teramo takve jer nam to nije bitno i mozemo da vozimo i dalje, a ekonomsko stanje nam uslovljava sta i koliko vozimo.
Druga prica, slicna ovoj je vezana za komercijalni Opel Combo 1.3cdti koji je od kad je kupljen 2008. odrzavan u autoprometu. Zanimljiva cinjenica je da ni posle 200 000km lanac i prateci set nije zamenjen. Ja sam licno vozio auto na servis u preko 80% slucajeva i licno na servisu 160 000 pitao da li je menjan lanac, vodena pumpa i ostalo i kad to treba, na sta sam dobio odgovor da se to na ovom motoru ne menja. Da se razumemo, firma placa i ja se trudim da vozila uvek budu ispravna jer samo takva donose pare. Nisam ekspert za automobile, niti serviser pa da se razumem u sve. Na kraju sam uspeo da nagovorim gazdu da teramo auto u drugi servis i realno se plasim sta ce mi tamo reci (kakvo je stanje vozila)... Nemojte praviti gresku da slepo verujete samo jednom servisu ili samo jednoj osobi, uvek trazite vise misljenja. Za to i postoje forumi izmedju ostalog :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 08 Nov 2014 17:34 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
Godza je napisao:
U cemu je ovde problem, ljudi pregledali vozilo i dali svoju ponudu i za tu uslugu pregleda naplatili, drugi servis pregledao i dao svoju ponudu, a na tebi ostaje da odlucis gde ces da odradis i resis svoj problem oko vozila.

A sto se tice price da se nisu podudarile stavke delova tj, kvarova, da li si siguran da je ovaj drugi servis dao pravu dijagnozu, moze i tako da se gleda na cinjenicno stanje.

A pre bilo kakavog pisanja po forumima, bilo bi dobro razmisliti sta se pise i o cemu se pise.

Moze i ovako nema veze sa vozilim vec sa zdravljem, iz licnog iskustva pre neku godinu bio kod tri vrhunska doktora i sva trojca su naplatila svoje preglede i dala tri razlicita misljenja, toliko o tome.

Upravo tako

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 09 Nov 2014 11:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
trazio si procenu vozila u ovlascenom servisu, dobio si procenu vozila iz ovlascenog servisa...
soferka tacka - zamena
pukao nosac fara - zamen
probusen branik - zamena
ogrebano dublje stop svetlo - zamena
luft u trapu - zamena dela odakle potice luft..
i tako do sutra....
napadas, a koliko vidim iz tvog izlaganja, neosnovano..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 09 Nov 2014 11:45 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 19 Jan 2007 22:22
Postovi: 3406
Lokacija: Prokuplje
Ime: Milosh
Opel: Calibra CweLET
Garaza: pogledaj
Hahha zamisli shta bi bilo oterati calibru haha josh 4x4 boNba kod komnenovica ide samo sa ventilom i cena je preko 100k rsd, jedan brat sa foruma je pitao, mislim da znate ko je u pitanju :).

_________________
A collector never stops collecting!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa ovlascenim serevisom
PostPoslato: 10 Nov 2014 21:05 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2013 18:27
Postovi: 64
Lokacija: Umcari
Ime: Rade
Opel: Daewoo Lanos 1.6 16v
A koliko je inače plaćen taj Lexus :D ?Možda su slučajno ovi u Autoprometu dodali jednu nulu :mig:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs