Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 31 Mar 2013 23:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Citiraj:
Ali zašto atestirati nešto što je atestirano kad je ugrađeno i atest im važi,

Kad se pare otimaju,..takve misli se ne motaju po glavama!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 31 Mar 2013 23:15 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
A šta se dešava sa onim vozačima koji su kupili auto sa fabrički ugrađenim gasom? Jel i njih kači ovo?

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 31 Mar 2013 23:21 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Svako kome je atest radjen pre 5 godina + 1 dan,..je duzan da uradi "periodicni pregled",..tj,...atest uredjaja.

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 31 Mar 2013 23:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Moram se malo korigovati,..:
Ima razlike izmedju onih koji prvi put rade atest i onih koji treba da urade periodicni pregled.
Nisam 100% siguran, ali vec sutra cu dobiti sveze informacije oko toga.
Razlika je u ceni, odnosno, onaj koji prvi put radi, taj placa punu cenu od 10.500din. Onaj koji treba da uradi periodicni pregled, jer je atest radio pre 5 + godina, taj (valjda) placa samo cenu od 6000din, radi dobijanja uverenja da je uradio taj famozni periodicni pregled.
Caka je sto to uverenje vazi onoliko koliko vam jos vazi i postojeci atest u zelenom kartonu,..tj, 2, 3, ili koliko vec godina. Posle isteka tog roka, radice te ponovo kompletan atest, odnosno, po sadasnjem 10500din.
To znaci, da onaj kome atest vazi jos godinu dana,..taj ce podhitno da placa 6000,..a po isteku godinu dana 10500. Za godinu dana ukupno 16500! (tu ne racunam troskove za novu bocu i novi multiventil, sto je od 70 - 100 jura).

Nazalost, nemogu nista znati svih 100%, jer i oni sami menjaju pravila na nedeljnom nivou!
AMSS je predprosle radne nedelje, trazio da se mora imati multiventil sa elektroventilom na sebi. Prosle nedelje nisu trazili to, vec su pustali i sa starim tipom multiventila!
Ko je pozurio, taj je debelo platio!!

Ko zna sta ce se desavati ove nedelje,..a onoj posle,..to tek!

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 00:26 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jan 2012 12:31
Postovi: 123
Lokacija: Aleksinac
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.6icat
noise024 je napisao:
Ali zašto atestirati nešto što je atestirano kad je ugrađeno i atest im važi, osim onih koji nisu radili atest.

Jos jedan glas za peticiju!!! :grrr:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 00:34 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Mar 2011 01:43
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: astra f1.4
meni atest vazi do 2018god po njihovom treba opet sto mi nije ni na kraj pameti ali recimo da uradim opet,pa moze nekom baji tamo opet da se digne pa da kaze u skorije vreme sad je atest 25000din i vazi 2 god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 05:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
dzony je napisao:
Da li je iko platio kaznu za neatestiran uredjaj ?

Platio sam ja 2010 ili 2009 ne mogu da se setim kad sam ugradio plin.u igiru me zaustave,bilo mesec dana posle ugradnje i pisali mi 2000 dinara na zutu uplatnicu e sad pravo da ti kazem nisam gledao sta je u pitanju,mislim da je imam negde pa cu pogledati i recicu ti tacno sta su napisali,inace u sapcu sam se par puta izlanuo pred pandurom da idem da sipam tng samo su me pogledali i pustili me,iako je u saobracajnoj pisalo da je vozilo na benzin...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 07:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2009 21:29
Postovi: 132
Lokacija: Đeram
Ime: Milorad Vuletić
Opel: Zafira 1.8 16v
Bane66 je napisao:
Moram se malo korigovati,..:
AMSS je predprosle radne nedelje, trazio da se mora imati multiventil sa elektroventilom na sebi. Prosle nedelje nisu trazili to, vec su pustali i sa starim tipom multiventila!
Ko je pozurio, taj je debelo platio!!

Ko zna sta ce se desavati ove nedelje,..a onoj posle,..to tek!


Da ne citiram sebe, ali šta ja ono napisah za plaćanje i preplaćivanje?! :scratch: :angryfire:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 17:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2012 21:46
Postovi: 505
Lokacija: ŠID
Ime: boris
Opel: bertone 2.0 turbo
Bane66 je napisao:
Moram se malo korigovati,..:
Ima razlike izmedju onih koji prvi put rade atest i onih koji treba da urade periodicni pregled.
Nisam 100% siguran, ali vec sutra cu dobiti sveze informacije oko toga.
Razlika je u ceni, odnosno, onaj koji prvi put radi, taj placa punu cenu od 10.500din. Onaj koji treba da uradi periodicni pregled, jer je atest radio pre 5 + godina, taj (valjda) placa samo cenu od 6000din, radi dobijanja uverenja da je uradio taj famozni periodicni pregled.
Caka je sto to uverenje vazi onoliko koliko vam jos vazi i postojeci atest u zelenom kartonu,..tj, 2, 3, ili koliko vec godina. Posle isteka tog roka, radice te ponovo kompletan atest, odnosno, po sadasnjem 10500din.
To znaci, da onaj kome atest vazi jos godinu dana,..taj ce podhitno da placa 6000,..a po isteku godinu dana 10500. Za godinu dana ukupno 16500! (tu ne racunam troskove za novu bocu i novi multiventil, sto je od 70 - 100 jura).

Nazalost, nemogu nista znati svih 100%, jer i oni sami menjaju pravila na nedeljnom nivou!
AMSS je predprosle radne nedelje, trazio da se mora imati multiventil sa elektroventilom na sebi. Prosle nedelje nisu trazili to, vec su pustali i sa starim tipom multiventila!
Ko je pozurio, taj je debelo platio!!

Ko zna sta ce se desavati ove nedelje,..a onoj posle,..to tek!

mislim da nije tako,atest se produžava na 5 god ili manje ako je boca starija od 5 god,ali otprilike izađe na isto kao što je upisano u kartonu... međutim posle toga ide ponovo periodični i tako redom (naravno sa atestiranom bocom)..
Što se tiče peticije,po meni treba stisnuti ovlaštene organizacije da izdaju periodične potvrde gratis (uz naše neke prepravke koje su potrebne zbog homologacije) jer su njihovi pečati na uverenjima.... I još nešto,to treba Beograđani da pokrenu,naprave par blokada i uspeh je garantovan... Setite se taxista,prevoznika i drugih kad su im hteli uvesti fiskalne kase...

_________________
daš 3,uložiš 2,dobiješ 1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 19:34 
OffLine
OTS Kum
OTS Kum
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2009 12:19
Postovi: 4561
Lokacija: Batajnica/Zemun
Ime: Nikola
Opel: Kadett E
Ja danas zvao decka sto mi je registrovao kola prosle godine da ga pitam nesto i kaze mi da je lik 10 minuta pre mog poziva platio prvi atest 21000 kod njega u agenciji.. ko je lud sada ne znam...

_________________
http://imageupload.org/?di=14129833414214


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 19:49 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
atest ce od januara 2014. biti oko 25hiljada uz izradu elaborata...., a koliko ce tada kostati reatest to ne znam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 01 Apr 2013 22:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Nazalost,..bilo koja informacija koja dodje do nas plinadjija,...nijedna nije merodavna, jer je najjednostavnije receno,...hebe lud zbunjenog!

Ja samo znam da nova isporuka materijala u koja spada ono sto na trzistu vise nema, a to su gumena creva sa homologacijom,...tek 10-og aprila! Tako se nadaju,..ali ne garantuju tacan dan pojavljivanja robe u rafovima!

Sta ovo znaci,...znaci da svi koji su vraceni sa atesta, ne mogu zavrsiti isti! Kome reg istice pre 10 - 15-og,...taj ce da ceka neregistrovan! :banghead:


Damjane i Nikola,..red je i da kazete aprilili :D

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Poslednji put menjao Bane66 dana 02 Apr 2013 01:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 00:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
hehehe......j.ebu nas pa nas rasturaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 20:07 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
Citam sve ovo i dize mi se kosa i kuarac vise od svega Ja zaista ne znam sta da vam kazem ali ako se ne pokrene mneka zajednicka inicijativa nista nismo uradili .Dakle koliko vidim niko od predstavnika OTS se ne oglasava a mislim da bi trebali i oni bi trebali da stupe u kontakt sa drugim klubovima sirom Beograda i Srbije i da se vidi sta i kako .Dakle pisati peticiju i li na primer da se kontaktira onaj peder Alvirovic pa njemu da se obavesti da se ljudi sirom Srbije bune i da u celij prici nema logike da ljudi koji uredno imaju atest ponovo izdvajaju lovu.....Ili otici ispred AMSSa i tamo napraviti stand da potpisujemo peticiju pa svaki drugi gradjanin koji vozi i uredno placa sve namete ce potpisati peticiju ako ne potpise onda ce se vratiti kuci sa magarecim usima iza sebe Mislim da je krajnje vreme da se ova prica zavrsi kuckanjem a nasi drugari da kontaktiraju druge klubove i krenemo sa mrtve tacke :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 20:13 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8779
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Budimo realni pojeftinela je registracija pre nekoliko meseci...negde su morali lovu da namaknu :bekelji: Vrhuska OTS-a ne vozi na plin tako dai ih boli TUKI za peticiju i mene bi realno...na mom autu plin (tj. na sva tri :D ) nije ni atestiran i ne planiram da ga atestiram :ludilo:

Dakle rega za kadeta 1.3 = 9500 din :love: tehnickog pregleda bez :mig:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 20:21 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jan 2011 20:12
Postovi: 6276
Lokacija: Subotica
Ime: Rade
Opel: Kadett E
Garaza: pogledaj
Napravi text za peticiju, dodji na skup i svi će potpisati, a i svako može da to uradi u svom gradu...

Mada su ovde pisali peticije da se ne sruši narodno pozorište i te potpise iskoristili rekavši da se građani slažu da se ruši i srušili su

Pisala se i peticija protiv smanjenja radnog vremena kafićima i klubovima, stižu im kazne od komunalne....

_________________
Daka je napisao:
...Ali sve dok se calibre rasturaju u delove i budze kadeti ja sam srecan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 20:23 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Avg 2009 18:57
Postovi: 3609
Lokacija: Bgd-Karaburma
Ime: Branko
Opel: ...,... (OO=II=OO)
Uvek postoji varijanta da vozis bez atesta,...ali i ponesi malo kesha sa sobom za mito i korupciju. ;)

A na kraju krajeva,...neki ljudi bi da budu i mirni i legalni, kad se voze.

U svom ovom ludilu,..ljudi koji rese da poskidaju plin,..ostanu zateceni sto ni to nije za dz! Kako god okrenes, mora se dobiti uverenje od nadleznih organa (AMSS, Masinski,..itd), da je sa vozila skinut - uklonjen plin, i to u odobrenom servisu, odnosno, da imate izjavu od servisera (koja nije besplatna),..i naravno, to ce kostati tih tricavih 6000din, + sve ostalo sto vam inace sleduje.

Uzgred receno,..u AMSS se zakazuje za atest ili ti pregled,..i danas saznato da je prvi slobodan termin u sledecu sredu! :banghead:

_________________
"ko drugom jamu kopa,...taj i trecom slajfuje"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 20:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
DAko , hahahahahahahahah genije si :aplauz:
Moderatori , pa ako ja treba da pisem peticiju pored vas koji ste moderatori onda sve u k**** :) :dedica:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 20:59 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2007 23:27
Postovi: 7411
Lokacija: Niš
Ime: Bozidar
Opel: Vectra 2.0i automatik TNG
Garaza:
ma ne moze vise ni na tehnicki bez atesta. to je sto je bilo,bilo je.
ja sam danas bio na tehnicki,stavljaju pecat na izvestaj o pregledu i na njega pise broj uverenja atesta i dokle vazi. nesmeju ni oni vise da muvaju jer ce im zatvoriti tehnicki odmah.

slikacu veceras kad dodem kuci pecat.

_________________
"baviJo sam se ja tom mafiJom,sve ima samo diKtunzi ´fale"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 21:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
otkud sad da moraju da ti skidaju plin u servisu Ja znam ranije skines plin i onda odes na tehnicki da ti oni samo ustanove da vise nemas plin u kolima i cao zdravo pa znas sta STVARNO NECU REGISTROVATI MANTU :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 21:22 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
e pa sad moras da platis da ti skinu, daju ti papir da je skinut i kad odes da registrujes auto, daces taj papir na uvid. moraces i novu saobracajnu da vadis samo da bi ti iz nje izbacili napisano plin kao jedno od pogonskih goriva. tako da i skidanje plina sada ima da kosta 6 za skidanje i 2 crvene za novu saobracajnu dozvolu, tz. 8.000 dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 21:27 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
ma.. vidim ja da cu sacekati registraciju pa cu dobro razmisliti sta i kako nema vajde ovde vise bilo sta raditi SRBIJA do mojega ako tako nas i treba jebati navikli smo mi ..imam Jugica pa cu lepo njega da kotrljam a ovo lepo u garazu pa.. :wink:
Kazes pisite peticiju on ti odgovara napisi je sam jbte :ludilo2:
I tako od vrata do vrata i KITA OD DRUGA TITA e tako se to radi ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 21:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2011 10:32
Postovi: 732
Lokacija: okolina Panceva
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra A 1,6SV 8V
Garaza: pogledaj
Mogli su jos i da se "sete" pa kada skidaju plin jos i da nam uzmu bocu i ostale delove i jos i da nam i za to naplate sto moraju da razmisljaju gde ce da sve to odloze :ludilo1:

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 21:31 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2009 15:53
Postovi: 438
Lokacija: Beograd
Ime: Alexandar
Opel: manta b
alex1974 je napisao:
Mogli su jos i da se "sete" pa kada skidaju plin jos i da nam uzmu bocu i ostale delove i jos i da nam i za to naplate sto moraju da razmisljaju gde ce da sve to odloze :ludilo1:

hahahahah da nam naplatei ekolosku taksu hahahahahahahahahah :seci: :seci: :seci: :seci:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POKRENIMO PETICIJU
PostPoslato: 02 Apr 2013 21:35 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
xe,xe zato im moj komsija doskocio. izvadio rezervoar za benzin a plinsku bocu zamaskirao i izvario da se nikako ne moze videti u gepeku, u pitanju je kadet c. a isparivac je stavio u kasetu kod suvozaca :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 95 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs