Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Sajla za obaranje naslona sedista-astra g bertone
PostPoslato: 29 Okt 2016 23:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Verujem da su mnogi imali ovaj problem ili ce ga imati sigurno. Verovatno vecina zna o cemu se radi...
Ovako, uspeo sam nesto da slikam dok sam radio ali nisam bas sve, tako da mozda ce moci nekome ovo da posluzi kao HOW TO ako ga zadesi ista muka...

Znaci u pitanju su sedista za astru sa dvoje/troje vrata koja imaju rucicu za obaranje naslona...u sedistu postoje dve sajle, jedna sluzi za obaranje naslona koja se u vozacevom sedistu nalazi dole sa desne strane, i jedna za klizace sedista( da bi sediste klizilo ka napred da bi se lakse izaslo) koja se nalazi isto dole sa leve strane, kontra. Obe sajle su u plasticnoj futroli-buziru bukvalno kao na bicikli, i vode na gore na leve strane ka rucici, i bas gore na samom kraju su obe sajle spojene i jednu kao sipkicu koju podize rucica kad je podignemo i u isto vreme zatezwe obe sajle. Na obe astre mi je pucala sajla za obaranje naslona dok je ova druga ostala citaca, i to uvek pukne skroz gore na samom kraju. Postoji vise nacina da se to popravi, moze cak i da se napravi da bude kao sto je fabricki bilo ali trebaju neki delovi za sajlu koje ja nisam imao i mrzelo me da jurim po radnjama...odradio sam najprostije sto je moglo da se odradi, uostalom kada se vrati tapacir to se nista ne vidi a funkcionise isto kao sto je i bilo.

Prvo treba raskaciti tapacir sedista pozadi, krenuti prvo od donjeg dela pa onda bocno, vrlo je prosto.

Slika

Odmah se unutra vide dve sajle, samo treba da se prate do gore i vode vas pravo do rucice, malo jace treba da se povuce za obe sajle pri vrhu i ispada na zabice gore kao plasticni nosac ovih plasticnih buzira sajle...kada ispadne jedino sto drzi sajle je rucica na sedistu.
E to je malo zeznuto, ja sam vukao ka sebi rucicu iz sve snage i bukvalno sam ljuljao cela kola i nista...rucicu drzi jedan mali osigurac i treba ga izbaciti nekim srafcigerom (na taj osigurac zaboravite jer ce sigurno na upadne negde u sediste i nema ga vise :D ), znaci sa ove spoljne strane gde drzite rucicu u onom praznom prostoru po kome se krece rucica gore dole tu zavuci srafciger i izbaciti osigurac, posle toga samo malo jace povuci rucicu ka sebi i ispada sama...odmah se vidi sajla kroz taj otvor za rucicu, nju isto srafcigerom pomeriti malo na desno, prema zadnjem sedistu i ispada iz lezista, i posle toga sa zadnje strane samo povuci one buzire-sajle i izlazi cela. i to je to.
Evo kako izgleda taj deo sto podize rucica(vidi se samo jedan buzir-sajla, jer sam skinuo ovu sto je pukla

Slika

Posto je meni sajla pukla bas na samom vrhu odmah ispod ove metalne kuke, i ne viri bukvalno ni milimetar, to je nemoguce popraviti...tako da sam ja to isekao i bacio...
Kupio sam obicnu sajlu za bicikle, koja je identicna, iste debljine...i kupio sam luster kleme, i napravio sam na kraju sajle kao omcu da tako kazem, i to lepo stegao luster klemom. Nisam slikao taj deo ali evo nacrtao sam i bukvalno tako i izgleda

Slika

Taj deo sam zavukao skroz gore do rucice umesto onog fabrickog metalnog dela sa prethodne slike, i samo provukao rucicu kroz tu omcu, vrlo prosto...osigurac za rucicu nema sanse da pronadjete ali nije ni potreban, mora malo jace da se povuce ka sebi da bi ona ispala, nece sama ispadati, tako da sto se tice tog gore dela to je to...

Posle sam luster klemom spojio fabricku sajlu dole i ovu sajlu sto ide odozgo direktno, bez buzira, znaci gola sajla, i samo malo zastitio izolir trakom mekanom, za svaki slucaj da negde ne zvecka i slicno :)

I to bi bilo to, operacija uspela, radi sve kao sto je i pre radilo :) za ovu drugu sajlu za klizace sedisrta odraditi isti fazon i sve sljaka kako treba :)
Jeste malo skarabudzeno ali kada se vrati tapacir niko ne zna sta je ispod a funkcionise kao i pre :)
Evo kako izgleda taj deo gde se luster klemom spaja nova sajla koja ide od rucice i stara fabricka sajla koja ide do poluge sa obaranje sedista :)

Slika

Slika

Slika

Naravno desavaju se i povrede kad se butaju prsti gde ne treba :ludilo2:

Slika

Evo i jedan klip kako to funkcionise :mig:



To bi bilo to...nisam puno slikao jbg...ali nadam se da ce nekome pomoci jer se ovo svakome desi kad tad :D
:ots:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs