Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:06

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kožica menjača Astra H
PostPoslato: 12 Feb 2015 15:08 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Meni je ispucala pa sam naručio novu. Gledao sam na YouTubu kako se skida i montira i izgleda mnogo lako, ali kad sam ja probao, muka !
Najveći i jedini mi je problem skinuti kuglu sa ručice menjača. Kod mene je kao da je zalepljena super lepkom - NE MRDA.
Ja sam vukao i vukao i okretao i na kraju sam iščupao ceo šalt hebli iz postolja (pri tome sam razbio i sebi nos) a kugla nije ni mrdnula. Onda sam stegao sve u šrafštuk i okretao, vukao, cimao, šta nisam probao i neće da mrdne. Uzeo sam onda šrafciger i čekić i udarao da ispadne I NE MRDA. Samo sam je sad oštetio i ništa nisam uradio, a mora da se skine da bih mogao da skinem staru kožicu i nabacim novu, ne može nikako drugačije.
Šta da radim, kako ovo da skinem, ili da idem u neki servis da mi zamene kožicu (od bruke), a takvih servisa kod mene i nema. Smejaće mi se ljudi ako odem kod nekog mehaničara za ovu glupost.
Jel skidao neko, šta da radim, poludeo sam !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kožica menjača Astra H
PostPoslato: 12 Feb 2015 21:30 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Polomio sam plastično ležište u dnu gde stoji cela ručica menjača i u koje ulazi kugla od šalt hebla i sada mi cela šipka landara levo desno i može da se okreće i u krug, super, a kožicu nisam zamenio.
Hvala svima što ste mi pomogli u ovoj temi kako da je skinem.
Gde sad da nađem samo ovaj plastični prsten koji je pukao? Neću valjda da kupujem ceo sklop na otpadu samo zbog te plastike?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kožica menjača Astra H
PostPoslato: 12 Feb 2015 22:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Tako je,sve ide u kompletu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kožica menjača Astra H
PostPoslato: 21 Feb 2015 23:09 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 02 Sep 2014 12:58
Postovi: 239
Lokacija: Srbija, Petrovac
Ime: Srle
Opel: Astra H hečbek 1.7 CDTI (80 ks), Astra G karavan 1.7 CDTI (80 ks)
Zvao sam redom otpade za podnožje ručice menjača. Ljudi kao i obično lupaju cene, od 40 do 80e. Uglavnom, svi hoće da mi uvale kompletan sklop sa ručicom, kožicom, okvirom za kožicu, donjom plastikom i tim nesretnim plastičnim prstenom (čauricom) koji sam polomio a koji drži na dnu ručicu menjača.
A kada neko hoće da menja i traži da kupi samo ručicu menjača zato što je izguljena, oštećena ili sl. oni mu prodaju ručicu sa kožicom i okvirom, ali ne i ovaj donji deo koji meni treba, a meni kažu sad da to sve mora u kompletu. Znači, kada nekome prodaju ručicu, ne prodaju mu i ovu donju plastiku i ona im ostane. Ne verujem da im to posle neko traži, mnogo više njih traži ručicu bez ovoga.
I pazite sad, pravim se lud i nekoliko njih sam pitao, ne pominjući donju plastiku, da mi prodaju samo ručicu i tada ne pominju da ide i ovaj donji deo. E koji su to vaćaroši.

Evo slika kako to izgleda i šta ustvari meni treba

Slika
To je ovaj sivi prsten na dnu ručice koji je kod mene slomljen i zbog toga hoće da mi prodaju samo kompletan sklop, a nikome to ne uvale u kompletu kada nekom treba samo ručica.


Slika
Ovo je cela ta plastika sa čauricom koja ne ide kada kupujete samo ručicu, a ja uz ovu plastiku moram da kupim i ručicu. Dobro da mi nisu pomenuli da moram da uz ovo kupim i ceo menjač sa setom kvačila i posudom za antifriz.
E voleo bih zbog ovakvog vaćarenja da donesu neki zakon i da ih pocepaju sa porezima, bez obzira što tamo kad ti nešto zatreba ima da se nađe skoro sve.
Najviše mrzim kad me neko očigledno vuče za nos i pravi na magarca, jer je u fazonu "ja imam taj deo :mig: i zato ću sad da te oderem i ne možeš mi ništa".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs