Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 15:26

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2007 00:21 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Mar 2007 20:26
Postovi: 353
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: BMW 320d
Zaboravih da ti kazem.Ako je povrsina mnogo jajasta tesko da ces to moci da zatamnis iz jednog dela (jednim parcetom folije)a da ne krene da ti se odlepljuje.Moraces da krojis iz vise komada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2007 01:25 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jan 2007 18:18
Postovi: 53
Lokacija: farkazdin
niasam bas pocetnik
pi*kin dim je zatamniti neku ravnu povrsinu sa lakocom sam zatamnio stakla sa strane na mojoj corsi jednog jugica i bubu ali ovo jaje me izludi

ali radovi se nastavljaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2007 12:07 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2006 00:28
Postovi: 221
Lokacija: RS/BiH - Derven
Ime: Milan
Opel: Astra G
Ovako to izgleda u dedovom bolidu... :ludilo


Slika

Kao što Ahi zna, uradjeno sa ovih 10 prstiju... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2007 08:10 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2006 10:31
Postovi: 288
Lokacija: Beograd
Ime: Vlada
Opel: Kadett E
Za folije kojima se zatamnjuju stakla ne znam, ali znam da ima vise vrsta foljia za car grafiku, takozvane "kast" folije sve one trpe manje ili vise maltretiranja, dakle svaka folija ima svoj limit po pitanju rastegljivosi. Bas sam pr neki dan radio neku haubu sa obicnom outdoor folijom i...mission imposible!!

Postoje i takozvane "buble free" folije, naime struktura im je takva da propustaju vazduh-tecnost, tako da kad je zalepite i ostanu mehurici, vremenom ce oni nestati, jer voda ispod njih isparava i folija se sama prilepi za povrsinu (najbolje je to odraditi fenom).

I jos jedna stvar, kad se folije rade iznutra staklo ili soferka na kolima ima negativan luk ili ti konkavnog je oblika, to i cinjenica da radite unutar auta gde je prostor ogranicen je dovoljna da se skapira da to i nije bas lako.

E sad za greske i cepanje folija mogu da vam kazem jedno, gledao sam ljude koji to rade od kad su se rodili i znate sta . i oni grese, uglavnom je to zbog zurbe, ali ..GRESE!!!!

i jos jedan savet:

Ne treba folije raditi iz delova, vec jednu foliju iz vise segmenata, zapravo ne treba je odlepiti celu i fljusnuti na staklo (moze ko zna) vec odlepljivati segment po segment i lepiti, naravno jos par ili dva ruku za pomoc je veoma dobrodoso.

_________________
Majstor zna u cemu je problem, svi znaju u cemu bi mogao da bude.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 20 Jul 2007 21:25 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
E ovako...Na Cliu zatamnjena stakla, a uskoro će i na Vectri...Dobio atest od firme koja je izvršila ugradnju, 7 godina garancije...Takođe dobio i papir od zavoda za standardizaciju da folije koje ta firma koristi za termoizolaciju sigurnosnih stakala za motorna vozila, ne podležu obaveznoj homologaciji...blabla...
Naravno, uvek treba biti ljubazan prema organima reda, pa te neće mnogo dirati... :wink:

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 01:25 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Yap, nosim papire...A ne kuca se u saobraćajnu, baš zato što ne podležu obaveznoj homologaciji... :wink:

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 01:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
Boki, ti znas da ti papiri kod nas vrede koliko i nemacke marke...znaci, nista...Ako pandur odluci da te cima, on ce to i da radi... Nisam siguran, ali zakonom ne smes da imas ni jedna zatamnjena stakla folijom, bar ne vise od 30%... A ti sigurno imas vise od 30% :D Nego svako drugi ima zadnja 3 stakla sa folijama pa panduri prelaze preko toga...Vole da cimaju one sa prednjim zatamnjenim staklima...Ali opet, ako znas da pricas sa pandurima + su opusteni likovi, mozes 100% na svim staklima da imas foliju, nece ti nista ;)

Poenta je samo to da ti papiri ne vrede nista kod pandura jer to zakonom nije dozvoljeno...Toniranje da, folije ne...

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 01:56 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
E sad ovako...Koliko vrede, toliko i ne vrede...Kad panduri vide da se na papiru pominju neki zavodi, ministarstva, tablice itd, neće oni mnogo da petljaju...Znači ljudi su sa tim papirima već prolazili...Drugo, nigde u zakonu se ne spominju bočna i zadnja stakla, a on za prednja bočna može samo da kaže da ugrožavaju njegovu bezbednost, jer ne može da vidi da li držim ruke na volanu ili se spremam da ga napadnem...Sledeće, ako si normalan sa njima, ako ih poštuješ, ali ih se ne plašiš, opet te neće cimati...A opet, kunem se da samo ako mi pipne folije, spreman sam da takve veze potegnem da će biti banovan... :wink:
Inače, u BG-u postoji firma koja zatamnjuje stakla i koja je uspostavila veze sa nekim bajama u policiji...E sad, ako ti se desi da ti zagrebe foliju ili te natera da skineš, ti njima daš broj registracije policijskog vozila, a oni tebi urade ponovo stakla za džabe. Oni onda pošalju spisak tablica, znački tim bajam u policiji i ovi odbijaju od plate tim pandurima koji su to napravili... :wink:

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 02:01 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
Zadnja bocna mozes, zadnju soferku ne...Zakonom :)

Citiraj:
spreman sam da takve veze potegnem da će biti banovan...

:ludilo :ludilo :ludilo :ludilo :ludilo dobra, dobra... :D

Oke to ako si normalan sa njima, naravno da ti vecina nece nista baronisati za folije, ali uvek ima neka budala koja nema sta drugo da radi nego da smara...Prisustvovao sam pre par meseci kad su momku skidali ( tj. on je skidao na njihov zahtev ) folije...Mada da ne lazem, ono je bilo crno 150 % :ludilo

Tako da, u vecini slucajeva ces se izvuci...al dok ti u saobracajnoj ne bude pisalo da imas zatamnjena stakla (kao u bih), mozes tim papirom da radis mnoge stvari ;)

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 02:22 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Naravno da zadnje staklo možeš...Zakonom ne možeš šoferku...Šta misliš kako ljudi voze kombije, a ne tera ih murija da seku prozorče na kraju... :ludilo :ludilo :ludilo Pogledaj dostavna vozila, imaju neprovidnu plastiku sa strane, a nazad ostave samo da bi mogli da vide iza sebe...
A taj što nema šta drugo da radi nego da smara ljude sa folijama može samo jednom da se zajebe...A ti papiri imaju pečat i potpis nekog zamenika saveznog zavoda i ministarstva, tako da nije baš za bacanje... :bounce:

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 03:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
Ma oke je sve to...al ako mi iko nadje da (npr. clio) zadnje staklo mozes da zatamnis po zakonu...onda svaka cast :) Ja mislim da ne sme...zadnja bocna smeju, al isto tako mislim da se odnosi samo na dostavna vozila...al opet lupam napamet,tako da mozda nema veze s vezom :D

Srecno tebi sa staklima, i ja cu da ih radim kad se uzme nesto drugo (naravno da ocekujem i neki "atest" )... :D Ali sam siguran, da ako nemam lepu bajku za pricanje, da mi taj papir nece mnogo vredeti i da ga licno tadic potpise, a kostunica lupi pecat :ludilo :ludilo

ziv bio :)

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 13:34 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Naravno da ne mogu da te nateraju da odlepljuješ, mogu samo da te pošalju na vanredni tehnički pregled... :wink: Naravno da zadnja stakla mogu da se zatamne, ako hoćeš i 100%, ali za prednja može da te cima i ako imaš najsvetliju foliju... :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 15:09 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
Ne znam sta rade nocu...al znam da mogu da uzmu tablice...neka vrsta zaplene ili sta vec...A nisam siguran ni da bi prosao na tehnickom...al avaj, ovde je to sukob misljenja...neko ce reci da prolazis, neko da ne prolazis sa tamnim staklima...

Jbg, ko sto sam citao negde...nigde zakonom ne pise da ti ne smes da opljackas tu i tu banku...samim tim i ne mora sve da bude pod slovom...tako isto i u zakonu mozda ne pise procentualno koliko smes da imas tamna stakla, ali svakako da sto tamnije, time vise ugrozavas i svoju, a sto je jos bitnije, i sigurnost drugih ucesnika u saobracaju...

Ko ima para, neka tonira koliko hoce...a mi obicni smrtnici samo folije...pa sta bude nek bude... :)

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 15:13 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Pa ne možeš ti na tehničkom da prođeš sa zatamnjenim staklima... :wink:
A što se bezbednosti tiče, naravno da je bitan procenat zatamnjenja, ali ako koristiš kvalitetne folije, bez problema možeš da voziš... :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 15:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
E a kad vec spomenu crno SKROZ.... cime se tacno tamne stakla (folije,toniranje....) tako da ispadne spolja crno crno crno...a kad gledas iznutra, kao da su obicna prozirna stakla...To non-stop vidjam na tv-u kad prikazuju neke zbudzene dzipove u americi i tako dalje...

Jel to izvodljivo kod nas i koliko bi moglo da kosta?

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 17:29 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 17 Mar 2007 20:26
Postovi: 353
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: BMW 320d
Ja koliko znam tesko se moze naci folija koja je od spolja skroz tamna, a i znutra da se sve vidi normalno.A sto se tice zakona imaju pravu da te posalju na vanredni tehnicki pregled, i na tehniskom pregledu sa tamnim staklima napred ne prolazis 100%.
Postoji mogucnost da se zatamne i prednja stakla,ali za to moras da imas atest.Od ovih drzavnih ustanova,masinski,Vinca...
Isto kao i za plin,na tehnickom po pravilu ne bi smeli da puste ako vozilo nema atest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 17:43 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
To sto se tice atesta i tehnickih pregleda...za svaki deo automobila koji nije fabricki, treba da imas atest...ne samo za plin i za stakla, nego i za branike,retrovizore,tockove itd...jer auto je napravljen da bude bezbedan u saobracaju, a bilo kojom modifikacijom, moze da dodje do toga da se taj nivo bezbednosti drasticno smanji...

E sad sto kod nas treba samo atest na plin i na neke vece poduhvate...to je zato sto mi jos nismo tamo gde je to zakonom propisano...jednom cemo biti... :)

Citiraj:
tesko se moze naci folija koja je od spolja skroz tamna, a i znutra da se sve vidi normalno

Mene prvenstveno interesuje jel u pitanju folija, toniranje ili nesto trece...Jer nije mi bas najjasnije...spolja full crno, iznutra kao da je normalno???.... :bounce:

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 18:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Marcus...folija nije sigurno...provereno... :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 18:54 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
Slusajte cvorketa
Cvorovic je postao strucnjak za folije, uskoro ce on izdavati atest :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 18:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2007 23:56
Postovi: 1641
Ime: Marko
Opel: Kia
Cvorke je napisao:
Marcus...folija nije sigurno...provereno... :)


Pa da kazemo da sam i ja foliju jos ranije eliminisao...ali red da i nju spomenemo :D :D :D
da ne place :ludilo :ludilo :ludilo

_________________
!!! DiduLidu DiduDu !!!


Poslednji put menjao Marcus dana 21 Jul 2007 18:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 21 Jul 2007 18:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Hehe...za atest moram da se dogovorim sa vladom...da li da dozvolimo 90 ili 95% tamnoce!!! Hehe... :cheers:

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 22 Jul 2007 21:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2007 19:59
Postovi: 198
Lokacija: Novi Beograd
Ime: slobodan
Opel: wv buba1200
pih,pa zasto cepidlachish za tih 5-10%??? onih 90-95% ce te koshtati koliko i chista stotka...pa ti gledaj kako ces se parkirati nocu,,a nekad i danju :)

_________________
kome smeta PP,nek ga qlira,kome ne,dobro je..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatamnjivanje stakala
PostPoslato: 22 Jul 2007 22:41 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Pa instaliraš lepo parking senzore sa kamericom sa night-vision sočivom pozadi i uparkiravaj... :lol:
Aj dosta off-a... :wink: :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs