Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra G par pitanja
PostPoslato: 20 Nov 2016 19:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2011 02:32
Postovi: 39
Lokacija: Smederevo
Ime: Mihajlo
Opel: Astra 1.7 DTI
Imam par pitanja...pa da ne otvaram vise tema nego da sve strpam ovde. Prvo, hteo bih onako iz razonode da ugradim one ledice sto projektuju logo na asfaltu kad se otvore vrata, mogu se naruciti za 10-ak dolara. E sad, gledao sam neke tutorijale kako povezati to i otprilike sto sam video oni to povezuju sa onom sijalicama sto se nalaze na vratima i sto se pale kad se otvore vrata (nadam se da znate o cemu pricam). E sad, na astri g tih sijalicica nema (bar ne u momjoj astri). Sa cim bih onda mogao da povezem te ledice, ali da se pale samo kad se otvore vrata...da ne gore sve vreme? Nista mi drugo me pada na pamet sta se pali kad se otvore vrata...sem one centralne sijalice, ali njene instalacije nisu u vratima.
Drugo pitanje, pocela su vrata bas jako da mi skripe kad ih otvaram i vidim da je ona sarka pocela kao da rdja...tj osusila se i onda vidim da u drugim vratima gde ulali u rupici ima kao neki sundjercic verovatno natopljen nekim uljem koji podmazuje to. Ovamo je to ispalo, pa je verovatno zato pocelo da skripi. Mogu li da uzmem bilo koji sunjercic da ga nauljim i naguram u tu rupu? Sta preporucujete cime da ga natopim? Imam trenutno kod sebe samo ulje za motor sto mi je preteklo kad sam menjao. Moze li to ili da kupim nesto bas za podmazivanje toga, ako postoji?
I trece, nije za ovu temu...ali ajd da pitam, koliko staje rashladne tecnosti u sistem kod astre g? Hteo bih da je zamenim. Uzeo sam litar antifriza i 2l destilovane da razblazim. Hoce li biti dosta 3l?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G par pitanja
PostPoslato: 26 Nov 2016 16:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Prvo-Prati zice koje idu do prekidaca na vratima, vidis koje su boje pa povezi na njih :)
Drugo-ocisti prvo recimo sa wd40 pa onda stavi tovatnu mast, ja sam tako resio problem skripanja...
Trece-ako se ne varam za isuzu motor trebace ti 3l cistog antifriza g12 crveni i 3l desti vode :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra G par pitanja
PostPoslato: 26 Nov 2016 16:54 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2011 02:32
Postovi: 39
Lokacija: Smederevo
Ime: Mihajlo
Opel: Astra 1.7 DTI
djile je napisao:
Prvo-Prati zice koje idu do prekidaca na vratima, vidis koje su boje pa povezi na njih :)
Drugo-ocisti prvo recimo sa wd40 pa onda stavi tovatnu mast, ja sam tako resio problem skripanja...
Trece-ako se ne varam za isuzu motor trebace ti 3l cistog antifriza g12 crveni i 3l desti vode :)

E hvala na odgovoru. Drugo i trece jasna stvar. Samo za ovo prvo...na koje prekidace si tacno mislio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G par pitanja
PostPoslato: 26 Nov 2016 17:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Onaj prekidac koji kada se otvore vrata pali svetlo u kabini, stoji tamo gde su sarke na stubu...skini ga i vidi koje boje su zice pa ih nadji u onom snopu kada skines plastiku sa praga i povezes na njih...ja sam na njih spojio led svetla za osvetljavanje poda (ispod sedista pozadi i napred gde su papucice) kada se otvore vrata...isto tako i te projektore spojis na te zice...a i ja ih uskoro ugradjujem pa ako ne odradis dotle napravicu HOW TO za ugradnju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G par pitanja
PostPoslato: 05 Nov 2017 21:10 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 24 Sep 2017 20:52
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ime: nemanjam
Opel: Astra J 1.6 atmo
Nisam hteo da otvaram novu temu, pa se nadam da nije problem da ovde postavim pitanje...

Cime je najbolje da zalepim zadnji znak koji mi je otpao? Ako je neko imao slicna iskustva...

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G par pitanja
PostPoslato: 22 Jul 2018 09:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2014 21:01
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Ime: Nenad
Opel: Opel astra G 2.0dti
Probaj da ga zalepis sa duplo lepjlivom, 1mm debljine, lepi kao luda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs