Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 23 Jan 2019 08:00

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 25 Dec 2018 13:54 
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Ja sam uzeo kod nas, preko KP, mikrofiber peškir dimenzija cca 50x50cm (izgleda kao dupla mikrofiber krpa) za oko 800-900 din. Obično koristim njega i jednu običnu mikrofiber krpu za sredstvo 'Wax it wet' i sasvim je dovoljno.

Vrh

PostPoslato: 30 Dec 2018 18:31 
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Ime: Darko
Opel: Corsa D 1.3 CDTI 90ks
Fino fino. A jel neko radi predpranje bilo penobacacem ili prskalicom? Hocu da uzmem sa alija penobacac, ali mi to nije problem jer ne znam gde i koje sredstvo da koristim kao predpranje....

Vrh

PostPoslato: 30 Dec 2018 19:41 
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Slika

Koristim ovo sredstvo i dobro je.
Mozes da ga koristis i kao sampon za rucno pranje

Vrh

PostPoslato: 30 Dec 2018 20:22 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
@Nestado - do sada sam isprobao: Elite Snow Foam, Karcher RM 615 i Bilt Hamber Auto Foam, a sve to sa Karcher K5 i PA LS3 pjenomatom. Ovaj Elit je pravio dobru pjenu, ali je ostavljao bijele tragove poslije pranja. Karcher - gusta pjena i dobro pere, nemam nikakve zamjerke. Bilt Hamber - nešto manje gusta pjena ali mislim da je davao najbolji efekat i skidao najviše prljavštine sa auta. Eto. Od ovih što sam probao, preporučujem Bilt Hamber ili Karcher, Elit mi se nije svidio.

Iskreno, u zadnje vrijeme sve manje koristim pretpranje. Možda je to bitna stavka nekom "detaileru", koji mora da pazi na svaku ogrebotinu i da ukloni svako zrnce prašine prije tretmana auta. Ja to samo kad se iskupe komšije ili kakva familija da ih provociram i izazivam zavist. :D Najčešće perem auto na tradicionalan način, s tim da koristim pjenomat za nanošenje šampona. :ziveli:

Vrh

PostPoslato: 30 Dec 2018 21:05 
4th Gear
Korisnikov avatar

Vlado ja sam gledao taj penobacac u prodavnicama, imam isto Kercer K2 masinu. Slaba ali zavrsava posao vise od 10 godina je imamo. Takodje sam video taj sampon u ambalazi od 5l za 2200din u Nisu. Kazi mi koliko pranja imas sa 1l te tecnosti?
Meni treba to kao predpranje i snow foam jer stvarno me ponekad mrzi, a i nemam vreme rucno da perem. I naravno kad mi je auto mnogo prljav, predpranje bi dosta skinulo pa bih posle imao manje posla.

Vrh

PostPoslato: 30 Dec 2018 22:06 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Dok Vlada ne odgovori... :D

Ne postoji Karcher sredstvo za pretpranje pomoću pjenomata, a da je u pakovanju od 5l. Ti si vjerovatno vidio OVAJ "obični" RM619 šampon. Ima ga i u pakovanju od 1l. Ono što tebi treba je Ultra foam cleaner 3-in-1 oznake RM615. :ok:

Ja nikada nisam bio zadovoljan učinkom samog pretpranja, uvijek je moralo poslije da se trllja i šamponira ručno. Doduše, Kacher ima u ponudi niz - KLIK, KLIK, KLIK deterdženata za profesionalnu upotrebu, sa kojima je efekat pranja jači (neki skidaju vosak). Ja to nikada nisam probao, tako da... :ukazan:

Vrh

PostPoslato: 30 Dec 2018 23:57 
4th Gear
Korisnikov avatar

Hvala brate na odgovoru. Jeste ja sam taj video. Meni nije problem posle toga da predjem auto rucno, samo da je efekat na kraju dobar. Koliko pranja ima se ovom od 1l?

Vrh

PostPoslato: 31 Dec 2018 01:47 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Za ovaj Bilt Hamber vele:"Dilute as required to obtain a PIR (panel impact ratio) of between 1:100 and 5:100.", pa računaj. Kacher šampona treba nešto više, čini mi se... zaboravio sam.

Znaš kako, ta razmjera za razblaživanje važi samo ako ćeš šampon koristiti u onim bocama za šamponiranje. Pošto planiraš da koristiš "foam lance" i Karcher, onda tu ide posebna matematika. Koji protok vode ima mašina, pa pratiš za koliko vremena isprazni onu bocu od foam lance-a, pa preporuka proizvođača šampona, pa sve fino to staviš na papir, a zatim taj papir zgužvaš i baciš u korpu za smeće. :D Ja to odokativno mjerim.

Ubacim oko 0,5 dl šampona (karchera je malo više), naspem 0,5l mlake vode, pjenomat na najgušću pjenu i to mi bude da obletim oko Astre 2 puta. Ti vidi, ako ne budeš zadovoljan, onda pojačaj koncentraciju šampona. Što više, to bolja pjena i zavist komšija. Znači sa jednim litrom (Bilt Hambera) 15-20 puta možeš odraditi pretpranje.

Ovaj je probao dosta toga. Pogledaj, možda stekneš neku predstavu kako i šta. :ziveli:

Vrh

PostPoslato: 31 Dec 2018 02:04 
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Ja sam RM-615 kupio u decembru 2016 i nisam merodovan da ti kazem koliko se trosi tecnosti prilikom pranja.
Taj komplet mi sluzi kad je hladno vreme a auto prljav od snega, soli i blata. I takvih situacija imam 5 x godisnje...jer mi se masina i sva oprema nalazi u Trsteniku.

Ova bocica miskim da kosta izmenju 800 i 1000 dinara....davno je bilo pa tako mi je u secanju

Vrh

PostPoslato: 31 Dec 2018 13:47 
3rd Gear
Korisnikov avatar

Ja opet širim dezinformacije. :bekelji:

Evo kako da se odredi tačan razmjer šampona. Zavisi od same VAP mašine i njenog protoka vode, dizne na pjenomatu, kao i samog šampona. Nije komplikovano, ali ja to nikada nisam radio. Nisam ja toliko precizan. :D

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]