Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 16:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Car Detailing
PostPoslato: 10 Mar 2016 13:33 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2015 16:24
Postovi: 183
Lokacija: Nis
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Ljudi ne nadjoh ovakvu temu na forumu.

Da li se bavite detailingom vaseg auta, kako odrzavate i kako perete svoj auto, sta koristite od auto kozmetike?

Ja sam poslednjih par meseci zaludjen istim, i dadoh dosta para na razne preparate. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Mar 2016 21:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Avg 2012 14:27
Postovi: 121
Lokacija: Ra
Ime: Uros
Opel: Calibra 8v
Sta mi pricas, i glicerin i mleko i sredstvo za gume, samponi i podmazivanje brava samo rokaj :) Sa mlekom predjem auto od table do plastika u gepeku :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Mar 2016 21:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Bilo bi dobro da napisete sta koristite od kozmetike kako ste zadovoljni istom kao i koliko koji proizvod kosta :)

Ja na primer koristim neki sampon sa voskom kao i vosak koji se nanosi posle pranja na suv auto ( tecni vosak je u pitanju )

Sampon


Slika


Vosak



Slika


Sampon sam dobio od drugara pa ne znam koja je cena a cena voska je 1400 dinara litar koji moze da se razblazuje sa 50l vode medjutim ja pravim razmeru sa 20l vode :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Mar 2016 22:09 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2015 16:24
Postovi: 183
Lokacija: Nis
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Ja koristim neke od FraBer-ovih proizvoda i imam svaku preporuku za njih, za pristojnu cenu se dobija odlican proizvod.
Narucio sam sada FraBer tecnost za gume i tecnost za pranje felni, pa cu da vidim kako ce da se pokaze mada ne sumnjam da ce biti vrhunski :)

Evo postavicu neku sliku za pravilno pranje auta :


Slika



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Mar 2016 23:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Okaci slike sta koristis i sta cemu sluzi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 11 Mar 2016 00:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Meni je u planu da ovu sezonu zapocnem sa novom masinom
Odlucio sam se za Karcher K5 Compact
Slika

Slika
Kozmetiku koristim nesto obicno iz Tempa. Obican sampon i za mazanjenguma kupio pre par godina neko mleko od 3l i to bas traje.
Nadam se da cu imati od vas preporuke sta je dobro pa cu nabaviti za mezimce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 11 Mar 2016 11:53 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2015 16:24
Postovi: 183
Lokacija: Nis
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 CDTI
Evo jedne zanimljive price o pranju auta :

Koliko god gornji naslov zvucao smesno, kod nas retko ko pere auto po propisima. Kad to kazem, ne mislim na pravilno pranje sa strane odstranjivanja necistoca, nego sa strane sto boljeg odrzavanja farbe na nasim ljubimcima.
Mogu da se kladim, da vecina vas, kada pere auto to radi po svima nama vec poznatom scenariju, tako sto sipa tecnost za pranje u kofu, napuni vodom, uzme sundjer i dalje je vec poznata procedura... To je mozda nama najpoznatiji nacin pranja, sto ne mora da znaci da je najbolji i najbezbedniji po farbu.
Na nasu veliku zalost, isti tretman dobijamo i u perionicama (bar u onima u kojima sam ja prao auto). Naravno da takvim pranjem dobijamo cist auto, ali time se steti farba i dobijaju se sitne ogrebotine po celom automobilu, takozvane “paukova mreza” i tzv “hologrami”:

Slika


Slika

Glavni krivac za ogrebotine je pre svega sundjer!
Ukoliko zelite da nakon poliranja kola zadrzite onaj “ogledalo” izgled, auto ne treba da perete sundjerom, nikako.

Zasto ne sundjer?

Zamislite uvecano, cestice prasine, peska, zemlje, koji su na vasem automobilu. Prilikom pranja sundjerom, te cestice bivaju zarobljene izmedju sundjera i povrsine koju perete. Struktura sundjera je takva da je manje vise tvrd, i te cestice ne mogu da udju u njega. Samim tim, povlaceci sundjer napred-nazad po povrsini, grebete istu tim cesticama koje su se nasle izmedlju sundjera i vaseg ljubimca. Na taj nacin nastaju one sitne ogrebotine, koje se najbolje vide na suncu ili kada se uperi svetlo u kola.
Da bi se to izbeglo, koriste se rukavice za pranje kola, kojih ima u razlicitim izdanjima. Najbolje su, kao sto sam spominjao u drugoj temi, rukavice od jagnjece dlake (lambswool), takodje su odlicne od ovcije dlake (sheepskin), a nisu lose ni one mikrofiber:


Slika

Slika

Ako pogledate te rukavice, videcete da se njihova struktura razlikuje dosta od sundjera. Mekane su, tako da imaju tu neku “dubinu” materijala. Zahvaljujuci tome, cestice prljavstine ne bivaju zarobljene izmedju rukavice i povrsine kola, vec “upadnu” u njenu strukturu i samim tim se lakse odstrane sa kola, ne ostecujuci farbu pri tome. Na taj nacin se izbegava grebanje povrsine, i savetuje se pranje tim rukavicama, kako bi se ocuvao savrsen izgled automobila.

Ali, to ne bi bilo sve.
Kako bi se jos vise smanjila mogucnost ostecenja farbe, pranje kola se izvodi metodom dve kofe. Ta metoda je izmisljena, kako bi se iz rukavice za pranje, odstranjivale cestice peska i prljavstine, koje su pokupljene za povrsine kola.


Metoda 2 kofe?

To je pranje, koje se sastoji kao sto naziv kaze, iz dve kofe. U jednoj kofi je sampon za pranje kola, a u drugoj kofi je cista voda. Pranje se vrsi tako sto se automobil pre svega pokvasi, zatim se rukavica natopi u kofi sa samponom, opere se deo automobila i nakon toga se rukavica ispere u kofi sa svezom cistom vodom. Na taj nacin se skupljene cestice prljavstine ispreru iz rukavice, u zasebnu kofu, sto ostavlja cistu rukavicu i cistu vodu u kofi sa samponom. Ta procedura se ponavlja dok se ne opere ceo automobil.


Slika

Sistem je uzasno jednostavan, ali neverovatno delotvoran.
Ljudi koji se bave “detailing”-om su svoje musterije nakon poliranja savetovale da koriste gore navedene metode pranja, i kazu da su musterije koje su se pridrzavale toga postizale odlicne rezultate u odrzavanju povrsine nakon poliranja. Broj ogrebotina bi se smanjio drasticno, i desavalo se da ako ima nekih ogrebotina, obicno su uzrok neceg drugog.

one ''gume'' koje se koriste u praonicama za skidanje vode... jel' to ima neku pametnu namenu ili samo da im bude lakše da skinu vodu?
To ima namenu da ti izgrebe farbu
Sluzi samo za stakla, ali naravno, nasi strucni perionicari....necu da komentarisem.
Dakle, susenje automobila je najbolje raditi peskirima namenjenim za to. Mikrofiber krpe su odlicne, ali male, pa zato prave peskire koji su dizajnirani da upiju sto vise vode. Odlican primer je Meguiar's Water Magnet Towel.
Najbolja tehnika je da se peskir polozi na povrsinu, da upije vodu, i zatim skloni, bez preteranog trljanja.

Sampon za kola?

Sigurno mnogi od vas koriste fairy i njemu slicne za pranje. Necu da gresim dusu da kazem da to isto koriste u perionicama, posto ne znam sta ko koristi. Fairy je jak odmascivac. Drzite ruke malo duze u rastvoru vode i Fairy-ja i vidite kakva ce vam koza posle toga biti....suva. Isto tako ce da deluje i na vas automobil. U principu, nece mu skoditi, ali hoce vosku, ako ste voskirali/zastitili auto.
Postoji tehnika pranja bez dodira, koja se zove Snow Foam, o njoj cu kasnije. Profesionalci cesto koriste univerzalna sredstva za ciscenje koja su slicna fairy-ju, odmascivaci bas u toj fazi (Snow Foam), da bi skinuli ostatke starih voskova sa kola. Jedan od tih proizvoda je Meguiars All Purpose Cleaner (APC), koji je odlican za sve vrste ciscenja (pod krilima, motor, spojevi vrata...)
Ali, ukoliko ste sredili auto, oprali ga, ispolirali i zastitili, takvo sredstvo ce vam razbiti strukturu voska i skinuti zastitu, ili deo nje. Da bi se to izbeglo, automobil je najbolje prati samponom za kola, koji je PH neutralan. Vecina njih je takva, i oni su bezbedni po vas vosak.
Takodje, sampon koji dobro peni ne znaci dobar sampon. On pre svega treba da bude dobar lubrikant, kako bi pranje bilo glatko i lako. Na taj nacin ce se lakse oprati zeljena povrsina i odstraniti necistoca. Stavise, neki od odlicnih sampona za kola ne pene mnogo, pa ih to ne svrstava medju losije. Mnogo je vaznije to kakav je lubrikant, nego koliko peni, imajte to na umu.

Profesionalci, kada dobiju automobil na korekciju/poliranje/zastitu, skoro uvek pre pranja metodom 2 kofe, koriste metodu pranja bez dodira zvanu Snezna Pena (Snow Foam).
Postoje snow foam samponi, koji se koriste za to. Na perac pod pritiskom se dodaje cev sa bocom koja je pricvrscena za tu cev i koja sadrzi sampon u sebi. Taj sampon moze da se mesa sa resimo APC-om, da bi se automobil bolje oprao. Kada se pusti voda, pod pritiskom, ona se u cevi mesa sa samponom i pravi mlaz od pene. Na taj nacin se ceo auto poprska, ostavi oko 5min da pena odradi svoj posao i spere. Zatim sledi metoda dve kofe, kojom se na vec poznat nacin opere auto.
Vidjao sam da neki ljudi, jednom nedeljno operu auto Snow Foam metodom, bez ikakvog pranja posle toga. Brzo je i jednostavno.


Slika

Slika

Nadam se da vam je tekst bar malo pomogao, i objasnio kako najbolje da odrzavate svoje ljubimce. :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 31 Mar 2018 22:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
Ja sam danas zavrsio sa detaljima sredjivanja motora Korse B, naime, bio sam zapustio motor-sto se tice prljavstine, ali sam pre neki dan odlucio sam samcat srediti svoj motor, kupio sam neki sprej za odmascivanje u trznom centru(koga interesuje mogu uslikati taj sprej, kosta u Sarajevu 5 KM), naspricao motor i sacekao 10 minuta da djeluje taj sprej, u samousluznoj autopraonici sam cijeli motor (izbjegavao sam direktno elektriku!), isprskao pod jakim mlazom iz pistolja hladnom vodom(auto, tj. motor mi je bio hladan, jer mi je stan nedaleko od ove autopraonice) i na kraju ga izvezao na sunce sa otvorenom haubom da se prosusi.Magicnom krpom sam prosusio dijelove gdje se zadrzala voda, i malo se pribojavajuci da nece upaliti-ipak je upalio bez problema! Kasnije sutradan sam crnom farbom i srebrnom farbom prefarbao pojedine dijelove kao sto se vidi na slikama.Jos sam kupio i sprej (isto ga mogu uslikati koga interesuje!?) silikon, za zastitu gume, plastike prespricao dijelove plastike i to je to.....odmah se i ja ljepse osjecam sa ovakvim motorom....poenta je da ne morate ici u autopraonicu da vam peraci srede ovako motor, to mozete i sami srediti ako imate vremena kao ja i volje.. :)

Motor prljav:
Slika

....i nedugo poslije nekoliko dana cist motor:
Slika

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Car Detailing
PostPoslato: 01 Apr 2018 03:36 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Avg 2017 11:04
Postovi: 84
Lokacija: Novi Sad
Ime: Goran
Opel: Insignia 2.0 160ks Bela Ladja
Garaza: pogledaj
Bravo, ogromna razlika, svaka čast na urađenom!

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 01 Apr 2018 09:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
kalky je napisao:
Bravo, ogromna razlika, svaka čast na urađenom!

Hvala kalky !

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 01 Apr 2018 12:53 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
:aplauz: Skroz druga masina posle sredjivanja. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 01 Apr 2018 16:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
munja2 je napisao:
:aplauz: Skroz druga masina posle sredjivanja. :D

Hvala @munja, da, sada se nadam i boljem hladjenju motora, skinuo sam dosta prljavštine iz motora, lakše "diše" motor.. :lovemachine

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Dec 2018 10:47 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Pozdrav drustvo jel ima neko preporuku za dobar sprej za felne? Razmisljam se da uzmem K2 Felix ima ga svuda na pumpama i gledao sam na Youtube da dobro cisti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Dec 2018 21:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Slika

Odlicno sredstvo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Dec 2018 22:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Odlican je . Ja sam ga imao do skoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 10 Dec 2018 23:39 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Sonax je verovatno odlican ali da li mogu u Nisu da ga nadjem to je pitanje. I koliko vidim cena mu je 1220 din na internetu!!! Mnogo bre. Ja svakako koristim cetku i lepo ih istrljam i oribam.

Ajde ovu temu malo da ozivimo neka napise svako sta sve koristi i svoje iskustvo i misljenje o proizvodima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 11 Dec 2018 00:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2016 23:38
Postovi: 216
Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
Ime: Zoran
Opel: Astra G 2.0 DTL i Astra J 1.6 CDTI
One crne naslage prašine od kočnica se skidaju sa wd-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 12 Dec 2018 01:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Sonax sam pazario na sajmu automobila u beogradu mislimda me neka cifra oko 700/800din alizaista puno toga sam cistio sa njim ....motorni prostor, radne masine , felne.
Evo ti kontakt na Novom Beogradu pa neka te upute. Atomem srb doo
Djordja Stanojevica 12
063/400 312


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 12 Dec 2018 12:42 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Hvala Vlado pozvacu da vidim sta imaju. Danas planiram da obidjem malo radnje po Nisu da vidim sta imaju. Treba mi jos neke stvarcice. Treba mi neko crnilo za gume, odvijac sprej itd. Probao sam felne onim mojim Oil buster-om da cistim i stvarno se je dosta ocistilo. Ali ostalo je jos one kocione prasine. Probacu sto vise da skinem i na prolece da ih poliram masinski i voskiram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 12 Dec 2018 13:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Za gume sam kupio kanticu nekog sredstava jos 2010 godine i jos mi traje.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 12 Dec 2018 13:52 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Ovo isto i ja koristim, cool je... sad sam oba letnja seta natopio i odlozio ih. Do proleca ostanu gume masne i natopljene, prilicno je postojano...

E sad, skoro sam neko Austrijsko sredstvo u spreju probao, ono je neverovatno. Posle 2 kise gume su i dalje sijale i voda klizila sa njih isto kao sa tek ispoliranog i izvoskiranog auta. Videcu ako nadjem bocicu, da na0isem kako se zove. Mada, ovde nema da se kupi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 12 Dec 2018 16:30 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Mislim da sam ovo video u Metro-u da prodaju. Svakako nije lose. Ja sam za gume koristio Arexons mleko za instrument tablu. Tad sam bio uzeo mat verziju a posto na pakovanju pise da moze za sve od gume i plastike koristio sam ga i na gumama. Ne skida ga bukvalno nista, traje mozda i vise od mesec dana. Vlado ako se secas kad smo se ono vidli ispred Tempa kad si gledao Korsu gume su joj bile namazane time. Jedina mana je sto se brzo trosi kada se koristi na gumama, zato sam trazio zamenu. Koristio sam ga i na vestackoj kozi. U trpezariji stolicama je vratilo boju. Garnituri od crne eko koze je takodje vratilo boju.
Inace sad sam bio u KitKomercu, oni su ovde u Nisu najbolje snabdeveni za sve. Uzeo sam Dynamax sprej odvijac da probam onaj nesrecni grejac da izvadim. Potrosicu celu bocicu. :D
Uzeo sam vlazne maramice za brisanje i ciscenje soferke. Jednom sam samo uspeo da obrisem soferku bez ikakvih tragova. Sonax maramice su odlicne ali ovi nisu imali. Ubacicu posle slike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 12 Dec 2018 20:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
U Novom Sadu imamo Sonax perionicu na žetone. Besplatno daju sredstvo za čišćenje felni, sjaj za gume i sprej za kokpit pri svakom pranju. Ponekad iskoristim samo jedan žeton, sperem prašinu (leti i nema neke značajnije prljavštine), izvoskiram auto sa kornjačinim Wax it wet (pakovanje košta 500 din i traje mi sezonu ili dve) i iskoristim ta sredstva koja oni nude. Onako... jedan lep tretman za jako malo novca.

Kod kuće imam njihovo sredstvo za čišćenje felni koje je ranije pomenuto (plaćeno oko 600-700 din u Brico S-u) i sjaj za gume u spreju (ista cena ali u Kemoimpexu). Doduše sad su mi zalihe pri kraju pa ću ih obnoviti. Kupio sam u Kemoimpexu njihov sjaj za gume, koji izgleda kao gusta crna tečnost koja se sunđerom nanosi na čiste gume. Litar košta oko 400 din i verovatno može da traje nekoliko godina, ali mi je Sonax puuuuuno bolji.

Od ostale hemije (a da je vredno pomena) koristim još K2 mleko za kokpit. Jako sam zadovoljan i rezultatima i mirisom - auto uvek miriše sveže i novo. Njime mažem i kožu na obodima sedišta, kožicu menjača i volan. Lepo nahrani i očisti kožu, a ne bude masna. Ovo sam koristio i na starom automobilu i nisam imao problema, iako možda ima i boljih sredstava za negu kože. Uvek imam i sprej za gumu i plastiku na bazi silikona. Njime povremeno osvežim plastiku spolja i namažem kedere pred zimu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 13 Dec 2018 00:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Secam se vidjenja u Nisu. Dobro su izgledale sa tim sredstvom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Car Detailing
PostPoslato: 23 Dec 2018 20:24 
OffLine
5th Gear

Pridružio se: 22 Feb 2018 21:18
Postovi: 459
Ime: Marko
Opel: Prodata Opel Corsa D
Jel neko narucivao krpe za susenje preko aliexpresa? Treba mi krpa za susenje posle pranja. Peskir ili krpa, veliki da moze ceo auto da se osusi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs