Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 14:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Skidanje tapacira sedista astra g
PostPoslato: 12 Okt 2015 22:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Drustvo jel je neko mozda skidao nekad tapacir-presvlaku sedista prednjih kod astre g? Bertonkina sedista konkretno ili od astre g sport ista su...

Konkretno uzeo bih one tanke grejace-presvlake pa bi ih ubacio inutra da se ne vidi i povezem samo...
Znaci nebitno da li je sedalni deo ili naslon, jedno od ta dva ako moze neko da mi pomogne znacilo bi mi puno :D

Ja znam samo iza naslon da otvorim to je prosto, onaj deo iza...ali nisam nikad pokusavao da ga skroz skinem...

Znaci ili to ili sedalni deo da se skine tapacir da bih mogao da ubacim grejace ispod bez da nesto pocepam i ostetim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skidanje tapacira sedista astra g
PostPoslato: 08 Nov 2015 01:12 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Posto niko nije znao da odgovori na ovo pitanje da napisem ukratko mozda nekome koristi...slike nemam jer nisam nista ubacivao samo sam probao da skinem i moze...

Tapacir-presvlaka sedalnog dela se skida tako sto se skine sediste, odviju se dva srafa torx pozadi na sankama-sinama, raskace se konektori napred od air bag-a i zatezaca pojasa, i sediste se samo podigne malo i movuce unazad i moze da se iznese iz kola...standardno vecina ovo zna...

Kada se to odradi skine se onaj deo na sedalnom delu sto se izvlaci napred za noge, odsrafi se ispod i skine se, sa desne strane vozacevog sedista ima plastika koju dri jedan sraf obican, to se skine, sa ve strane gde je rucica za podesavanje visine sedista takodje ima plastika koja ide celom duzinom, i ona se skida na sledeci nacin:
-Na bocnoj strani ima kapica koja se izvadi ispod nje je sraf, odvije se
-Napred ima jedan sraf ispod
-Skida se i tockic za podsesavanje naslona tako sto se podbaci srafciger izmedju njega i plastike i nezno povuce i on sam ispada...
-Ostatak plastike se drzi sam moze da se skine obicnim srafcigerom, prosto je...

Kada se sve to odradi moze da se skine tapacir-presvlaka sedalnog dela tako sto se sa donje strane proste povuce ona guma prema dole i svlaci sa one plastike, pozadi isto tako...
Moze da se opere kod kuce ili nebitno sta...kome treba moze da ubaci ispod one grejace-presvlake i poveze na fabricku instalaciju da ima grejace za sedalni deo sto je meni u planu :D
Eto mozda pomogne nekome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skidanje tapacira sedista astra g
PostPoslato: 12 Jun 2016 12:40 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Hvala na lepom objašnjenju :ok: Verovatno ću morati da skidam tapacir zbog instalacije airbaga, tako da mi ovo tvoje uputstvo dosta znači :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skidanje tapacira sedista astra g
PostPoslato: 12 Jun 2016 12:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2014 13:59
Postovi: 2007
Lokacija: Kruševac
Ime: Stefan
Opel: Astra G Bertone 1.8 16V (Z18XE); Ex: Opel Astra G 1.6 16V
Garaza: pogledaj
Sta tacno trebas da odradis ti? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skidanje tapacira sedista astra g
PostPoslato: 12 Jun 2016 15:33 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2009 23:10
Postovi: 1824
Lokacija: Leskovac
Ime: Slobodan
Opel: Astra G 1.6 16V, Signum 2.0T
Izgleda da je oštećena instalacija za bočni airbag u vozačevom sedištu. Kad pritiskam naslon sedišta na određenom mestu poraste otpor, a u nekom trenutku se skroz i prekine kolo. Video sam na netu na par mesta da hoće instalacija da struže o rešetku sedišta, a i kod mene se verovanto isto desilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs