Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 16 Apr 2024 20:40

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 30 Dec 2014 16:47 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Pokušavao sam da nađem na forumu, ali bezuspešno. Ako neko zna za sličan topic, neka ostavi link, pls.

Zanima me šta koristite/preporučujete i kakva su iskustva sa auto kozmetikom kada je zimska sezona u pitanju.

Konkretno me zanima najviše:

Čime premazujete kedere i gume da se stakla ne bi lepila kod Bertonke npr? Posebno ako imate folije na staklima sa strane.
Šta koristite za stakla da se ne bi (ili da bi se manje, ili kako god) ledila i maglila?

Video sam da na pumpama imaju sve i svašta, ali nisam našao glicerinsku kremu za kedere.

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 30 Dec 2014 17:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Apr 2014 16:34
Postovi: 1051
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dejan
Opel: Calibra 16v // CLK 200 W208
Garaza: pogledaj
* kupi u bilo kojoj apoteci 'vazelin' tubicu pa premazi gumene delove...
* pokretne delove u bravama, ako nisu namasceni, mozes nekim odvijac/podmazivac sprejem ili silikonskim uljem u spreju da preprskas...
* ocisti stakla dobro [sa unutrasnje strane naravno] pa premazi limunovim sokom, ili tecnim deterdzentom [samo posle ne razmazuj nista]

_________________
... svi te jednom ostave, calibra nikada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 30 Dec 2014 17:43 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Za kedere ja uglavnom koristim glicerin. Sto se stakala i magljenja tice jedna od opcija ti je da sa pamucnom krpom premazes alkoholom.

Mada u principu ja samo ukljucim klimu/grejanje i brojim do 5 dok mi ne "osusi" sofersajbnu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 30 Dec 2014 20:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
Za kedere moze da posluzi i sprej za instrument tablu, sto masniji to bolji, ja koristim neki sprej iz Njemacke sto mi je prijatelj donio, dosta je mastan i na spuzvu/sundjer sam naspricao i sve to namazem po svim gumama i na vratima, gepeku i gumi kederu ispod poklopca motora.Bas sam danas na -8'C bez problema otvarao vrata, kao da je ljeto.
Sto se tice stakala unutra na krpu sam stavio nerazblazeni glicerin, ima ga kupiti(ovdje u Sarajevu) u maloj pumpici u trznim centrima, konkretno u Interexu kupljen.Naspricati na krpu glicerin(tesko se prska, jer je gust, izgleda kao med po gustoci), razmaze se po svim staklima unutra i sigurno vam nece magliti ni lediti stakla! Ovo je bas korisno kad tek udjemo u kola, dok se nije zagrijao auto, a recimo da negdje zurimo i nemamo mnogo vremena da se bas auto zagrije.
Za brave koristim-a sta drugo nego ovo na mojoj slici na avataru... ;D WD-40, bez problema cete otvarati sva vrata! ;)
Za tecnost za prskanje stakla u onoj posudi koristio sam sredstvo za stakla na kojem pise da izdrzi do -20'C, medjutim u posudi mi je vec nakon -3'C skroz zaledila ta tecnost, ne znam kako, ali je tako, rijesio sam tako sto sam nasuo apotekarskog alkohola 98%, oko 100ml u tu posudu i poslije nekog vremena(vrlo brzo) sve se odledilo.Nemojte samo sipati sav alkohol u tu posudu,(samo alkohol!) jer moze nesto ostetiti posto je ipak jak.(crijeva, dizne za prskanje....)
Ako je vanjska temperatura ispod -3'C nije preporucljivo pranje auta u autopraonici/autoperionici, bez obzira koliko da ja vas auto u toploj garazi, jer kad se zavrsi pranje najvjerovatnije ce vam nesto zalediti, to moze biti rucna kocnica, kocnice, nesto da se desi pa da ne mozete pokrenuti motor(jer cudni su putevi vode koji nadju put do motora i elektrike....!? :( ).Bolje se malo strpiti pa sacekati kad je temperatura u +.

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 31 Dec 2014 10:43 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1846
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Za kedere sam čuo dosta preporuka za gllicerinsku kremu, kao i vazelin, međutim rekoše mi isto i da neki nisu baš učinkoviti za veće minuse (za koje se spremamo). U svakom slučaju, videću već za par dana kakvi su efekti.

Niko nije pominjao brisače. Da li je pametno njih ikako tretirati, s obzirom da postoji mogućnost da razmrljave šofersajbnu? Sa druge strane, ako zalete, em su kruti ko... hleb od juče, em se mogu pokidati...

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 31 Dec 2014 11:01 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Kad parkiras auto, podignes brisace. ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 31 Dec 2014 11:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Avg 2010 00:08
Postovi: 73
Lokacija: Sarajevo/BiH
Ime: Dzoni
Opel: Korsa B serija,1200ccm
brankko je napisao:
Za kedere sam čuo dosta preporuka za gllicerinsku kremu, kao i vazelin, međutim rekoše mi isto i da neki nisu baš učinkoviti za veće minuse (za koje se spremamo). U svakom slučaju, videću već za par dana kakvi su efekti.

Niko nije pominjao brisače. Da li je pametno njih ikako tretirati, s obzirom da postoji mogućnost da razmrljave šofersajbnu? Sa druge strane, ako zalete, em su kruti ko... hleb od juče, em se mogu pokidati...

Problem sa mazanjem kedera glicerinom je taj sto ako mazete na bas niskoj temperaturi (-5'C,-15'C pa i hladnije, nece da prihvati guma/keder glicerin, tako da je glicerin na kedere ucinkovito namazati u nekoj toploj garazi od +10'C pa i vise, dok je ovaj masni sprej za instrument tablu/kokpit moze se namazati i na -30'C.Upravo ta masnoca i silikon koji je u spreju ne dozvoljavaju da se smrze voda na gumi, a usput je i stitimo, dajemo joj elasticnost.
Za brisace i nema neke kozmetike, svasta su ljudi pokusavali sa gumicama na brisacima, jedini lijek je da kad zavrsimo sa voznjom taj dan stavimo neki najlon izmedju stakala i brisaca, da kad sljedeci put sjednemo u auto ne budu"zalijepljeni" za staklo.

_________________
I love WD-40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zimska auto kozmetika
PostPoslato: 01 Jan 2015 21:47 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
brankko je napisao:
Za kedere sam čuo dosta preporuka za gllicerinsku kremu, kao i vazelin, međutim rekoše mi isto i da neki nisu baš učinkoviti za veće minuse (za koje se spremamo). U svakom slučaju, videću već za par dana kakvi su efekti.

Niko nije pominjao brisače. Da li je pametno njih ikako tretirati, s obzirom da postoji mogućnost da razmrljave šofersajbnu? Sa druge strane, ako zalete, em su kruti ko... hleb od juče, em se mogu pokidati...


Ja sam uzeo neki defrost sprej, izadjem lepo izvadim sprej i samo prespricam soferku, brisace i zadnje staklo (bocna stakla i ako ima leda nema smisla da prskam jer skoro i da ih nema :D)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs