Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:34

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Auto presvlake
PostPoslato: 23 Jun 2017 18:31 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2017 16:42
Postovi: 14
Lokacija: NoPlace
Ime: NoName
Opel: Astra J
Nisam uspeo da nadjem vec otvorenu temu koja se bavi presvlakama a mislim da zasluzuju odredjenu paznju.

Za sada koliko sam trazio nisam uspeo da nadjem univerzalne presvlake koje su "cucnule" kako treba na bilo kom autu i sedistu na koje su postavljene. To se obavezno nesto guzva, roze, zavrce... Licni utisak je da su te presvlake za izbegavanje. Isti utisak je i za navlake za prednja sedista, totalan cirkus.
E sada da li su tipske presvlake stvarno tipske? Nedavno su mi u radnji ponudili "tipske" presvlake za Astru J po ceni oko 4.900 dinara, ali.... Nisu sigurni da li imaju podrsku za bocni airbag, da li cu moci da koristim onaj dodatak koji se izvuce iz prednjeg sedista kao podrska za kolena, da li cu moci da koristim naslon na zadnjoj klupi, IsoFix takodje je sumnjiv, gubi se onaj dzep na poledjini prednjih sedista, ali "javicemo sta moze". Da li su to onda stvarno tipske presvlake i u cemu se onda one razlikuju od univerzalnih?
Neke interesantne presvlake i navlake sam nasao na aliexpress ali raspon cena je od 100-400 usd. Sa carinom i porezom u Srbiji to prevazilazi njegovu stvarnu vrednost.

Video sam da jako puno ljudi se bavi stajlingom kola i obraca paznju na detalje pa bih zamolio za preporuke i iskustva u vezi sa sedistima. Mene konkretno interesuje:
1. Koliko kosta izrada stvarno tipskih presvlaka? Da li vredi tih novaca?
2. Da li je obavezno da se dodje sa autom ili je dovoljno da se posalju slike sedista, a oni iz neke baze izvuku te dimenzije
3. Da li je previse traziti da presvlake u potpunosti odgovaraju vasem sedistu sa svim dodacima?
4. Preporuke i primer dobrog iskustva su jako dobrodosle.
5. Ukoliko su neke presvlake skupe, da li je bolje uradiiti kompletno presvlacenje sedista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto presvlake
PostPoslato: 23 Jun 2017 21:44 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2016 20:00
Postovi: 230
Lokacija: Beograd
Ime: Branko
Opel: Srebrna munja
Nikada univerzalne presvlake ne mogu da "cucnu", vec su nuzno zlo samo da neko prekrije sedista. Ako hoces da valja i da budu skoro neprimetne, onda samo tipske i to kod proverenih majstora koji koriste fabricke materijale. Kada sam pre 9 godina kupio nov auto, hteo sam da sacuvam sedista prvenstveno zbog male dece. I dan danas te presvlake izgledaju kao i prvog dana, zategnute i ocuvane.

1. Platio sam 100 evra i mislim 10 evra montazu (itekako vredi jer treba zategnuti kako treba)
2. Postoje sabloni, ali trebas doci da odaberes kombinaciju dezena koja je ogromna na stanju i eventualno za neki dogovor oko airbaga ili dodatnog dzepa
3. Nije, treba da budu apsolutno kao i fabricka sedista, tj. da neko sa strane ne primeti da imas presvlake
4. Vajs co. u Beogradu kod Piramide. Videcu da nadjem slike i postavim sa tadasnjeg auta. Nije los i Yani u Pancevu, nesto jeftiniji i slabiji izbor materijala
5. Po meni je uvek bolje i jeftinije sacuvati originalna sedista

Edit: Evo i slika

Slika
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Auto presvlake
PostPoslato: 24 Jun 2017 15:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2017 16:42
Postovi: 14
Lokacija: NoPlace
Ime: NoName
Opel: Astra J
Branko, od ovog ne moze bolje. Legle su kako treba, traju 9 godina a na kraju sacuvana su sedista. Vredi svakog eura.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs