Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 15 Maj 2014 21:17 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Radi se o Astri G sa digitalnom klimom.
Danas sam skapirao da mi iz nekog razloga ventilacija uopste ne duva u soferku i da mi zbog toga ona magli kao blesava. Na svim drugim izlazima je OK ali na onom ka soferci ni da cuje, cak i kada namestim da duva samo u nju. :banghead:
Pretpostavljam da je zaheb do tog nekog usmerivaca, pa me zanima gde se uopste nalazi taj deo u kojem se usmerava vazduh, kako se dolazi do njega i kako on uopste funkcionise (posto je digitalna klima kapiram da postoji neki elektro-motor koji regulise pravac)?
Svaka pomoc oko ovog problema bi bila spas jer dolazim u situacije da ne vidim skoro nista ispred sebe, pogotovo po mraku. Hvala unapred.
:ots1:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 15 Maj 2014 23:53 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Jel se to uvek desavalo ili je sad pocelo da se dogadja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Maj 2014 00:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Isti problem imam i ja na Astri H, tj danas mi se desio. Samo sto meni duva u noge stalno i uspevam jedino malo vazduha da ide u "glavu" ali na soferku nista. Isto kada ukljucim onaj prekidac koji je samo za soferku on samo u noge duva. Ima li neko iskustva i resenje ovog problema?

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 02:00 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Glavni otvor ti se nalazi ispod onih plastika,ispod brisaca,ali ti ne bi preporucio da sam sve to cackas i skidas,tu je otvor i na njemu se regulise protok vazduha ili on ne usmerava dobro ili ti je zastopan taj gornji deo koji duva ka soferci,mozes sam probati samo da poskidas te plastike i da vidis da nesto nije upalo u usmerivas pa da iz tog razloga on ne moze da otvori otvore ka soferci...Ili da ga odvezes kod majstora ako ovo ne uspe,pa da on skine tablu celu pa da vidi dalje... :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 02:07 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2012 23:34
Postovi: 811
Lokacija: Beograd-borca
Ime: Sinisa
Opel: Omega 2.0 16v
Garaza: pogledaj
Jeste skine celu tablu i za to mu uzme jedno 100e

_________________
ciganske calibre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 02:17 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
A sta drugo ako je nesto zastopano u samoj ventilaciji,imas neki bolji predlog kako da objasnim coveku kako sam da skine tablu i to ocisti? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 09:53 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Miki22 je napisao:
Jel se to uvek desavalo ili je sad pocelo da se dogadja?

Do sada nisam imao tih problema. Primetio sam tek pre neki dan kad su krenule ove kisurine.
zrnkemiki je napisao:
Isti problem imam i ja na Astri H, tj danas mi se desio. Samo sto meni duva u noge stalno i uspevam jedino malo vazduha da ide u "glavu" ali na soferku nista. Isto kada ukljucim onaj prekidac koji je samo za soferku on samo u noge duva. Ima li neko iskustva i resenje ovog problema?
Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk

Kod mene hoce na sve ostale, samo ne ka soferci.
Joka N. je napisao:
Glavni otvor ti se nalazi ispod onih plastika,ispod brisaca,ali ti ne bi preporucio da sam sve to cackas i skidas,tu je otvor i na njemu se regulise protok vazduha ili on ne usmerava dobro ili ti je zastopan taj gornji deo koji duva ka soferci,mozes sam probati samo da poskidas te plastike i da vidis da nesto nije upalo u usmerivas pa da iz tog razloga on ne moze da otvori otvore ka soferci...Ili da ga odvezes kod majstora ako ovo ne uspe,pa da on skine tablu celu pa da vidi dalje... :ok:

Kad kazes plastike kod brisaca, da li mislis na na plastiku koja pokriva motore brisaca i na kojoj se nalaze prskalice (ispod haube) ili na onu plastiku u kabini ispod same soferke kroz koju izlazi vazduh?
Ovu na kojoj su prskalice sam vec skidao nekoliko puta ali nisam primetio da tu postoji neki usmerivac. Mada mozda zato sto ga nisam ni trazio. :)
Terao bih ga ja odmah kod majstora ali me hebe radno vreme (od jutra do sutra). Probacu sam da skinem te plastike i da bacim pogled pa ako nesto nadjem extra. Ako ne, moracu da se ujurim sa nekim majstorem.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 13:26 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ja mislim da jedan motor upravlja tim klapnama.
Verovatno je nešto blokiralo kretanje klapne za usmeravanje ka šoferki. Ako ti je auto ispod nekog drveta od ovog vetra i kiše svašta je moglo da se desi. Meni auto stoji ispod lipe pa je bio prekriven lišćem i grančicama.
Možda je i spala neka polugica koja upravlja klapnom. Pokušaj na kontaktu (bez startovanja motora) da oslušneš da li se čuje zvuk motora i pomeranje poluge za usmeravanje ka šoferki kad uključiš klimu i pokreni i ostale usmerivače pa oslušni kako se čuje pomeranje tih poluga.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 14:25 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Kod modela sa ECC bilo da je Vectra C, Astra H ili G, te stvari regulise servo motoric pa je prema tome verovatno i ovde slucaj da je crkao. A da bi se zamenio , ne mora se skidati cela tabla, naravno. Naravno jos bolje ako se auto odveze kod nekgo krstenog majstora da ne bismo nagadjali ovako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 14:44 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
I ja sam pretpostavljao da je crkao taj motoric i najverovatnije cu sutra kod majstora da to pogleda.

Moze li neka informacija gde se tacno nalazi taj motoric i kako mu se prilazi kako bih olaksao majstoru? Krsten je, samo ne verujem da je ikad skidao taj deo na Astri. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 14:50 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Stani malo. Da li tebi radi preusmeravanje na srednje i donje otvore ili ne? Ja sam razumeo da ti na njih ide preusmeravanje, a da na šoferku ne preusmerava ventilaciju.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 15:09 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Upravo tako. Nezavisno od toga kako namestim (gore, dole, sredina, samo ka soferci ili bilo koja kombinacija) uvek duva i iz donjih i iz srednjih ali ka soferci nista.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 15:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Citiraj:
Pokušaj na kontaktu (bez startovanja motora) da oslušneš da li se čuje zvuk motora i pomeranje poluge za usmeravanje kad uključiš klimu i pokreni i ostale usmerivače pa oslušni da li se čuje pomeranje tih poluga.

Ajde pokušaj ovo. Ne košta ništa.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 16:17 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Planiram, cim zavrsim sa poslom. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 16 Maj 2014 23:22 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Kad kazes plastike kod brisaca, da li mislis na na plastiku koja pokriva motore brisaca i na kojoj se nalaze prskalice (ispod haube) ili na onu plastiku u kabini ispod same soferke kroz koju izlazi vazduh?
Ovu na kojoj su prskalice sam vec skidao nekoliko puta ali nisam primetio da tu postoji neki usmerivac. Mada mozda zato sto ga nisam ni trazio. :)
Terao bih ga ja odmah kod majstora ali me hebe radno vreme (od jutra do sutra). Probacu sam da skinem te plastike i da bacim pogled pa ako nesto nadjem extra. Ako ne, moracu da se ujurim sa nekim majstorem.[/quote]

Da mislio sam bas na tu plastiku na kojoj se nalaze prskalice i brisaci,tu ispod bi trebao da bude otvor kroz koji prolazi vazduh i odlazi dalje u tablu,e sada taj usmerivac se nalazi na samom ulazu u tablu,tako da se do njega moze doci i bez skidanja table,ali onda treba malo da se pomucis da sve to poskidas gore od brisaca,prskalica,plastika itd da bi do toga dosao,ipak bi ti preporucio da odes kod nekoga ko bi ti to sam odradio,da ne petljas tu mnogo posto je u pitanju automatska klima da ne zeznes nesto kad budes cackao kablove koji tu dolaze.
Postoji i druga varijanta za koju je veoma mala verovatnoca,da ti je zapusen taj gornji izlaz ka soferci,kao sto je vec neko rekao ako ti je auto negde napolju sad je prolece,sa drveca pada svasta pa moguce da je nesto uvukao u sistem,ma da ipak ne bi trebalo tek tako pored tih plastika da prodje,uostalom zato i sluze,ali nedavno sam imao prilike da vidim da ipak negde uspe da prodju one sitne iglice od bora,pa sam morao sve to da cistim na tom automobili,na moju srecu nije otislo nigde dalje,pa nisam imao potrebe da otvaram tablu...:)
Ti vidi ako ne uspes nista sam,odvezi kod nekoga da ti to odradi,a ako nisi u mogucnosti da platis,otvori te plastike,pronadji otvor kroz koji prolazi vazduh i ulazi u tablu i probaj da skines sve sa tog otvora i vidi da nije nesto samo zaglavilo klapnu pa da ne moze da prebaci,samo se bojim da ako se nesto zaglavilo nije pregoreo taj mali motoric koji prebacuje klapnu...:( Vidi druze,pa javi,sta god mogu pomocicu ti... :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 17 Maj 2014 18:30 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Evo da se javim nakon uspesne intervencije.
Srecom otisao sam kod mog majstora za klimu koji je vec imao takve probleme na Astrama. Ispostavilo se da su se ti motori koji usmeravaju vazduh samo zabagovali. Prikacio covek dijagnostiku, resetovao ih i sve proradilo. :wow :ok:
Kako smo se nadali, dobro smo se udali.
Kad sam vec bio tu, uradio sam i servis klime i zamenio taster na kljucu.
A sad, pravac Stari DIF!
:ots:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 17 Maj 2014 18:37 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Da li si video sa kojim alatom/programom je to uradio?
Zlu ne trebalo :)

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 17 Maj 2014 18:43 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2012 22:22
Postovi: 1024
Lokacija: Beograd
Ime: Dusan
Opel: ex. Astra G 2.0 DTI karavan sad Astra GTC 1.9 CDTI
Garaza: pogledaj
Video sam da je na onom dzeku koji je utakao kod rucne pisalo OP-COM2 (do duse za ovu dvojku nisam 100 po100 siguran).
Inace, lik je elektronicar i specijalnost su mu upravo dijagnostika i ECU. Ovo sa klimama je usput. :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=drrxYDUX76Y


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Maj 2014 19:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Meni se samo od sebe popravilo, stim sto kad slusam na kontaktu cuje se da skripucka

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 17 Maj 2014 20:01 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Citiraj:
Video sam da je na onom dzeku koji je utakao kod rucne pisalo OP-COM2 (do duse za ovu dvojku nisam 100 po100 siguran).
Inace, lik je elektronicar i specijalnost su mu upravo dijagnostika i ECU. Ovo sa klimama je usput. :)

Hmm. Dobro je znati to. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 17 Maj 2014 21:18 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2014 14:14
Postovi: 22
Lokacija: Sombor
Ime: Goran
Opel: Astra G 1,6 16V Ecotec
I ja sam imao slican problem, samo sto nije radila klapna recirkulacije tj zatvaranja ulaza vazduha od spolja, pa je zimi bilo nemoguce odmagliti sajbu. Posto sam elektronicar po struci, resim da pogledam gde je za.eb, skinem komplet kutiju gde ide filter klime, na njemu ta klapna sa malim elektromotorom. Konstatovao sam da motoric nema snage jer je napajanje ok, skinem ga, rastavim i imam da vidim da se ODLEPIO MAGNET statora pa se okrece u kucistu zajedno sa rotorom. Zato i nema snage. Lepo ga izvadim, ocistim, namazem lepkom i vratim u kuciste, sastavim i sve radi kao sat, vise nije nijednom zastopao> Znaci motoric nije crkao vec de samo magnet odlepio, a takvih motorica ima jos u sistemu ventilacije, za svaku klapnu po jedan. Ako se nekom desi nesto slicno, nemora kod majstora odmah, prvo se proveri ovo sto sam opisao. Inace motorici su marke BOSCH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 17 Maj 2014 22:44 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Svaka cast druze,drago mi je da si resio taj problem,ja sam ipak mislio da je ili crkao motor ili ga nesto zakocilo...ali ovako je najbolje,kad se samo resetuje i sve radi bez ikakvog skidanja i zajebavanja :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 25 Jul 2015 01:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Maj 2012 15:57
Postovi: 33
Lokacija: Pančevo
Ime: Miloš
Opel: Astra G Z18XE
I ja sam imao isti problem na mojoj Astri G sa digi klimom. Takođe je problem otklonjen pomoću Wurth dijagnostike jednostavnim brisanjem greške. A stručni majstori hteli da uzmu 100€ samo za demontažu kokpita da bi se zamenio motorić klapne. Problem se ponovo vratio nakon 3 godine i opet je bio rešen istom metodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 25 Jul 2015 14:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2012 21:06
Postovi: 1060
Lokacija: Bgd
Ime: Aleksandar
Opel: Manta b 1.2s 75', volvo v40 1.9dci 2004.
Garaza: pogledaj
zimi je dobro da soferku s unutrasnje strane predjete krpom umocenom u rastvorenu tecnost za sudove, provereno ce mnogo manje da magli :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usmeravanje ventilacije ka sofrerci
PostPoslato: 13 Maj 2016 23:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jan 2012 22:19
Postovi: 53
Lokacija: Leskovac
Ime: Milos
Opel: Opel Zafira 1.8 16 v
goggyso je napisao:
I ja sam imao slican problem, samo sto nije radila klapna recirkulacije tj zatvaranja ulaza vazduha od spolja, pa je zimi bilo nemoguce odmagliti sajbu. Posto sam elektronicar po struci, resim da pogledam gde je za.eb, skinem komplet kutiju gde ide filter klime, na njemu ta klapna sa malim elektromotorom. Konstatovao sam da motoric nema snage jer je napajanje ok, skinem ga, rastavim i imam da vidim da se ODLEPIO MAGNET statora pa se okrece u kucistu zajedno sa rotorom. Zato i nema snage. Lepo ga izvadim, ocistim, namazem lepkom i vratim u kuciste, sastavim i sve radi kao sat, vise nije nijednom zastopao> Znaci motoric nije crkao vec de samo magnet odlepio, a takvih motorica ima jos u sistemu ventilacije, za svaku klapnu po jedan. Ako se nekom desi nesto slicno, nemora kod majstora odmah, prvo se proveri ovo sto sam opisao. Inace motorici su marke BOSCH.



Isti problem kako si opisao i jasno mi je sta da radim , jer sam ga otvarao,samo mi reci kojim lepkom si premazivao. Unapred hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs