Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 14:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 08 Mar 2010 22:48 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2009 01:06
Postovi: 319
Lokacija: Smed. Palanka
Ime: Nenad
Opel: Kadett E 1.6D suza
Garaza: pogledaj
Molim Vas za malu pomoc!

Naisla mi je jedna Astra F 1.8i, a mislim da je oznaka motora C18NZ 1993. godiste za kupovinu, moze li neko da mi kaze nesto o tom motoru, kakav je koliko trosi, glavne mane ali i prednosti, generalno vasa misljenja i iskustva.

Limarija je odlicna, rubovi, sajtne i pragovi su radjeni pre mesec danau ali o motoru ne znam nista, a hteo bih da saznam pre nego li se upustim u bilo kakve pregovore oko kupovine!!!

_________________
Druže Tito, život nam je propa, nema više ni trave ni dopa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 08 Mar 2010 23:25 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
U principu na tim kolima najveci problem je limarija,znaci ako resis da je kupujes pregledaj svaki cosak pozelno je da nije imala vece havarije,mehanicki to je vrlo zahvalan auto za odrzavnje i veoma pouzdan sto se motora konkretno tice ja iz mog ugla mogu da kazem da je nesalomiv i dugotrajan ako se redovno odrzava! :ots1:

I obavezno je pogledaj odozdo (najbolje iz kanala ili na dizalici)da nije radjeno nesto oko broja sasije tj, patosa cesti su slucajevi da se neki krs prekrsti i postane kao nov preko noci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 08 Mar 2010 23:40 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Dec 2009 23:20
Postovi: 94
Lokacija: B.Luka
Ime: dragan
Opel: EX- kadett e-cc 1.6D
prijatelju imamo imamo skoro pa istu temu i trazimo savet za isti auto a i trenutno vozimo isti auto(kadett e cc 1.6d)

ja sam trenutno odustao od kupovine samo zbog cene, a kolika je cena te astre sto ti gledas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 09 Mar 2010 00:48 
Ja vozim Astru F 1.8 16v ecotec motor sa 85kw/115ks i mogu ti reci da sam prezadovoljan autom,imao sam par malih kvarova koji inace nisu bili ni malo skupi (normalno) sto se tice limarije meni je ok sto mozes i videti u mojoj garazi inace moja Astra je presla 278k km i ni malo ne trosi ulje s tim sto se radi servis iskljucivo na vreme i sa sto boljim uljima,filterima i ostalim stvarima,ulje ni malo ne trosi,od menjanja do menjanja ne potrosi ni gram ulja sto ti govori koliko je motor kvalitetan,inace voziom sam je do 200km/h sto se tice potrosnje ja je vozim na benzin jel se ugradjuje sekvent plinski koji kosta oko 500 eura za koji trenutno nemam para i potrosnja je leti oko 9-10 u gradu otvoreno oko 7 a zimi ide i do 12 ako te jos nesto interesuje pitaj,pomocicu ti koliko mogu


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 09 Mar 2010 01:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Ja kod mene u autu imam C14NZ (znači ista generacija motora, 400ccm manje), motor je mali potrošač, oće lepo da povuče, ja sam ga kupio sa 110 000 pređenih, prešao još 230 000, evo ga sad na 340 000 i još uvek ni ne pomišlja na generalnu. Što kažu ljudi gledaj limariju, taj motor uz redovno održavanje ima da ti traje još 200 000 km minimum

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 09 Mar 2010 09:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jul 2009 01:06
Postovi: 319
Lokacija: Smed. Palanka
Ime: Nenad
Opel: Kadett E 1.6D suza
Garaza: pogledaj
subs je napisao:
prijatelju imamo imamo skoro pa istu temu i trazimo savet za isti auto a i trenutno vozimo isti auto(kadett e cc 1.6d)

ja sam trenutno odustao od kupovine samo zbog cene, a kolika je cena te astre sto ti gledas



Situacija je bas zeznuta, kupljena je pre dva meseca na carini, covek je sredio rubove i sajtne, kako sam vec u prvom postu napisao, neregistrovana je, onda je parkirao u dovristu i vec mesec dana tako stoji, trazi 2.150 evra sa registracijom na moje ime... to mu je najniza cena...
Po mom skromnom misljenju cena je odlicna, (jer i za drugi koji sam gledao, kod drugog vlasnika cena je 2.000 evra), ali ima tu malih problema, ovaj koji se meni svidja je sa carine, ne znam koliko dugo stoji, jer samo kod njega stoji 2 meseca, a i u napomeni u carinskoj deklaraciji pise da se zbog rdje broj motora ne vidi, pa mora da ide na ponovno ukucavanje u MUP!


Sve u svemu znak pitanja, ne znam sta da radim?

-- 09 Mar 2010 09:29 --

mad_daka je napisao:
... sto se motora konkretno tice ja iz mog ugla mogu da kazem da je nesalomiv i dugotrajan ako se redovno odrzava! :ots1:


Vec nekoliko postova govorite o redovnom servisu i odrzavanju, sta podrazumevate pod tim?

Kod mene je redovni servis, redovno menjanje ulja, filtera za ulj i benzin, kajsevi... ima li jos sta pored toga?

_________________
Druže Tito, život nam je propa, nema više ni trave ni dopa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F 1.8i - iskustva
PostPoslato: 09 Mar 2010 12:14 
To ti je mali servis a veliki servis ti je pored svega toga i menjanje kaiseva,spanera,pumpe...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs