Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 15:53

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 29 Dec 2008 23:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Okt 2007 20:24
Postovi: 72
Lokacija: sombor
Ime: nemanja
Opel: kadett 1.6 cabrio
znaci dvoumim se sta bih kupio...imam u ponudi dve astre obe su 99god... pa sad ne znam koji je motor bolje da uzmem 1.7ili 2.0?pa ako neko ima iskustva nek pomaze!!!

i jako bi mi bilo od pomoci ako mi neko kaze na sta treba da obratim paznju kod ovih auta posto do sada nisam imao ni jednu astru osim stare F!?

i ako neko zna kako bih najbolje moga proveriti da li je motor dobar jer znate kako ide zima,a disel!?ne bih voleo bas da mi zataji! :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 29 Dec 2008 23:42 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2007 21:51
Postovi: 35
Lokacija: SARAJEVO
Ime: Adis
Opel: ASTRA G 2.0 DI 16V
a najveca mana tih motora bosch pumpa, gluho bilo zlo neculo...

Sto se mene tice, naravno ja bih izabrao 2.0, ja je vozam...

A najbolje ti ej na dijagnostiku odvuci auto i provjeriti, jedno i drugo...i koliko toliko ces znati u kakvom je stanju auto...

_________________
http://www.OPELmania.ba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 30 Dec 2008 04:44 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2008 21:43
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 dti
ja vozim 1.7 dti., ukratko, nije narocito startan, barem dok ne upali turbinu, ali je zato izuzetno mali potrosac naspram svoje velicine. na otvorenom putu mu potrosnju mozes spustiti na neverovatnih 4.5 litra, grad 5-6L. a za sve ostalo zavisi koliko je presao, i za sta ti treba auto. prednost u onosu na 2.0 su manja potrosnja, i registracija, mana naravno manje snage.
slaba tacka im je interkuler, hoce da pusti ulje u sistem za hladjenje, to je cest problem. ali to ces videti cim otvoris ekspanzionu posudu i pogledas ima li ulja u njoj. sto se ostalog tice po meni vrlo puzdan motor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 30 Dec 2008 12:00 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Dec 2007 02:21
Postovi: 270
Lokacija: Zemun
Ime: Milos
Opel: Peugeot 308 2015
Ja vozim 1.7TDI i zadovoljan sam...A jel taj 2.0 DI ima 80 ili 100 konja??aj je ona verzija od 80 konja nikako to ne uzimaj...
Ako je 2.0 DI od 100 konja uzmi taj,ako ne uzmi 1.7 i neces pogresiti,lepo ide malo trosi,i sasvim zadovoljava u svakom pogledu !Koja je cena oba modela?koliko su presla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 30 Dec 2008 14:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Okt 2007 20:24
Postovi: 72
Lokacija: sombor
Ime: nemanja
Opel: kadett 1.6 cabrio
@Macak 2.o je sa 80 konja cena joj je 5600... a 1.7 dti motor sa 75 konja ista je cena stim da je 1.7 sa pet vrata sto mi vise odgovara

@Lani mislis na expanzionu posudu od sis za hladjenj? a sta ako je pusilo ulje? jel velik popravak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 30 Dec 2008 14:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 02:07
Postovi: 8609
Lokacija: AgeOfCoins
Ime: Vladimir
Opel: 3 komada
Garaza:
Ako je tamo pustila ulje beži od nje. Ako tamo ima ulja moguće da je i dihtung glave otišao a to nije baš jeftino :shit:

_________________
Under Construction (●‿●)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 31 Dec 2008 00:49 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Dec 2008 21:43
Postovi: 18
Lokacija: Beograd.
Ime: Milan
Opel: Astra 1.7 dti
da mislio sam na posudu za rashladnu tecnost.
u svakom slucaju to nije dobra vest ako postoji, ali nije ni kraj sveta, u krajnjoj liniji je prilika da se dobro spusti cena, a popravka se sastoji u menjanju dihtunga glave i ravnanja iste (redak i najgori scenario).
mada majstori koji imaju iskustva sa tim motorom kazu da se to retko desava. u 90 % slucajeva je u pitanju totalno deseta stvar, tacnije gumice unutar hladnjaka za ulje iliti interkulera.
nov interkuler sa zamenom kosta 200 eura. e sad treba biti vidovit pa znati sta je od ta dva u pitanju.
napominjem opet, mozda je to prilika da se spusti dobro cena, jer nije mnogo opasno voziti tako auto osim ako ima problem sa hladjenjem, jer je pritisak ulja veci od pritiska u sisitemu za hladenje pa ne moze doci do kontra mesanja.
ps. radi se o veoma maloj kolicini ulja.
pss. nadam se da neces ni niaici na takvu situaciju, nego da ce sve biti ok.opet kazem mimo ovoga, izdrzljiv motor.
poz. i javi kakvi su utisci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 31 Dec 2008 09:55 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 19 Dec 2007 02:21
Postovi: 270
Lokacija: Zemun
Ime: Milos
Opel: Peugeot 308 2015
Ako je taj od 80 nikako ne uzimaj,jer ima samo 5 konja vise od 1.7 DTI,a registracija je mnogo vise...Em ova ima 5 vrata a to ti vise odgovara...Uzmi lepo 1.7 DTI idi u servis vidi jel sve uredu kupi je za 5.5 evrica i to je to ! I ondak da zoves da vidimo kakva je i to je to !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 31 Dec 2008 19:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Okt 2007 20:24
Postovi: 72
Lokacija: sombor
Ime: nemanja
Opel: kadett 1.6 cabrio
ok...HVALA SVIMA,SRECNA VAM NOVA GODINA I SVE NAJBOLJE...CUJEMO SE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 05 Jan 2009 11:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jul 2008 15:17
Postovi: 41
Lokacija: Beograd.
Ime: Mladen
Opel: Astra G 2.0 DI_16V
ja imam 2.0 DI 82 konja, vozim je preko 2 god., ima stvari koje sam mijenjao i ima ih jos i to su uglavnom potrosne stvari koje se inace mijenjaju
ako ti nije bitna registracija i potrosnja preporucio bih ti ipak 2.0, potrosnja gradske je oko 7 litara, 10 litara = 140km
taj podatak mozes iskoristiti da vidis u kakvom ti je stanju motor, takodje pogledaj izduvne gasove, ako je motor dobar i katalizator, gasovi ne bi trebali da imaju bilo kakvu boju i ne bi trebalo da tesko mirisu poput pravih naftasa
naravno pogledaj da negdje ne pusta ulje, ako pusta malo na deklu ventila nije problematicno, ali ne smije nigdje drugo
poznato je da ovi motori imaju zloglasnu bosch pumpu vp44 koja crkava iskljucivo zbog loseg goriva mada to nije pravilo...
pravilo je da je ne smijes ostaviti bez goriva u nijednom slucaju, majstori kad mijenjaju filter goriva moraju imati posebnu pumpu sa kojom izvlace vazduh iz sistema goriva

treba da vidis koliko je presla, da vidis kakvu opremu ima...na dijagnostiku je mozes povesti ali treba ti pravi specijalista da pogleda ocitavanja sa senzora da vidi u kakvom je stanju motor
gleda se kako radi protokomjer, egr, lambda sonda, uglovi ubrizgavanja i ostalo

sto se tice kaisa ne moras brinuti, mislim da obije imaju lanac, 2.0 sigurno ima i to dupli

2.0, oznaka x20dtl, je motor koji je pravljen da predje masu kilometara sto se kaze nedoder

ima svojih mana ali ima i prednosti, recimo ja moju kad sam uzimao nisam obratio paznju na mjenjac
od dana od kada ga vozim nesto se cuje iz mjenjaca na malom broju obrtaja i neravnomjerno ide
dugo sam mislio da je to do kvacila, medjutim nije vec do mjenjaca
medjutim kazu da sa takvim problemom moze da predje masu kilometara i da uopste ne utice na vijek mjenjaca

ako ima nesto specificno da pitas, pitaj pa cemo traziti odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 08 Jan 2009 20:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Okt 2007 20:24
Postovi: 72
Lokacija: sombor
Ime: nemanja
Opel: kadett 1.6 cabrio
hvala svima na pomoci ali jedna je prodata a oko od druge odustajem posto nije bas u idealnom stanju a ne mozemo da se dogovorimo oko cene.... tako da sad jos trazim i razmisljam sta cu izeti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 20 Jan 2009 22:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 10:21
Postovi: 11
Lokacija: Crna Gora
Ime: Lommy
Opel: Astra DTL 2.0
Nisam odavno pisao na ovom forumu a kako mi je stigao mejl o brisanju neaktivnih chlanova morao sam da se javim i zadržim ovaj nespresushni izvor informacija. :wink:

Ja imam tu astru 2.0di 16v, i od proizvodnje, 1998, je preshla 200 007 kilometara. Mada, ja je vozim evo 2 godine i do sad nisam imao nikakvih većih problema. Sad moram da joj mijenjam prednje amortizere i šolje amortizera. Ja mislim da 10 godina vožnje po putevima u većini evropskih zemalja ne može da uništi auto koliko 1. godina kod nas (Crna Gora). Ovamo teško možeš da sastaviš 100m zdravog asfalta. Eto, te magistale su koliko - toliko dobre, ali vožnja regionalnim i lokalnim putevima liči na neku igricu: "izbjegni rupu metar duboku" ili "zakoči prije kratera" a o ležećim policajcima koji nemaju vertikalnu signalizaciju da ne pričamo. offtopic :D

E da...ima i neko žačepljenje u izduvnom sistemu (povremeno se pali ona lampica kao grom u motoru :) i neće da prima gas) koje planiram da odčepim ubrzo :)

Pošto vidim da si vjerovatno odustao od toga izbora ja bih ti ipak (ako ponovo naiđeš na neku) preporučio 2.0DI ali što noviju ;)
Mene troši oko 6.5L mješovite vožnje. Nije za trkače ali postiže dosta dobro ubrzanje do 120km/h. Ja sam je vozio 160 dva - tri puta i to joj je mučenje. Sad je vozim maksimalno 110 i to je na oko 2500 obrtaja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 06 Maj 2009 11:11 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 27 Jul 2007 01:07
Postovi: 163
Lokacija: Cukarica,Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Opel Astra G
ako uzimas 1.7dti gledaj da je isuzu motor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 06 Maj 2009 12:26 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006 02:13
Postovi: 1711
Lokacija: Smederevo
Ime: Vladimir
Opel: Opel Vectra B 2.0DI 16v
A koji drugi osim Isuzuovog postoji a da je sa oznakom 1.7dti?

Ja evo vec nekih mesec i jace vozim Vektru B karavan sa 2.0 DI 16v motorom (x20dtl) i mogu ti reci da sam extra zadovoljan. Za karavan je mozda tih 82ks mozda malo slabo ali verujem da je u Astri OK. Za potrosnju nemoj da te plase, ja na otvorenom sa umerenom nogom na gasu (1800-2300rpm) dostigao lepih 5,3-5,5l/100km. E da kao sto neko rece pazi samo na pumpu, ima dupli lanac i po recima coveka koji mi je odrzava prelazi Boga Oca. Pozdrav! :wink:

_________________
EX OPEL KADETT E 1.4i TUNED WITH LPG EQUIPMENT BY AC RASIC

NOW OPEL VECTRA X20DTL


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 06 Maj 2009 21:44 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Okt 2007 12:08
Postovi: 113
Lokacija: Sarajevo
Ime: Emir
Opel: Insignia 1.6 CDTI
Ti 1.7dti motori su dosta osjetljivi (pogotovo glava motora) i nisu dovoljno jaki samo 75 ks za ovako auto motori 2.0 od 101ks su dobri ali mana im je bosh pumpa skoro kod svakog motora na oko 150000 km rikne ( da li zbog naseg goriva ili ne ne znam) a to to ti je 700€ popravka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: astra G 1.7DTI ili 2.0DI
PostPoslato: 07 Maj 2009 00:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2009 23:45
Postovi: 465
Lokacija: okolina pozarev
Ime: dejan
Opel: corsa c 1.7 DTI
Garaza: pogledaj
Ja vec 4 godine vozim corsu sa 1.7dti(y17dt) i do sad sam imao nekoliko problem za nekih 100000km koliko je ja vozim i 170000km na satu.
problem je bio kompjuter pumpe al je popravljan,tad je investicija bila 200eura,menjani su grejaci 160aura svi i naravno kaisevi i spaneri.
potrosnju je minimlana,cak sam je na 3 litara spustio na auto putu al ovako prosek je 5l
srecno u kupovini


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs