Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:10

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pomoc pri kupovini Astre H
PostPoslato: 30 Okt 2016 00:48 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 21 Jun 2012 21:25
Postovi: 101
Lokacija: Niš
Ime: Milos
Opel: Vectra b 1.8
MiskoBgd je napisao:
maksimilijan je napisao:
Ja vozim auto na benzin nemam ugradjen plin i nisam ostrasceni ljubitelj nijedne vrste goriva ali ova racunica i razlika od 110000 mi je malo nerealna. Primera radi PUG 207 1.4 sa ugradjenim plinom bez atesta recimo: u gradu ne bi smeo da trosi vise od 11l plina, 20000km godisnje znaci 11x200=2200l plina, 2200x74 din =162800din. Atest 11000 din na pet godina jednako 2200din godisnje i do 170000din ostaje 5000din za benzin sto je nekih 35l benzina. Sto se servisa tice u to ne bih ulazio ne znam cene. Mozda sam nesto ispustio ne znam nikada nisam vozio auto na plin ali razlika sigurno nije 110000 din. godisnje.


Ja sam provozao sve :) Racunica ti je uglavnom dobra s tim sto si preskocio ugradnju 550e, dva servisa plina godisnje na svakih 10 000 km. A onda posle neke 4 god odnosno 80 000km ide zamena dizni i isparivaca 250e. Kad se podeli to na godisnjem nivou dodje novih 25 000din :)

Jedino sto ti ne valja bas je racunica za benzin :)
Sa normalnom temperaturom prebacivanja 40+ u gradskoj voznji ide 3l benzina na 100km. 10-15 voznji 7-10km gde svaku prvih 1-2 km vozis na benzin (zimi i da ne pricam ide do 3). To znaci da na 100km imas 20 na benzin realno.

Inace ja sam sa moje GTC Z18XE sa Landi uredjajem sa plinskog ecu izvukao da je odnos benzin/gas na osnovu vremena rada dizni bio 27%/73%. Temperatura prebacivanja bila je 45 stepeni.

Tacno tako, ja nisam upucen oko cena servisa za plin pa nisam to navodio sto se benzina tice to sam racunao cisto koliko moze da se dobije za taj ostatak do 170000din, slazem sa vama oko toga,sve ima svoje prednosti i mane,i po meni sve je stvar licnog izbora. U sustini kod polovnog automobila racunica je uvek komplikovana :) milion faktora je u igri,narocito kad je izbor izmedj ova dva goriva o kojima diskutujemo,( u pogresnoj temi doduse :) izvinjavam se autoru).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs