Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:22

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 02 Dec 2016 19:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Gorivo mi neće biti problem jer i sada za mesečak dana okrenem oko 700km i to me izađe oko 100e manje-više.. da za istu kilometražu dam 200 nije strašno.. aliznam da neće preći 150 al ne bitno mi je to..
Znači za ove pare ne mogu uzeti ni Signum ni GTS, e sad kakvu mi Bertonku preporučujete?
Video sam onu plavu sa foruma što kažete da je u top stanju, ali i ona premašuje budžet.. ima li neko da poznaje istoruju neke druge sa oglasa?
Šta mislite za ovu.. ? meni deluje sasvim korektno..
Da nije neko išao da je pogleda?
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... 18-bertone


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 02 Dec 2016 21:04 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Ova ti je 1.8, nije turbo. Z18XE je sjajan motor, ako je iole održavan nadživeće školjku. Slabije vuče nego turbo, ali je mnogo jeftiniji za održavanje i manje troši.

Rekao bih da je stanje auta solidno, mada je cena sumnjivo niska. Pogledaj malo koliko koštaju slične na autoscout.ch, pa plus dovoženje i dažbine i njegova zarada. Morala bi detaljno da se pregleda pre kupovine. Sumnjam da bi ovakakv primerak stajao na oglasima mesec i po dana sa tako smešnom cenom da nema neka zvrčka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Dec 2016 21:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Video sam, al kad nema keša za nešto bolje, ova mi bar ovako vizuelno deluje ok.. Ali eto ti kažeš da je jeftina.. Ja nemam baš predstavu kod Opela koliko koji auto košta :D

Nije mi presudno da moram da uzmem turbaka, voleo bih ako može da se nađe neki proveren auto o kome neko sa foruma zna gde je bio, da li je lupan i koliko nego da se zaletim na turbo a ne znam ništa o njemu..
Voleo bih da uzmem 6b menjač jer ću ići i na duže puteve, a 5b baš smara na auto-putu...

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 02 Dec 2016 21:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Ova plava sto si je postavio je bila u lancanom jer je lik od mene uzeo zadnji branik (prednji nije jako udaren pa ga je sredio bar tako kaze) lik mi je nudio i kaze da je auto perverzija kako radi i da je odrzavan ok (zbog udesa ga je kupio za male pare verovatno pa je i cena ovakva) ja sam hteo da je uzmem za 1700-1800€ da se malo zezam pa da je prodam ali nije hteo da je da za te pare, koliko znam toliko sam rekao pa ako ti nesto znaci, dobar auto za male pare nikad neces naci, ja sad hocu astru H za 2800-3300€ i pomirio sam se da kupujem kantu e sad pitanje kloliku :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 02 Dec 2016 23:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2012 20:23
Postovi: 288
Lokacija: Београд
Ime: Жељко
Opel: Астра Г
Jesi li gledao ovog Signuma?
Calibricin bivsi Signum http://www.polovniautomobili.com/putnic ... m-elegance
Garaza http://www.opelteamserbia.com/forum/vie ... 15&t=22931


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 02 Dec 2016 23:23 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Pa i ja sam sumnjao na čukanje, ali nisam hteo ponovo da ispadnem žalosna sova :D Druga opcija da se uzme tako jeftino je kada vrisne ECU, pa ponesu odavde polovan sa otpada i ubace, jer je plug'n'play. Ali tada auto ne ide sa dva ključa, nego samo sa jednim, pa je ta opcija otpala :D

Ništa, onda mobiliši dobrog limara i obavi pregled :D Nemaš šestu, ali nema je ni na 2.0T.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 03 Dec 2016 00:30 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
@Marere
Hvala za info..

@Боске
Naravno :) prelistao celu temu.. Smorio sam Calibricu ko zamorče :D ispitao sam ga sve što me je interesovalo..
Znam razlogniske cene, samo se bojim da nema još nekih gremlina u njemu.. u principu Signumi u onoj opremi vrede 4500 pa gore.. cena je bukvalno prepolovljena što mi govori da je se stanje automobila znatno pogoršalo od kad ga je Calibrica prodao... sada će to biti mačka u džaku za kupovinu..
Dogovorio sam se sa vlasnikom da odem da vidim auto kada se vrati jer je u inostranstvu, pa dok ne dođe ne vredi mi ništa da dolazim namenski.. rekao mi je da ću biti prvi na listi kupaca :D
Idem sa rođakom koji je inače automehaničar a ima i Opelov servis, prodavnicu i otpad pa ako se neko razume u Opela onda je to on... registrovao sam se baš zbog tog Signuma kada sam video da je Calibrica prethodni vlasnik, sa namerom da se raspitam malo o istoriji automobila...

@butterfly011
Što se tiče limarije imam i ja oko za to, a i ako mi se svidi kako je očuvan auto unutra , i kada sednem da probam znaću mnogo bolje o čemu se radi...
A da nema šestu zato ću njega ostaviti za sada u drugi plan, jer nisam baš za to da menjam auto svaki čas..

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... -g-bertone
A je l' ova stvarno ima 6 brzina pošto vidim da su neki stavili u oglas 6b a imaju 5b...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 03 Dec 2016 00:56 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Ako racunas rikverc, onda ima 6 ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 03 Dec 2016 10:29 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Marere je napisao:
Ako racunas rikverc, onda ima 6 ;)


:ludilo: :ludilo: :ludilo: zato sam se i registrovao... :ludilo2: hahahah nem pojma...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 03 Dec 2016 17:50 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
I dalje ne odustajes od spidze. Nisam pogledao koliko sad trazi za njega, ali racunaj da koliko ga platis jos toliko treba da gurnes u njega. Pod uslovom da su motor menjac i turbo ostali ispravni :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2016 18:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Hahaha ne znači da ću ga uzeti.. Ali sviđa mi se Signum kao auto..
Ajde sada da vidimo ako mu je otišla turbina i menjač.. Motor sumnjam ali koliko bi bila zamena ili reparacija istih.. Motor Saabov 2.0T 170ks ...

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 03 Dec 2016 20:22 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ne znam jel ima M32, ako ima od 300-800e zavisi koliko ga je iskasapio. Turbina 250+


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 03 Dec 2016 21:17 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Potvrdiće neko koji je menjač u pitanju,
napomenuo sam gore da ću povesti rođaka on se baš razume, ali voleo bih i ja da znam za u buduće, mogu li nekako da testiram menjač u vožnji ili na leru?
Ako je pri kraju mora imati neke simptome ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 04 Dec 2016 05:07 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ako je M32 obicno odu lezajevi, pa ako se to ne sanira na vreme onda posle polako sve ode u k**** :)

Inace rucica se mrda kao da hoce da ispadne ili i cak ispadne iz brzine, a pojedine brzine pocinju da bruje.

Mislim da Signum ima F40CR kao Vectra a on je manje podlozan tome da odapne jer bas trpi dosta Nm :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 04 Dec 2016 10:59 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2013 20:32
Postovi: 226
Lokacija: beograd
Ime: sinisa
Opel: GTS, EVO500, GSI
f40
http://www.opel-infos.de/getriebe/f40.html

_________________
2.2 2.5 4.0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 04 Dec 2016 13:16 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Znači ,menjač ne bi trebao pravtiti problem.. :dzony:
Samo na turbinu da obratimo pažnju.. rekao mi je Calibrica i za te neke elektrro-magnete na turbini.. ali to je oko 100e nisu 500e jbg... :ludilo2:
kapiram da svaki auto ima te neke manje i veće kvarove... za sada mi je bitno te veće da izbegnem... :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 04 Dec 2016 22:32 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007 11:10
Postovi: 8839
Lokacija: Beograd
Ime: Milos
Opel: Astra Bertone 2.0 Turbo, Corsa C 1.3 CDTi
Garaza: pogledaj
za 3000e ne mozeš da voziš nešto u toj klasi i da mirno spavaš

_________________
Build, race, break, fix, repeat


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2016 23:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
Koliko sam razumeo od turbaka samo Bertone... Kada bih mogao onu plavu sa foruma sa cirka 227 horsića za 3k bilo bi super :D :D :D

Imam utisak da mi svi ovde govore da nikako ne uzimam Signuma,ali niko komkretno da napiše!?!...

E sad nije mi baš najjasnije zašto jer sada vozim Foda Mondea 2.0 dizela od 90 konja 2003 i ne vidim da je nešto jeftiniji za održavanje od tog 2.0T Signuma.. Samo znam da ima par stvari koje se rade na svakih 50k km i to su sve popravke od 500-900e
Da ne pominjem neke totalne sitnice koje nisu ispod 50e na svakom malom servisu..
Ako je Signum toliko skup za održavanje voleo bih da mi neko pored Calibrice da konkretno svoje iskustvo sa Signumom, sve me interesuje sem potrošnje, to mi ne bi trebalo predstavljati problem jer ne planiram da prelazim mnogo sa autom...

Kako ja kapiram Signum je i zamišljen kao neka *viša srednja klasa" čim je namenjen da pozadi sede dve osobe, logično je da će biti nešto skuplji i delovi i sve od svakodnevnih automobila tipa Astre, Zafire,Agile,Korse..

A što se tiče toga da platim Signuma 3k eura pa i da uložim još 2k siguran sam da će biti bolji nego neki sa oglasa kome je cena 5 -5,500 eura..
Ima par benzinaca 2.0T i čini mi se da su 4,5 i 5 i nešto hiljada.. Oba su slabija sa opremom.. Unutra su u dosta lošijem stanju, spolja se vidi da su fabrani čak i na slikama.. Mogu misliti kako je uživo.. Tako da nemam šta da ih gledam, i ko će da mi garantuje da neću u njih takođe uložiti 2k eura na popravke..
Ostali na oglasima su 2.2 i 2.0T sa automatskim menjačem koji me ne interesuju..
Gledao sam i strane sajtove ništa bolja situacija, do duše ima par koji su ok ali su tamo 5,5 da ih doteram 7k minimum što je smešno :D

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 05 Dec 2016 00:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
No hard feelings, ali mislim da ni sam nisi siguran šta zapravo želiš :) Moj iskren savet, pričuvaj parice, vozi monde-a, pa kada dodješ do 5-6k uzmi nešto bolje. Kome misliš da posle prodaš Signuma i za koje novce? Verujem da te vuče turbo - laka preticanja i lepljenje za sedište, ali na tako starom autu ima 1001. stvar da se sređuje, samo će te boleti glava :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 05 Dec 2016 01:29 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
simke_gt je napisao:

Imam utisak da mi svi ovde govore da nikako ne uzimam Signuma,ali niko komkretno da napiše!?!...

E sad nije mi baš najjasnije zašto jer sada vozim Foda Mondea 2.0 dizela od 90 konja 2003 i ne vidim da je nešto jeftiniji za održavanje od tog 2.0T Signuma..

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Hahah, zasto, zato sto ti set kvacila za tog Mondea kosta 170e a za Signuma 2.0T 450e :D
Sve sto mozes da pomislis na tom Mondeu da ti crkne je bar 2x jeftinije nego na Signumu 2.0T. Ali pazi, BAR 2x, neke stvari i 3,4,5 puta jeftinije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 05 Dec 2016 02:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
@butterfly011
nema ''hard fielings'' ;-)
..pričamo.. za to forum i služi.. ko se nađe uvređen nije mu mesto ovde :D
Ja tačno znam šta želim, a to je da prodajem dizel i kupujem benzinca (99% Opela) sad da li će imati plin sasvim nebinto, radije bih uzeo čisto benzinca...
Pre svega ni ne razmišljam da ga prodajem.. kupim, održavam i prodam po što sam kupio.. eventualno malo spustim cenu.. tako uvek radim... nisam ja preprodavac.. :D
E sad šta ću da kupim, to stvarno ne znam... u ovom moru krševa kod nas nisam pametan.. svestan sam ja da tražim mnogo za 3k eura ali ja više volim da kupim neki auto koji je u ok stanju pa da uložim u njega i znam šta imam nego da mi dođe tamo neki koji se ugradio 5 galava i priča mi priču kako je on to sve odradio za mene.. ma daaaa kako da nije..sve se bojim.. kad posle nešto vrisne, onda bude pa kupio si auto star 10god... pa da imam para kupio bih ja nov kao i većina nas na forumima...
ajde navedi mi sve što se često kvari što, sve ti padne na pamet ako te ne mrzi...

@MiskoBgd
Set kvačila za mog modnea je 390ak evrića, ako pričamo o ozbiljnim delovima LUK-ov sa garancijom, kineza ima za razne pare a o trajanju ne bih...
i ok.. ja vozim auto od 1600kg sa 90ks a sa druge strane imamo auto sa 1600kg 170ks i cena set se razlikuje za 60ak evra ?! opet mi nema logike..

Pa ne znam možda i jeste skuplji ali voleo bih da prodiskutijemo konkretno šta...
evo npr termostat je 40ak eura + 10e onaj običan jer ima dva
pumpa nova bosch ne smem ni da pitam koliko je, polovna 300e, od 30-100k a posle idemo iz početka... tu je stalno lutrija šta si stavio jer čas crkne elektronika , čas mehanički deo.. :D lepota...
turbina 220e, glavčina 110e, nosač motora 100e, stabilizatori (koji mogu da pređu 25k) 20e..mogu ovako da nabrajam do ujutru.. ima dosta tih nekih sitnica bez kojih ne možeš a cene su sumanute za auto tog godišta... recite mi cene za Vektru gts i Signuma pa da uporedimo... :D
Druga stvar, Opel delove bih dobijao po fabričkoj ceni tako da i tu imam samo +,
Druga i mnogo važnija stvar, za Ford je stvarno teško naći dobrog majstora...nije stvar ni u pedantnost ni u znanju već u praksi.. mnogi ga rade a ja sa 6 godina iskustva znam više od pojedinih mehaničara... bez uvrede ali bukvalo se uče na greškama...
Ajde baš da vidimo šta bi to bilo duplo skuplje nego kod Forda :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 05 Dec 2016 12:56 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2016 20:02
Postovi: 147
Lokacija: Beograd
Ime: Horhe
Opel: Astra G 1.8 16v
Pazi, verujem da si gledao garaže po forumu sa tim turbacima i da te to malo ponelo. 2.0T ispod haube je vrhunska stvar, ali za nekog ko se razume u mehaniku i ima iskustva u sređivanju bar osnovnih kvarova... Mogu Chile, Calibrica, Pistre itd da se igraju tako skupog sporta, ali šta ćeš ti kad recimo dobiješ luft u diferencijalu (težak auto, nije ni mlad, ne znaš koliko je vlasnika imao i ko ga je potezao - a potezao je svako ko je seo jer 2.0T nikoga ne ostavlja ravnodušnim)?

100 ljudi, 100 razmišljanja... Lep jeste, ali ja ne bih imao hrabrosti za takvu ekskurziju :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 05 Dec 2016 13:39 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Dec 2013 05:54
Postovi: 1844
Lokacija: Berlin, Dojčland
Ime: Branko
Opel: Astra Bertone V6
Garaza: pogledaj
Ja sam se do sada uvek vodio onom narodnom: Uzmi šta ti srce kaže :)

_________________
Ne brže od života


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta kupiti :D
PostPoslato: 05 Dec 2016 13:47 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2016 23:37
Postovi: 222
Lokacija: Bela Palanka
Ime: Aleksa
Opel: Astra Bertone Z20LET
kupis od mene bertonku I prst u uvo :)

_________________
No Turbo No Fun... Just Opel And No Problem :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2016 13:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2016 17:14
Postovi: 31
Lokacija: Užice
Ime: Milovan
Opel: Astra H 2.0T Sport Cosmo
@butterfly011
Ma razumem ja šta vi meni pričate, nego ja sam skontao da su različite norme za skupo održavanje.. :D
Nekom je mnogo 10-13L potrošnje.. meni nije.. Ako auto nema dizne i pumpe koje će da me cimaju non-stop, gašenje u vožnji i ostale situacije koje čovek preživi sa dizelom i onda samo zbog manje potrošnje kaže da je bolji..?!? stvarno ne kapiram...


Ne kažem da sam pun k'o brod pa da ću da bacam pare na popravke automobila nego ako je jedan od problema konkretno "luft u diferencijalu" kako se on rešava?
Koliko keša od prilike i koliko je to dugoročno..
Kada skupim sve informacije i saberem moguće kvarove, probam auto, znaću tačno na čemu sam..


@brankko
Pa da.. I ja se slažem, samo uz to ja premerim tri puta pa jednom presečem ;-)

@Zmaj20LET
Kucah odgovor na telefonu pa ne videh ponudu..
Ajde piši na PP pa će mo da vidimoo..
Još ako je nahvale :": kolege sa foruma :ludilo2:

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 102 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs