Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 00:35

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Iskustva COMBO 1.3 CDTI
PostPoslato: 05 Feb 2015 00:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 03 Avg 2013 20:57
Postovi: 21
Lokacija: Gunja
Ime: Adnan
Opel: Vectra 2.0 DTI
Pozravljam sve članove i molim vasa iskustva,uprilici sam kupiti vozilo iz naslovapa bih molio pomoć. Vozilo je od poslovnog partnera ima oko 160 000 km stvarnih 100% redovno održavano i servisirano ima klimu i 2008 g. ,cijena bi za mene bila 2500 eur. s t5im da ide kao kompenzacija pa da čujem iskustva sa motorom ,mehanikom i kvarovima on nekakvih ozbiljnijih kvarova nije imao samo potrosni materijal. Unaprijed Hvala za sve odgovore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva COMBO 1.3 CDTI
PostPoslato: 05 Feb 2015 20:44 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2007 13:30
Postovi: 4648
Lokacija: Beograd - Filmski Grad
Ime: Nikola
Opel: Corsa A 1.3GT
Garaza: pogledaj
Vozio sam ga 2 godine gotovo svakodnevno, a sad ga uzimam ponovo, samo sto je ovaj moj u verziji 1.4 benzin. Jako dobar auto, i osim redovnog odrzavanja nista nismo pipnuli. Moze dosta da povuce, tovario sam ga do panja i nije bilo nikakvih problema, rktali ga i po dzombama i po gradu svaki dan, i nikakvih problema. :)

Sto se tice 1.3 cdti motora, morace neko drugi da se javi. :)

Inace combo je jako lep i mekan za voznju, servo odlican, milina. :)

_________________
Rule 1... "Never change the deal"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva COMBO 1.3 CDTI
PostPoslato: 06 Feb 2015 00:31 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Ima razlike u oznaci motora, snazi i nekim drugim detaljima, ali mislim da je taj motor u Combo-u uporediv sa ovim u mom autu. :":

Sad je na ~130000 km - Ja prezadovoljan. :postovanje:

Za 2 godine i 30-tak hiljada kilometara, kako je auto kod mene, zamijenio bakarne podloške dizni, a to je uobičajeno na ovim motorima koliko sam imao priliku da pročitam. Nije pretjerano skupa intervencija i moja preporuka je, kad se već desi taj kvar, da se zamijene sve četiri. Na taj način ćeš ih skinuti sa dnevnog reda na duži vremenski period. NEKI to odrade u kućnoj radinosti, ali mislim da je pametnije stvar prepustiti iskusnom bošisti, barem sam ja tako uradio.

Sramota me je reći, ali ja zaista više nisam imao nikakvih kvarova. :wow


Po fabrici lanac se ne mijenja, ali se mogu pročitati iskustva korisnika da se zna istegnuti tokom upotrebe, da prezubi ili čak da dođe i do njegovog pucanja. Kvalitetno i ulje preporučene gradacije, te njegova redovna promjena donekle mogu smanjiti rizik, eto da imaš i to na umu.

Ostali problemi nisu vezani direktno za 1.3 CDTI, nego uopšteno za sve dizele iz tog perioda - EGR ventil, DPF (ako ga ima), plivajući zamajac (ako ga ima), zaprljane dizne, turbina... itd...itd.


Nije to neka kilometraža, ali ipak Combo se ne kupuje za subotnje izlaske u diskoteku, nego da tegli. Sad koliko je taj teglio i u kakvom je stanju... to će morati da ti kaže poslovni partner. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs