Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 11:44

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Detalji o Astri H
PostPoslato: 11 Jan 2016 14:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Jan 2016 17:08
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H
Zdravo svima,

Nadam se d sam na dobrom mestu otvorio ovaj post. Trenutno imam Grande Punto i u narednom periodu planiram da kupim drugi auto i od svih drugih modela i marki 99% sam siguran da ce to na kraju biti Astra H. E sad, posto nemam nekog znanja o Astri kao i nikakvog skustva sa ovim automobilom, zamolio bih dobre ljude da mi daju par saveta o tome na sta obratiti paznju (npr. znamo da Fiat ima poblem nekad sa elektronikom) i eventualno da dobijem neku smernicu u vezi kupovine istog. Na forumu ovde sam negde vec procitao da npr Astra H ima malo problema sa kompresorom klime... U ovom trenutku nisam siguran ni koji bih motor birao, samo znam da sto se samog vozila tice, ne bih uzimao starji od 2008-og godista.
Unapred hvala svima koji izdvoje vreme da mi daju neki ''Tip'' :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 11 Jan 2016 21:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Prvo i osnovno, jel mislis da uzimas benzin ili dizel?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Jan 2016 12:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Jan 2016 17:08
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H
Pa nisam jos sveo tu kalkulaciju jer generalno ne znam koliko je odrzavanje dizela skuplje kod Astre. Ali recimo da bih voleo da to bude dizel e sad... ne znam da li 1.7 ili 1.9.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 18 Jan 2016 22:20 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Okt 2012 12:04
Postovi: 105
Lokacija: Ниш
Ime: Филип
Opel: Opel Astra H 1.7 CDTI
Garaza: pogledaj
Па можда је одржавање скупље, али је потрошња код дизела мања сигурно. Ја имам Астру Х, 1.7 ЦДТИ и задовољан сам. Пливајући замајац ми је највећа ставка до сада била, око 350-400е и то је то. Остало све ок, сервиси на време и пар ситних кварова. Да не урекнем, за ове 3, 4 године одлично.

_________________
Није срамота пасти, срамота је не подићи се.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 28 Jan 2016 17:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Mar 2015 23:38
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Ime: Zoki
Opel: Opel astra H
Garaza: pogledaj
Astra H 1.7 cdti 101 ks; izuzetan auto za porodicu, do mora i nazad 1100km pod klimom 4,4 litara prosecna potrosnja! E sad, tesko mozes naci dizelasa a da ne mora da se radi i to dosta. Ja sam u moju ulozio oko 1000 evra za godinu dana ali znam sta sam ugradio. Dizne su osetljive na nase fantasticno gorivo, sad i nekako sa ovim novim premium dizelima a moraju da se menjaju na 150.000. OKo 350e sve cetiri da vrede.Ali cuva hilzne, potrosnju da smanji samo za 1litar na 100km pa se isplati za godinu ipo, dve. Hladnjak klime, takodje nije mala stavka a oce da strada cesto.Sa novim kvacilom oko 200e ali ne brines narednih nekoliko godina jer opeli imaju solidno grejanje i klimu. Plivajuci je sad vec oko 200 evra, nije vise astronomska cifra. Garnitura dihtunga oko 60e, to obavezno ide na zamenu. Ostalo je standardno, kad kupis polovnu astru remont anlasera, alternatora i sl nije vise od 50-100 evrica.
Autic je prva liga, ali za neku jaku voznju je 1.8 120ks benzinac ali to vuce i jacu potrosnju, registaraciju itd. 19 120 ks su takodje fine, za izbegavanje su sa 150 ks jer imaju neki kvar koji je veoma cest i jako skup.
:grrr:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 28 Jan 2016 22:28 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Za pocetak benzinac 1.8 postoji od 125 i 140ks.

Ja bih ti preporucio dizel 1.9, 120 ili 150ks ako hoces jacu masinu. To sto Zoki kaze da je veoma cest i jako skup kvar na 150ks, je problem sa usisnom granom, koji je vec dobro poznat, i koji moze da se spreci vadjenjem klapni, a sa druge strane niko ne moze da ti garantuje da ce se desiti i ako ostanu klapne. Istina desava se, ali ovom metodom prevencije se to sredjuje, druga opcija je da se prati prljanje grane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 29 Jan 2016 13:09 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Ne zaboravite da na dizelima sa M32 mogu da budu problem i lezajevi menjaca i to je takodje skup kvar.
U sustini dizel se isplati samo ako je dobro ocuvan i ima stvarno jako malu pravu kilometrazu.

Ako kupis dizela sa pravih 150-200 hiljada a da nista nije radjeno na njemu tu sigurno idu usisna 500e, set kvacila i zamajac 800e, veliki mali servis 350e, mozda DPF jedno 200e itd itd.

Ja nemam nista protiv dizela ali da ima pravih 50 000km na satu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 29 Jan 2016 15:33 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
moj izbor bi bio 1.8 benzinac ili 1.9 cdti , a za mirnije vozače 1.7 cdti, a dobar primerak se traži uz stručnu pomoć , da bar par godina nema ulaganja osim nekih sitnica i servisa (redovnog) na god. dana. Važno je izabrati dobar auto, i ne razmišljati šta bi moglo da se pokvari jer svi imaju i motor i menjač i trapove, elektroniku itd....Ne verujem u kilometražu na satu od 50000 i 70000 km jer se takvi auti ne prodaju pogotovo dizelaši , a onda je bolje uzeti novo vozilo nego vozilo staro 1ili 2 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 13:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 07 Jan 2016 17:08
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H
Ja evo vec neko vreme pratim 1.9 (120ks) i 1.8 benzin na oglasima. E sad.... Ovo sto gledam u oglasima u vezi 1.9 su otprilike ispod / i 2008. Znam da je za dizel to malo zeznuto kad je stariji i ako je realno presao oko 220 000-250 000 zbog servisa. Ne znam iskreno koliko su veci servisi dizela skuplji od benzinca npr 1.8. Opet, vidim da ima dosta novijih automobila sa 1.7 motorom sto mislim i da bi mi bilo dovoljno (110ks) ali ispod toga ne bih isao. Takodje, znam da kad bih kupovao stariji auto (2007-2008) mozda i jeste bolja opcija benzin, upravo zbog odrzavanja. E sad, ne znam kakav je taj benzinac na autoputu pri 130kmh, tipa koliko je bucan? Ja bih npr to uporedio sa mojim trenutnim 1.3mtjet 90ks koji pri toj brzini nije bas preterano bucan i ne prelazi 2.7 obrtaja ali bih opet voleo da kad vec menjam auto uzmem manje bucan. Mozda sad ja i idem malo u sitna crevca ali ako me razumete, ne bih davao tipa 6500e za auto koji ne bi bio primetno bolji ili noviji u odnosu na moj Grande. :) I jos jedno pitanje.... Hill Assist ili kako se vec to zove u Opelu... Trazio sam nesto na netu ali nikako da skontam u kom paketu opreme to dolazi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 13:40 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
modele opel astra H i imaš od 2004 do 2009 god , posle toga ide J, cene su ti u proseku 5500 a za J oko 8000


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 14:15 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Te Astre J za oko 8.000e su presle Boga oca i stanje im je vrlo upitno.
Sto se tice H, sklapane su i posle 2009. godine kao Astra H Classic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 19:54 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 30 Dec 2014 17:31
Postovi: 125
Lokacija: Kragujevac
Ime: zvonko
Opel: Zafira 2.0 dth
evo jedne lepe astre na mobil d sajtu cena 6500 evra
Opel Astra ST 1.7 CDTI INNOVATION XENON StHZG 17"A
2011 godiste
134.397 km
Dizel, 1686 kubika
Gyhum/Bockel, DE


Oglasen: 12.02.2016

Tehnički podaci

Kubikaža
1686 cm3
Snaga
110 KS (81 KW)
Prešao kilometara
134397
Tip motora
Euro 5
Menjač
manuelni
Broj vrata
4/5
Klima
Automatska klima
Boja
srebrna
Kategorija
karavan

Dodatni podaci

Zamena
Ne
Vozilo je
polovno
Havarisano
Ne
Na ime kupca
Ne
Stranac
Da

Oprema

Metalik
Centralna brava
ABS
WEBASTO
Parking senzori

Alu felne
Električni podizači
Tempomat
Xenon
Grejači sedišta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 20:27 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010 15:35
Postovi: 1347
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.6 turbo ; Corsa 1.3 cdti ; ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Nema sta, odlican zaista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 20:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Uh,koliko je samo tema otvoreno za istu stvar,al ajde. Kao prvo,koliko god se ljudi upinjali da te posavetuju,tesko im je jer nemas neke konkretne prohteve. Otprilike,tebi treba auto izmedju 1.3 i 1.9,benzinac s dizel motorom,da malo trosi a ide kao nezdrav i da je jeftin za odrzavanje i da sa 200000km nema kvarova :). Salim se malo al onako prijateljski,ako nemas dosta novca u steku za nedaj boze nakon kupovine auta,od Astre j 1.7 bezi,bez obzira kostala ona 8000 (krs) ili 12000 (ubrzo ce biti) a i servisi i odrzavanje su preskupi. Od Astre H najbolje da gledas neke koje su kupljene ovde nove i od vlasnika,ako je odrzavan kako valja,nebitan je motor. Ovde dizeli nisu imali dpf pa ti je to trosak manje. Zamajac racunaj min 400 ili 500e ako neces da ga skidas vrlo brzo. Kod benzinaca strada jedino dis modul iliti bobina i to nije neki trosak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 12 Feb 2016 21:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jan 2016 21:12
Postovi: 5
Lokacija: Lazarevac
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.3 CDTI StationWagon
Imam dobru staru ''eič'' zvanu Žizel 1.3 ili ti astru H 1.3 diesel station wagon ili ti karavan.Ide kao i Meriva 1.6 8V s stim što joj je u ''zavojitom brdu'' mnogo 2.a malo 3.brzinom i tu treba biti majstor naći balans....ima i do toga da je karavan,pa je duža i teža...Rođak ima heč 1.7 i on istu deonicu ležerno prelazi 3. a Boga mi i 4.Sasvim je druga situacija kada se seku krivine,tu je zabodeš 3.i ne pipaš menjač,s tim što se rizikuje zabadanje u vozilo iz suprotnog smera.Znači jedina falinka tog motora je nedostatak sirove snage za kontinualnu vožnju po deonicama kao Lazarevac-Aranđelovac preko Drena,Kruševice i Bistrice,ili da još približim (jer većina vas nema pojma o čemu pričam) Avalski uspon.Taj motor je možda za peglanje u Puntu,dok je u Astri on predviđen za normalnu vožnju.Imam TID-troredi displej na kome nema BC,ali ovih dana imam drugo čepovanje i znaću na čemu sam.Summa summarum nije klasično tvrdo trimovan opel,mogu da kažem da je sportski mekan nalik Mitsubishi Lanceru karavan,hladanog ali ne i ledeno dizajniranog enterijera sa izuzetnim fabričkim ozvučenjem i zaista kvalitetnim matreijalima enterijera.Stavljam akcenat na kompletnu ins.tablu izrađenu od tvrde gume ili mekane plastike-kako god.Dobar je impuls na volanu,čak i odličan.....nije nešto izdašna sa mestom za suvozača,nisko se sedi i deo ins.table naspram suvozača je baš izbačen,kao u BMW-u tojci 2001god....išlo se na subjektivni osećaj boravka u kapsuli.....Mnoge svetove spaja ovaj auto,negde su naboli,negde za malo a negde nimalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 15 Feb 2016 16:30 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jan 2016 21:12
Postovi: 5
Lokacija: Lazarevac
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.3 CDTI StationWagon
Cars data kaže:urbana potrošnja 6.2,vangradska 4.0 a prosečna 4.8 L/100Km.Kod mene je ovako,pređeno 293 Km sipano 16.50 Litara što mu dođe 5.6-5.7L/100Km.Od toga 70% vožnje po lokalu,onih 30% nikako ne može da se nazove otvorenim putem...Rojak koji vozi 1.7CDTI kaže da mnogo troši,mislim da se proserava...Imajući u vidu da mi je ovo prvi dizel,da se još upoznajem sa ovim stilom vožnje i malo kao sve je pazim,upoznajem i auto....to je to.Videćemo kako će se pokazati na sledećem merenju,ali i do GR.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 26 Feb 2016 16:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 31 Jan 2016 21:12
Postovi: 5
Lokacija: Lazarevac
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.3 CDTI StationWagon
Nevereovatno je kojom se brzinom postiže radna temperatura!!!Imam osećaj da iz otvora za ventilaciju odmah počinje da duva toplo.....Čoveče tako ne greje ni Yugić!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 18 Mar 2016 22:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Mar 2015 23:38
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Ime: Zoki
Opel: Opel astra H
Garaza: pogledaj
Koliko god ulozio u astru H, 1.7 cdti isplati ti se ako auto kupujes da ga vozis neko vreme odnosno duze od tri godine. Oni koji pricaju da na prvi kvar salju auto na pijacu ceo zivot u stvari voze poluispravan auto i to poprilicno poluneispravan a ne ispravan. Mora da se gekne jos 500 kekica najmanje u kola da sve bude kako treba pa bog..... Ovako ako te ne mrzi menjkaj na 3 meseca kola :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 08 Maj 2016 10:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Mar 2011 19:51
Postovi: 97
Lokacija: nbg
Ime: Stefan
Opel: lepi
Sta mislite o benzincu 2.0 T 170 ks?

Potrosnja, odrzavanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 09 Jul 2016 23:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Mar 2015 23:38
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Ime: Zoki
Opel: Opel astra H
Garaza: pogledaj
Takav auto gledaj vw golf 7 :dedica: i to dizel. Uragan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 10 Jul 2016 03:03 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Kakve veze ima golf 7 dizel sa 2.0T??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 01 Sep 2016 20:07 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2016 22:36
Postovi: 20
Lokacija: Altdorf/Cuprija
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 CDTi / Astra H 1.8
Prvo da se unapred izvinim ako je neko vec postavljao neko slicno pitanje ovom koje ja imam. Pokusao sam putem pretrage da nadjem neke odgovore ali izaslo mi je previse rezultata a koji nisu u direktnoj vezi sa onim sto ja trazim. Zato sam usao u ovaj podforum i nasao "najsveziju" temu na kojoj bih mogao da ga postavim:

Pre nekoliko dana probao sam na jednom auto placu Astru H 1.8 (140 ks) i veoma mi se dopala pa sam planirao da je eventualno uvezem u Srbiju. Medjutim, kako ja vec imam model 1.7 CDTi, stekao sam neki utisak da je ova Astra 1.8 mnogo bucnija od ove moje, pogotovo na autoputu? Znam da ovaj benzinac takoreci "zivi" od obrtnog momenta i da dizel radi na dosta manje obrtaja, ali ipak mi je bilo cudno u prvi mah da benzinac proizvodi toliko vecu buku u odnosu na dizelasa... Mozda je nekome ovo glupo pitanje i ima jednostavan odgovor, ali stvarno nisam preveliki strucnjak za automobile pa se nadam da ce neko moci da mi pomogne i da kakav-takav odgovor. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 02 Sep 2016 21:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 28 Mar 2015 23:38
Postovi: 18
Lokacija: Nis
Ime: Zoki
Opel: Opel astra H
Garaza: pogledaj
Bezi od tog gutaca goriva ako ti je ta astrica dobra..... razlika u potrosnji ti je enormna na godisnjem nivou, mozes komotno da repariras sve dizne i turbo, pa sledece izmenjas komplet kvacilo sa plivajucim pa sledece ko zna sta jos koliko para ta vise proguta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 03 Sep 2016 00:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2016 22:36
Postovi: 20
Lokacija: Altdorf/Cuprija
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 CDTi / Astra H 1.8
Nisi me razumeo bas najbolje. :) Ovu Astru 1.7 CDTi imam vec sest godina i ne planiram da je menjam. Zivim u Svajcarskoj pa je vozim ovde, a ovu 1.8 sam mislio da uvezem u Srbiju jer mi je i tu potreban malo "noviji" auto. Znam da je ovaj dizel dosta ekonomicniji, ali potrosnja goriva mi ne predstavlja bas toliki problem jer ce mi to biti vise kao auto za odmor pa necu prelaziti neku ogromnu kilometrazu tokom godine. ;) Bitnije mi je da sve na autu funkcionise kako treba i da nemam nekih vecih problema i ulaganja osim redovnih servisa naravno. Ovako mi se desavalo da pola odmora provedem kod raznih majstora kako bih sredio svoj bivsi automobil(nebitno koji je bio, ali bio je strava i uzas :D) ... :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Detalji o Astri H
PostPoslato: 03 Sep 2016 10:00 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Ako naletis na 1.6 16v ja ti preporucujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs