Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 18:50

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Najbolji benzinski motor za astru h karavan?
PostPoslato: 24 Avg 2014 12:10 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012 00:51
Postovi: 233
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra g 1.6 twinport
Koji benzinski motor se pokazao najbolje za astru h karavan? Molio bih i vlasnike istog da kazu koju rec iz iskustva sa benzincima?

_________________
Zasto vas obrtomer nema crveno polje, crveno polje pocinje tamo gde prestaje vasa hrabrost.
Ferruccio Lamborghini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji benzinski motor za astru h karavan?
PostPoslato: 26 Avg 2014 23:37 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2012 23:29
Postovi: 133
Lokacija: obrenovac
Ime: dragan
Opel: astra j ...corsa c 1.2...meriva 1.4
Bez premca 1.8 extra masina ima snage umerena registracija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji benzinski motor za astru h karavan?
PostPoslato: 27 Avg 2014 01:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Moje preporuke su svakako za 1.8. Vozim Z18XE koji sam takodje uzeo po preporukama forumasa i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Mislim da nema mnogo falinki ni kod Z18XER motora a zauzvrat dobijas malo noviji motor, malo vise snage i papiroloski nizu potrosnju.

Kao neko ko je vozio 2.0DTI u Astri G mogu ti reci da je Z18XE azdaja na putu u odnosu na 2.0 DTI. Lepo vuce na svim obrtajima u odnosu na DTI a o startnosti da ne pricam. Sa ovom Astrom i felnama sa 17" svaki put kad malcice jace dodam gas pri polasku imam utisak da cu da iskidam asfalt, dok sam za DTI kad hocu morao sam da nabijam gas u patos da bih ga potpisao.

Ne znam da li je samo na 1.8 ali klima ubija! U svim automobilima kojima sam se vozio do sad takvu klimu nisam video. Skala je od 0 do 7, sa 5 od auta sa 4 sata stajanja na 40 stepeni na suncu ocas posla napravi frizider. Neizdrzivo je drzati klimu na 2 kad vozis malo duze (inace klima mi je uvek namestena na 21 °C bilo leto ili zima)

Ja sam auto kupio sa Landi Renzo plinom ugradjenim 2010 godine i razliku u voznji benzin/plin iskren da budem ne primecujem.

Ja sam auto kupio sa pravih 120 000 i sada ima skoro 125 000, za to vreme nisam imao nikakvih problema.

Da ne bude sve sjajno i bez mana, fali mu 6. brzina za otvoren put, bar sa ovim menjacem koji ja u GTC-u imam jer ja mogu na 60 glat da idem petom tako da put pri brzini od 130-160km/h ume da bude malo bucan, ali ni u poredjenju bucan kao DTI. Do 3000 rpm je poprilicno tih, a tu oko 3000 se budi neki zvuk, onako lep nije traktorski kao na DTI-u, tj u odnosu na DTI bice ti mnogo prijatniji i vise sportski.

Ulje mi ne trosi ni gram, a i delovi nisu nesto preterano skupi, sve je isto kao i na Astri G Z18XE ako pricamo u motoru.

A da, potrosnja, otvoren put kombinacija auto puta 150-160km/h uz par stiskanja na 200km/h i magistrala 80-100 sa preticanjima ti je oko 8l plina, racunaj da bi benzina sigurno bilo litar manje, ali ako pricamo o karavanu verovatno zbog tezine bas tu negde oko 8. Sto se grada tice u starom delu Bga gde se ide 6km cca 30min kroz spic nije bas stedisa i potrosnja mi se krece oko 11.5l ako kojim slucajem vozim van spica ili odem na NBG potrosnja mi se spusta ispod 10l plina na NBG-u i kad vozim van spica.

Ako te jos nesto interesuje ti pitaj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji benzinski motor za astru h karavan?
PostPoslato: 29 Avg 2014 11:49 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2012 00:51
Postovi: 233
Lokacija: Stara Pazova
Ime: Nenad
Opel: Astra g 1.6 twinport
Trenutno na oglasima nema nijedne astre karavan sa 1.8 , uglavnom su 1.4 i 1.6.
Kolika je registracija za 1.8 i koliko bi kostao veliki servis? :respekt:

_________________
Zasto vas obrtomer nema crveno polje, crveno polje pocinje tamo gde prestaje vasa hrabrost.
Ferruccio Lamborghini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji benzinski motor za astru h karavan?
PostPoslato: 29 Avg 2014 13:11 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2012 15:12
Postovi: 1730
Lokacija: mp
Ime: Mare
Opel: Corsa D ecoFlex, Astra J sport tourer
Garaza: pogledaj
Veliki servis oko 25-30000din zavisi od delova, ulje koje sipas i koliko te majstor cepne za ruke, a registracija ti je isto oko 30000din ali je Z18xe najbolji motor za svakodnevnu upotrebu, bar meni :) jer ide bolje od 1.6 a trosi isto cak mozda i manje ako si pametan :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Najbolji benzinski motor za astru h karavan?
PostPoslato: 29 Avg 2014 14:15 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
zupcasti set je 16700 u originalu, isti su delovi i za 1.6 xer i 1.8xer. Nazalost, 1.8 ni xer ni xe tesko da ces nasi kod nas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs