Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 20:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra F
PostPoslato: 19 Maj 2014 22:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Pre jedno mesec dana mi je otisao kadett. Prilicno duga prica al bitno je da sad izgleda da cu moci da uzmem nesto drugo, i mozda mladje za godinu dve :D Pa ako bog da planiram da uzmem astru f ili eventualno vectru a mada verovatno astra.
E sad mene najvise interesuju motori. Koje bi vi preporucili? Posto zivimo u ovoj lepoj drzavi prilicno mi je bitno da je pouzdan, da odrzavanje ne bude nesto nenormalno skupo i da je potrosnja prihvatljiva. Najvise bih voleo nekog dizelasa, a kako sam cuo najbolje je uzeti td sa isuzu motorem. Kako gledam oglase ima nekoliko tda al jedve da vidim tds ( a to bi bila oznaka za isuzu motore ako se ne varam?). Kakve su nemacki td motori u ovim astrama? A zanimaju me i iskustva sa benzincima narocito onih od 1600 kubika....Sva misljenja su dobrodosla :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 19 Maj 2014 22:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Ja bih licno uzeo 1.7tds isuzu bolji su od nemca,sto se tice benzinca preporuka 1.8 16v mada i 1.6 16v nisu losi,ove 1.6 8v nemoras bas da uzimas to je sto se tice astre f.Sto se tice vectre a jedini motor koji bih ja uzeo ili 2.0 8v ili 2.0 16.ovi 1.6 8v su slabi za tu skoljku po meni. :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 20 Maj 2014 17:52 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Hvala Dejane. Sad bar znam koje da gledam od prilike. Inace dosta sam se vozikao sa 1.5 isuzu kadetom da znam da ni 1.7 ne moze biti los motor al prilicno su retki, barem u oglasima. Kad bih nasao jednog u solidnom stanju, ne bih bas puno razmisljao.
Ako bi jos neko imao nesto da doda, necu se najutiti :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 20 Maj 2014 19:06 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Ovako,sto se tice astre F imaju dobre sledece motore: 1.4 16V Ecotec-ovo je noviji tip motora koji imas i u astri G,tako da se u astri F nalazi samo u mladjim godistima. 1.6 isto nije los u starijim varijantama,to je u pitanju stari 1.6 i koji je imao i kadett,sto se tice 1.6 16V recicu ti samo jedno,troskari ulje i ima problema kad ugradis plin. Sto se tice TDs oznake,da upravu si to je bila oznaka Isuzu motora u astri F...Opelov 1.7 dizel ti ne bi preporucio da uzimas,jer je to samo malo sredjenija verzija dizel motora iz Kadett-a samo mu je dodata turbina,doduse ti 1.7 dizel motori u kadett-u su bili za nijansu bolji od 1.6,ali opet ne bi ti preporucio 1.7 dizel,osim ako nije Isuzu,ali kod Isuzu-a su opet skuplji delovi,ali dosta vremena prodje dok njemu nesto ode,ali kad mu ode vise se isplati da ga prodas nego sredjujes...To bi bilo to ukratko,ako te jos nesto interesuje ti pitaj :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 20 Maj 2014 21:23 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Hvala na odgovoru. Znaci od dizela ti bi preporucio samo japanca, a od benzinca 1.4 16v i 1.6i.
U vezi 1.7 standardnog dizela ako jos mozes reci par stvari bio bih zahvalan. Kazes da je za nijansu bolja od 1.6d-a sto je isao u kadete. E sad na poslu voim kadet karavana sa 1.6 motorom i 4ST menjacem. Uvek nosim 2 merdevine i auto pun alata + kolega sa mnom i manje vise sam zadovoljan snagom motora. Nemozes bas da ga juris ali i nisam taj tip. Jedino menjac da je 5stepeni, a u astrima ima samo takvih. E sad taj mtor mi deluje kao neunistiv. Jeste trosi dosta ulja al za ove 2 godine sto ga vozim nikad me nije ostavio nigde. Jesu ovi 1.7 dizeli isto tako pouzdani?
Nadam se da nisam dosadan ali nema bas tolko astre u prodaji da 100% uzmem neki sa motorom koji se meni dopada (i finansijski sam ogranicen malo :|) , pa bolje da znam koje mogucnosti imam. A ako sad uzmem auto verovatno necu menjati sledecih 5-10 godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 20 Maj 2014 21:55 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Nemoj obicnog dizela.Sto se tice 1.4 16v on je isao u novije astre.Posto ne planiras u poslednjih par godina da menjas auto preporuka samo 1.7tds ili neki 1.8 eventualno 2.0 nikakva razlika u potrosnji u odnosu na 1.6 a dosta lakse nosi sasiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 21 Maj 2014 02:13 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Koxy911 je napisao:
Hvala na odgovoru. Znaci od dizela ti bi preporucio samo japanca, a od benzinca 1.4 16v i 1.6i.
U vezi 1.7 standardnog dizela ako jos mozes reci par stvari bio bih zahvalan. Kazes da je za nijansu bolja od 1.6d-a sto je isao u kadete. E sad na poslu voim kadet karavana sa 1.6 motorom i 4ST menjacem. Uvek nosim 2 merdevine i auto pun alata + kolega sa mnom i manje vise sam zadovoljan snagom motora. Nemozes bas da ga juris ali i nisam taj tip. Jedino menjac da je 5stepeni, a u astrima ima samo takvih. E sad taj mtor mi deluje kao neunistiv. Jeste trosi dosta ulja al za ove 2 godine sto ga vozim nikad me nije ostavio nigde. Jesu ovi 1.7 dizeli isto tako pouzdani?
Nadam se da nisam dosadan ali nema bas tolko astre u prodaji da 100% uzmem neki sa motorom koji se meni dopada (i finansijski sam ogranicen malo :|) , pa bolje da znam koje mogucnosti imam. A ako sad uzmem auto verovatno necu menjati sledecih 5-10 godina...

Nema na cemu druze,sve sto znam tu sam...:) Da moja preporuka je Isuzu...A od benzinaca 1.4 16V ali kao sto sam vec rekao on je isao samo u novija godista 96,97 i 98...A posto si finansiski ogranicen,nzm koliko,ali te astre su skuplje zbog godista...Sto se tice 1.7 obicnog dizela,kao sto sam vec rekao,apsolutno isti motor kao u kadett-u,samo nadodata turbina i promenjen usisi zbog iste,ostalo je sve isti princip,a i sami znamo da Kadett i nije imao bas nesto savrsene dizel motore,za neki posao svakako kao taj karavan koji vozis,ali za svakodnevnu voznju,to je vec bio mali problem,jedino ako je bas ocuvan onda nema problema,ma da opet zimi,hm,svaki ima malo problema kad udje u malo veci minus,i vrlo brzo i odlaze akumulatori jer inace mu treba malo duze da vergla a ponekad i mora na dva verglanja,kakav god da je...E sad imas i onih koji pale na dodir kljuca,ja sam imao takvog,ali to mi je cale nasao i zao mi je sad sto sam ga prodao,takvog nije bilo vise nigde...Motor je neunistiv sto se tice prelazenja velikih kilometraza,ali kad pocne ujutru da te zeza dodje ti da ga zapalis...Ali da te nigde ostaviti nece,to si upravu...Tako da moj savet,benzinac sa plinom atestiranim ili 1.7 TDs...:) Ma da ja vise volim benzince uvek...Ali svako ima svoje tako da ti odluci,sto se tice 1.8 i 2.0 motora,dobri su to motori,ali zar nije bolje da ostavis koji dinar u dzepu,posto njima potrosnja ne ide ispod 10l benzina,to je oko 12l plina to ti je 1000din na 100km,a moj cale ima astru G 1.4 16V pa trosi 8-9l plina...:) Tako da ipak ne bi preporucio te vece kubikaze,a i sam si rekao neces ga menjati duze vreme i nisi agresivan vozac i ne teras puno tako da sta ce ti 1.8 ili 2.0,da dajes 10000 vise za registraciju svake godine,cemu to kad nemas potrebu...Tako da 1.4 i 1.6 benzinci su sasvim dovoljni za prosecnog vozaca... :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 21 Maj 2014 07:03 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
1.8-2.0 prosek 10l pline ne benzina podrazumeva se da auto bude na plin.Taj 1.4 16v vec smo rekli kad je iso u ugradnju,sto se tice potrosnje ne mozes da poredis astru g koja je noviji auto i plus ima secvent plin.Razlika u potrosnji plina izmedju 1.4-16 i 1.8-20 moze da bude plafon 3l plina a imas duplo bolju voznju u jacem motoru.Razlika od 10000 registracije kao sto si reko ne moze nikako da bude raspitaj se malo koliko je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 21 Maj 2014 16:50 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
dejan nis je napisao:
1.8-2.0 prosek 10l pline ne benzina podrazumeva se da auto bude na plin.Taj 1.4 16v vec smo rekli kad je iso u ugradnju,sto se tice potrosnje ne mozes da poredis astru g koja je noviji auto i plus ima secvent plin.Razlika u potrosnji plina izmedju 1.4-16 i 1.8-20 moze da bude plafon 3l plina a imas duplo bolju voznju u jacem motoru.Razlika od 10000 registracije kao sto si reko ne moze nikako da bude raspitaj se malo koliko je.

Objasni mi kako je moguce da motor koji je 2.0 trosi 10l plina? kojom to teorijom,onom da ga vozis na leru stalno? :banghead: ja bih voleo da vidim tog koji trosi 10l plina sa 2.0 motorom pa odmah bi ga uzeo...ne bi pitao koliko kosta...Nemoj me zezati druze kad 1.4 trosi 8-9l plina a razlika je 50 konja,sitnica...Daj mi tog sa 2.0 motorom i potrosnjom od 10l reci bilo koju cenu kupujem ga odmah! sto se tice usporedbe astre G,samo sam rekao coveku podatak koji imam,a recicu ti jos nesto,motor u astri G i u novim verzijama astri F je isti taj 1.4 16V Ecotec,tako da ne vidim koje ti to razlike ima u potrosnji? msl na karoseriju,pa to je neprimetna razlika od max 1l...Tako da o tome ne vredi ni raspravljati...A sto se registracije tice,proveri sam na katalogu AMSS i videces,unesi sve kubikazu model kilovate i videces koliko je razlika,izmedju 1.4 i 2.0 u registraciji,plus svaki auto od 2.0 pa na dalje ima tkz porez na luksuz,tako da nzm o cemu pricas druze...Slobodno me razuveri,ali sa necim konkretnim kao na primer to za potrosnju astre 2.0,imam zarku zelju da vidim taj koji tako malo trosi sa tolikom snagom. Ako nadjes takvog moj veliki :respekt: i odmah ga saljemo u Nemacku i prodajemo Opel-u da ga voze na istrazivanja... :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 21 Maj 2014 17:10 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Joka N. je napisao:
dejan nis je napisao:
1.8-2.0 prosek 10l pline ne benzina podrazumeva se da auto bude na plin.Taj 1.4 16v vec smo rekli kad je iso u ugradnju,sto se tice potrosnje ne mozes da poredis astru g koja je noviji auto i plus ima secvent plin.Razlika u potrosnji plina izmedju 1.4-16 i 1.8-20 moze da bude plafon 3l plina a imas duplo bolju voznju u jacem motoru.Razlika od 10000 registracije kao sto si reko ne moze nikako da bude raspitaj se malo koliko je.

Objasni mi kako je moguce da motor koji je 2.0 trosi 10l plina? kojom to teorijom,onom da ga vozis na leru stalno? :banghead: ja bih voleo da vidim tog koji trosi 10l plina sa 2.0 motorom pa odmah bi ga uzeo...ne bi pitao koliko kosta...Nemoj me zezati druze kad 1.4 trosi 8-9l plina a razlika je 50 konja,sitnica...Daj mi tog sa 2.0 motorom i potrosnjom od 10l reci bilo koju cenu kupujem ga odmah! sto se tice usporedbe astre G,samo sam rekao coveku podatak koji imam,a recicu ti jos nesto,motor u astri G i u novim verzijama astri F je isti taj 1.4 16V Ecotec,tako da ne vidim koje ti to razlike ima u potrosnji? msl na karoseriju,pa to je neprimetna razlika od max 1l...Tako da o tome ne vredi ni raspravljati...A sto se registracije tice,proveri sam na katalogu AMSS i videces,unesi sve kubikazu model kilovate i videces koliko je razlika,izmedju 1.4 i 2.0 u registraciji,plus svaki auto od 2.0 pa na dalje ima tkz porez na luksuz,tako da nzm o cemu pricas druze...Slobodno me razuveri,ali sa necim konkretnim kao na primer to za potrosnju astre 2.0,imam zarku zelju da vidim taj koji tako malo trosi sa tolikom snagom. Ako nadjes takvog moj veliki :respekt: i odmah ga saljemo u Nemacku i prodajemo Opel-u da ga voze na istrazivanja... :ludilo:

Ja sam rekao sta sam imao,ne planiram da se ubedjujem.Toliko od mene.Poz... :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 21 Maj 2014 19:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2013 18:50
Postovi: 58
Lokacija: Temerin
Ime: Žolt
Opel: Kadett E 1.3
Garaza: pogledaj
Samo mirno bez nepotrebnih stresovanja :D
U svakom slucaju hvala obojici sto ste mi rekli svoja misljenja i eto, ako budem mogao sigurno cu izabrati nesto u skladu sa gore napisanim savetima. sad...pozelite mi vise srece nego sto sam imao sa kadetom :D :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 21 Maj 2014 21:58 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Samo da javim sto se tice registracije
1.4 16v-14200din
1.6 8v-11100din
1.6 16v-15500din
1.8 16v-21200din
2.0 8v-17100din
Ovo su cene u nisu i sve su bez novih saobracajni i tablica.
Tako da tvoja razlika izmedju 1.4 16v i 2.0 8v od 10000din iznosi 3000din.
Poz... :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 00:23 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Nisi mi javio u vezi potrosnje od tih 10l plina ? :ludilo:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 01:35 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Evo ja vozim kadeta gsi 1.8 115hp i kadeta 1.3 70hp..1.3 ima dvogrli karburator i potrosnja mu je oko 9-10 dok gsi ima potrosnju 11-12.opet pricam o normalnoj voznji znaci do nekih 3000-3500rpm. 1.3 svejedno je dal je na 3000 il na 5000 on ide isto,dok ovaj kad krenes da zavrces on ce da trosi vise.1.3 ovaj na otvorenom trosi oko 8 dok gsi trosi 9-10 stim sto 1.3 ide na 90km/h a ovog vozim 120-130..i na gsi verujem da bi imao potrosnju kao 1.3 da imam f16 dugacki..inace astricu 1.6 8v ili 1.8 8v i navozaces se ko bog otac..izbegavaj 1.4 jer imaju spaner na zupcastom koji je oko 25e a i nekim slucajem ako pukne zupcasti krivi ventile...
uostalom eno ti mare vozi u kadetu 2.5 v6 i daka u askoni vozi 2.5 v6 pa nek ti i oni potvrde da im je potrosnja normalne voznje oko 10l benzina...

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 06:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Ja sam reko sta sam imao,ne planiram da se ubedjujem ima ljudi koji voze pa ce da potvrde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 16:50 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Ja se pitam kako li vi racunate tu potrosnju,otprilike...pa o pravoj potrosnji mozes pricati tek kada sipas do kraja resetujes trenutnu kilometrazu i vozis dok ne stane...Tek tada mozes reci e toliko mi trosi...Ali dobro ispade da fabricki podatci koje je opel dao nisu tacni,koji su dati u idealnim vremenskim uslovima i izolovanom prostoru,ispada da opel gresi,imate originalnu knjizicu opelovu,pa pogledajte ima na jednom delu prosecna potrosnja na 100km vozeci 100km/h i videcete nesto sto ce sve ovde iznenaditi,da vas auto koji je prevalio ko zna koliko km i koji je star 20 i kusur godina trosi manje nego kad je nov bio,ali dobro eto verujem,vi vozite pa vi i znate koliko trosite... :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 20:54 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Feb 2008 12:12
Postovi: 2556
Lokacija: Monfalcone --> Sabac
Ime: Radmilo
Opel: Od 1.3 do 2.0 :)
Garaza: pogledaj
Pa po tvojoj logici onda kadet tvoj trosi bar 15l plina sa 1.3 motorom? o.O ili 11-12 benzina?

_________________
Delovi za skoro sve opele.Info pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 21:57 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
hahah ma dajte koji 2.0 moze da trosi gradske voznje 10 l plina ?:)) zna se sta je gradksa voznja ono sto se kaze extra urban,kad zabodes u koloni po 20 min ,u bg u spicu je jako tesko reci sta je gradksa voznja :)
moja iskustva sa opelima koje sam ja vozio,
kadett 1. 6d je trosio otvorene 4.5l nafte,gradkse 6.5-7
astra f 1.6 8v ( po meni najbolji mtoor) otvoreno plina 7l grad 10,11l sto je priznacete, kud ima jeftinije a bio je odvrnut plin da ide auto kako treba.
astra g z16xe 1.6 16v 12l plina po gradu,otvoreno ne znam nisam je vozio nigde dalje.
vectra b 1.8 16v 125hp od otvoreno 10l plina grad 13-15l ! znaci sve ispravno sevisirano ali ta je potrosnja.

tako da se slazem sa jokom nadjite mi 2.0 koji trosi 10 l u gradu kupujem odma ahhah i saljem ga na ispitivanja :)))
naravno sala mala ,ali generalno ljudi mnogo vole da lazu oko potrosnje,dali se tako tesimo da nam je auto jos uvek u cvetu mladosti i ako imaju po 20 god,
i jos trosi manje nego sto je upisano u knjizicu kad je bio nov..
dosta sam toga cuo od ljudi koji imaju 2.0 ili znaju nekog kao ma trosi 10 l..ma gde trosi ,na livadi,.
jbg ja cu preuzeti taj rizik da mi je motor mozda u banani mada sumnjam ali 1.8 je znao nekad da proguta i 15l plina u uslovima u kojim ja vozim..jeste mnogo ali to mu je sto mu je.

tako da druze ja bih ti savetovao astricu sa x16szr motorom,to je 1.6 sa 8v ,fino motorce lepo ide ne kvari se,malo trosi..bas pozudan motor. za ove ostale ne znam nisam upucen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 22:39 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
dragoljupche:) je napisao:
hahah ma dajte koji 2.0 moze da trosi gradske voznje 10 l plina ?:)) zna se sta je gradksa voznja ono sto se kaze extra urban,kad zabodes u koloni po 20 min ,u bg u spicu je jako tesko reci sta je gradksa voznja :)
moja iskustva sa opelima koje sam ja vozio,
kadett 1. 6d je trosio otvorene 4.5l nafte,gradkse 6.5-7
astra f 1.6 8v ( po meni najbolji mtoor) otvoreno plina 7l grad 10,11l sto je priznacete, kud ima jeftinije a bio je odvrnut plin da ide auto kako treba.
astra g z16xe 1.6 16v 12l plina po gradu,otvoreno ne znam nisam je vozio nigde dalje.
vectra b 1.8 16v 125hp od otvoreno 10l plina grad 13-15l ! znaci sve ispravno sevisirano ali ta je potrosnja.

tako da se slazem sa jokom nadjite mi 2.0 koji trosi 10 l u gradu kupujem odma ahhah i saljem ga na ispitivanja :)))
naravno sala mala ,ali generalno ljudi mnogo vole da lazu oko potrosnje,dali se tako tesimo da nam je auto jos uvek u cvetu mladosti i ako imaju po 20 god,
i jos trosi manje nego sto je upisano u knjizicu kad je bio nov..
dosta sam toga cuo od ljudi koji imaju 2.0 ili znaju nekog kao ma trosi 10 l..ma gde trosi ,na livadi,.
jbg ja cu preuzeti taj rizik da mi je motor mozda u banani mada sumnjam ali 1.8 je znao nekad da proguta i 15l plina u uslovima u kojim ja vozim..jeste mnogo ali to mu je sto mu je.

tako da druze ja bih ti savetovao astricu sa x16szr motorom,to je 1.6 sa 8v ,fino motorce lepo ide ne kvari se,malo trosi..bas pozudan motor. za ove ostale ne znam nisam upucen.

Hvala ti druze na podrsci,ja pokusavam da objasnim ljudima to,ali oni uporno tvrde da im auto star preko 20 godina trosi cak manje plina nego benzina po fabrickim podatcima,a svi znamo da svaki auto trosi za nijansu vise plina od benzina,tako da ja nmg da shvatim to...Lepo sam rekao da toliko malo trose mislite da bi se ja zezao sa ovako manjim kubikazama,lepo uzmem 2.0 kad mi negde treba stisnem ga imam auto,ali nema tu sta da se raspravlja,imate originalnu knjizicu opela i vidite tu potrosnju. Ne moj 1.3i je trosio oko 7-8l benzina kombinovane voznje,i oko 9-10l plina...E sad zavisi gde zaglavis i koliko ga teras,znao je da povuce do 12l plina kad ga uteras u obrtaje,sto je sasvim normalno....Ja vam kazem dajte mi tog sto trosi 10l sa 1.8 ili 2.0 motorom,ne pitam koliko kosta kupujem ga odmah...Sad se stvarno ne salim. :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 22:48 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Za razliku od tebe ja zivim u NIS i znam koliko mi je trosio i koliko trosi nekima 2.0,imao sam i vectru sa 125ks motorom i trosila je 12l grad,sad vozim stilo i trosi 6.5dizel.Lepo rekoh necu da ulazim u rasprave svako ima svoju teoriju i pricu. :postovanje:
A da i kadeta 1.6d sam imao 11 godine i nije prelazio 5.5l d2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 23:03 
OffLine
3rd Gear

Pridružio se: 14 Maj 2013 10:23
Postovi: 178
Lokacija: beograd
Ime: dragan
Opel: Astra j 1.6 cdti
ne daleko od toga da pokrecemo raspravu,ipak je covek trazio savet u vezi kupovine,samo iznosimo neke cinjenice.
druga stvar je ta da ta fabricka potorsnja koja je navedena nije tacna ili je izvedena u najidealnijim uslovima.
za autora teme je najbolje da uzme auto koji je najbolje odrzavan i cijii motor je u najboljem stanju, a sad koji motor dizel benzin nije ni vazno vazno je da moze jos da se vozi bez da radi generalnu za mesec dana. ima sigurno jos uvek dobro ocuvanih astri f i suguran sam da ces naci nesto sto ti odgovara.
skoro sam se cuo sa kupcem koji je kupio moju astru,i jos jednom mi je rekao hvala,dobio je savrsen auto odrzavan maksimalno i nista nije ulozio u njega jer nije bilo potrebe a ipak je trosio 12l plina.
tako da neka ti to ne bude jedino merilo pri kupovini.
pozdrav



dejan nis@ taj kadett je stvarno nunistiv auto,moj je cak znao i da upali kad je minus,ali potrosnja stvarno..a zvuk kao tek sad sto ima golf5 tdi :)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 23:08 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2012 23:34
Postovi: 811
Lokacija: Beograd-borca
Ime: Sinisa
Opel: Omega 2.0 16v
Garaza: pogledaj
Evo ovako sto se tice 2.0 motora imam ga u omegi x20xev koja je teska skoro 2 tone i ruku dajem da moze da trosi 10l plina sekvent po gradu ali ako se u toku jednog dana predje tih 100 dok na primer kad 100 km predjem u toku 10 dana meni onda trosi 15-16l zimi 16 a na otvorenom mi je jednom potrosila 8.5 litara i to konstantna brzina u jednom cugu a sto se tice kadeta 1.3 on po gradu trosi maax 8 litara barem je moj trosio tako da te price o 13 litara benzina nikako ne ide

_________________
ciganske calibre


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 23:12 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
dejan nis je napisao:
Za razliku od tebe ja zivim u NIS i znam koliko mi je trosio i koliko trosi nekima 2.0,imao sam i vectru sa 125ks motorom i trosila je 12l grad,sad vozim stilo i trosi 6.5dizel.Lepo rekoh necu da ulazim u rasprave svako ima svoju teoriju i pricu. :postovanje:
A da i kadeta 1.6d sam imao 11 godine i nije prelazio 5.5l d2.

Ljudi ko o dizelu prica,imao sam i ja 1.6D znam koliko trosi tu se slazem sa tobom,ali ja ti ponavljam daj mi tog 2.0 sto trosi 10l druze ko boga te molim nadji mi takvog,ne pitam koliko kosta... :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 23:15 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2013 13:30
Postovi: 373
Lokacija: Niska Banja
Ime: Dejan
Opel: Opel Kadett 1.6D
Garaza:
Joka N. je napisao:
dejan nis je napisao:
Za razliku od tebe ja zivim u NIS i znam koliko mi je trosio i koliko trosi nekima 2.0,imao sam i vectru sa 125ks motorom i trosila je 12l grad,sad vozim stilo i trosi 6.5dizel.Lepo rekoh necu da ulazim u rasprave svako ima svoju teoriju i pricu. :postovanje:
A da i kadeta 1.6d sam imao 11 godine i nije prelazio 5.5l d2.

Ljudi ko o dizelu prica,imao sam i ja 1.6D znam koliko trosi tu se slazem sa tobom,ali ja ti ponavljam daj mi tog 2.0 sto trosi 10l druze ko boga te molim nadji mi takvog,ne pitam koliko kosta... :postovanje:

Pa ti pominjes dizela reko si da ti trosio 6.5-7l dizela,ja kazem moj nije prelazio 5.5.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra F
PostPoslato: 22 Maj 2014 23:20 
OffLine
50% warn
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Apr 2014 19:30
Postovi: 219
Lokacija: Beograd
Ime: Joka N
Opel: Opel Astra F 1.6i GLS
Garaza: pogledaj
Sinisa92 je napisao:
Evo ovako sto se tice 2.0 motora imam ga u omegi x20xev koja je teska skoro 2 tone i ruku dajem da moze da trosi 10l plina sekvent po gradu ali ako se u toku jednog dana predje tih 100 dok na primer kad 100 km predjem u toku 10 dana meni onda trosi 15-16l zimi 16 a na otvorenom mi je jednom potrosila 8.5 litara i to konstantna brzina u jednom cugu a sto se tice kadeta 1.3 on po gradu trosi maax 8 litara barem je moj trosio tako da te price o 13 litara benzina nikako ne ide

Druze stvarno ti verujem da ti je trosio 10l,ali eto sam si priznao i tih 15-16...To ja i govorim,desi se da u idealnim uslovima potrosis 10l,ali to se jednom godisnje desi na 100km,ostatak voznje trosi kao sto si naveo,ne uvek 15-16 nego tu oko 12-13 min...Sto se tice kadett-a 1.3i nisam rekao 13l benzina,vec plina,koji je inace slabiji po sastavu i uvek ga trosi u proseku svaki auto po 1-2l vise od benzina,hoce kadett 1.3i da povuce 12-13l plina,ali to je najvise sto moze povuci,i to povuce kada menjas brzine na 6000 obrtaja,to sam primetio kada sam par puta vozio trke na 402 m ovde iz zezanja po Bg-u...Ipak je to bukvalno kreni stani,menjas brzine na 5500-6000 ponekad ulazis i u 6500 obrtaja,tako da hoce da povuce,ali to je bilo iz zabave,naravno nikad ga tako nisam vozio po ulici...Inace trosio je 8-9l plina u najnormalnijoj voznji,i to kombinovano...A ako pricamo o gradu tu je oko 9l otvoreno oko 7-8l...Tako je moj trosio,a bio je savrseno ustelovan i sa generalkom posle koje je presao 20000 km...Sad kad nije vise kod mene kaze covek da je odusevljen sa njim...Bas zato i kazem,nadjite mi taj 2.0 koji trosi 10l,kupicu ga,zato sto sam trenutno u potrazi za autom,da ne vozim tatinu astru g,ipak sam ja mlad nije to jos auto za mene ni po ceni ni po nicemu... :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs