Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 20:15

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kupovina Astre G
PostPoslato: 22 Apr 2014 13:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2014 12:23
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI
Pozdrav svima, nov sam clan... Trenutno sam u fazi trazenja i kupovine astre G...
Procitao sam dosta toga na ovom forumu, i zaista nepresusan izvor novih informacija :respekt:

Iz novog sada sam, pa sam potragu za autom ogranicio na Novi Sad i okolinu, kako bih najlakse organizovao pregled auta kod svog majstora. Konkretno, interesuju me dizel motori, karavan varijante. Svestan sam da gomilu krseva dolazi kod nas, i da glasi pravilo koliko para toliko i muzike.

U poslednjih mesec dana sam se nagledao bas krseva od automobila, i mogu reci da su mi zivci pri kraju :D

Ono sto mi se posebno dopalo, su sledeci oglasi:
http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... a_g_17dti/
http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... _dti_eyoj/
http://www.polovniautomobili.com/oglas4 ... _psenzori/

Mozda neko ima neki savet, ili predlog... u svakom slucaju, svaki vid pomoci je dobrodosao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre G
PostPoslato: 22 Apr 2014 14:32 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Generalno za sve tri mogu da ti kažem da je odrađen dobar foto šuting. Sve tri slikane iz pravih uglova i zamagljene su fotke kada treba da se vidi ono što može da ih kompromituje.
Kod ove prve je zamenjena kožica menjača i ručne, a leva sirena je propala. Dakle intenzivno je korišćena. Zaboravi ovu kilometražu. Smešna je. Gledaj celokupno stanje. Vidi kakva je tečnost u ekspanzionoj posudi. Ovi motori (1.7 DTI) često mešaju ulje i tečnost.
Možda taksi vozilo. Gradska vožnja. Proveri klimu, sve prekidače za motoriće klapni da li rade pravilno, klapna za recirkulaciju često se zaglavi u jednom položaju.
Druga je 2004 dakle verovatno ima plivajući zamajac (možda i preostale). Svi ovi automobili su kupljeni da se voze i verovatno su prešli 2-3 puta više. Važno je kako su održavane. Traži servisne knjige ako imaju. Otvori čep za ulje. Bregasta mora da ima metalni (srebrnkasti) sjaj. Ako je crna sipani su aditivi (da ne dimi dok se ne proda). Ili to važi samo za benzince? Nisam siguran. :D
Skini crevo do interkulera. Ne sme da bude mnogo ulja. Ako ima turbina je kaput.
Jedna ima svetla za maglu. Samo jedna ima MF volan. Malo dodatne opreme.
Nisam siguran ali na ovoj trećoj kao da je promenjen poklopac airbag-a na volanu. Neko iskusniji će potvrditi ili negirati. Šta da ti kažem. Budi strpljiv. Nemoj samo da se zalećeš. Povedi nekog majstora sa sobom. Bolje njega da častiš 50€ i da on dobije stalnu mušteriju nego da se ti kaješ natenane. A ako je častan čovek neće sebi dozvoliti da preporuči nešto zbog čega ćeš da mu vadiš mast ako ne valja.
Srećno.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre G
PostPoslato: 22 Apr 2014 14:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2014 12:23
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI
prve dve sam video uzivo.... Druga (siva,2.0 dti) mi vizuelno bas dobro izgleda, rad motora je ujednacen, lepo reaguje na gas, na auspuhu nema sumnjivog dima... prvu sam i provozao, samo cekam majstora da ispregleda obe... Kod te prve mi je sumnjivo sto je 2003e godiste, a negde na forumu sam procitao da 2003 godiste treba da ima zatamnjene farove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre G
PostPoslato: 22 Apr 2014 17:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
ne mora da ima zatamnjene farove, verovatno si lose procitao..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre G
PostPoslato: 22 Apr 2014 21:54 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Enjoy i Sport od 2003. imaju tamne farove i stopke sigurno. Za ostale pakete opreme nisam siguran.
Ako gledas dizela zbog ustede goriva, batali taj 2.0DTI jer sa karavanom ispod 8.5 u gradu neces sici. Zimi 10.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs