Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 23:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 09:12 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Da li si siguran?
U autodati za Z19DTL izlazi ovo:
Vehicle identification
No. of cylinders Type 4/OHC
Capacity cc 1910
Compression ratio :1 18,4
Fuel system Make Bosch
Fuel system Type EDC 16 C39

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 09:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Oko tih motora nikad nisam siguran, Z19dtj je sa dve bregaste, bilo ih je i ovakvih i onakvih, kad bih imao broj sasije, bio bih siguran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 09:44 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Ma ako je dobar auto covek treba da ga uzme jer stvarno lepo izgleda. Jbs bregaste. Svaki polovan auto je mačka u džaku. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 09:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Verovatno si ti u pravu s tim da ima jednu bregastu, al ako ima 2, 90% da ce morati da menja usisnu granu, jer jos nisam video polovnu Astru ili Vektru da se prodaje i da je grana zamenjena a to mu je 400e :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 10:26 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
civid je napisao:
Auto izgleda sjaaajno. Dobro ga proveri i ako ti cena odgovara uzimaj. Priča je da je motor koji ima manje snage pouzdaniji od motora iste kubikaže sa više KS. Da li je to tačno ne znam, ali njegovih 100 KS će ti biti sasvim dovoljno. Ako ne vučeš građu za kuću. :D


Evo bas nesto poredim ovaj 1.9cdti sa onim standardnim 1.7cdti. Imaju isto 74kW i 100KS, ali 1.9 ima veci obrtni moment tj. 260Nm, naspram 240Nm, sto znaci 20Nm razlike u korist 1.9. iako su im ubrzanja do 100-tke ista. Inace, potrosnja im je identicna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 11:00 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Bolji motor garant. Samo ako je u dobrom stanju. Bolje da daš 50€ da ti ga pregleda kršten majstor, nego da se kaješ natenane jer je neki skup deo za zamenu kao što kaže Petar.
Šta da ti kažem. Srećno šta god da odlučiš. :ok:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 11:04 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
civid je napisao:
Bolji motor garant. Samo ako je u dobrom stanju. Bolje da daš 50€ da ti ga pregleda kršten majstor, nego da se kaješ natenane jer je neki skup deo za zamenu kao što kaže Petar.
Šta da ti kažem. Srećno šta god da odlučiš. :ok:


Ok. Evo upravo sam doznao i cijenu 5.000e do registracije. Sta mislite je li realna ako je auto ok?

Molim jednu pomoc! U opisu oglasa pise da od opreme ima i ESP. Gdje se nalazi taj taster da bih provjerio da li zaista ima i kakva treba biti oznaka na njemu? Jeli treba biti izmedju displeja i otvora ventilatora? Na slikama tu vidim neka dva tastera, ali nisam siguran, ne vidim nikakvu oznaku za ESP ili slicno. Treca slika od nazad: http://www.pik.ba/artikal/9127157/opel- ... -6-brzina/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 13:11 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2013 17:33
Postovi: 213
Lokacija: R.S. BiH
Ime: Predrag
Opel: Astra H 1.3 cdti
Garaza: pogledaj
Pozdrav. Astra H moze da ima ESP, a da pritom nema taster za njegovo uključenje/isključenje. Taster "SPORT", pomoću koga se reguliše rad ESP sistema se nalazi lijevo od prekidača za sva četi žmigavca. Ova astra ga nema, što znači da ne možeš isključiti ESP i ako ga ima.

E sad kako da provjeriš ima li ili nema! Daj kontakt i pogledaj u obtomjer. Tačno ispod broja 3 treba da kratko zasvijetli žuti trougao sa znakom auta koje proklizava i da se ugasi. To ti je ESP. Ako nema sijalice - nema ni ESP-a.


P.S. Auto je prilično povoljan= četvoro očiju otvori. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 13:30 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Da, ne zaleći se. Dobro ga proveri. Pitaj da li ima servisnu istoriju, da li hoće da ti pošalje VIN?
Možeš ovde malo da proveriš ako ti pošalje VIN http://uk.vin-info.com/order-report.
Čisto da vidiš da li stoji to da je moguća svaka provera. Ne znam šta bi moglo još da ti se kaže.
Take it easy amigo.

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 13:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2013 08:51
Postovi: 63
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Čaba
Opel: Kadett 1.6i > Astra H 1.9cdti > Insignia 2.0cdti
Nema garancije ni sa nepovoljnim cenama.... Ja sam moju Astru 1.9cdti 150ks platio 2011.-e 7000e, i pored redovnog održavanja(malog servisa) i odradjenog velikog servisa odma po kupovini, letos mi je stradao plivajuci zamajac 110k dinara (1k eura). Totalni popizditis ali sta je tu je moralo se menjati.
Kupovina polovnog auta je kao (namestena)lutrija bitno je da li ces prepoznati dobitnu kombinaciju i iskoristiti je u svoju korist (nekako).
Kao sto je napisao @testdriver oznaka motora ti bas neigra ulogu, pravljene su razne verzije svih motora tj. oznaka motora je ista za 19DTH i sa i bez DPF-a, i sa i bez metalnih leptirića usisne grane... Tako da kršten majstor i pregled. Ili kupiš pa se dva puta pomoliš da ne bude kradeno, da nebude ubijen itd. itd. itd.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 13:57 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
bezrepipele je napisao:
Pozdrav. Astra H moze da ima ESP, a da pritom nema taster za njegovo uključenje/isključenje. Taster "SPORT", pomoću koga se reguliše rad ESP sistema se nalazi lijevo od prekidača za sva četi žmigavca. Ova astra ga nema, što znači da ne možeš isključiti ESP i ako ga ima.

E sad kako da provjeriš ima li ili nema! Daj kontakt i pogledaj u obtomjer. Tačno ispod broja 3 treba da kratko zasvijetli žuti trougao sa znakom auta koje proklizava i da se ugasi. To ti je ESP. Ako nema sijalice - nema ni ESP-a.


P.S. Auto je prilično povoljan= četvoro očiju otvori. :D


Ok. Hvala puno. Obratit cu paznju na ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 13:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
U sustini, posle ovih postova, ko zeli, shvatice da je uvek bolja kupovina benzinca, i to ce vam reci svaki ozbiljniji serviser al ljudi ovde vise vole dizele pa to ti je :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 14:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
Hvala i na ostalim uputama. Uglavnom prvo bih ga pogledao licno i upoznao prodavca, a na osnovu tog dojma cu se odluciti hocu li odvuci majstoru na detaljnu provjeru i ozbiljnije razmotriti kupovinu. Sve vase sugestije ako ih jos bude ce mi dobro doci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 14 Okt 2013 22:46 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
Eh ovako...da podnesem izvjestaj nakon sto sam se nasao sa prodavcem i isprobao ovu astru. Prvo, vizuelno me stvarno odusevila, sve je manje-vise tip-top upravo kao na slikama. Karoserija (izuzev 2-3 jedva primjetne povsinske packe, vjerovatno od kamencica i to vidljive tek izbliza, zanemarivo..) Unutrasnjost, savrsena, bez bilo kakvih tragova.. Nisam primijetio da vrata, sjedista ili bilo sta skripi. Rad motora na leru je miran. U voznji se lijepo ponasa, jako lijepo ubrzava, stabilna je pri promjeni pravca i kocenju lijepo reaguje. Sve u svemu u voznji nisam primijetio nikakve sumnjive zvukove i slicno. Mjenjac lijepo salta, ne zapinje, iako sam za nijansu ocekivao da vise glatko prebacuje (onaj osjecaj kao da je ulje malo gusce), ali mozda je to samo neki individualni osjecaj. Kada se naglo stisne gas u leru, auspuh ne izbacuje crn, niti sivi dim, bukvalno totalno neutralan, cist izduv. Ima ESP tj. pali se lampica bas tamo gdje treba - hvala na savjetu clana bezrepipele :ok: Klima bi trebala biti da je ok, kada se upali, kazaljka na obrtomjeru reaguje.. Od opreme tu je i el. podesavanje retrovizora.. Ima 2 kljuca. Eh sad ono sto mi se malo manje svidjelo to je sto nema servisnu knjizicu, ali me covjek uvjerava da mu je uradjen veliki servis i da je promijenjen EGR ventil, sto se kaze moze provjeriti u servisu gdje god zelim, kao i sve ostalo.. Sve u svemu, meni kao laiku auto izgleda i ponasa se ok, ali bih zelio cuti misljenje mehanicara, i obaviti dijagnostiku sto nisam danas stigao jer je bilo kasno poslijepodne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 15 Okt 2013 07:55 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Jun 2012 04:57
Postovi: 1736
Lokacija: Mladenovac
Ime: Dusko
Opel: Astra G 2.0 DTI, Corsa D 1.2
Garaza: pogledaj
Nemoj da žališ za dobrog majstora. Daješ puno novca da bi išao na sreću. Osetiće dobar majstor da li je plivajući na izdisaju. Ipak je veća šansa da je on otišao na jačim motorima jer trpe veće udare. Sve zavisi kako se vozio taj auto. Za plivajući je najgora stani kreni vožnja i vožnja na malom broju obrtaja u 4. i 5. Tako da ako neko misli da prištedi vozeći 70km/h petom, platiće na zameni zamajca :postovanje:

_________________
That kid's on dope!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 15 Okt 2013 10:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2013 08:51
Postovi: 63
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Čaba
Opel: Kadett 1.6i > Astra H 1.9cdti > Insignia 2.0cdti
Zamajac može i sam da proveri... U leru polako mm po mm pritiskaj papučicu kvačila ukoliko se od polovine čije zvuk zveketanja ili sl. zamajac je na izdisaju.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 15 Okt 2013 22:02 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
Mogu probati to i sam provjeriti. A odvesti i majstoru na pregled, mozda nije lose ni dijagnostiku obaviti. Iskreno, jedino me odbija to sto nema servisnu knjizicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 12:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
Ovaj o kome govorimo ostaje i dalje opcija. Ali ima u ponudi jos jedan koji bih provjerio prije konacne odluke, a to je 1.9 88kW/120KS. Moze li mi neko reci (posto je "sport" paket) i ima ono dugme oznaceno sa "sport" - sta to konkretno znaci u voznji i sta se dobije pokretanjem tog moda, u odnosu na "obicnu" astru? Takodjer, ima sportske amortizere. Jesu li oni dobri za nase ceste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 13:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Sport je mnogo dobra opcij, samo proveri sta znace sportski amortizeri. Ako su oni sa podesavanje tvrdoce onda gledaj da su ispravni posto samo jedan prednji npr kosta preko 300e. Jedina je sreca sto postoji opcija da kad ti jedan rikne, stavis sva 4 obicna i na tech 2 se programira da su amortizeri obicni i to je to. Ostale opcije za sport dugme ostaju, kao npr brzi odziv na gas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 13:43 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2010 20:34
Postovi: 1812
Lokacija: Zemun
Ime: Bojan
Opel: Astra Betrone 2.0T
Garaza: pogledaj
au razvuce temu na dve strane,
moj predlog 2.0 turbo benzinac nema klapne, eger ventil, plivajuci zamajac, osetljive dizne
potrosice malo vise goriva ali sa razlogom, dizel pored njega deluje kao da je zaboravio da spusti rucnu :wink:

_________________
phase 3, 402m 13.7s


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 13:45 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Tu samo crkava izduvna grana koja ide komplet s turbinom al opet podrzavam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 14:03 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2013 08:51
Postovi: 63
Lokacija: Zrenjanin
Ime: Čaba
Opel: Kadett 1.6i > Astra H 1.9cdti > Insignia 2.0cdti
90% da je kod ovog primerka kao i kod vecine na trzistu sa "sport" modom, reaguje samo na papučicu gasa i taster sport služi da ugasiš ESP totalno... iDS sasiju malo koji ima a da se prodaje za 5k eura ;-)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 14:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
Nekom logikom, povecava li sport mod mnogo potrosnju goriva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 14:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
auu druze, pa sto ne uzmes 1.3cdti, ako se sve vrti oko potrosnje :( . Ili nemoj uzimati taj s sport modom (koji ne povecava potrosnju jer nema ni potrebe da se stalno vozi na sportu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H - dilema koji motor?
PostPoslato: 16 Okt 2013 15:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2013 10:43
Postovi: 22
Lokacija: Sarajevo
Ime: Senad
Opel: Astra
testdriver je napisao:
auu druze, pa sto ne uzmes 1.3cdti, ako se sve vrti oko potrosnje :( . Ili nemoj uzimati taj s sport modom (koji ne povecava potrosnju jer nema ni potrebe da se stalno vozi na sportu)


Ne, ne 1.3cdti :wink: vec sam mislim pisao nebih jer je bas, bas previse lijen. Nesto od ovih 1.9 100 ili 120KS bila bi neka mjera, snaga/potrosnja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs