Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 10:09

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 02:01 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Postovani Opelasi,i Bog vozi Opela inace ne bi sevale munje po nebu... :)
Posto sam se registrovao,moram da Vas odmah pitam...uglavnom sam pregledao teme u vezi astre g 1.7 dti...
I dalje imam nedoumicu...
Neki se kunu u ovaj motor,a opet neki kazu da je svilenkast,ma sta to znacilo...
1.Koliko ovi motori mogu da predju do generalne?
2.Zasto je ovom motoru mana pregrevanje-da li je to do konstrukcije motora i postoji li nacin da se to predupredi(redovna zamena antifriza g12 ili nesto slicno)...kakve veze ima interkuler sa pregrevanjem...ako pomesa vodu i ulje kako se to resava,odnosno koliko kosta?
3.Elektronika pumpe visokog pritiska,na koliko cesto strada,mislim koliko moze da izdrzi...da li je i dalje cena 600e u servisu Zeravica,ili ima jeftinija varijanta(nasao sam negde prelemljivanje kontakata,od 50-150e)...E sad neko kaze da ta elektronika uopste ne bi stradala da se ne greje od motora(mesto gde je postavljena)...moze li ona da se izmesti ili da joj se napravi nekakva izolacija...
Kako podnosi chip ovaj auto i gde uraditi chipovanje(cene su od 50-25oe)...
Imam ja jos milion pitanja,ali da ne smorim mnogo inace mi nece niko odgovoriti :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 10:36 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Okt 2007 12:08
Postovi: 113
Lokacija: Sarajevo
Ime: Emir
Opel: Insignia 1.6 CDTI
Svi odgovori su ti na forumu samo malo potrazi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 12:09 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Hvala Sarajlijo,ne mogu da nadjem zato i pitam...interesuju me samo hatchback i limuzina...svidja mi se nesto ovako,pa ako moze komentar:
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _dci_njoy/
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... oy_17_dti/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 15:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Ima li nekog zivog na ovom forumu?:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 16:24 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Brate evo da ti dam iskren odgovor, otvoreno je bar 10-15 ovakvih tema i svuda se samo mlati prazna slama, na kraju niko nikoga ne poslusa jer uvek misli da neko zeli da ga zajebe i uvek kupi ono sto je i na samom pocetku planirao.

Pretrazi malo forum pa ces naci sve sto te interesuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 16:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
@Miki22 Hvala ti na iskrenom odgovoru,ali nisam siguran da sam te najbolje razumeo...znaci da 1.7dti ne valja...ako mozes da mi pojasnis na pp bio bih ti zahvalan...bas upravo sto se neko kune,a opet neko kuka na ovaj motor mene interesuje cinjenicno stanje...unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 17:31 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Cinjenica je da je 2.0dti bolji motor od 1.7dti. Ako ti je problem potrosnja, kupis manji auto. Ne kenjam zato sto prodajem 2.0 nego je tako. Naravno sad ce svi sa 1.7 da kazu kako je njihov presao hiljade i hiljade, mozda i jeste ali ako uzimas idi i uzmi 2.0 da se ne seksas posle mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 18:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Druze sad sam gledao tvoju astricu,na slikama deluje lepo...malo mi bodu oci VR table,a ti si iz Bg-a...da je 5v i da je makar 2003-ce pa da pricamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 18:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Ma nek ti bodu oci do sutra, taj auto svakako nije za tebe ;) nisi tip coveka koji bi vozio takav auto :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 19:16 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Sa Vranje,sem devojke,nista drugo :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 19:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Ja vozim astru 1,7 dti i odlicno me sluzi,kupio sam je u septembru prosle godine i hvala Bogu nikad nisam imao problema sa njom. Ima samo 55kw (75ks) ali ide odlicno,niti je lenja,niti bilo sta drugo,a potrosnja mi je oko 4.5 do 5.5l.. Naravno motori 2.0 su ipak jaci,ali sigurno se neces pokajati ni sa ovim kad vidis kako ubrzava (tako je makar kod mene),s tim sto moras da uzmes u obzir da to i nije motor za neku bas brzu i ostru voznju.. Najcesci kvarovi su ti kod ovog motora kompjuter na bosh pumpi kao i regulator na pumpi,a kod 2.0 cela pumpa,a bosh pumpa ti kosta koliko ova dva zajedno otprilike tako da sto se cena oko popravke tice tu su negde..Odluka je na tebi! :ok: :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 21:49 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Hvala Todore...sta mislis o ove dve gore navedene iz oglasa...kako ti deluju u odnosu na tvoju...chipovacu ja tu koju budem kupio sigurno,a i necu na reli...
2.0 ima turbo rupu,sad sam se vratio sa probne voznje,brat bratu mnogo cekica,a kaze vlasnik da mu trosi 8.5l po Bg-u...ne bi covek lagao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 23:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Ova prva je verovatno prodata posto mi ne otvara oglas,a ovu drugu sam gledao vec,deluje mi skroz dobro,mada ipak je pregazila 244000km,ali to nista ne mora da znaci.. Kad kupujes samo dobrog majstora povedes sa tobom da je pogleda i to je to tebra! :ok: Ja kad sam moju kupovao sa mnom sam poveo majsora za mehaniku i limara da bi mi rekao ako je negde cuknuta pa farbana i sl posto je covek toliko iskusan da na prvu provali jel nesto farbano..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 23:35 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Sad videh da je nema,da je sklonjena...2990e i nije fixna cena...zelena,mnogo lepa,ostavio covek i broj sasije...
Ova bordo je prelepa,ali moram da ga nazovem,ako je iole normalan covek...vise od 3000e nema sanse da dobije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 12 Apr 2013 23:47 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Ma verovatno znam posto stalno pratim astre na oglasima,svaki dan. Lepa je ova borda ali joj je cena malo jaca..
ova lepo izgleda http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... _kao_nova/
i ova http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... imatronik/ samo ako ti ne smetaju dvoje vrata i nisam siguran da li je ova boja metalik..ne znam da li sam dobro video,ali mislim da joj je upaljena i ova chek lampica tako da ima neku gresku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 00:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Gde nadje Vranje,brate mili :ludilo: ...salim se lepo izgleda,ali je jaka cena...obicna sedista,nema plis,nema ni bele cajgere ni makar prstenove,a ni alu felne...
crvena mi je prelepa,ali necu vise dvoja vrata u zivotu...na mojoj f-ici mi je dolazilo par puta da idem kod limara da mi proreze jos 2-ja vrata...ne mogu da ustajem vise nikome...kako vide da mu sija check engine,meni deluje da je samo nalepnica :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 00:28 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
hahahha Pa jeste da je bas klot sto se tice opreme ova siva :D ma 100% sija check,pogledaj na prvu sliku,ovo izgleda kao nalepnica ali pogledaj pored te nalepnice,pored same ivice volana auto i kljuc,ma glavu smem da dam :D samo polako tebra i ne izleci se..neces da mi verujes ali ja sam trazio da kupim astru od marta 2012 pa sve do septembra,pare nisu bile problem vec stanja auto koja sam sve pogledao.. svaki plac sam obisao i nisam nasao bas ni jednu koja mi se u potpunosti svidjala,sve su mi bile ok ali nijedna nije bila bas kako sam ja hteo,dok konacno nisam naleteo na pravu.. :love:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 01:31 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
U pravu si,izgleda sija stvarno...oko sokolovo :respekt: ...sve je to od Vaseg vina(crnog)...nego gde ja mogu da vidim fotke tvoje astrice,nemas garazu...cisto da znam kakvu treba da trazim...mnogo je druze 6 meseci...svaka ti cast...
Voleo bih da znam sta si sve radio na njoj,kao i cene delova i proizvodjace...
Ja sam se nesto raspitivao za veliki servis...
1.zupcasti+spaneri-iz originala od 14500-16500din...
2.zamenski 7200 dayco set..
3.pk kanalni continental 1300din+2 rolera(2000+3000din)
4.ulje svi nude GM 10w40 5l -2000din,ali ja to ne bih sipao u zivotu...samo full sint 5w30 ili 5w40...
5.filteri su uglavnom poljski filtron,i mislim da nema potrebe nizacim boljim(iz nekog mog iskustva)od 400-800din
6.set kvacila joj je malo skuplji oko 11000din sachs(korpa+lamela)+cilindar kvacila(druk lager)12 500original,7500italijanski...
Da nisi cistio usisnu granu i turbinu,interesuje me koliko to kosta i da li ima potrebe preventivno ocistiti i dizne...sve bih ja to uradio,inace auto kad kupim sredim i vozim dugo...smorih,izvinjavam se :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 12:26 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Ma kazem ti ja da sija.. :D A nemam garazu zato sto sam i ja relativno novi clan,ali otvaram je uskoro.. :) Kad sam je kupio u septembru samo sam ulje promenio i presao sam nekih 10.000 posle toga i sad sam pre dvadesetak dana opet zamenio ulje,filter za gorivo,filter za ulje i zupcasti kais i samo teram.. :D Ulje koje sipam je liqui moly,a uz to sam bio kupio i ovaj filter za ulje i ta dva su mi izasla oko 4000din,filter za gorivo oko 1200din (mislim da je toliko posto se i ne secas bas) i zupcasti kais neki kontinental oko 3700din,imao i neki za 2000din ali nisam hteo taj.. :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 13:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Koje je godiste tvoj auto i koliko si platio?Trebao si obavezno uz zupcasti da zamenis i spanere jer sam zupcasti nista ne znaci...ako ti zaglavi jedan od spanera,otkinuce kais bez problema...e sad da li na ovom motoru klip stize ventil ili ne,voleo bih da mi neko kaze...liqui moly je vrhunsko ulje,samo ako si pogodio gradaciju...
Hoce li jos neko da se ukljuci u temu,interesuje me cena i postupak ciscenja usisne grane i turbine...Opelasi help :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 13:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
2003 god,hteo sam da slkam da ti stavim sliku ali nemam baterije u digitalnom,otvoricu garazu za neki dan.. Samo sam zupcasti zamenio,za otprilike 8000km zamenicu i spanere posto joj je veliki servis u italiiji radjen na 15800km,a sad na satu imam 181000km,tako pise u servisnoj knjizici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 13:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 12 Apr 2013 00:13
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: astra f 1.6
Jedva cekam da vidim ljutu masinu...nemoj se oslanjati na servisnu,pogotovo ne iz Italije...u zdravlju da te sluzi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra g 1.7 dti savet za kupovinu
PostPoslato: 13 Apr 2013 14:00 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Mar 2013 00:18
Postovi: 788
Lokacija: Aleksandrovac (župski)
Ime: Marko
Opel: Astra G 1.7 DTI & Astra H 1.6 twinport
Garaza: pogledaj
Hvala druze. :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs