Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 18:59

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 10 Jan 2013 22:20 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa kakve veze ima spojler, bitno da je auto proveren i ispravan i odrzavan kako valja, stopaljke su po meni ok, skini spojler ako ti smeta, prodaj ga, uzmi neke pare, stavi obicnu haubu i vozi se k`o covek :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 10 Jan 2013 23:13 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
ja kad bi uzeo astru , pre bi je uzeo od nekog sa foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 12 Jan 2013 17:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2009 20:25
Postovi: 147
Lokacija: Krusevac/Nis/Deutschland
Ime: Branko
Opel: Astra G 1.8 16v, ASTRA J A16LET
Ljudi sta mislite o ovoj Astrihttp://www.polovniautomobili.com/oglas2891225/opel_astra_g_klimatronik/, bio sam malopre da je pogledam, motor lepo mirno radi, mada joj gori check engine lampica, na sta mi je prodavac rekao, da joj je dopunjavao akumulator jer se isprazinio, pa je kao od toga, nesto mi je to sumnjivo, unutra je ok, sedista deluju ocuvano kao i ostatak enterijera, klimu nisam mogao da ukljucim da hladi jer je napolju hladno, ali kad pretisnem ono dugme eco premeni se malo zvuk motora, ne znam dal to tako treba, e sad ono glavno, na zadnem boku oko poklopca za rezervoar sam primetio da je zafarbano, i ima sitnih ulubljenja kao i napred na haubi, isto tako zadnji branik je po vrhu zafarban sto mi malo bode oci, prednji branik nije strasan ali ima dosta sitnih ogrebotina od kamencica, prodavac mi rece da ce se sve to poliranjem sjediniti, sta vi mislite o tome, svako misljenje je dobrodoslo posto ovih dana intezivno tragam za astrom jer nemam auto vec mesec dana, i jos nesto sta mislite o ovom z16xep twinport motoru, kakav je u odnosu na z16xe, na sta da obratim paznju kod njega posto i sutra treba da odem jos jednom da pogledam auto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 12 Jan 2013 17:55 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Taj motor u Astri G ide bas dobro, jedina mana tih motora je usisna grana t.j. same klapne (twinport) umeju da se razglave zbog cega se menja cela grana tako da pretpostavljam da lampica zbog toga gori, nikako od akumulatora. Najgore je sto auto ide normalno, nesto vise trosi, lampica stalno gori i ljudi tako voze jer nece da daju 500e za novu granu. Tako da ti je moj savet prvo da nakacis bilo kakvu dijagnostiku i vidis sta prijavljuje, al 99% je greska te klapnice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 12 Jan 2013 18:36 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2011 23:13
Postovi: 254
Lokacija: Beograd
Ime: Zeljko
Opel: Tražim
Garaza: pogledaj
Imam pitanje,
Kad se otvori čep za sipanje ulja, da li treba da "baca" ulje ili ne?
Ja se ne razumem uopšte i tu se nešto vrti i apsolutno mi je nelogično da se to ne podmazuje, a nemam neki zastitni lim ispred.
U pitanju je 2.0 dti motor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 12 Jan 2013 19:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2008 21:22
Postovi: 2118
Lokacija: Земун
Ime: Паја
Opel: Vectra B 2.0 DTI Krompirwagen 2002.
Garaza:
Pa vrti se bregasta unutra. Moze da baca po koju kap unutar dekla, ali ne bi smela da izbacuje kroz otvor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 12 Jan 2013 22:46 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2011 23:13
Postovi: 254
Lokacija: Beograd
Ime: Zeljko
Opel: Tražim
Garaza: pogledaj
Pa meni prska i to po onom plastičnom poklopcu, jeste bio hladan,ali ne znam da li ima veze.
Zvao sam majstora i rekao mi da je sve ok i da mi spuštaju cenu.
Mora da prska, ne bi valjalo da ne prska i da ne brinem.
Iskreno mislim da ni sam čovek koji je gledao auto nije prevarant nego se i on mučenik razume kao i ja. Iskreno, meni auto niti dimi, niti imam problema sa potrošnjom ulja, niti sa samom "vučom".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 13 Jan 2013 17:12 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
RSS je napisao:
Imam pitanje,
Kad se otvori čep za sipanje ulja, da li treba da "baca" ulje ili ne?
Ja se ne razumem uopšte i tu se nešto vrti i apsolutno mi je nelogično da se to ne podmazuje, a nemam neki zastitni lim ispred.
U pitanju je 2.0 dti motor.


Ja kad sam kupovao auto isto sam mislio, ali pošto sam terao kod majstora, on je izvadio merač ulja i tu gledao, ja kad sam pitao za poklopac ulja, on je rekao ne tu jer mu je tu gore neka bregasta ili tako nešto, možda sam lupio ali uglavnom tako nešto :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 12:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2013 00:51
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: biće
Evo da se i ja pridruzim potrazi.
Procitao sam temu, jos dosta njih,ali vidim da je dosta ljudi neiskreno sto se tice kola. Vidim da ima automobili trose manje neko sto u fabrickom katalogu pise da ti modeli sa tim motorom trose. Pricao sam i sa serviserom koji ugradjuje plin i on mi kaze da se moze ocekivati i da auto potrosi 1lit benzina na 100km ako se vozi na plin, ako je hladno ili ako se voze kratke ture od 2-3km jer tu se plin i ne trosi jer je svako paljenje na benzin. Koliko sam primetio svako svoga konja hvali i to je to.
Ja vozim godinama Renault Kangoo maxi 1.5dci. Sem sto trosi mnogo goriva nije bilo nekog ulaganja u njega a presao sam 120k km sa njim i vozimo ga samo kolega i ja.
Ja bih pre opel nego francuza a opet svaki auto je za 10 godina presao 120-150k km. Raspitivao sam se i nemoguce je znati da li se vracala km pa jurim auto u dobrom stanju.
Meni treba astra ili zafira. Ne bezim od dizela, ja se lepo sa dizelom vozim, ali ne bih uzimao 16 8v i16v jer oni nikako ne idu.
Imao sam u astri f mogucnost da se mucim sa preticanjem i sl. Ja necu da vozim iza kamiona :D
Ova izleda pristojno pa ću je pogledati kad budem prolazio
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _elegance/

ili ova

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... _kao_nova/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 13:41 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Ova crvena karavan je totalno gotivna :love: :love: :love: A ima i brdo opreme samo kozura nedostaje :dzony:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 14:18 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
i km je neubicajeno iskrena za to godiste, mogao je komotno da spusti na 150000 s obzirom u kakvom je stanju auto. Cak i displej ima sve pixele


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 15:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2013 00:51
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: biće
Jako su neljubazni, nikakve informacije nisam dobio, trazio sam proj sasije da proverim auto ali su mi rekli da telefonom ne daju nista, ja sam zamolio jer sam iz Beograda ali su bili neumoljivi, iskreno neljubaznost prodavca me uvek odbijala ne samo za auto, vec za sve redom.
Ne trazim da mi se neko klanja, ali ako cu da budem kupac mora mi se ukazati postovanje jer i ja svakog tretiram tako.
Da li se po broju sasije ukoliko je odrzavan u opelovom servisu kao sto kazu moze proveriti sta je i kada radjeno na kolima?
Znam da kod peugeot vozila moze pa me zanima da li je i ovde moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 15:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Kod Opela ne mozes da vidis bas nista :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 16:07 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2013 00:51
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: biće
Pa eto, znaci samo po broju sasije da li ga trazi interpol opet tesko auto je star i sa kojom opremom je proizveden i za koje trziste. Malo nezgodno jer nije u Bgd, pa moram da ga ja vidim, pa da vodim majstora, pa mora i zeni da se dopadne ( tuzno ali istinito ) a gledam oglase, sve astre koje mi se dopadaju listom iz Novog Sada, kada da ih uzgajaju tamo.
Ok, potraga je krenula, vidim da su svima favoriti 2.0 dizel i 1.6 sa 8v benzinac, ima ih dosta pa nece biti problema.
Kad mi neko kaze da je uvoz iz Svajcarske, kako da znam da jeste, da nije bio englez ili slicno? Mislim kad vidim auto. Ako i to ne moze da se proveri onda mislim stvarno.
Hvala na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 16:20 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Razlikuju se pocetni brojevi sasije kod viksala i kod opela tako da se to lako prepozna... A i NS nije daleko od BG tako da put pod noge iz fotelje se kola ne kupuju ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra G pomoć pri kupovini
PostPoslato: 24 Jan 2013 17:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 23 Jan 2013 00:51
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ime: Jovan
Opel: biće
Sve je to super, ja radim od 8-18h svaki dan, imam jedan dan slobodan nedeljno, a nekad ni njega. Ne mogu po mraku da gledam automobile nego čekam da me put nanese u tom pravcu pa da zamolim da svratim i da pogledam auto, opet i kada gledam mogu samo da buljim kao tele jer se ništa ne razumem, ako je nešto farbano nekada mogu da vidim a to mi i nije presudno jer su i mene 2puta cukali da ja nisam bio kriv, Kangoo mi je farban sa obe strane ali nikada nista nije jako udarano.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs