Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 08:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Corsa C za Ford Focus
PostPoslato: 15 Avg 2012 16:59 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Dec 2011 14:49
Postovi: 126
Lokacija: Krusevac
Ime: Marko
Opel: Corsa C Y17DTL
Vec neko vreme trazim zamenu za korsu ali mi danas upadne neka kombinacija za zamenu od poznanika. Corsu vozim vec nekih godinu dana, u pitanju je 2002god 1.7di i prelazim oko 30k km godisnje. Na satu je navodno nesto ispod 150k km(znam da je motana) medjutim, ipak mi je mali auto, neudoban i sa slabom opremom. Bez obzira sto me je malo namucila ipak je to polovan auto, generalno sam zadovoljan.

E sad jedan poznanik ima ford focus 1.8tdci 2002 ghia koji je uvezao preprosle godine za zenu sa 180k km pravih i do tog momenta postoje svi papiri iz francuske sta je radjeno. Auto trenutno nije registrovan jer njegova zena hoce manji auto. Presao je 200k km i iz papira vidim da su tamo menjane dizne i nesto oko trapa a ovde u srbiji je on menjao elektroniku pumpe za gorivo. Jedna stvar zbog koje se premisljam je to sto plivajuci zamajac nije menjan. A kako sam razumeo on otkazuje na 150-200k km. Da li je to siguran kvar ili to otkazuje od auta do auta?

Glavno pitanje je koliko doplatiti za ovaj auto obzirom da nije registrovan a cene su bas pale pa je razlika izmedju corse i focusa jako mala. Corse dizel vec od 2300 a focusi od 2500, ali mogu reci da sam corsu doveo u zaista odlicno stanje i isto tako ovaj focus izgleda odlicno. Druga stvar je koliko realno trosi ovaj auto, nije bas da se stiskam ali kako je dosta jaci i tezi ne bih da me iznenadi sa neki 7.5/8l.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C za Ford Focus
PostPoslato: 15 Avg 2012 17:29 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
Sto se zamajca tice price su tacne riknjava oko 200.000km zamena sa setom kvacila racunaj oko 600-700e.Sto se potrosnje tice zavisno od stila voznje i koriscenja klime krece se u rasponu od 5.5 do 7 lit/100km!

Daleko je udobniji od korse u svakom slucaju sto je i normalno jer nisu iz iste klase.

Ja licno bih ostao na corsi jer i ako je manja po velicini od fokusa definitvno je povoljnija za odrzavanje i kvalitetnije je napravljena od fokusa.

:ziveli: :ots1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C za Ford Focus
PostPoslato: 17 Avg 2012 13:38 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Dec 2011 14:49
Postovi: 126
Lokacija: Krusevac
Ime: Marko
Opel: Corsa C Y17DTL
Epilog svega je da smo pri proveri mog auta otkrili da postoje neka ulaganja. Focus ispade ok, ali kod mene pri proveri vidimo da je na nekim mestima ispucao kais. Stvarno na nekim mestima se ne vidi a na nekim fale parcici. Utvrdjeno je da ne znam ni ja sta je sa remenom radilice pa mora da se menja. Pored toga desni nosac motora skroz istrosen, a to sam i ja primetio da u zadnje vreme se drugacije cuje motor kada skrecem u desno na malo vecoj brzini. Sve u svemu cekam veceras potpuni izveztaj od majstora sta i kako.

Imam neki osecaj da ce ovo da me lepo lupi po dzepu pa mi se zamena nikako ne isplati. Nisam pametan sta da radim, prodati kola u ovom stanju ili da nastavljam da ulazem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C za Ford Focus
PostPoslato: 17 Avg 2012 15:07 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Evo.. Focus 1.8 TDDI (ne Tdci) nema plivajući zamajac :)

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Corsa C za Ford Focus
PostPoslato: 18 Avg 2012 16:58 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 28 Dec 2011 14:49
Postovi: 126
Lokacija: Krusevac
Ime: Marko
Opel: Corsa C Y17DTL
^Vise mi odgovara 5 vrata.

Da ne spamujem negde drugde, svoj auto sam pokupio od majstora. Naime remenica koja je bila na autu je bez kvacila ili semeringa nisam najbolje razumeo, pa nije imalo sta da amortizuje vibracije pa se zato trosio kajs. Zamenjena ipak dva nosaca motora. Uz to kajsevi, neki spaneri, roleri itd itd... Nemam ni sam pojma. Najjace je sto imam jos par investicija, solje amortizera i jos nesto oko trapa ali sitno.

Naravoucenije, kada kupujes polovnjaka starog desetak godina bez obizra sta ti serviseri kazu ostavi nekih 30% za ulaganja. Ja sam srecom krenuo sa 4.5k evra i kupio kola za 3k. Jos malo pa ce da me izadje tacno tih 4.5 hiljade.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs