Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 16:45

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 26 Feb 2012 21:42 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
Evo vam ekskluzivno iskustvo sa OPEL serviserima

Vozilo sam kupio u "MVM Motors"d.o.o. Nov Sad 2010 godine. Do sada sam prešao 36.000 km i auto uredno servisirao u ovlašćenom servisu u pomenutoj firmi ("MVM motors"d.o.o) i to svakih 15 000 km kao što je i propisano. U poslednje vreme primetio sam da mi je auto dok je hladan jako bučan, čuje se kao da nešto klepeće u motoru, taj zvuk se čuje sve dok se motor potpuno ne zagreje. Auto mi je jednom prilikom izbacio grešku signalom na kontrolnoj tabli, isti signal je nestao po ponovnom paljenju i ja sam tada otišao u "MVM Motos" servis. Tamo su mi rekli da mi je loš neki DIC modul i da ga oni nemaju na stanju i da sada smanjuju lager rezevnih delove te ne znaju kada će mi to moći zameniti i da je najbolje za mene da pokušam u drugom takođe ovlašćenom servisu.
Poslušao sam i otišao u drugi ovlašćeni servis u Novom Sadu "Čatalov"d.o.o.Tamo su mi konastatovali da mi filter za ulje nije originalni deo i da je loš i veoma ishaban iako je auto prešao samo 5000 km od poslednjeg servisa (a trebao bi da izdrži 15000 km). I da zbog toga mi NE VAŽI garancija na vozilo koju bi trebao da imam od 21.06.2012, jer auto nije pravilno održavan, tj ugrađen mu je neoriginalni deo. Auto je bio svega dva puta na redovnom servisu kod ovlašćenog servisera "MVM motors"d.o.o. što potvrđuje i moja servisna knjiga i oba puta je menjan između ostalog i filter za ulje.
Iako nije vreme za to ljudi iz Čatalova su zbog te greške morali da mi stave novi filtar za ulje i da ponovo sipaju ulje, a kvar mi nije otklonjen nego mi je savetovano da rešim svoj problem sa OPEL garancijom i da dođem ponovo na otklanjanje kvara, koji će dodatno da me košta obzirom da mi je garancija poništena. Tako da ja snosim velike troškove zbog njihove krivice.

Kontaktirao sam OPEL customer (UN) care, koji su mi potvrdili da na taj auto više ne važi garancija i uputili me da se sam raspravljam sa ovlašćenim serviserom koji JOŠ UVEK IMA LICENCU DA UGRAĐUJE ŠKART ROBU.

Eto, moj savet je da NE KUPUJETE novi opelov automobil jer će ovi naši prevaranti u "ovlašćenim" servisima da vam unište isti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 00:26 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
E savet mu je u PLM, alal mu vera, ne znam dal je ovo tvoj savet ili si ovo nasao negde na netu ali ovo nema veze s vezom. To sto su nam serviseri idioti ne znaci da OPEL nije dobar auto, pogotovo ako je nov. Inace na takve serviser moze se naleteti svuda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 00:43 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Sep 2011 14:37
Postovi: 449
Lokacija: Lazarevac
Ime: slavisa
Opel: Astra g 2.0dti
Mozda hoce reci da nekupujemo nijedan nov auto.

_________________
OO=[][]=OO
Bezi baba, usisace te visko! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 09:08 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
Pozdrav,

auto je dobr i na to nemam primedbi. Preuzeo sam ga apsolutno ispravnog, vrlo stabilan, precizan... dobar auto...
Ali ako uzmeš u obzir da taj dobar auto su ovi "ovlašćeni" prearanti uspeli da pokvare za svega dva odlaska na REDOVNE servise, zamislite samo kako bi ga "održavali" da stvarno treba nešto da poprave, koliko su mu životni vek skratili škart robom koju ugrađuju ...

Znači nije problem u fabrici, Nemci su po običaju odradili strašno dobar posao, ali ne mogu oni toliko dobro koliko ovi naše mogu loše ...

A sa druge strane sve zajedno i fabrička proizvodnja i održavanje u garantnom i vangarantnom roku je jedna celina koja karakteriše jedan brend. Da sam znao da su ovakvi, rado bih kupio VW Pola ili Megane umesto Astre.

U svakom slučaju mislim da nije pošteno to što rade i da drugi ljudi treba da znaju o tome, ako kupuju nov automobil i ako se odluče za OPEL-a da to bar ne rade u MVM-u (nit su povoljniji od drugih a očigledno rade fušeraj). Mada vidite da su i ovi iz Opela nezainteresovani za svoje kupce ...

Želja mi je bila da im dam reklamu kakvu zaslužuju, da se drugi ne opeku kao ja, eto ... samo toliko ...


Pozdrav,
igor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 12:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2010 20:53
Postovi: 2712
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: kadet e limo
Garaza: pogledaj
Steta sto si izgubio garanciju zbog budala, ali treba naci nacin da je vratis sobzirom da nisi nista sam menjao. Ne znam koliko ti je ostalo jos vremena do isteka garnacije, ali stvarno je smesno sa njihove strane tako nesto da se desi.

Samo znam da bih ja ispizdeo skroz da mi tako nesto urade :seci:

_________________
Samo najbrze je dovoljno brzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 13:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
Ma da osećam se ko ovca koju su ošišali ...

Ugradili škart robu, pitanje da li su na drugom servisu išta promenuli a uzeli dva puta po 10K ...

Pozdrav,
Igor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 13:22 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2009 19:40
Postovi: 406
Lokacija: Beograd
Ime: Miroljub
Opel: ex ASTRA G 2.0 DTI 16V sport
Garaza: pogledaj
ti definitivno moras da ides u taj MVM i daim sedis na grbaci dok ti ne vrate i poslednji dinar. ja bih, licno, bio veoma agresivan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 13:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Apr 2008 20:13
Postovi: 2107
Lokacija: Kraljevo
Ime: Nenad
Opel: kadett 1.6i gls
Garaza: pogledaj
Mora da je moguce tuziti ih. Raspitaj se oko toga.Vidi sa udruzenjem za zastitu potrosaca. Najgore je sedeti i pljuvati(mada opravdavam ovakav vid reklame,posebno za MVM)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 14:21 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
Da zakazao sam već u NOPS-u sastanak,
mada čujem da je MVM možda već zatvorio ili treba da zatvori (očigledno je i zašto)

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 14:27 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Zatvorili ili ne imas pravo da ih tuzis i samo teraj to do kraja, mozes da trazis da ti vrate garanciju, a ako nece onda trazi nov auto, isti takav, samo nemoj da odustajes, nasim ljudima se treba popeti na glavu kako bi nesto zavrsili, sto bi rekli nasi 'vamo, moras da ih bodes ko vola u guzicu da bi radili svoj posao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 19:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
ne znam kako to ide baš nisam pravnik ali d.o.o. je to ako zatvori možeš se slikati ...

Gledah na SAT-u o zaštiti potrošača, kažu da te inspekcije nemogu nikako da prinude trgovca da uradi nešto ... samo sud

Videćemo šta kažu ovi zaštitinici potrošača ...

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 21:58 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
prijatelju, jel imas ti racun kod sebe od svih servisa u toj MVM???
Jel pise da su ti menjali filter, jer stoji taj kataloski broj tvog filtera u racunu i na vozilu???
Gde ti je sad taj filter sto ne valja i sto nije originalan, jer si ga zamenio???
Nisi ga valjda bacio???
Ne razumem te zasto odmah nisi otisao u MVM i n.a.j.e.b.a.o. im se svega.
Kakva je to prica, cistimo lager idi u drugi servis??? nisam cuo jos da kupca koji daje pare teraju iz servisa, jer ciste lager.
Gde pise da su ovlasceni, na reklami??? jer imaju sertifikat za to???
Ko im je dao tu licencu/sertifikat, e njemu se obrati prvo, kao visoj distanci!!!

u svakom slucaju srecno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 22:48 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
Pozzdrav,

da, sve imam svaki račun za svaki servis, za kupivnu, imam čak ugovor o održavanju automobila (u kome piše da moraju da rade po preporuci proizvođača). Filtar sam naravno zamenuo ali ga nisam bacio ...

Obratio sam se višoj instanci OPELU ali slaba vajda ... Kažu kriv je serviser garancija ti ne važi, tuži direktora ...
Toliko o OPEL Srbija, nisu to švabe pa da im je stalo do klijenta štite servis (tajkunizam) ;)


Evo maila:
----- Originalna poruka -----
Pošiljalac: cac@gm.com
Datum: Cetvrtak, Februar 23, 2012 13:05
Tema: SRNO:489214-482721194:Opel Southeast Europe
Primalac: galicigor@ptt.rs

Poštovani gospodine Galić,

U vezi Vaše molbe i reklamacije dozvolite mi da Vas obavestim o sledećem:
Nažalost Opel nije u stanju pokriti troškove popravke Vašeg vozila garancijom.

Servis koji je na vozilo u garanciji ugradjivao neoriginalne i neodgovarajuće delove koji su doveli do kvara na motoru je odgovoran za kvar na Vašem vozilu.

Vlasnik vozila na osnovu predate dokumentacije može preduzeti zakonske korake u ostvarivanju svojih prava prema servisu čija ja nestručna popravka dovela do kvara.
Za rad servisa odgovoran je direktor firme, stoga Vas molim da pitanja uputitite njemu.
Iskreno nam je žao zbog neprijatnosti.

S poštovanjem,
Dejan Antić
Opel Southeast Europe
Korisnički servis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 23:16 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Avg 2010 20:53
Postovi: 2712
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: kadet e limo
Garaza: pogledaj
Ne znam sta bih ti rekao a da je u skladu sa zakonom tako da se necu ni truditi ...

Prvo naravno kreces sudski postupak i ides na to da im uzmes VELIKE pare zato sto je tebi garancija zbog njih ponistena ... sto uopste nije sitna stvar!
Ako to ne uspe, ako nestane serviser, ne rade vise ili bilo koji drugi razlog, nalazi se nelegalan nacin da im se to naplati ... u sustini, gledas da im izvuces pare iz dzepa, bilo to u tvoj dzep ili za kupovanje novih stakala ili neceg ozbiljnijeg (ne bih da kuckam bilo sta)

Mada opet, pricam nesto sto bih ja uradio, ne kazem da je to isparavan nacin ... kazem da je to jedan od nacina :ok:

_________________
Samo najbrze je dovoljno brzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 27 Feb 2012 23:20 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Sep 2008 22:25
Postovi: 1428
Lokacija: Zdovac
Ime: Tata
Opel: Seat
da, ali on je samo osoba koja (tj. ne on, posto vidim da je korisnicki servis) daje odgovore u fazonu da skine sa k.u.r.c.a nego neko ko je zaduzen za regiju, npr. regionalni direktor Opel-a za Srbiju, ako uopste postoji.
Mora da postoji osoba/institucija koja nadgleda ovlascene Opel servise i koja im obnavlja tu licencu na godisnjem/trogodisnjem nivou...

Ako neko nekome da ovlascenje na osnovu necega da radi nesto, onda je osoba/institucija koja dala to ovlascenje duzna da nadgleda tu osobu kojoj je dala ovlascenje i da je sankcionise ako treba.
Nakenjao sam ti se ali tako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 28 Feb 2012 00:05 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 26 Feb 2012 11:48
Postovi: 9
Lokacija: Novi Sad
Ime: Igor Galic
Opel: Astra H 1,4 16V
Garaza:
Slažem se ja sam u taj prokleti servis i otišao samo jer je ovlaščen i što mi daje popust jer sam kod njih pazario vozilo. Znači otišao sam tamo samo jer je ovlaščen,

Maločas sam poslao i pritužbuna OPEL Srbija u Germaniju direktno, pa ćemo videti oće li Germani išta više učiniti ....

A tom Antiću sam tako i odgovorio:

Poštovani,

jasno mi je šta ste mi savetovali. Meni je ovakvim tretmanom naneta materijalna šteta ali je i Vama naneta markentiška šteta, očekivao sam da će OPEL stati u odbranu kupca jer će tako da odbrani i svoj ugled.

Nadao sam se da obzirom da ste Vi (OPEL) davalac garancije isto tako vi ste licencirali pomenuti servis, imate indiretnu odgovornost prema meni kao kupcu.

Verujte da nikada ne bih otišao u taj servis da on nije OVLAŠĆEN od strane OPELA, jer OPEL je brend kome sam toliko verovao. Verovao sam da je sinonim za kvalitet izrade automobila i za tretman svojih kupaca. Očigledno je sada da su kupci prepušteni sami sebi i slabim instrumentima zaštite od ovakve Države kakva je Srbija. Znam, moja žalba na ovakav tretman će najverovatnije završiti u nekoj fijoci naših neefikasnih inspekcija, dok će za to vreme pomenuti servis oštetiti mnoge druge Vama verne kupce.

Pozdrav,
Igor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 28 Feb 2012 00:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2009 01:49
Postovi: 105
Lokacija: Banat.
Ime: vlada
Opel: Ascona 1.6NZ
Garaza: pogledaj
Nemam reči.
Ali nema ti druge nego da odvojiš TVOJE vreme da im sedneš na grbaču pa po celi dan provodiš kod njih (civilizovano, to je jako bitno, iznerviraj ti njih). Sve dotle dok ne ostvariš svoje. Ne bih da grešim dušu ali treba proveriti da li su zaista ti servisi ovlašćeni od stane proizvođača. možda su samo jednu godinu platili pa onda 5 godina mašu kupcima ispred nosa tim sertifikatom, kao oni glavni, pa da to sa proizvođačima nema veze. Ili je i tamo Srbin menadžer :banghead:
Zaista mi je žao šta ti se dešava, lično sam uz tebe pa javi ako nešto ima novo. Neka bude povoljno po tebi. SREĆNO!
:postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPEL - dobar auto - loš tretman kupaca
PostPoslato: 28 Feb 2012 01:02 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2006 16:25
Postovi: 4848
Lokacija: Beograd
Ime: Zarko
Opel: Vectra A 3.0 mv6
Garaza: pogledaj
jbg zao mi je sto ti se sve to desilo
svako od nas bi se borio na neki svoj nacin, ali je malo nezahvalno da te savetujemo, jer ipak nismo u tvojoj kozi (stara izreka kaze "lako je tudjim k****** gloginje mlatiti" izvinjavam se na nepristojnom citatu :P)
situacija sa nasim dilerima/serviserima je uglavnom takva (cast izuzecima)
da se vrednuje njihov rad, ljubaznost i profesionalnost, ne bi prodali vise od 10 automobia godisnje
treba da zahvale onom gore i tome sto se kod nas jos pamti vreme kada je opel bio domaci auto i kada je sve sem njega vw i zastave bilo nepouzdano, komplikovano i skupo za odrzavanje
opel je sam kriv za situaciju koja je kod nas trenutno, a to pokazuje i dopis koji su ti poslali
uzeli smo ti pare, a sad se ti snalazi kako znas i umes, potucaj se po servisima, medijima, inspekcijama... mi sa tim nemamo nista, toje samo diler, a ne nase zvanicno predstavnistvo
zato i idu na taj vid prodaje i servisa, jer im je najlakse da skinu odgovornost sa sebe

posalji jos jedan mail MVMu, reci kome si sve poslao dopis i kome ces tek poslati
na finjaka im daj jos jednu sansu da na obostrano zadovoljstvo resite problem za koji su oni odgovorni
spomeni im da ce tvoja dalja reakcija zavisiti od njihovog odgovora
da si sem inspekcije i drugih zakonskih nacina borbe za svoja prava, spreman da svoju pricu prosiris i van tih okvira, da ces isti dopis uputiti svim stampanim i elektronskim medijima koji se bave auto-moto industrijom
u krajnjem slucaju reci i da si temu pokrenuo na sajtu ljubitelja opel vozila, gde ce se svi vlasnici opelovih vozila upoznati sa njihovim "profesionalizmom" i gde ce biti opomenuti da ne nasednu na "ovlascenu" prevaru (mislim realno zabole njih za nas, ali ko god bude video temu koju si otvorio sigurno nece ni pomisliti da kupi auto u MVMu, ili ga ne daj boze servisira)

_________________
Ni Mile Golja nije vise golja, otkad radi u prodavnici


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs