Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 10:20

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 12 Sep 2011 20:34 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2011 00:02
Postovi: 240
Lokacija: Bor
Ime: Nikola
Opel: Astra h 1.7 cdti i Astra G 1.7 dti
Garaza: pogledaj
Planiram kupovinu ove Astre pa me interesuju vasa misljenja i iskustva vlasnika, cena odrzavanja, kvarovi i td.... hvala unapred :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 13 Sep 2011 14:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Ajde ljudi,ja coveku preporucio forum,kao tu ce dobiti sve potrebne odgovore a ono niko da se javi.Znam da ima pisano o ovom motoru,treba malo istraziti ali covek uskoro kupuje auto pa nije lose ko vozi astru s ovim motorom da malo iznese svoje utiske i da se javne.. :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 13 Sep 2011 14:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Generalna prica je da je motor provereno kvalitetna 1,7 CR Isuzu masina, isao je u Civica, i u Opele.
Prica se da mogu da predju boga oca,

Performanse su solidne, nista za odusevljenje, ali lagano pretice, i linearan je, ali nije ekspozivan.


Potrosnja se krece ovako:
-grad 7-7.5l
-magistrala 4,8 je neki minimum
-auto put pri 120-130km/h je 5,2l

obavezno uzimaj onaj sa 101 ks ne moj od 80ks i da ima 6 brz. menjac obavezno

e, da ovo je prica jednog vlasnika, nisam ja isprobavao...

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 13 Sep 2011 20:48 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
I da uokvirimo i pomognemo kolegi da sto uspesnhije prebrodi kupovinu vozila.

Astra H, Z17DTH,DTL motori su jako kvalitetni i pouzdani, motor za pogon ima zupcasti kais koji se menja oko 100.000km predjenih, iako je po servisnoj knjizici duzi vremenski interval.

Direktno ubrizgavanje (comon rail sistem) ima malo zvonkastiji zvuk na koji se tokom vremena vozaci naviknu.
Jako lepo ponasanje u gradskoj voznji kao i na otvorenom, motor ima sasvim dovoljno obrtnog momenta da lepo povuce kad treba bez potrebe za cestim promenama stepena prenosa, dobro lezanje na putu, stabilnost i lako upravljanje vozilom.

Sto se trapa tice sasvim korektan i bez nekih vecih mana i ulaganja, dosta izdrzljiv za ove nase nazovi puteve. Od losih ulica i puteva zna da strada: stabilizatori balans stangle, solje amortizera i krajevi kao i nastavci spona ali to su vec vece kilometraze.

Sto se tice kocionog sistema, jako dobar i pouzdan i u onim kriticnim situacijama gde je potrebno naglo kocenje.

Prostranost u kabini je sasvim zadovoljavajuca kao i velicina prtljaznog prostora, idealan porodicni automobil za nase uslove, kada se uporedi odnos cena i kvaliteta.

Problem kod ovih dizel motora zna da pravi plivajuci zamajac, koji je dosta skup i zna da strada, iako vozilo nije preslo ni 100.000km.

Desava se da ima problem sa diznama za gorivo u smislu neravnomernog rada motora, trokiranja ili slabe vuce. Jedan od razloga je i nekvalitetno gorivo.

Dosta slucajeva je bilo i sa radom turbine, koja je znala da proizvodi piskav zvuk i jako skup servis iste.

Ovi modeli vozila nemaju pokazivac temerature u kabini, zato treba i na to obratiti paznju, doduse ima na bordu mogucnost ulaska za kontrolu temp, ali ni do danas nisu svi upuceni u taj deo pa nastaju problemi.

Prilikom kupovine polovnog vozila obratiti paznju da li vozilo poseduje sve od dokumenata, car pass karticu, rezevne kljuceve i ostale knjizice koje idu uz vozilo.


Ovo bi bilo u najkracim crtama :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 08:57 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2011 00:02
Postovi: 240
Lokacija: Bor
Ime: Nikola
Opel: Astra h 1.7 cdti i Astra G 1.7 dti
Garaza: pogledaj
kvcali je napisao:
Generalna prica je da je motor provereno kvalitetna 1,7 CR Isuzu masina, isao je u Civica, i u Opele.
Prica se da mogu da predju boga oca,

Performanse su solidne, nista za odusevljenje, ali lagano pretice, i linearan je, ali nije ekspozivan.


Potrosnja se krece ovako:
-grad 7-7.5l
-magistrala 4,8 je neki minimum
-auto put pri 120-130km/h je 5,2l

obavezno uzimaj onaj sa 101 ks ne moj od 80ks i da ima 6 brz. menjac obavezno

e, da ovo je prica jednog vlasnika, nisam ja isprobavao...
hvala ti puno. pozz :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 09:06 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2011 00:02
Postovi: 240
Lokacija: Bor
Ime: Nikola
Opel: Astra h 1.7 cdti i Astra G 1.7 dti
Garaza: pogledaj
Godza je napisao:
I da uokvirimo i pomognemo kolegi da sto uspesnhije prebrodi kupovinu vozila.

Astra H, Z17DTH,DTL motori su jako kvalitetni i pouzdani, motor za pogon ima zupcasti kais koji se menja oko 100.000km predjenih, iako je po servisnoj knjizici duzi vremenski interval.

Direktno ubrizgavanje (comon rail sistem) ima malo zvonkastiji zvuk na koji se tokom vremena vozaci naviknu.
Jako lepo ponasanje u gradskoj voznji kao i na otvorenom, motor ima sasvim dovoljno obrtnog momenta da lepo povuce kad treba bez potrebe za cestim promenama stepena prenosa, dobro lezanje na putu, stabilnost i lako upravljanje vozilom.

Sto se trapa tice sasvim korektan i bez nekih vecih mana i ulaganja, dosta izdrzljiv za ove nase nazovi puteve. Od losih ulica i puteva zna da strada: stabilizatori balans stangle, solje amortizera i krajevi kao i nastavci spona ali to su vec vece kilometraze.

Sto se tice kocionog sistema, jako dobar i pouzdan i u onim kriticnim situacijama gde je potrebno naglo kocenje.

Prostranost u kabini je sasvim zadovoljavajuca kao i velicina prtljaznog prostora, idealan porodicni automobil za nase uslove, kada se uporedi odnos cena i kvaliteta.

Problem kod ovih dizel motora zna da pravi plivajuci zamajac, koji je dosta skup i zna da strada, iako vozilo nije preslo ni 100.000km.

Desava se da ima problem sa diznama za gorivo u smislu neravnomernog rada motora, trokiranja ili slabe vuce. Jedan od razloga je i nekvalitetno gorivo.

Dosta slucajeva je bilo i sa radom turbine, koja je znala da proizvodi piskav zvuk i jako skup servis iste.

Ovi modeli vozila nemaju pokazivac temerature u kabini, zato treba i na to obratiti paznju, doduse ima na bordu mogucnost ulaska za kontrolu temp, ali ni do danas nisu svi upuceni u taj deo pa nastaju problemi.

Prilikom kupovine polovnog vozila obratiti paznju da li vozilo poseduje sve od dokumenata, car pass karticu, rezevne kljuceve i ostale knjizice koje idu uz vozilo.


Ovo bi bilo u najkracim crtama :wink:

Prijatelju hvala na pomoci. veliki pozz :respekt:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 09:07 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2011 00:02
Postovi: 240
Lokacija: Bor
Ime: Nikola
Opel: Astra h 1.7 cdti i Astra G 1.7 dti
Garaza: pogledaj
A sto se mene tice naso sam 1.7cdti, 6 brzina, automatska klima, cosmo oprema. Auto ima predjenih nekih 136000 (mada verovatno ne pravih) A da auto je 2005 i cena je 7000e... mada meni se cini da je malo previse... ali vidiecmo su svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 09:14 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
za taj isuzu motor su dosta skuplji delovi :banghead:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 09:24 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Feb 2011 10:53
Postovi: 1039
Lokacija: Prnjavor - R. Srpska
Ime: Radisa
Opel: Vectra C , Insignia, Corsa D
Kod mene u Astri je 1.7 CDTI sa 100Ks
Motor je provjereno dobar u to nema sumnje. Moj je presao tek nesto vise od 12.000Km i ja zadovoljan.
Sto Godza kaze ima ono zveckanje motora (kao kod moje vectre) sto mi se posebno svidja.
Udobnost na nivou, kao i potrosnja koja u gradu ne prelazi 7 lit. Otvorenog puta pada ispod 5.
Kod mene je sedan verzija ove astre i do sada bez ikakvih kvarova i problema.
Toplo preporucujem :ziveli:

_________________
www.ensabh.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 09:42 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ne bih da ti kvarim uzivanje u kupovini auta ali sve pohvale koje si cuo za taj motor (a one zaista stoje) vaze za nov auto ili auto koji je malo presao. S obzirom da trazis polovan auto koji je prosao min. 130000 ili vise (ako je 2005 iz uvoza, presao je i vise) racunaj vrlo brzo na kvarove koje je Godza naveo, a veruj mi da covek zna sta prica. Benzinac s tom kilometrazom je uvek bolja opcija jer nema turbinu, skupe dizne, pumpu, plivajuci zamajac, da o nekoj polugeneralnoj ili generalnoj ne govorim osim ako sam nisi mehanicar pa ces ustedeti na popravkama. Ne kazem da neces moci da nadjes perfektan auto cak i s 150000km, a ima ih, samo ti kazem da stavis na papir koliko para imas za odrzavanje auta koji je vec spreman za zamenu odredjenih delova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 10:12 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 10 Avg 2011 20:10
Postovi: 95
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra C 2.0dti
I opet se vracamo na pricu kako je bolje uzeti polovnjaka benzinca nego dizela, a ulice prepune cdti, jtd, tdi, hdi i sl. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 13:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
ok je uzimati dizela polovnjaka, ali naravno ne od nekih prevaranata, najbolje bi bilo od vlasnika...

astri h koliko sam imao prilike da vidim moze da se proveri originalna kilometraza na kompu, ta ne moze da se vrati tako da je dobar pokazatelj kakav je auto uopste, ako neko ko prodaje nije vracao kilometrazu to je vec u startu dobar znak...
u svakom slucaju auto obavezno detaljno proveri, i kilometrazu preko kompa i bices daleko sigurniji nego da uzimas na lepe oci, pogotovo jer sve vrvi od prevaranata... :ok:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 13:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Kome treba covek za vracanje km i na kompu i na tabli i da ne moze da se provali da je vracana, neka se javi da mu dam br. telefona :wink:
Al da ga treba uzimati od poznatog vlasnika, tu si u pravu :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 13:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
i ja ne razumem sto svi uzimaju dizele koji su vise od 200tkm presli
pa kukaju kako je skupa popravka
i opet kazem ovde niko ne drzi diesel dzaba
da bi se isplatio vise se vozi pa se ustedi
inace je porez 3 puta skuplji nego na benzinca
i osiguranje je skuplje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 14:20 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
testdriver je napisao:
Kome treba covek za vracanje km i na kompu i na tabli i da ne moze da se provali da je vracana, neka se javi da mu dam br. telefona :wink:

e ovo nisam znao... :(

ovde na forumu sam pre nesto trazio pa sam nasao kako na astri h i vektri c ocitavaju preko nekog kompa kilometrazu pa na ekranu pise kilometraza sa sata na primer (za dizele sa placeva famoznih) 140000km, a ispod pise ta prava kilometraza tipa 280000, ja mislio da ta ne moze da se dira...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 14:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Tempo je napisao:
i ja ne razumem sto svi uzimaju dizele koji su vise od 200tkm presli
pa kukaju kako je skupa popravka
i opet kazem ovde niko ne drzi diesel dzaba
da bi se isplatio vise se vozi pa se ustedi
inace je porez 3 puta skuplji nego na benzinca
i osiguranje je skuplje


upravo to, mislim da je sigurnije uzeti dizela koji je kupljen kod nas , ima istoriju odrzavanja koja se moze proveriti itd. Konkretno sto se tice motora 1.7, a to ce i Godza potvrditi, postoji problem s jednim crevcem za vodu koje u ovlascenom servisu kosta "citavih" 350din a koje se raspada samo tako na tim kilometrazama. S obzirom da astra h nema na tabli temperaturu motora, vecina ljudi previdi da su ostali bez vode i motor je nakon toga samo za smece. Imao sam priliku da vidim klipove koji su se pretvorili u gomilu pepela. U sustini, svaki motor ima manu, ali su mane na dizelima s visokom km mnogo brojnije a popravke neuporedivo skuplje. To sto Srbi obozavaju dizele, i kupuju sve i svasta iz samo jednog razloga, a to je mala potrosnja, govori samo o tome koliko nas mrzi da se raspitamo malo pre kupovine i koliko ne razmisljamo o odrzavanju takvog auta :banghead: :banghead: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 14:34 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
opel_nikola je napisao:
testdriver je napisao:
Kome treba covek za vracanje km i na kompu i na tabli i da ne moze da se provali da je vracana, neka se javi da mu dam br. telefona :wink:

e ovo nisam znao... :(

ovde na forumu sam pre nesto trazio pa sam nasao kako na astri h i vektri c ocitavaju preko nekog kompa kilometrazu pa na ekranu pise kilometraza sa sata na primer (za dizele sa placeva famoznih) 140000km, a ispod pise ta prava kilometraza tipa 280000, ja mislio da ta ne moze da se dira...


tacno je, i meni su podizali km na tabli zbog carine al na kompu motora ostaje prava. Al danas se i to moze vracati, mada to retko ko radi, tako da je velika verovatnoca da se ipak moze provaliti da li je vracana ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 22:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Jul 2011 11:34
Postovi: 69
Lokacija: Kolasin Crna Gora
Ime: Milos
Opel: Zafira B 1.6
Pojasnite malo kako se utvrdjuje prava km na kompijuteru,da li je to dijagnostika ili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 22:49 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
bila je tema na forumu, al ne mogu da se setim kako se zvala, znam da su ljudi postovali slike ekrana kompa koji pokazuje dve kilometraze od vektre c i astre h, onu sa sata i onu pravu, valjda ce da se javi neko ko je vise upucen...

u principu to je kao i dijagnostika kad se radi

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 22:53 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3980
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
ako mislite na ovu o prevarama :)

viewtopic.php?f=147&t=7365&hilit=klasicna+prevara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 23:02 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
eto ga! :ots:

a ja sve trazim u pretrazi kao "kilometraza, komp..." :D

u svakom slucaju pametna stvar da se uradi pri kupovini auta koji tu mogucnost imaju :wink:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 14 Sep 2011 23:10 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
najbolje je kad imate od auta servisni knjigu i racune od servisa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 15 Sep 2011 05:06 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Jeste Dragane ali te knjizice prave kod nas za 10 evra i u njima moze da pise sta god ti pozelis,znaju oni da kupac to trazi i da je dobar to mamac :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 06 Dec 2011 22:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 06 Dec 2011 20:16
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H
i ja planiram sada da uzmem ovaj auto 1.7cdti 101 konja, i bas mi niste ulepsali dan sa ovom pricom :(
Znaci skoro svi dileri na autopijacama su skoro klasicni prevaranti kupe auto od 300k preko i dovezu ga ovamo i prodaju kao da je presla 120k... kilometrazi izgelda ne mozemo verovati, ako auto ne mogu da odvedem u servis (jer nema tablice naravno i na placu je) KAKO PROVERITI PRAVO STANJE? ima li neka caka, dal motor baca ulje kod cepa za ulje, dal duva kroz merac za ulje itd (ovo znam da vazi kod golfova 4 tdi..) .. dajte bilo sta ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra h 1.7cdti
PostPoslato: 06 Dec 2011 22:28 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2011 00:02
Postovi: 240
Lokacija: Bor
Ime: Nikola
Opel: Astra h 1.7 cdti i Astra G 1.7 dti
Garaza: pogledaj
TiHi_BaNdiT je napisao:
i ja planiram sada da uzmem ovaj auto 1.7cdti 101 konja, i bas mi niste ulepsali dan sa ovom pricom :(
Znaci skoro svi dileri na autopijacama su skoro klasicni prevaranti kupe auto od 300k preko i dovezu ga ovamo i prodaju kao da je presla 120k... kilometrazi izgelda ne mozemo verovati, ako auto ne mogu da odvedem u servis (jer nema tablice naravno i na placu je) KAKO PROVERITI PRAVO STANJE? ima li neka caka, dal motor baca ulje kod cepa za ulje, dal duva kroz merac za ulje itd (ovo znam da vazi kod golfova 4 tdi..) .. dajte bilo sta ?

Slusaj, ja sam uzeo astru h 1.7 cdti, sa njom sam presao nekih 150000 i prezadovoljan sam... skoro sam uradio veliki servoi ali ne zbog kilometraze nego zato sto bas ne verujem u to kao ''nov''... naravno ima svakakvih ja sam moj uzeo od vlasnika ne na auto placu... a za motor moze da se proveri kada skines onaj cep gde se sipa ulje i upali auto ako baca znaci da nesto nije uredu... takodje pazi na limariju i sitne "bubuljice"... to je to od mene ako trepa jos neki info javi :ziveli: a da ako uzimas auto bolje izbegavaj one kilometraze ispod 130000... pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs