Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 10:36

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 04 Sep 2011 23:40 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Posto sam prodao Vectru A sada imam u planu kupovinu drugog auta i naravno opet mora biti Opel.
Ali posto me finnsije ogranicavaju izbor je sveden na starija vozila u ovom slucaju na Omegu B 1997 sa motorom 2.0 ili Astru F 1996 sa motorom od skromnih 1.4cm3. Konkretno me zanima sta je bolje od ta dva automobila, ne gledano po pitanju udobnosti vec kvaliteta limarije pre svega pa posle motora, oko limarije gde bih trebao da obratim paznju itd..

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 04 Sep 2011 23:46 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Ista stvar, i jedan i drugi imaju problem sa limom, samo zavisi u kakvom su stanju, jer mozes da nadjes skroz propao i prakticno ko nov, a ima i srednjih, rubovi nazad, sajtne, grede, dobro ih zagledaj vidjao sam astre ko iz fabrike i totalno trule, sta te zadesi, mada omega je jaci auto masivniji pa mu je i limarija jaca zbog toga

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 00:54 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Hoces da kazes da Omega ima bolji lim? Iskreno ne secam se da sam video trulu Omegu B, pa zato je i moj izbor pao na ova dva auta, jedino me strasno kod Omege nervira RWD, ne znam sto im je to trebalo uopste.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 10:47 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
RWD im je trebao da bi omega bila omega, koja je svrha praviti jak auto (a omega ima i model sa 3000ccm) i staviti mu prednji pogon. Nisu nemci blesavi :dedica: , nemoj ti brines oko toga. Moj glas ide za Omegu 2.0 100kw, prvo zato sto se pocela proizvoditi posle astre f, sto ce reci da ima improvements u odnosu na istu, veca je, udobnija i da ne pricam mnogo, znamo svi :D .

Ali mi nije jasno zasto se odlucujes za ova dva modela kad nisu ni priblizno u istoj klasi? zasto bi omegu uzeo sa 2000ccm a astru sa 1.4ccm?

Sta ti je ustvari bitno kod auta, sta ti od njega treba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 13:05 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Znas kako, gledam pre svega to mi je u mogucnosti, gledam neki auto do 1500 eur a da bude mladji i naravno opel, posto mi je Corsa B suvise mala a i imao sam je kao i 2kom Vectre, jedino sto mogu da kupim je Omega B i Astra F. Uglanom se vozim sam, retko kad imam pun auto, tereta ne vozim pa mi i prtljaznik ne treba prevelik. Vise sam za Astru zbog FWD i zime gde bih mi RWD pravio problema sigurno, jer Vranje nije uopste ravno ima uzbrdica na svakom koraku. E sad Omegu bih uzeo jer je veca udobnija, i svakako voznja je uzivanje ali je teska za parkiranje, prolazenje uskim ulicama i opet po snegu RWD nije kao FWD. Bas sam u nedoumici. Jel ima neko iskustva sa Omegom B po snegu, ledu? Odavno sam imao Ladu 2107 koja je smrt za sneg, odtad i izbegavam RWD.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 13:14 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
ja bas i ne razumem,zasto ne vectra?ona ti je zlatna sredina izmedju astre i omege...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 13:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
@vlada33: Pa vectru je covek do sada imao i prodao i pretpostavljam da hoce nesto drugo...

@tasicss: Brate realno za 1500e tesko da ces nasci pristojnu omegu B, jer to im je neka pocetna cena, imaces ulaganja i bolece te glava. A ako kao sto kazes uglavnom vozis sam i ne treba ti prtljag ja onda mislim da ti je astra bolji izbor ali nemoj 1.4, uzmi bar 1.6 nemoj da mucis motor jbg.

Sto se tice vranja vrlo dobro znam kakvi su i putevi i ulice i parking, zivim tu negde blizu a juce sam eto bio na autopijaci u vranju :)

dakle moja preporuka za tvoje potebe astra 1.6 8 ili 16v, mada sa 16v su novije i ne verujem da ces ih naci za te pare...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 13:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2010 22:11
Postovi: 1453
Lokacija: Subotica
Ime: ladislav
Opel: Insignia 2.0 turbo,ex astra h gtc irmscher
Garaza: pogledaj
poslušaj mikija,i moja ti je preporuka da za te pare bolje vijaj astre.omegu dobru ćeš teško naći za te pare.
u porodici imamo stru f karavana sa 1,4 motorom i zadovoljni smo sa njom.tovarimo je sa svakakvim glupostima i eto već 5 godina i ništa joj ne fali.

_________________
Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 13:52 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Imao sam vectre prva Vectra A hatchback 2.0 8v a druga Vectra A sedan 1.6i pa mislim redno je da uzmem nesto drugo, ali po svemu sudeci kupujem Astru. E sad mi recite na koje elemente da obratim paznju kada je budem gledao, sta je to sto kod astre najcesce strada, pored pragova i rubova, kao sto je kod vectre, greda, oslonci opruga, iza cepa za gorivo, gepek, generalno taj zadnji deo.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 14:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Pa ne znam sta bih ti tacno na sta da obratis paznju, ja sam recimo imao astru f '93 god :gsi: :xe:, za taj auto svaka preporuka, mada trazis malolitrazno. Kod mene je jedini problem bila limarija, apsolutno nikakvih problema nisam imao. tj nesto sitno da, recimo ako ima el.podizace proveri odmah da li rade posto se iz nekog razloga precesto kvare na desnim vratima i ne samo kod astre nego i kod vektre i kod korse.

najbitnije pogledaj je odozdo, samo patos nek je zdrav, ostalo se krpi.

Inace bila neka astra f juce na pijaci u vranju 1.6 u super stanju sa gsi branicima, ja mislim da je bila 2100e...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 20:15 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
@ Miki22 na auto pijaci u Vranju ne idem jer su cene prenaduvane u odnisu na ostatak Srbije, primera radi Golf 2 1991, neregistrovan, bez plina, covek je trazio 2400eur, sta drugo da ti kazem...

Gledao sam ovu Astru sa oglasa: http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... astra_f_14

Prodavac tvrdi da je u prvoj boji i nista da nije dirano oko limarije, ali meni se cini da sa vozaceve strane ipak farbana i to cela strana, koliko mogu da primetim ima talasa, prosudite dali se varam.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 20:25 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jan 2010 01:54
Postovi: 1802
Lokacija: Nis
Ime: Aleksandar
Opel: Vectra B
I prednja desna strana...malo je "zinula" hauba...a unutrasnjost? ima neke ogrebotine spolja...taman da mu ubijes cenu malkice ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 21:04 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Prednje levo krilo je drugo a i lajsna na njemu je drugi tip, mada nije skupa, moras da proveris da nije imala neku tesku havariju, cukanja nisu problematicna

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 21:07 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2008 21:44
Postovi: 3050
Lokacija: leskovac
Ime: vlada
Opel: renault laguna 1.8 16v initiale
Garaza: pogledaj
prednje levo krilo je zamenjeno 99%,auto ipak deluje korektno,ali ono sto bi ja izbegao je RUMA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 05 Sep 2011 22:38 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Krilo levo nije arbano vec je celo zamenjeno jer je na njemu drugi tip lajsne' vidi se iz aviona, sto ne zanci da je imala havariju, mozda je cvoknuta pa covek naso u istoj boji. Zadnji branik je naprso i ima rupu na levoj strani, ne znam dal se meni cini samo ali mislim da je leva maglenka slomljena, ima koroziju na desnom pragu, ispod suvozacevih vrata, nije blato sigurno jer je auto pran, vide se kapljice vode na neofarbanom delu zadnjeg branika. A i jedna generalna konstatacija, astra u prvoj boji u odlicnom stanju 96god vredi vise od tih para.

I da, sve su to sitnice ali od njih ume glava da te zaboli veruj mi, a bogami i dzep...

@vlada33: U cemu je fora sa Rumskim tablicama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 01:58 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Da krilo je menjano definitivno, hauba je farbana, kao i branik (potvrdio vlasnik) sto znaci da je bilo tu havarije (ali on navodni nezna dali je bila velika ili samo cukanje :sipak) ali kad pogledam i vrata vozaca i ona mi nisu nesto, kao da je taj bocno deo ceo farban, mnogo mi svez sjaj farbe. Morcu da organizujem neke ljude da odu da pogledaju umesto mene taj auto, meni je daleko da putujem pa ako ne valja da se vracam. I ja sam cuo to nesto sa vozilima iz Rume, ali nekako sve nedoreceno, jel hoce neko da pojasni u cemu je stos?

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 13:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
evo ja kad sam kupovao auto, sretao sam gomilu preprodavaca iz rume (sva kola na te tablice koja sam zvao bila su od preprodavaca) koji su bili teski prevaranti da su takve lagarije pricali (fazon: vlasnik sam ja al se auto vodi na ujku (!), i gomila drukih stvari oko kojih sam se zgrozavao), tako da bih ti i ja savetovao da izbegnes rumu osim u slucaju da je covek stvarno vlasnik tj da je njegovo ime u saobracajnoj (a ne od ujke), i ako slucajno ipak vidis neke stvari kao na primer na ovoj astri, bolje zaobidji, ima uvek drugih i boljih (ako ne danas, onda sl nedelje...) :postovanje:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 13:52 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... stra_f_14/

Bolje od ovoga za te pare neces naci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 18:18 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Evo upravo sam zvao ali se niko ne javlja, ovako na slikama izgleda lepo, video sam je i ranije ali me nije zainteresovala zbog godista. Pokusacu da ga dobijem jos jednom.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 20:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Nemoj da te godiste auta odvraca od kupovine, to jeste jedan od najbitnijih faktora kada kupujes auto ali ne i glavni. **bes mladji auto ako je sav razdrkan i ako ga nikad ne mozes ljudski popraviti, dovoljno da je imao havariju i cao...Vidi u tom oglasu sta se nudi pa ako ti odg kupuj, inace auto je reg cele godine, koliko se secam ima i plin, lepo izgleda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 21:21 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2009 01:30
Postovi: 298
Lokacija: Niš
Ime: Serba
Opel: Opel Vectra C 1.8
Cuo sam se sa prodavcem, kaze da je auto u dobrom stanju, sveze ofarban :) ja ipak volim i kupujem aute u prvoj boji ma kakva ona bila.

_________________
"Never drive faster than your guardian angel can fly"
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs


Poslednji put menjao tasicss dana 06 Sep 2011 21:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 21:32 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
:dedica: To sto je ofarban ne znaci da nije dobar, ako se sve lepo uradilo nema razloga da ga ne gledas, ipak je on 92god, 19 god star auto, nece boja vecno da traje.

Ovako, prvo i osnovno, na kraju ces svakako kupiti ono sto se tebi najvise svidja, sto je i logicno, mi smo ovde samo da ti ukazemo na prednosti i mane. Sto se mene licno tice uvek prvo omega pa onda astra (jbg veliki sam covek), ali budi realan pa objasni sebi da li jedna omega 97god moze biti bolja od astr 92 god ako im je cena ista? razmisljaj i o potrosnji na koju kod omege mozes da racunas i do 15l, recice ti vec neko ko je imao iskustva, dok sa astrom mozes da prolazis i sa potrosnjom do 9l sto nije zanemarljiva razlika. zatim registracija je oko 28600din da je registrujes (300e + prenos) dok je astra tek registrovana, stavi sve na papir pa odluci. Siguran sam da znas onu izreku "koliki ti je jorgan toliko se ispruzi". Nisu stari ludi , licno sam se uverio i to bas na primerima sa kolima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 21:39 
OffLine
Moderator
Moderator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2009 23:14
Postovi: 8780
Lokacija: Beograd
Ime: Zdravko Daka
Opel: Astra G Turbo/Calibra MV6
Garaza: pogledaj
tasicss je napisao:
Cuo sam se sa prodavcem, kaze da je auto u dobrom stanju, sveze ofarban :) ja ipak volim i kupujem aute u prvoj boji ma kakva ona bila. Evo linka one Omege sto sam gledao da je kupim i dalje mi se mota po mislima :) : http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... opel_omega mislim da je auto u korektnom stanju koliko sam video, ima par sitnica za ulaganje, rucna, i tako te stvari ali ipak mislim da nije skup za te novce koje trazi za njega.


Ta je omega les tezak,cigani je preprodaju medju sobom vec neko veme ovde po BG :ukazan: :shit:

Bunar je to za bacanje para samo takav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 21:41 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
kad vidim kolike su vam dole cene smuci mi se :ludilo:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b4t3os3slp1v


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoc pri izboru Astra F ili Omega B
PostPoslato: 06 Sep 2011 21:43 
OffLine
Iskusni Opeldžija

Pridružio se: 10 Avg 2011 15:04
Postovi: 2980
Lokacija: Beograd
Ime: Miroslav
Opel: E46 Coupe
Tempo je napisao:
kad vidim kolike su vam dole cene smuci mi se :ludilo:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b4t3os3slp1v


Idi i pitaj u nemackoj koliko bi kostalo da neko kupi punta proizvedenog u srbiji, pa ces mozda sam da shvatis sta pokusavam da ti kazem...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs