Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 18:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 28 Jul 2010 23:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007 12:06
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Nikola
Opel: GOLF GTI 16v
Razmisljam o kupovini ovog auta, pa mi je potrebna vasa pomoc pri odluci...
U obzir dolaze samo 2.0T motori...
Kakva su vasa iskustva vezano za ovaj auto?
Koje su cene nekih osnovnih potrosnih delova (npr. delovi trapa, kaisevi, mali i veliki servis itd.)
Sta je bitno kod njih proveriti pre kupovine (turbinu, kompresiju, trap....??)

Ovo su neke na koje sam naleteo.... Sta vi mislite?
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... o_bertone/
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _20_turbo/
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... 0_bertone/

Hvala unapred na odgovorima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 28 Jul 2010 23:54 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2009 15:53
Postovi: 211
Lokacija: Smederevo
Ime: Milos
Opel: Kadett 1.6i
Ne rade linkovi~!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 28 Jul 2010 23:56 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007 12:06
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Nikola
Opel: GOLF GTI 16v
To je nesto do njih.... Samo trenutno ne rade.... proradice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 00:27 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 20 Jul 2008 13:41
Postovi: 1999
Lokacija: Subotica
Ime: Boris
Opel: Zafira B 1.9 cdti, Astra G Bertone 2.5 v6
Garaza: pogledaj
Ove sa 2 i 3 oglasa se dugo prodaju koliko ja znam, tako da je moguce da im nesto ne valja. Ova prva je sveza, i ovako na slikama fino izgleda.
Sto se tice iskustava sa 2.0t, ne mogu ti puno pomoci... Ali evo, sto se 1.8 tice, mali servis u ovlascenom servisu oko 11000, veliki ne mogu da se setim, imam racun u kolima pa ti sutra mogu napisati.

_________________
S S D D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 00:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007 12:06
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Nikola
Opel: GOLF GTI 16v
O Vampir, pa tebe ima svuda :)) Pozdrav...
Hvala za informacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 04:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2010 20:27
Postovi: 1967
Lokacija: Zemun
Ime: Vilim
Opel: Astra Bertone 2.0t
E pazi ovo je vec tema o kojoj mogu da pricam :) U svakom slucaju astra bertone turbo nije obicna astra nipocemu pa ni po cenama delova. Primer hladnjak za obicnu astru benzinca 15000 a hladnjak za turbo 38000,prednji kocioni diskovi 26000(ko za imprezu),ima primera koliko oces ali za ove sam se ja skoro raspitivao. Sto se tice oglasa sve bertonke sem one zelene su na oglasima od pamtiveka(skoro sve sto su bile na oglasima prodale su se). Za onu srebrnu na placu od 4900 znam da se koristila za trke i motor joj je u diskutabilnom stanju i zadnja felna joj je drukcija tako da je mozda bila iskrivljena od udesa i sl. Ona srebrna bertonka sto ima malo irmsher opreme za 5650 je po svemu sudeci ok,njoj je pocetna cena pre godinu ipo bila 8900e,mada treba je detaljno proveriti,ima razloga sto nije prodata toliko dugo. A zelena bertonka(identicna moja) je nova tako da niko nista ne zan o njoj. Cena joj je primamljiva ali mi nesto tu smrdi. Jer ako ona ovde kosta 4900,znaci da je on nju u italiji platio oko 3500 da bi mogao da zaradi na njoj(taxe na grani su min 1200e za nju). Kompresiju motora proveriti obavezno,stanje turbine(doduse tesko je to oceniti,turbina radi i vuce extra sve do dana kad rikne). Mozda ti je najbolje da narucis neku iz nemacke,skuplje su ti tamo nego u italiji ali je proverenije 1000%. Nadam se da sam bio od pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 09:09 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
http://www.polovniautomobili.com/oglas5 ... 0_bertone/
Ova je definitivno najlepsa ne na oglasima vec jedna od najlepsih koju sam ikada video, e sad kakva je mehanicki treba proveriti.
Da kupis ovu od 4900 i da je napravis da izgleda kao ova sa Irmsher spojlerima ulozices mnogo novca, a ovako za malo vecu sumu kupis vec sredjen auto! :wink:
Ja da kupujem, definitivno bi ta bila moj izbor, pa i po cenu da ima jos nekih sitnijih nedostataka... :dedica:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 11:20 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007 12:06
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Nikola
Opel: GOLF GTI 16v
Kao prvo hvala puno na odgovorima...

Ova prva (zelena, ili tamno siva) mi je cudna zato sto joj je levi stop svetliji od desnog (kao da je sa obicne astre), pa postoji mogucnost da je tu zveknuta.

Ova Irmscher mi deluje ok, ali sto vi kazete mora da postoji neki razlog sto se prodaje godinu i po dana... Treba videti....

A ona iz Novog Sada se odmah vidi da nesto nije u redu... I ja sam primetio zadnju levu felnu da je drugacija, pa sam pomislio da je rezervna... Medjutim kad sam pozvao, kaze da nije. Rezervna je trece vrste. Mislim da ona ipak otpada kao solucija.

Sto se tice cene delova, deluje mi bas dosta skupo...
Ja vozim Golfa 2 16v, i znam da za njega, recimo komplet kvacila kosta 17000, dok je za 8v-a 6500din. Ali zato i postoje ljudi kao sto je Malinic :wink:
Sta mislite o remontu turbine u Uzicu? Koliko se to isplati i kolika im je cena?
I da... da li svaka ima bord kompjuter (prosecna potrosnja, koliko do pumpe itd.) ili je to samo pitanje opreme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 11:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Sivu iz novog sada zaobidji, gledao sam je i haos :), ovu zelenu cu ovih dana da pogledam, a sto se tice Irmsher bertonke, koliko znam pocetna cena je bila skoro 10h pre godinu i nesto, a sto se ne prodaje stvarno ne znam...
Sto se tice bord-a jos ni jednu nisam video sa tim opcijama... :)
Uzice za svaku preporuku barem po iskustvima drugih...

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 11:45 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007 12:06
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Nikola
Opel: GOLF GTI 16v
Cekaj, onaj ekan sluzi samo za vreme, datum, temp. i RDS?
Vidjao sam na Vectrama i Omegama da imaju na tom mestu ceo Board comp., osim ako nije neka siromasnija oprema pa imaju samo one 4 stavke...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 11:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Da da upravo to, klasika... nazalost... :(

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 11:53 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2010 20:27
Postovi: 1967
Lokacija: Zemun
Ime: Vilim
Opel: Astra Bertone 2.0t
Batali onu srebrnu sa placa od 4900. Razmisljaj samo o one dve. I ne verujem da bi te skupo kostalo da od zelene napravis onu kao Irmsher jer ona ima samo kacket i zadnji spojler i pragove od irmsherke. Nasao sam kacket i spojler za 100e,tako da ti dodaci su relativno jeftini(naravno ako nisu original irmsher). Remont turbine je u sustini nova turbina po njima,kazu da je to tvoje kuciste a unutra bukvalno sve novo. Cuo sam par prica kako su neprofesionalni,nekom liku sa bertonkom su reparirali 2-3 puta i nisu mu priznavali garanciju jer je boze moj imao nekih drugih kvarova na kolima koji su je ponovo pokvarili :). U svakom slucaju reparacija kosta 200-300e. Inace moze da se nadje nova turbina(jaca i kvalitetnija nego fabricka) za 600e,a 900e kosta nova od OPC-a,ali tu vec treba nekih modfikacija na motoru. Nema svaka bord komp,retke su bertonke sa njim,imas ih u nemackoj sa stvarno bolesnom opremom ali one kostaju prako 7000. I bolje sto nema moja bord je bih se utepao kad bih morao stalno da gledam potrosnju. Potrosnja je u gradu min 12-13l.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 11:58 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Sto se tice potrosnje meni je bila 10,11 po gradu :postovanje:

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 12:02 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2010 20:27
Postovi: 1967
Lokacija: Zemun
Ime: Vilim
Opel: Astra Bertone 2.0t
mozda bi mogao i ja da spustim na 11 ali ne volim da saltam ispod 2000-2500,ulenji se bruka kad padnu obrtaji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 12:19 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jan 2009 22:41
Postovi: 2399
Lokacija: Beograd, Novi Sad
Ime: Nemanja
Opel: Ex Astra Bertone 2.0T, now Zafira OPC
Imas autoput pa saltaj di oces hehehe :) po gradu lagano a na otvorenom putu .... :)

_________________
http://www.corsaclub.co.nr/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 29 Jul 2010 14:08 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2007 16:16
Postovi: 205
Lokacija: Kos. Mitrovica
Ime: Nemanja
Opel: Vectra 1.6 / Vectra 2.0 / Astra Bertone 2.0 Turbo
Moj savet ti je da prilikom kupovine auto a posebno Z20LET masine dobro obratis paznju na stanje masine i turbine kao sto ti je Oktacon rekao, a posle da li je udarena (u principu ja to i ne gledam mnogo zato sto smatram da je skoro svaki auto zveknut malo negde).
Ja sam prosle godine takodje kupio astricu koja je u totalnom fulu ima cak i bord :wink: , kada sam video u kakvom je stanju bio auto odmah sam se zalepio provozao je cisto zbog trapa posto je imala 17" 215/40. Naravno posle kupovine odmah sam odradio totalni servis (koji nije ni malo bio jeftin). Negde sam procitao da se redovan servis turbine radi na 150000km tako da i bi i to trebalo odraditi.
Auto je sminka, idealan je za sredjivanje i ako volis brzu voznju ide ko budala. Sto se tice potrosnje hm :) , zavisi kako je vozis. Ja je recimo ne vozim nesto puno po gradu, radim i imam drugi auto ali kada se vozam po gradu do 3000 obrtaja na bordu mi pise 13.5l, a kada mi dodje da izludujem malo pa recimo da se potrosnja drasticno promeni ali to su kidanja prosecna brzina oko 140km/h na pravcima 190-200km/h.
Sto se tice oglasa oglas broj 1 je po meni skroz ok mada je auto izuzetno jeftin, oglas broj 2 nikako, a astrica iz oglasa broj 3 je skroz ok, mada nema bas neku opremu sem dve tri stvari od Irmscher-a i ima vise KW. Dalje ova prva astrica je na nekom auto placu tako da racunaj sigurno 300 eurica ti je niza cena u startu pa posle ide cenkanje ali to ti je i ujedno i rizik jer to su automobili koji su kidani (sigurno je nije baba vozila na pijacu subotom).
Nemoj da zuris sa kupovinom i nadam se da ces na kraju naci auto koji ce te zadovoljiti kako izgleda iznutra isto kao sto izgleda spolja.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kupovina Astre Bertone
PostPoslato: 30 Jul 2010 11:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007 12:06
Postovi: 6
Lokacija: Beograd.
Ime: Nikola
Opel: GOLF GTI 16v
Ljudi hvala vam puno, baš mi znače vaši saveti.
Dosta ste mi pomogli. Nadam se da će biti nešto od ovoga. Ona iz Novog Sada je sada definitivno otpala, a što se tiče ove dve, videćemo.
Hvala još jednom, i ako bude nekih vesti, eto mene.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs