Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 27 Apr 2024 20:27

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ?
PostPoslato: 13 Jul 2010 13:38 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
[quote="boolero"][quote="Perkele"]


Tvoja Calibra je bese 3/4 + 1/4?

:bravo: :sex:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 14:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
U odnosu kako se rade kola prilikom havarija i sto boole rece kod :seci: calibre ovo je obicno menjanje letve volana i zamena hidraulike kosnica i par konektora da se prespoji nista specijalno, opet kazem lim ko lim samo se izvari i nema neku ulogu samo se na njega kace ostale stvari kad se izvari nevidim problem uopste jer ne utice na geometriju i trapove.
@web takva se vozila kotrljaju koja se sklapaju iz 2-3 auta a ovo je jedan auto kome se zamene neke stvari ko na redovnom servisu ako dodje do kvara istih samo odsrafi i zasrafi drugo, jedino opet kazem taj lim ali i sami razmislite koja je njegova uloga, pregrada obicna... :ots:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 14:22 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Kod mene kako je odradjeno nece sigurno naci majstora koji ce tako uraditi, na fabricke punktove da raspunktuje i na istim mestima da vari ponovo, i ja to vise nikad u zivotu ne bih radio iako mi je uradjeno savrseno, zato sam i protiv toga, i merodavan sam da to kazem, a vi koji niste nista slicno ni gledali a kamoli radili na svom autu pricate ovde bajke! :seci:
Auto mi je bio 3 meseca skoro kod limara, i ja sam svaki svoj slobodan minut provodio kod njega svadjajuci se sa njim, preteci, terajuci ga da radi, cak je i batine izbegao za dlaku, da nisam bio takav ko zna na sta bi mi auto sad licio! :banghead:
95% majstora su lelemudi najobicniji i neradnici i samo ja znam koliko zivaca sam potrosio za tih par meseci i ne bih nikom to vise preporucio! :dedica:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ???
PostPoslato: 13 Jul 2010 14:39 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
Posto si se ti kako kazes merodavan, ajde objasni nama sa jeftinijim kartama sta moze da krene naopako kad se prebacuje volan?
Znaci konkretno, sjebace to i to, a odrazice se ovako...

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 14:39 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Perkele druze :seci: nemoj da se lutis na mene, ja ovo komentarisem zbog coveka koji pita tako da ... inace si sam izjavljivao xx puta da na svom autu nisi nikad sam dakle sam nista dirao, pa zato i mislis da neznamo ni mi drugi, jer iz tvog ugla je to stvarno tako nema sta, ali ima ljudi koji kod majstora voze auto samo iz krajnje nuzde kad bas zapne, ja na primer sam sve radim kod komsije mehanicara jer je par kuca od moje idem po neki bas poseban alat i kad mi treba dizalica, ili eventualno (jednom od 10 puta da mi nesto pomeogne ili "strucni zahvat" odradi dok ja posle dovrsim poso, pa je iz mog ugla to tako, i ako se covek malo razume sta kako gde uz kontrolu mehanicara ima da se sklopi bez greske. Evo ti primer Zux vectre rasklopljena skroz i ima da se sklopi pa sta...
Sto se tice tog lima koji se sece to je u limarstvu auto limarstvu obican pocetnicki posao od 2-3 sata plafon jer nema tu odvarivanja i druguh preklapanja najprostije ubacivanje obicne kocke lima 800x500 milimetara i 2-3 sata psla i gotovo nakon toga kljuc i srafciger u ruke i sklapanje, ko da radis servis "kapitalniji"
Pozdrav i bez ljutnje jer si ovo ti reko a preporuke su upucene coveku koji se interesuje u ovu temu.. :wink: :ots: :seci:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 14:40 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Nov 2009 00:50
Postovi: 74
Lokacija: Beograd,Jajinci
Ime: nikola
Opel: opel astra 2.0 dti caravan
raspitaj se malo kod nekog sto se tice zakona,jer sam skoro cuo od jednog prijatelja da sa takvim vozilom na granici hoce da te drkaju.Jer svaki taj auto po broju sasije se vodi kao da je englez bez obzira sto si ga ti prebacio na desnu stranu,pa postoji mogucnost da te iskljuce iz saobracaja i to se vodi kao da ti je neispravan auto...moj ti je savet da se raspitas malo bolje sto se tice toga..pozzzz i sve najj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 14:43 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
evo poslao mi i ovo...
Slika

Slika

Slika
4 Doors, Manual, Saloon, Petrol, Metallic Green, MOT-01-2011, 3 Owners. Adjustable seats, CD, Child locks, Cloth upholstery, Colour coding - Body, Colour coding - Interior, Driver airbag, Electric windows, Foglights, Head restraints, Heated screen, Metallic paintwork, Power assisted steering, Remote locking, ABS, Air conditioning, Heated door mirrors, Cruise control, Folding rear seats, Lumbar support, Height adjustable drivers seat, Solid Paint, Radio/CD, Rear headrests, Steering wheel reach adjustment, Steering wheel rake adjustment, Immobiliser, Side airbags, Front electric windows, Alloy wheels, Electric door mirrors, Audio remote control, Cloth seat trim, Sports seats, Isofix child seat anchor points, Front head restraints, Front fog lights, Passenger airbag, Drivers airbag, Service indicator, Trip computer, Space saver spare wheel, Central locking, Alarm, Body coloured bumpers, Front armrest, Rear armrest, PAS. Insurance Group:8, HIGH MILEAGE YES HIGH MILEAGE DRIVES WELL BUT
3350 na ime ali presla malo vise...nezam kolko je to malo..

-- 13 Jul 2010 15:01 --

:ots: :ots: :ots: ZNACHI OVAKO STOJE STVARI !!! BEZ LJUTNJE I PREPUCAVANJA DRUGARI,JA SAM ODLUCHIO DA UZMEM ENGLEZA I .(TACHKA) E SAD MENE INTERESUJE SAMO GDE IMA , KOJE SU CENE I OD KOJ NA KOJ MODEL SE STA HVATA ZA VECTRU B I C ajd sad :ziveli: :ziveli: :ziveli: :imnewhere:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ?
PostPoslato: 13 Jul 2010 15:08 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2010 13:38
Postovi: 313
Lokacija: Beograd-Rakovica
Ime: Marko
Opel: Astra 2.0 DTI 16V, vw polo 1.2
Garaza: pogledaj
Pa glupo ti je da uzmes vectru b engleza, kada vec uzimas uzmi c pa se zezaj.

Ali gledaj neko normalan da ti uradi, ne stedi na majstoru! Posto ce te kasnije boleti to sto si stedeo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 15:15 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
Slika
ZANAT JE ZAKON ! ! !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 15:22 
OffLine
Club 1000

Pridružio se: 05 Jan 2009 15:44
Postovi: 1320
Lokacija: Indjija
Ime: Milenko
Opel: VW Passat CC
Garaza: pogledaj
Vi merite Zux-ov i moj auto koji su stari 20 godina i auto koji je prepun senzora i elektronike... :banghead:

_________________
Ko ovde ne poludi taj nije normalan! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 15:37 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
da, stvarno nema zdrave logike uzimati vektru b engleza kad vec imas 6soma evra (za te pare mozes da uzmes normalnu vektru b u ekstra stanju i u totalnom fulu), tako da ako si se vec odlucio za engleza uzmi vektru c, ima ih dosta u ponudi cak i ispod 4500e...
inace bas me zanima kako ce da ispadne... :ok:

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ?
PostPoslato: 13 Jul 2010 16:02 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Okt 2007 21:12
Postovi: 6882
Lokacija: Kraljevo
Ime: Aleksandar
Opel: Omega B2 2.0
Perkele je napisao:
Vi merite Zux-ov i moj auto koji su stari 20 godina i auto koji je prepun senzora i elektronike... :banghead:


Svi ti senzori se ne nalaze na mestu gde se skida tabla i vrsi prepravka, tu se samo iskopcaju i ponovo ukopcaju konektori ako je potrebno i to su oni od prekidaca pokazivaca i klime... sve elektronske jedinice i kablovi se ne diraju ostaju na autu kao sto jeste, vidise da nisi imao prilike da to opipas :wink:

_________________
ŽIVOT JE JEDAN,
A Calibra DVA.NULA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 16:50 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2006 16:41
Postovi: 3019
Lokacija: Београд
Ime: Бошко
Opel: Мазда 323 БГ 16v, Корса А СОХЦ Турбо
Garaza: pogledaj
dare je napisao:
:ots: :ots: :ots: ZNACHI OVAKO STOJE STVARI !!! BEZ LJUTNJE I PREPUCAVANJA DRUGARI,JA SAM ODLUCHIO DA UZMEM ENGLEZA I .(TACHKA) E SAD MENE INTERESUJE SAMO GDE IMA , KOJE SU CENE I OD KOJ NA KOJ MODEL SE STA HVATA ZA VECTRU B I C ajd sad :ziveli: :ziveli: :ziveli: :imnewhere:


Proba recimo ovde
http://www.opelteamserbia.com/nesa/index.html

_________________
Paja Azdaja je napisao:
Radio sam razne stvari. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 17:05 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jul 2009 18:01
Postovi: 1528
Lokacija: Nemacka
Ime: Dragan
Opel: Astra Cabrio
Garaza: pogledaj
kad vec uzimas vectru C uzmi neki sa malo boljom opremom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 19:05 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
evo i moj komentar, posto sam nesto slicno hteo :P

vectru B sa desnim volanom nemoj da uzimas jer se ne isplati. Kod vectre B bi morala da se menja elektricna instalacija.

Kod vectre C se ne menja elektricna instalacija jer nema potrebe. Samo se prebaci sa desne na levu stranu. Samo 3 zice treba da se produze za 20-ak cm. Takodje nema potrebe ni za menjanjem pozarnog zida.


ako vec uzimas Engleza, onda uzmi C. Samo ne zaboravi da ces taj auto tesko prodati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ?
PostPoslato: 13 Jul 2010 21:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
calibrica je napisao:
evo i moj komentar, posto sam nesto slicno hteo :P

vectru B sa desnim volanom nemoj da uzimas jer se ne isplati. Kod vectre B bi morala da se menja elektricna instalacija.

Kod vectre C se ne menja elektricna instalacija jer nema potrebe. Samo se prebaci sa desne na levu stranu. Samo 3 zice treba da se produze za 20-ak cm. Takodje nema potrebe ni za menjanjem pozarnog zida.


ako vec uzimas Engleza, onda uzmi C. Samo ne zaboravi da ces taj auto tesko prodati.


E takav odgovor i jos dosta slicnih ocekujem...sto se tice prodaje gle matematika....uzmem 2003-2004 vectru c za 3500 delovi + majstor+1500=5000eur a kod nas nemoz se nadje ispod 8000 e onda vozim se dok mi ne dosadi recimo 3 god. za to vreme ce vectra da padne recimo na 6k a ja cu ""moju"" da dam tada za 3700-4000 i mislis da cu tesko da je prodam....ne bih rekao... :clock:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 21:39 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
kako god racunao, teze ce se prodati... :P

treba oko 2000evra, da je dobijes "na kljuc u ruke" da se apsolutno sve prepakuje. Opet ce videti da je nekada bio Englez...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ?
PostPoslato: 13 Jul 2010 21:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
calibrica je napisao:

. Opet ce videti da je nekada bio Englez...

samo po broju sasije...ali o5 ce neko videti da je za duplo jeftinija a isto cak mozda i bolje stanje.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 21:42 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Sep 2009 18:21
Postovi: 523
Lokacija: Pancevo
Ime: Nikola
Opel: Vectra B 1.6 8v
Garaza: pogledaj
ima da se nadje vektra c sa levim volanom i ispod 7000e :wink:

jedino ako lepo zamenis sve one vauxhall znakove opelovim (da ne moze da se provali da je bio vauxhall, a to ukljucuje i cajgere u miljama i board komp na engleskom...) onda ces je opusteno prodati...
a ako se primeti da je prebacivan engles onda bas i nece lako ali svaka rupa nadje zakrpu, pogotovo za male pare...

_________________
I've been arrested for driving while blind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 21:44 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9368
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
ima tu mali milion sitnica na kojima ce i dalje pisati Vauxall :P

U Irskoj se voze bas Opeli sa desnim volanom(nije Vauxall) pa vidi da li nesto moze da se iskombinuje :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 22:01 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2007 21:23
Postovi: 2520
Lokacija: Banja Vrujci
Ime: Milos
Opel: Skoda Superb 1.8TFSI,Vectra C 2.2DTI,Pajero Big foot itd
Garaza: pogledaj
Zar kupac nece jednostavno pogledati u saobracajnu i videti da pise Vauxhall Vectra umesto Opel !?

_________________
Ko nece taj nadje razlog,ko hoce taj nadje nacin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 22:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
jes bre...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 22:18 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Apr 2010 21:29
Postovi: 900
Lokacija: Pirot
Ime: Goran
Opel: Vectra B 2.0 DTI
Aman ljudi ne znam cemu ta tenzija,ali moj rezon je da za 6000 eura nema potrebe covek da gubi zivce i da se zajebava i slobodne trenutke da provodi kod majstora kad za ta pare moze da kupi extra auto da sedne i da se vozi ko gospodin.Ali kad razmislim i sam gospodin dare mi nije mnogo jasan,planira da potrosi na auto 6000 e a ovamo se lozi na engleze od 2 700 e pa jos uz to planira da kupi dva auta,jedan sa levim volanom al da bude sa istim motorom zbog lakseg prebacivanja instalacije :seci: .Ljudi stvarno nas ima raznih,i mnogo nacina ima da skenjas pare,a izmedju ostalog sto da bude prosto kad moze da bude komplikovano :ludilo:.A sto bolje ne predlozimo da i mi vozimo s leve strane puta ko u Englesku da dare ne bi morao da prebacuje volan posto je vec zacrtao sebi da mora da kupi Engleza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 13 Jul 2010 22:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Jul 2010 02:02
Postovi: 18
Lokacija: AB Nis
Ime: mile
Opel: rekord
pirke, od 100 auta kod nas ako nadjes 2 kasvetna evo....to bre na sve lichi a na auto ne...kupim za 6k kod nas pa da dam jos 666 po servisima i chudima...ja da MAJSTORIMA pravim weekendice u GRCHKU necu :grrr:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: koji auto do 6000 eur ??
PostPoslato: 14 Jul 2010 00:10 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 12 Jan 2010 23:44
Postovi: 4419
Lokacija: Beograd
Ime: Nemanja
Opel: Calibra C20LET '96
Garaza: pogledaj
Vidi druze, ako vec imas 6K sa kojima ne znas sta ces.... daj meni 1500, ja ti ostavim svoju calibru u zalog kao garanciju da ti vracam pare. Ja kupim auto snova, a ti ponosan jer si uradio dobro delo, a posle toga idi na neki vojni otpad, pa kupi M84. Malo samo skines cev i kupolu, kupish onda abramsa pa prepakujesh i uzivas... em ces da se parkiras gde hoces, em ce svi da ti se sklanjaju, em te murija nece dirati uopste.

PS: Sa prebacivanjem s desna na levo neces da mu sazidas vikendicu, ali ces bar temelj da mu napravis :)

_________________
http://www.caloboo.com/
Digitalna servisna knjižica za Vaše vozilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 83 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs