Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 27 Dec 2010 23:15 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Posto sam ovih dana nesto piskarao za neki auto casopis, a imajuci viska vremena jer sam na bolovanju, dalo mi ideju da osvezimo ove tmurne dane na forumu.
______________________________________________________________________________
Ciscenje cestica izduva kod dizela ( DPF )
______________________________________________________________________________
Pitanje 1: Je li Ecu snabdeva podacima crnu kutiju, kako bi dala informaciju o poslednjoj regenerciji ili sekvenci regeneracije?

Odgovor: Sve aplikacije pokazuju trenutni status napunjenosti u postocima i predjenu udaljenost od poslednje regeneracije ili pokusaja regeneracije. Tech 2 daje informacije o tome, je li predhodna regeneracija ( ili regeneracije) bila potpuna i uspesna.

Pitanje 2: Simblo svetla bljeska. Zasto? Sta je potrebno uciniti?

Odgovor: Regeneracija DPF-a nije zavrsena tokom normalne voznje, a sada je dostigao svoju maksimalnu zasicenost, pri kojoj se jos uvek mose regenerisati. Granicna vrednost zavisi o podacima i godini modela, ali je u podrucju 105% do 125%
Moguci uzroci za to su:

a) Ucestala putovanja na malim relacijama, tj. jako punjenje cadzi , dok istovremeno nema regeneracije DPF_a zbog neispunjavanja potrebnih zanteva.

b) Cesto prekinute regeneracije, tj. gasenje motora tokom regeneracije. Odnosi se na vozace koji kratko putuju, a ipak su ispunili zahtev za pokretanje regeneracije.
Ako lampica na instrumen tabli blinka, vozilo se mora voziti dok se ona ne ugasi.

Vazno: regeneracija se provodi cesce (2-3 puta) tokom prvih 1000km vonje u cilju postizanja defiisanog stanja napunjenosti DPF-a. To je potrebno radi smanjenja tolerancija komponente i sastava, a cini osnovu za precizan proracun punjenja cadzi u DPF-u.

Pitanje 3: Koji su uslovi potrebni za pocetak regeneracije DPF-a?

Odgovor: Za pocetak regeneracije moraju biti ispunjei sledeci uslovi:
a) Motor radi od ukljucenja > 2 minuta.
b) Izracunata zasicenost > 80%
c) Temperatura rashladnog sredstva > 70C najmanje 2 minute.
d) U sastavu nema prijavljenih kvarova u svezi sa DPF-om.
e) Mora da je bio prekoracen zadat prag brzine vozila (npr. >80% punjenja 100km/h).

Pitanje 4: Nakon servisne regeneracije, popis podataka Tech 2 pokazuje status punjenja od 70 - 78 %. Zasto?

Odgovor: Intenzitet staticke regeneracije nije tako bitan kao kod dinamicke regeneracije. Vrednost je stoga podesena na 70 - 78% napunjenosti, kako bi ECU nakon toga pokrenula dinamicku regeneraciju, kada se ispune potrebni uslovi.

Pitanje 5: Pod kojim uslovima se jednom pokrenuta regeneracija prekida/zavrsava?

Odgovor:Normalno, kada je regeneracija uspesno zavrsena ili:
a) Nakon maksimalnog trajanja regeneracije (20 - 25 min).
b) Ako se motor ugasi ili se zustavi.
c) Ako se motor duze vreme ostavi upraznom hodu (5 -10 min).
d) Ako senzor temperature izduva pokaze 1000C.
e) Ako tokom regeneracije otkrije kvar na komponentama vaznim za izgaranje ( sastav za ubrizgavanje/usis).

Ako se jedno zapoceta regeneracija prekine, ali je 50% zavrsena kod sledeceg pokretanja motora (hladnog ili vruceg) lampica za grejac blinka i regeneracija zapocinje ponovo, kada se ispune radni uslovi.

Pitanje 6: Napunjenost DPF-a je daleko ispod praga za blinkanje lampice grejaca, ali vozac dolazi s upaljenom SVS lampicom i zacepljenim DPF-om. Zasto?

Odgovor: U ovom slucaju, vrlo verovatno postoji hardverski kvar ili lose podesen motor. Ovaj kvar obicno nastaje zbog loseg dihtovanja delova kroz koji prolazi vazduh. Cesto je odvojeno jedno od creva za vazduh ili punjenja ili hladnjaka intercolera. Zbog propustanja, koje ECU ili model punjenja ne prepoznaje, motor ce ispustati vise dima ako razlika pritiska ostane ispod definisanog praga. Povecana emisija gasova tj. dima moze zacepiti DPF. Sto vise do neproporcionalno veceg punjenja DPF-a moze doci zbog (delimicno) otvorenog EGR ventila.

Lose podesen motor ispusta vise dima od izracunatog u modelu punjenja cadzi. To moze rezultovati zacepljenjem DPF-a, bez ikakvog obavestavanja vozaca.

Pitanje 7: Koliko dugo traje potpuna regeneracija?
a) U najpovoljnijem slucaju?
b) U najnepovoljnijem slucaju?

Odgovor: a) U konstantnim uslovima, tj. temperatura izduva, potrebna za regeneraciju, uvek lezi iznad potrebne vrednosti, na primer tokom voznje po autoputu/ terenska voznja, prosecno regenerisanje je 10 minuta.

b) Zahtevi voznje, kao sto su duga spustanja nizbrdicama, cesa voznja u podrucju niskog oterecenja (gradska voznja, prazan hod), omogucuju pad temeperature izduva. Ako su zahtevi za pokretanje regeneracije ispunjeni, trajanje aktivne regeneracije moze se produziti do 25 minuta (zavisno o tipu motora). Ako u ovom razdoblju nije moguca potpuna regeneracija, ona ce se prekinuti.

Pitanje 8: Kako regeneracija utice na vek trajanja ulja?

Odgovor: Kod svake regeneracije ili pokusaja regeneracije, mala kolicina dizel goriva ubrizgava se u motorno ulje, sto smanjuje vek trajanju ulja. Ako se u sklopu instrumenata upali lampica "INSP" motorno ulje je na izdisaju tj, njegova viskoznos je ravno nuli i mora se zameniti. Ako se to ne ucini moze doci do ostecenja motora.

Pitanje 9: Je li DPF senzor vazan za postupak regeneracije?

Odgovor: Senzor ne inicira regeneraciju, koja je zasnovana na modelu. DPF senzor ispunjava samo dijagnosticku funkciju za nadzor protivpritiska u DPF-u. Izuzetak su Antara,Captiva, z20dtx; kod ovih modela DPF senzor je ukljucen u pokretanje regeneracije.

Pitanje 10: Kako se ponasa vrednost punjenja cadzi u ECU?
a) Nakon SPS programiranja.
b) Nakon zamene ECU.

a) Nakon cistog SPS-a, zadrzava se stanje napunjenosti. Kod zamene ECU ili reprogramiranja postojeceECU, nakon resetovanja status napunjenosti skacena 104% (napr. kod z20dtx),a tada zapocinje regeneracija. Moguce su varjante, zavisno o godini modela ili primeni.

b) Pre skidanja ECU, trenutna vrednost punjenja cadzi napunice memorijsku karicu Tech 2. Ova vrednost ce se programirati u novu servisnu ECU kroz reprogramiranje ECU.

Pitanje11: da li je moguce izbaciti ovaj filter iz sistema!

Odgovor: Bilo je pokusaja da se izgradi filter ali bez efekta i to bas iz ovih razloga: Kod svake regeneracije ili pokusaja regeneracije, mala kolicina dizel goriva ubrizgava se u motorno ulje, sto smanjuje vek trajanju ulja, a samim tim i lampica grejaca na instrument tabli blinka ili svetli bez prestanka a dolazilo je i do zagusenja samog izduvnog sistema.


Ovaj tekst je vise pomoc serviserima u otklanjanju problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 29 Avg 2012 21:56 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2012 21:19
Postovi: 5
Lokacija: Hamburg - Novi Sad
Ime: Joca
Opel: Zafira 1,9 150ps
E pa da i ja nesto pitam Imam Opel Zafiru 1,9 d. 150 ps iz 2008 godine. Naime desilo mi se da je DPF totalno zacepljen verovatno zbog gradske voznje i kratkim rastojanjima.Dpf sam morao da zamenim sa novim dali postoji mogucnost ciscenja DPF kod nas i dali znate ko to radi?
Hvala unapred na odgovoru....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 29 Avg 2012 22:05 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Regeneracija DPF je zapravo njegovo ciscenje, e sad da bi se regeneracija odradila moraju se ispuniti odredjeni uslovi u pogledu parametara motora, a moguce je regeneraciju odraditi i putem dijagnostike, autor prvog posta ce ti to objasniti detaljnije. :)

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 29 Avg 2012 22:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 29 Avg 2012 21:19
Postovi: 5
Lokacija: Hamburg - Novi Sad
Ime: Joca
Opel: Zafira 1,9 150ps
Ma ja sam Morao DPF da promenim jer je moj stari bio toliko zapusen da nisam mogao upaliti auto,u toku voznje se ugasio i nije vise hteo da mrdne ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 29 Avg 2012 22:50 
OffLine
2nd Gear

Pridružio se: 10 Avg 2011 20:10
Postovi: 95
Lokacija: Beograd
Ime: Srdjan
Opel: Vectra C 2.0dti
Bolje da si skinuo i reprogramirao komp. Em je jeftinije, em vise nema nikad problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 26 Feb 2014 22:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Mar 2011 01:26
Postovi: 76
Lokacija: Bgd
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.9 cdti,74kw 2007. god.
Ljudi oce neko da mi kaze ko zna 100%,jel moja astra h 1.9 cdti,74 kw od 02.2007. god. ima ovaj glupi filter ili nema?
I koji su simptomi osim povecane potrosnje kad se sam cisti,jel se pali neka lampica i sl.?
Ili ako ne znate jel moze bar neko da okaci fotku tog sokocala pa da proverim jel ga imam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 26 Feb 2014 23:19 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Prica se dosta o dpf filterima, danas dosli momci koji imaju problem sa dpf-om i pokazali mi ovaj link ka oglasu :banghead:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... pf_filter/

ovako izgleda filter kada je bas,bas zacepljen (nise moja slika)

Slika

Problem sa filterima je veliki, vozaci koji nisu tehnicki upuceni (obrazovani) imaju problem da shvate, princip rada regeneracije, prave problem oko ceste zamene ulja, nece ili ne zele da procitaju sta se pise, voznja na kratkim relacijama u mnogome je veliki krivac za ceste regeneracije filtera, prekid regeneracije je isto veliki problem.

Zato ubuduce ko zeli da pazari neki dizel novije generacije, bilo bi dobro da se pre kupovine vozila raspita da li vozilo ima dpf filter.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 27 Feb 2014 07:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
stena85 je napisao:
Ljudi oce neko da mi kaze ko zna 100%,jel moja astra h 1.9 cdti,74 kw od 02.2007. god. ima ovaj glupi filter ili nema?
I koji su simptomi osim povecane potrosnje kad se sam cisti,jel se pali neka lampica i sl.?
Ili ako ne znate jel moze bar neko da okaci fotku tog sokocala pa da proverim jel ga imam

Pa zar nije ustanovljeno jos kad si ga kupio da ga imas? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 10 Apr 2014 20:32 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Mar 2011 01:26
Postovi: 76
Lokacija: Bgd
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.9 cdti,74kw 2007. god.
@testdriver haha komso,neki govorili da ima,neki da nema pa sam zato pitao cisto da budem siguran.
Inace zezao me je dok nisam preko nekog prijatelja uradio azuriranje softvera,sad je full,ranije ga je cistio po 30 min u gradu,a posle azuriranja za 15 min zavrsi :D ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 10 Apr 2014 20:59 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Gde se radi to azuriranje softvera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 11 Apr 2014 00:24 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Mar 2011 01:26
Postovi: 76
Lokacija: Bgd
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.9 cdti,74kw 2007. god.
ja sam isao i u onog Brajovica,ali mi kao rekose da nema...,a ovo sam odradio kod rodjaka od moje kume,ima covek dijagnostiku za veci broj marki,nakacio moju astru i video da ima par azuriranja,ali mi neke nije preporucio da radim,pa nisam ni hteo,tu jednu mi je odradio i od tad dpf problema skoro i da nemam ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 11 Apr 2014 07:57 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Ko zna sta ti je on stavio,tesko da on kao rodjak tvoje kume ima pristup ka Opelu da bi video ima li softver :D . To se radi u ovlascenom servisu a i ne radi se tek tako radi reda a i ne znaci da uvek i postoji novi sofrver. Mislim,nije to mobilni telefon pa ajd da ga skinemo s neta :love:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 11 Apr 2014 11:18 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Mar 2011 01:26
Postovi: 76
Lokacija: Bgd
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.9 cdti,74kw 2007. god.
Covek se tim bavi,radi i sa VW-ima,tad kad sam ja bio na kompu je sredjivao nekog navijeg pasata starog 4-6 god.,ima pun djavo te dijagnostike...,sta god da mi je stavio,sad je full,a stavio je dobro ;) jer ciscenje dpf-a sad ko od sale ide ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2014 11:34 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Kad auto stoji upaljen, pojavljue mi se zesci smrad, znaci ne dimi iz auspuha, ne radi regeneraciju ali smrdi i to ne uvek nekad je to bas intezivno nekad manje ali je uvek tu, jel moze ovo da ima neke veze sa DPF-om ili sta je u pitanju?

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 23 Apr 2014 23:04 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Diesel je to moras da se navikes :D najverovatnije se oseca sumpor, a obicno je to znak da je gorivo "dobrog kvaliteta" :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Apr 2014 23:07 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Ma sve znam, ali mi nije jasno, imao sam Stila 2004 godiste isto 1.9JTD iz njega nikad nisam osecao taj miris bolje reci smrad :D
Jel pomazu ista oni aditivi, da sunem neki sto i prociscava dizne a i ima onih sto kao pomazu izduvnom sistemu i dpf-u?
Hvala na pomoci Godza! :)

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 23 Apr 2014 23:21 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Sto se tice aditiva, mozes da probas sigurno mu nece skoditi i naravno prenesi nam iskustva, ono manja potrosnja, ide ko nevreme, smajila se buka itd.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 23 Apr 2014 23:33 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Hocu, pozdrav! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 27 Apr 2014 15:38 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Ajde da pitam i ovde jel ima neko iskustva sa uklanjanjem DPF i zatvaranjem EGR ventila na ovom motoru? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 27 Apr 2014 22:54 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Probaj da kontaktiras ove ljude, skoro je jedan moj drugar kod njih odradio uklanjanje dpf-a, egr-a i chip mislim da je bilo sve oko 150e.

A sprema se jos jedan drugar da ode do njih, koji dobro poznat auto kamerama, a i vice prvak je trase Sava Centar-Zmaj i natrag u hobi klasi Regulacija DPF-a za 15 min inace vozi Astru h 19 poznat nasoj blizoj okolini cuveni Lipi :D

http://safe-chip.com/uklanjanje-dpf-a.html

ili kod ovih


http://www.novaspeed.rs/turbo-conversion.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2014 09:06 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Hvala Godza, kontaktirao sam ove Safe-chip, oni su u Novom Sadu, rekli su mi uklanjanje Dpf I zatvaranje EGR od 80 do 120 evra, u zavisnosti sta treba. Mislim da je to okej cifra s obzirom da neki traze I 300 :D Nego je mene interesovalo to da li ima negativnih efekata po motor :D

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 28 Apr 2014 21:19 
OffLine
OTS mechanic team
OTS mechanic team
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Feb 2009 21:52
Postovi: 3977
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Ime: Goran
Opel: Vectra 2.2 16v GTS Insignia sport tourer 20cdti
Garaza: pogledaj
Nema nikakvih posledica po motora kada se odradi kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Apr 2014 22:33 
OffLine
Club 1000
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Sep 2013 13:11
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd | Novi Sad | Banja Luka
Ime: Milos
Opel: Insignia Sports Tourer FL 2.0d & Corsa C 1.4b 90ks
Garaza: pogledaj
Vazi.. :-)

Sent from my Galaxy S4 via Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 09 Jul 2014 17:19 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2012 23:29
Postovi: 133
Lokacija: obrenovac
Ime: dragan
Opel: astra j ...corsa c 1.2...meriva 1.4
meni se pre mesec dana na astri 1.3cdti zapusio dpf i naravno nije mu bilo spasa posto je poceo da topi sadrzaj unutar njega...skinuo sam dpf izbio sadrzaj ubacio cev u njega i sve to lepo vratio na auto...auto mi ne pali mil lampu auto ne prijavljuje nikakvu gresku naime na ovom autu postoji samo jedan senzor diferencijalnog pritiska i to pre dpf filtera....ipak auto pokrece regeneracije na svakih 500-600km sto se u ovom slucaju(posto nema)dpf a jako lepo primeti po velikoj kolicini dima koja izlazi iz izduva dok je ne zavrsi.....sutra cu pokusati nesto......naime hocu da odradim zvanicni update softwera ali za auto bez dpf-a(posto mi nudi u mom godistu(2008)sa tech2 i tisom.....javljam sta se desava ....pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciscenje cestica Dizela ( DPF ) Pitanja i odgovori
PostPoslato: 30 Jan 2016 02:28 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 22 Mar 2011 01:26
Postovi: 76
Lokacija: Bgd
Ime: Nikola
Opel: Astra H 1.9 cdti,74kw 2007. god.
Ja sam od danas bez dpf smeca na 1.9 astri :D Poceo je da smara opasno,nasao coveka,mehanicki mi izvadio i skinuo sa kompa,tako da pa-pa vise sa tim krsem i zajebavanjem :D
Jeste da me osusio covek,ali bar mi vise auto ne odredjuje kad cu da ga ugasim ;) Moj i ocev osecaj da sad bolje vuce (to je samo osecaj,da li je dobar...ne znam)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs