Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Apr 2024 07:25

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Corsa B 1.4i
PostPoslato: 15 Okt 2009 17:01 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2009 23:54
Postovi: 18
Lokacija: Zemun
Ime: Nikola Popovic
Opel: Corsa B 1.4i
Dakle, moj prvi auto, kao sto sam vec napisao u svom predstavljanju
Kupljen je pre otprilike 3 nedelje i auto ide odlicno Hvala bogu pa nikakva velika i hitna ulaganja nisu bila potrebna pri kopovini,sem standardnog zamena filtera ulja i stavljanje novog ulja...I da,lemljenje srednjeg lonca auspuha posto je otpao kada smo vozili auto kuci :???: (baksuz) (tada sam definitivno imao najbucniji auto na relaciji Zarkovo - Zemun )
Od opreme ima standardno za model B, servo, 2x airbags, siber...ne znam da li sam jos nesto zaboravio :)
Na autu mi se definitivno dopada gas definitivno Buduci da sam od Opela pre Corse konstantno vozio Astru Caravan F (1.6,75 konja) i Astru D (1.7D, 75 konja) koji mi bas nisu davali dojam startnog i lakog-na-gasu vozila, ovo mi je bio veliki preobrazaj (koji mi se jaaaaaako dopada, buduci da npr. Honde obozavam bas zbog toga) A sad, radovi sto se tice samog auta u buducnosti...bicu skroman (za sad)
*primarni ciljevi*
Dakle,kao sto sam rekao, auto nije zahtevao nikakvo veliko ili hitno ulaganje sem nesrecnog auspuha koji je otpao ali ima nekih sitnica koji bi ipak bili ti primarni ciljevi:
-kada upalim svetla, pri paljenu migavca se na milisekundu upale i duga svetla a i cesto se upale tokom voznje, usled npr. nekih manjih rupa na putu, i nece da se ugase dok ja par puta ne upalim/ugasim duga svetla itd...kontakt je najverovatnije u pitanju, i to je jedini pravi ,,problem,, u kolima
-migavac se ne vraca u null poziciju nakon ispravljanja volana nakon skretanja...Mislim, navikao sam sada na to i nikad ne zaboravim da ga rucno vratim u null poziciju(ta ista stvar je bila i na bivsem Caravanu posle udesa) ali i to bi se valjalo resiti :)
-prednjem braniku na 2 mesta fali zabica, te nije bas prcvrscen, i pomalo ruzno izgleda (ako se bas zagleda) kao i na zadnjem levom blatobranu, ali to se jos slabije vidi, ali eto, sitnice...:)
-na jednom mestu kod zadnjeg lonca auspuh nije pricvrscen pa se ponekad cuje lupkanje auspuha o deo gde je rezervni tocak, ja sam bar licno navikao na taj problem, ali ajde, i to da se resi recimo...
-srednji lonac na nekom mestu ima rupu (ili rupicu), zbog koje sam razmisljao da do zime kupim skroz novu granu ili da se zavari to...naravno,zvuk mi se jako dopada iako je bucniji nego sto bi trebao da je, ali ako bi se ta rupa prosirila kada dodje zima onde definitivno bolje da sredim i to (i to me i zanima ujedno, da li je neko primetio da mu se rupa na srednjem loncu vremenom prosirila itd)
*sekundardni ciljevi*
-alu felne 14 inca, to kada dodje malo vise parica...
-2 niskotonca za vrata,17-ice,od 50w, trenutno imam neke stare Sony-eve 13-ice od 30w koji nisu bas u odlicnom stanju, i nisu pricvrscenje za vrata jer su premale u odnosu na fabricke, ali nece one nigde
-2 elipse za zadnji deo, trenutno imam od drugara 2 od 50 w, ali to je pozajmica dok ne kupim svoje (iste snage,naravno)

Iii to bi bilo ono sto mi sada trenutno pada na pamet...Ako imate bilo kakva pitanja,pitajte, verujem da sam zaboravio neke vazne stvari vezana za kola...:) Ako sam negde u opisu pogresio ili dao neki pogresan naziv,imajte u uvidu da se ne razumem u kola previse...

SlikaSlikaSlika
Slika


Imam velikih problema sa imageshack-om,zato i zato prve 3 slike nisu thumbnail nego u ovako maloj rezoluciji...Ispravicu to kasnije,kao i sto cu dodati jos slika

_________________
Ljulja se kabina, INJECT je masina...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa B 1.4i
PostPoslato: 16 Okt 2009 11:10 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2008 19:59
Postovi: 3334
Lokacija: Surdulica
Ime: Miroslav - Miki
Opel: Corsa C 1.4 16V
Garaza: pogledaj
Lep autić, da se navozaš u njemu i ostvariš sve planove! :ots:

_________________
Iskustvo je nemilosrdan učitelj: prvo nam da packe, pa nas tek onda uči kako treba postupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa B 1.4i
PostPoslato: 16 Okt 2009 12:15 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jun 2009 09:04
Postovi: 1140
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Vektra A 4x4 2.0 16v
Super auto...samo polako, sve se stigne, bitna je volja.. :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa B 1.4i
PostPoslato: 16 Okt 2009 15:35 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2009 23:54
Postovi: 18
Lokacija: Zemun
Ime: Nikola Popovic
Opel: Corsa B 1.4i
Hvala,naravno...:) Inace, kilometraza na motoru je 116000, sto je i odlicno za '95-o godiste...:)

_________________
Ljulja se kabina, INJECT je masina...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa B 1.4i
PostPoslato: 17 Okt 2009 13:11 
OffLine
OTS Osnivač
OTS Osnivač

Pridružio se: 22 Dec 2006 13:12
Postovi: 3659
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Bojan
Opel: Vectra 1.9 CDTI Renault Clio 1.5dCi
Reši prvo sve te probleme, pa se onda baci na ulepšavanje...Inače, jako teško da je to realna kilometraža, osim ako ga nisi kupio od prvog vlasnika :)
Sve vezano za auspuh, možeš da središ kod Ljubeca :)
Lepo izgleda, a kad budeš gledao felnice, gledaj neke 15" :D

_________________
VECTRA 1.9 CDTI 16V Z19DTH (110 KW/150 KS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Corsa B 1.4i
PostPoslato: 17 Okt 2009 15:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2009 23:54
Postovi: 18
Lokacija: Zemun
Ime: Nikola Popovic
Opel: Corsa B 1.4i
Naravno (sto se tice problema), ja sam srecan sto to nisu neki ozbiljni problemi, sem recimo ovih dugih svetla sto se pale samovoljno...xD Po izgledu papucica (mislim koliko su izlizane) jeste to prava kilometraza, ali ko zna...za sada ne zalim na motor, samo sto mi je cudno da kada upalim auto obrtaji skoce na skoro 2000 i onda se vrate na 800 (kao da auto ima plin,sto nema)...Tako se i ponekad desi kada npr. iz prve ubacim u rikverc itd...Naravno, nisam toliki debil da ustvari drzim nogu na papucici na gasu pa da mi zato nabaci obrtaje na pocetku, da ne pomisli to neko :)
Definitivno felne 15" :)

_________________
Ljulja se kabina, INJECT je masina...:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs