Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 23:33

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 31 Jul 2022 12:54 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Posle toliko godina druzenja sa Vectrom A, stigla je zamena. S obzirom da se gledalo da se kupi auto za roditelje, gledali smo neki manji auto ili barem po duzini ko Vectra. U obzir su bili Audi A3, Golf 6/7 ili Astra J, pa cak i Astra K. Na kraju je odluka pala na Astru J, benzinca, 2010 na 2011 godinu, 1,4T, od 140 KS, manuelac. Na satu ima, ako je verovati oko 166 000km. Video sam na forumu par kolega koji imaju crnu astru sa hrom lajsnama i bas mi se dopala ta kombinacija, a roditeljima posebno. Tako da se na kraju pre dve nedelje, ustalo u 5h ujutru i pravac Mrcajevci.

Ima solidnu opremu:

-Bi Xenone
-DVD 800 Navi
-elektronsku rucnu
-prednje podizace stakla
-senzor za kisu i samozatamnjivanje
-parking senzore napred i pozadi
-17tke alu felne
-polu kozna sedista

Iznutra gotovo da nema bilo kakvih ostecenja, malo je na volanu na nekim mestima boja izbledela od sunca. Sto se tice limarije, sve na svom mestu, jedino ima malo ostecenje na pragu, koje treba izvuci, ali gotovo neprimetno i treba jedno poliranje da padne, a moguce da cu i keramiku staviti. Nigde lak nije spao, nema nijedne tackice, sto me je iznenadilo, dok meni na Insigniji vec ima po nekim mestima tackica od kamencica da je spao lak.

Sto se tice mehanike, tu je menjac standardna boljka koja ce biti resena kroz mesec ili dva, kad Astra prodje dve ture do mora i nazad. :) I muci me trenutno greska P0420 - Catalyst System Low Efficiency, a jednom se pojavila preko Delphi dijagnostike i P0171(Oblog za gorivo, nagnut, neispravna funkcija, povremeno, dijagnostika je na hrvatskom, pa je ovo bukvalan prevod, ali po netu sam nasao da je verovatno to Fuel Trim System Lean, sto nemam pojma sta je uzrok).
Uglavnom, skontao sam da se ova prva pojavi, kad nakon voznje, auto se nalazi u leru, upali se lampica od motora i stoji tako dok se ne obrise dijagnostikom, u voznji nema nikakvih problema. Nisam stigao do majstora Godze da odem, posto moji vec sutra odose na more, a mozda je covek vec i na odmoru. Ovi lokalni majstori ne znaju sta je i hoce da skidaju katalizator napamet, ja pitam da nije mozda do sonde, kazu nije, izbacilo bi gresku za sondu, mrzi ih cak i da samo pogledaju parametre da li pokazuju dobre vrednosti. Videcemo dal ce se roditeljima paliti i dalje, kontam da je put dugacak i zahtevan(Crna Gora preko Bosne, vozi se sve po planinama), pa ce se mozda i ako jeste zacepljen, katalizator procistiti.

Posto ne znam kako je auto ranije odrzavano, morao sam sve da odradim, da bih ga resetovao u neko normalno stanje, tako da je uradjeno sledece:

- mali servisi(svi filteri i ulje)
- veliki servis(set lanca, vodena pumpa, pk kais, pk roler, antifriz)
- zamenjene svecice
- zadnje plocice
- termostat
- dihtung dekle poklopca ili kako se vec zove :D malo je slinio na njemu
- jos neki dihtung, dal poklopca ventila ili cega vec
- stavljen Vartin akumulator koji sam skinuo sa Vectra, nema ni 2 godine jos, a njoj je bio originalni GM, ne znam dal je od prve ugradnje, jos je mogao, ali kad sam imao vec skoro nov akumulator, ipak sam se odlucio za zamenu
- balansirane gume
- provera i dopuna klime

Svestan sam da ce trebati vremena da bi se auto sredilo i bilo u stanju u kojem zelim, ali korak po korak. :) Toliko od mene zasad, nekad kasnije javicu detaljnije i o utiscima, generalno zasad zadovoljan kolima, startna je, solidna snaga, uravnotezena potrosnja, kad je ne drndas puno, a sa klimom ,moze i na 5,9L potrosnja da padne. :postovanje:



Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika Slika

Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 06 Avg 2022 01:51 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Milane sa srecom da te sluzi ova lepa Astra i da sa lakocom resis tu gresku koju ti prijavljuje.
Pametno je sto si servisirao auto....sada ces biti siguran duze vreme.

Oprema je taman kako treba, reklo bi se sve osnovno je tu a ima i potencijala da se doda jos po koja sitnica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 22 Avg 2022 16:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala Vladane. :) Zasada vise nego zadovoljan, Astra je presla vise od 1500km za 20tak dana, dva puta do Herceg Novog, islo se i do manastira Ostrog, bez ikakvih problema. Greska se nazalost upalila opet roditeljima jos u prvoj turi do Herceg Novog, majstor nije ni hteo da je obrise, kaze teraj ti to pa kad se vratis resavaj, tako da cu videti kad stignem da to resavam, nadam se da je barem neka sonda.

Slazem se da ima prostora za dodatno sredjivanje, ali otom potom. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 23 Avg 2022 15:07 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Dobro dosao u klub Jastri :ziveli:
da te lepo sluzi i da se navozas, izabrao si najbolju opciju sto se motora tice, Jastra je malo teza pa valja da ima konja a taj 1.4t su lepo upakovali :)
a za dodavanje pakovanje ima more stvari kod nje, ali to samo ne gledaj vladinu garazu i bice ti lakse :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 19 Okt 2022 21:47 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Hvala Nikola :) Hahahah, Vladina garaza je kao izlozbeni muzej, dodjes da se divis sta sve covek radi, mada ni ti ne zaostajes puno. :D Slazem se da ima, za pocetak bih kopirao od tebe ubacivanje zadnjih podizaca stakala, ali s obzirom da se u autu vozi najcesce dvoje(roditelji) videcemo da li ce se to ostvariti. :) Ja sam iskreno zadovoljan,140 konja, solidno ide, dovoljno da te izvuce bilo gde, a opet, potrosnja je umerena za benzinca.

Sto se tice mehanike, resen je menjac, zamenjeni svi lezajevi i promenjen sinhron prve brzine, auto je sada necujan i nema vise mrdanja rucice. Ostaje jos problem oko check engine lampice vezano za katalizator, deluje da je ipak do njega problem, sutra ujutru cu svratiti u Sabac da pogledam jedan polovan sa stranca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 02 Nov 2022 09:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Sep 2022 16:01
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Stefan
Opel: Astra J 1.7 CDTI 125ks
Mene konkretno zanima mrdanje ručice menjača koje si pomenuo.

Ja sam nov na forumu i planiram da okačim svoju Astru J uskoro na garažu. Imam taj problem blagog mrdanja ručice unazad pri dodavanju gasa (Ja to negde najbolje osetim u 4-oj brzini) od kako sam je kupio pre 4 godine, a i druga Astra koju sam tada probao je imala isti problem.

Jel si takav problem i ti imao i kako si ga rešio? Jako iritira, mada sam pomalo već i navikao, rado bih ga rešio i ja. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 27 Nov 2022 17:12 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Pa ne znam da li je bas isti problem, ali meni je znalo najcesce u trecoj i petoj, kad pustim gas skroz ili dodam blago da rucica odigra gore/dole, bas je bilo primetno i culo se neko brujanje najvise od 2/3 pa nadalje, sto veca brzina, vise se culo. Kao sto sam rekao, resio sam tako sto je majstor skinuo menjac, odneo u Sabac(ne znam tacno kome) da se zamene ti lezajevi i to je to, usput mi je zamenio sinhron prve jer je malo teze ulazilo u nju. Ceh je bio 350 eura menjac, 30 evra polovan sinhron i 100 evra ruke. :postovanje:

Sto se tice katalizatora, nabavio sam neki polovan, ali nikako da stignem da oteram kod majstora da se zameni, posto oca i bracu to neinteresuje. :D Pa da vidim jel resen i problem check engine lampice.

U medjuvremenu, Astra dobila zimsku obucu, naleteh na vrlo lepe felne, meni se bas svidjaju, kod jednog momka iz Vognja, bas preporuka za njega, covek vrlo ljubazan i posten. Gume sam nove kupio Sava eskimo 3, prodavac mi je rekao da su se bolje pokazale od HP2, odlucio sam se za njih posto je cena bila skoro indenticna(ove su cak bile za nijansu jeftinije).

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 02 Apr 2023 19:31 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Astra je konacno mehanicki sredjena, zamena katalizatora je resila problem check engine lampice. :) Deluje mi kao da je za vrlo malu nijansu sad auto zivahnije i potrosnja je pala za 0,3 - 0,5 zavisno kako se cepa. Ranije je bila 6,5 a sada je 6 okruglo(s obzirom da Astru vozaju 4 vozaca, mislim da je ovo sasvim ok potrosnja). Imali smo peh na Astri da je vodena pumpa procurila posle jedva 7000 km predjenih, kao i dihtung poklopca dekle, sve je to ponovo sanirano i trebalo da bude ok sada. Inace pumpa je bila od proizvodjaca INA. Takodje je promenjena i cevcica za dovod ulja u turbinu, jer su gumice popustile, pa je tu kapljalo ulje.
Slika

Vec neki period primetio sam posle voznje kad se stane na semaforu ili auto radi u leru zagrejan, da se povremeno cuje neki zvuk iz motornog prostora pa nestane, itd...Delovalo mi je da dopire zvuk od neke remenice, par puta sam ranije pitao majstora, on kao sve je u redu, ne cujem ja nista. Zadnji put kad je ovo sve iznad radjeno, ponovo sam ga pitao i rekao mi je prvo da je verovatno remenica alternatora, da bi na kraju posumnjao na remenicu/lezaj kompresora klime. Astra oterana u servis za klime, ispalo je na kraju da je ipak kompresor spreman za zamenu. Majstor mi je rekao da je neki lezaj unutar njega poceo da se urezuje kako vec i ako zakuje moze ozbiljne probleme da napravi(odlazi hladnjak, sistem moze da se kontaminira opiljcima koje je kasnije jako tesko isprati). Bas mi je pokazao za nekog Golfa 6, kako je isti simptom imao, samo sto vlasnik nije na vreme zamenio, pa mu je bukvalno deo koji je otpao probio kuciste kompresora i napravio poprilicnu stetu. Spomenuo mi je da u Astre J se nisu ugradjivali isti tipovi kompresora, pa treba biti oprezan pri kupovini drugog.

Toliko od mene, nadam se da ce nekome pomoci ako bude primetio slican problem. :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 09 Jul 2023 12:08 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Kod Astre promenjene zadnje opruge, jer je jedna napukla, slucajno primeceno prilikom malog servisa, stavljene Kayaba.

Desio se i jedan mali peh, da mi je u centru grada pukla selna na crevu od interkulera ka turbini iz cista mira, pa je spalo crevo, auto pocelo da trza napred/nazad uz sustanje vazduha i posle minut se ugasilo. Imao sam srecu da sam uspeo da se sklonim na parking i naleteo na coveka koji je bio ljubazan da ode svojim autom da kupi drugu i da mi je zameni. Ne znam da li je to poznati problem ili se bas meni potrefilo, ali eto, savet onima koji imaju Astru J, da provere kod sebe, pogotovo ako planiraju ici na duzi put.

Odradjen redovan mali servis na 10 000km, manje vise, sluzi bez problema i spremna je za dve rute od 720km do Herceg Novog, s obzirom da ce burazeri i roditelji ici sa njom na more. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 10 Jul 2023 12:16 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Sreca pa nisi bio u problematicnijoj situaciji (preticanje) sa tom selnom. Sto se tice opruga do sad niko nije pisao da je bio slican problem.

Svakako da te dobro sluzi na tom putovanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 11 Jul 2023 11:32 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Hmm, mislim da sam nekad procitao ranije da je Mita menjao na svojoj(doduse ne znam jel idu iste i za benzinca i za dizela) zato sam se i odlucio za Kayaba. U ponudi sam imao i neke Japko koji su bili jeftiniji za 1000 RSD po opruzi, ali reko ajde ove su valjda bolje.

Slazem se Vladane, da je bilo neko rizicnije preticanje, ne znam kako bih odreagovao. Ovo mi je bas bilo cudno jer sam imao voznju od 50tak kilometara i par preticanja, sve ok. Upalim auto, krenem na glavnu ulicu,gas i prva, druga i kad sam trebao u trecu, bam, ali bitno da se sve dobro zavrsilo i da nije bilo opasnosti po mene ili druge ucesnike u saobracaju. :)

Hvala, nadam se i ja, ucinio sam sve sto sam mogao da sredim auto da bude u top stanju pred put, treba za koji dan registracija da se odradi kao poslednja provera i onda krecu turneje. :)

Da zabelezimo i kilometrazu.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Opel Astra J 1.4T 103kw(140KS)
PostPoslato: 11 Sep 2023 20:47 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Astra prosla dve ture do mora bez problema. A pre toga je prosla i registraciju - cena je bila 31500 RSD(usled novih povecanja...), ako nekoga interesuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs