Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H GTC 1.9 CDTI 2005
PostPoslato: 26 Okt 2021 12:50 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 11 Maj 2021 23:35
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Marko
Opel: Astra H 1.9 GTC
E pa drugari i ja da dam svoj doprinos i da dodam nešto u ovu svoju garažu. Pre 5-6 meseci sam za 2000e kupio Astru H GTC u crvenoj boji 2005. sa Fiatovim 1.9 motorom. Prvi utisak kad sam seo u auto je da sam se zaljubio kako auto ide, mada išlo bi mi bilo šta jer sam pre toga vozio uništenu A klasu. Nije bila u idealnom stanju, malo okrzana na par mesta, loše ispolirana i slično al je imala neki šmek koji me je privukao. Unutra malo pocepana sedišta, nije radio desni far, motori za pomeranje retrovizora i dugme za zatvaranja levog prozora na vozackoj konzoli. Prošli vlasnik se vidi da je hteo da održava auto al nije imao novca za tako nešto pa sve što je radjeno na njemu je bilo radjeno ofrlje. Jedina veća falinka je bio plivajući koji iako se nije čuo je dosta tresao auto pri gašenju i paljenju (iako znam da se ovaj auto treba gasiti sa kvačilom i tad je bilo drmusanja). Elem tu ja, mlad i ambiciozan ulazim u svoj prvi projekat oko auta. Prvo sam odradio detaljan pregled motora i ostalih delova vezanih za sigurnost (kočnice, diskovi, trap, kugle i slično). Počeo sam od sitnica, zamešali su mi specifičnu crvenu boju i sa komšijom farbarom sam odradio najbitnije delove i ispalo je super. Brava gepeka je zezala pa sam i nju zamenio. Rešio desni far. Onda sam kod jako potcenjenog majstora Miloša iz Obrenovca oterao auto da se odradi plivajući sa setom kvačila. Tu smo videli da je i termostat pri pucanju pa smo njega zamenili sa još par creva i ležajem levog točka. Preporodio je čovek auto, koji je već dobro išao, ali dosta dimio u auto koji leti a ne dimi, turbina se pre njegovih popravki nije ni čula. Kada sam bio siguran da je sa motorom sve okej, otišao sam u MT Performance na Petlovom brdu gde je odradjen EGR off kao i chip do 180 konja, očitan car pass. Tu sam stao jer sam potpuno zadovoljan kako ide. Dalje planiram da odradim multimediju i rikverc kameru jer je preglednost pozadi dosta slaba. Ako neko zna kako da rešim motoriće u retrovizorima koji preskaču kao da su prezubčili ili bilo šta od gore navedenih falinki značilo bi. Slike ću postaviti naknadno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs