Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 29 Mar 2024 01:12

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 04 Maj 2021 16:13 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Pozdrav kolege po vozilima,
od nedavno sam vlasnik Opel Astre H TwinTop,motor je 1.9CDTI od 150ks,Cosmo oprema (polukožna sedišta,piano black lajsne u enterijeru,automatska svetla i brisači,GID displej,komande na volanu i slično).
Čim sam je uzeo imao sam problema sa krovom ostao mi je u poluotvorenom položaju,ručno sam ga zatvorio i tek kasnije ustanovio da su fabričke žice tako tanke i kratke da na mestima gde se prelamaju kod šarki iste pucaju i prekidaju konekciju senzora i prekidača,čak sam nailazio i na slučajeve da unutar žice licne puknu a izolacija se samo istegne i teško je primetiti gde je problem.
Od prvih izmena na njoj promenjene su kožice oko menjača i ručne kočnice,zamenjena je ručica za tempomat (još samo da se aktivira),neko pre mene je ugradio multimediju i kameru za senzorom.U planu je da se ugradi fabrički naslon za ruku,da se promene farovi (želja su fabrički xenoni ali su preskupi pa tražim alternativu).
Za početak to je to :":

Slika

Slika

Slika
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 07 Maj 2021 21:15 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2021 19:00
Postovi: 82
Lokacija: Pula/Frankfurt
Ime: Pere
Opel: Astra TwinTop 1.6 turbo
Garaza: pogledaj
Pozdrav kolega, dobrodosao.

Po mojim informacijama, Opel je napravio zajeb sa kablovima tj ugrađivani su prekruti, zato ti je najbolje napraviti kompletno novi bunt kabla koji ide po sarkama u prtljazniku, spojen je konektorima, skines ga i zamijenis sve zice, ali upotrijebi silikonske fleksibilne zice i vise vjerojatno neces imati problema, obavezno neka zice budu malo duze pa ostavi malo vise kabla na zglobovima da se lakse savijaju.

I pazi dobro na onu mrezu u prtljazniku koju izvuces i zakacis da bi mogao spustiti krov, na lijevom kraju se nalazi magnet i u sjedistu gdje se zakaci je prekidac koji reagira na taj magnet i ako taj magnet nije tu neces moci spustiti niti dignuti krov, tj neces ga upoce moci pomicati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 08 Maj 2021 11:00 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Perinho je napisao:
Pozdrav kolega, dobrodosao.

Po mojim informacijama, Opel je napravio zajeb sa kablovima tj ugrađivani su prekruti, zato ti je najbolje napraviti kompletno novi bunt kabla koji ide po sarkama u prtljazniku, spojen je konektorima, skines ga i zamijenis sve zice, ali upotrijebi silikonske fleksibilne zice i vise vjerojatno neces imati problema, obavezno neka zice budu malo duze pa ostavi malo vise kabla na zglobovima da se lakse savijaju.

I pazi dobro na onu mrezu u prtljazniku koju izvuces i zakacis da bi mogao spustiti krov, na lijevom kraju se nalazi magnet i u sjedistu gdje se zakaci je prekidac koji reagira na taj magnet i ako taj magnet nije tu neces moci spustiti niti dignuti krov, tj neces ga upoce moci pomicati.


Hvala na savetima kolega!Shvatio sam da su žice prekrute,napravio sam privremeno rešenje na tim kablovima koji vode do prekidača ali svakako je u planu da ih komplet obnovim.Znam za magnet,prvi put kad su mi pukle žice bio sam ubeđen da je do magneta i tog prekidača ali sam na kraju shvatio da su problem pravile žice.
Nego reci mi da li kod tebe škripuću bočna zadnja stakla,ona mala? Meni na neravninama baš skripuću,kupio sam neki gel za održavanje kedera u lidlu i njega kada namažen škripa prestaje ali posle nekoliko dana keder se ponovo sasuši i eto škipuckanja opet.To je keder koji je u stvari deo tog malog stakla na spoju sa staklom vrata.U planu mi ja da probam silikon sprej.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 08 Maj 2021 20:59 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2021 19:00
Postovi: 82
Lokacija: Pula/Frankfurt
Ime: Pere
Opel: Astra TwinTop 1.6 turbo
Garaza: pogledaj
Ne, kod mene ti kederi ne skripe. Silikonski sprej ce ti trajati malo duze od tog gela, ali probaj ih namazat sa glicerinom, trebalo bi ga moci kupiti u apoteci, znam da je glicerin dobar za kedere zimi, mozda i tebi pomogne i rijesi to skripanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 09 Maj 2021 22:47 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2021 09:33
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Vladimir
Opel: Astra H 1.4 (2004)
Garaza: pogledaj
Baš lep autić :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 10 Maj 2021 08:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
VPValter je napisao:
Baš lep autić :D

jeste,meni se sviđa i ne planiram skoro da ga menjam. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 12 Maj 2021 20:44 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Posle kiše :wink:
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 22 Jun 2021 15:23 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Šta mislite o ovom naslonu za ruku?
Najviše sam za fabrički ali razlika u ceni je tri puta a ovaj mi fino deluje da će se uklopiti.

Slika

Takođe,šta mislite o ovim farovima?
Želim farove sa projektorima a fabrički su preskupi pa mi ovi dođu kao alternativa,jedino što mi se ne sviđaju ovi angel eyes prstenovi ali to može da se ugasi ako mi bude bilo ružno.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 22 Jun 2021 16:35 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Sto se naslona tice, ja sam na gtc-a stavljoa fabricki, iz glavnog razloga sto su svi ti koje sam video da su srafljeni skripali kad se naslonis na njih, takodje kada stavis fabricki ostane ti cupholder koji je na kraju konzole, a sa ovim aftermarket naslonima to nemas vise. A sa obizrom da H bas nema previse pregrada za sitnice, meni je i to bilo od znacaja :)
Za farove, ja sam pakovao org :D ne znam meni se nisu svideli ni jedni aftermarket, a nije mi bilo lepo ni kad se stave projektori, mada mi je bolja varijanta da stavis projektore (kod nekog proverenog) nego da stavljas ove sa angel eyes, nadam se da sam ti pomogao :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 22 Jun 2021 16:43 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
nikolaK991 je napisao:
Sto se naslona tice, ja sam na gtc-a stavljoa fabricki, iz glavnog razloga sto su svi ti koje sam video da su srafljeni skripali kad se naslonis na njih, takodje kada stavis fabricki ostane ti cupholder koji je na kraju konzole, a sa ovim aftermarket naslonima to nemas vise. A sa obizrom da H bas nema previse pregrada za sitnice, meni je i to bilo od znacaja :)
Za farove, ja sam pakovao org :D ne znam meni se nisu svideli ni jedni aftermarket, a nije mi bilo lepo ni kad se stave projektori, mada mi je bolja varijanta
da stavis projektore (kod nekog proverenog) nego da stavljas ove sa angel eyes, nadam se da sam ti pomogao :D


Moja Astra nema taj cup holder na kraju konzole nego malu kao ostavicu kockastu,zato i ne može onaj tipski naslon koji ide u cup holder.Meni se farbički najviše sviđa ali takođe sledeća mana što se meni sedišta preklapaju i onda bi taj naslon udario u menjač kada ide zajedno sa sedištem a ovaj tipski ima na kraju mali cup holder.Možda na kraju ja pored svega ipak prelomim na fabrički :D
Originalni 300e a to da u moje pakujem projektore mi se ne sviđa kako posle ispadne,vidi se da su projektori nakdnadno ubačeni.
Hvala na savetu. :ok:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 04 Jul 2021 12:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Mali servis odrađen, klima se testira gde curi i sprema se za more.
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 18 Jul 2021 15:45 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Nabavljeni farovi i hladnjak klime.

Slika
Ako neko bude menjao hladnjak klime i odluči da kupi Lucas,ja sam ga uzeo jer me ispao u pola cene,da zna da nije baš 100% indetičan originalnom.Malo su cevi drugačije smotane pa pri montaži udaraju u druge cevi.Takođe onda i mesta spoja za ulaz i izlaz freona ne naležu lepo sa gumicama pa je potrebno to malo prepraviti.Fabrički hladnjak je malo iskrivljen ka unutra,ide lučno a ovaj novi je isto bio iskrivljen ali ne dovoljno pa onda ventilator ne može da se namotira,kači za šinu branika ali se i to uz malo dorade reši.Sve u svemu namontiran je.
Zamenjeni i farovi koji su mi daleko lepši od starih,i nisam baš bio za ove angel eyes prstenove ali neka ih za sada po potrebi ću ih isključiti.

Slika

Slika

Slika

i konačan izgled


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 05 Avg 2021 22:22 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 05 Avg 2021 22:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Astri je u ovom mesecu već druga vožnja do mora, ovaj put 11 sati vožnje i stajanja po kolonama bez problema ikakvih.Klima radi odlično čega sam se najviše bojao jer nisam bio siguran dal sam neku gumicu dobro nabudzio ali radi evo već tri sedmice.Sve u svemu gepek pun do poklopca i "zadnje sedište" puno, dvoje napred samo piči uzbrdo, niz brdo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 20 Okt 2021 18:55 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2021 09:33
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Vladimir
Opel: Astra H 1.4 (2004)
Garaza: pogledaj
Farovi su ekstra!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 02 Jun 2022 11:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Nisam dugo osvežavao garažu sa postovima pa malo updateujem.
Astra se vozi i uživa se u njoj (doduše vikendom pretežno jer vozim službeni),u međuvremenu odrađen mali servis sa GM uljem i Filtron filterima koji sam uradio sa.
Prošle godine još je ubačen naslon za ruku.
Instalacija krova na kritičnim tačkama je obnovljena,koristio sam silikonsku žicu.
Slika
Ulje za hidrailičnu pumpu krova sam kupio ali nikako da zamenim,u planu mi je kada to budem menjao da ultrazvučno očistim i male ventile na pumpi.
Tada ću zameniti i ostatak instalacije u gepeku.
Još jedno osveženje u enterijeru,izbacio sam multimediju koja je bila u autu kada sam ga kupio a na njeno mesto je došao CID i DVD90.
Neuporedivo što se tiče zvuka i hvatanja radio stanica.

Slika
Sada je sive boje ali ću masku ofarbati u piano black.
Takođe bih ubacio i mali zvučnik koji ide u tablu ako ga nađem povoljno.Ne znam koliko će razlika sa njim biti primetna pa ako se pojavi ubaciću.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 03 Jun 2022 09:19 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jan 2017 13:33
Postovi: 187
Lokacija: Smederevska Palanka
Ime: Nenad
Opel: Opel Astra G 1.6 8v
Sto se tice zvucnika u tabli na astri j imam 3 u tabi, kada se iskljuci samo centralni razlika je velika.. Tako da ako nadjes kupuj.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 06 Jun 2022 09:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Onda uzimam ako nađem,hvala na savetu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 21 Jul 2022 22:17 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Twintop je dobio novu obuću za leto, mada tek na pola leta :":
Pre

Slika
Na pola...

Slika
Posle

Slika

A i DVD90 je dobio novu boju i nove mape.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 21 Jul 2022 22:33 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
kvalitetne promene, samo napred :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H TwinTop 1,9CDTI 16v
PostPoslato: 19 Avg 2022 22:14 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 27 Apr 2021 00:02
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ime: Filip
Opel: Astra TwinTop 1,9CDTI 150hp
Garaza: pogledaj
Slika

Slika

Astra je bila i na jugu Sitonije na Halkidikiju :wink:


Slika
Fabrička Navi se lepo pokazala, tačna je.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs