Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 10:49

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 19 Jan 2021 16:20 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2020 12:26
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Milic
Opel: Astra K
Pozdrav Svima,

Da li se nekome dešavao problem da na tabli u centralnom ekranu u sred vožnje prijavi grešku "Automatska priprema za sudar nedostupna" i "Servis ESC" a na delu gde je obrtomer se pojavi lampica za ABS i ESC.
Kada se upali greška, auto počne da trza u prvoj i drugoj brzini a već od treće ide normalno, zaustavim se ugasim ga i upalim sve se izgubi.
Na redovnim servisima na dijagnostici nije ništa prijavljivalo da postoje greške.

U servisu mi kažu da moram u tom momentu kada mi se upali da im dovezem auto da bi mogli da vide o čemu je reč što je veoma teško jer se pali nasumično, nikad ne znam kada će se upaliti.

Ukoliko je neko imao sličan problem ili zna šta može da bude u pitanju zamolio bih vas da mi pomognete.

Pozdrav
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 19 Jan 2021 22:59 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav,
Negdje na britanskim forumima (kada sam se interesovao za K) sam nalazio da radar umije da poludi, da npr kada prolaziš pored parkiranog auta prijavljuje situaciju i aktivira se Collision detection.
Sačekaj da se javi neko ko vozi K ili neki majstor sa foruma.
G


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 19 Jan 2021 23:14 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Pogledaj ovdje, možda nadješ nešto korisno:
https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?t=5068

Poznat je problem sa kondenzom na kameri (tipa ljudi imaju problem kada temperature padnu). GM je izbacio novi dio (plastika oko svih senzora na šajbi) koji za razliku od starog ima neki pjenasti sundjer koji ide na šajbu oko kamere.

stari dio:
Slika

novi dio sa sundjerom (imaš P/N na slici ako bude trebalo naručiti):
Slika
Pročitaj postove imaš na 2 strane sve.


Ukoliko riješiš problem podjeli sa nama.
Srećno
G.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 20 Jan 2021 09:37 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2020 12:26
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Milic
Opel: Astra K
@georgemcduke mislim da si u pravu jer mi se ovo dešava samo kada je hladno napolju a unutra je uključeno grejanje i duvanje vazduha u šoferku. Jednom sam čak primetio da mi je šoferka gde je kamera skroz zamaglila i prijavljivalo mi je da čitanje znakova nije moguće zbog loših vremenskih uslova a bilo je suvo i po danu samo što je temperatura bila niska.
Sačekaću da se možda još neko javi možda ima ili je imao isti problem pa ako je rešenje da se naruči ovaj deo poručiću ga i videti šta se dešava posle toga.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 21 Jan 2021 12:05 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Problem radara se najcesce resava softverski u nekom Opel servisu,e sad kako ti opisujus da magli okolo....moguce da je menjan ranije i nije postavljen kako treba ili je menjana soferka pa nije integrisan mi mozemo samo nagadjati...nadji nekog dobrog elektronicara iii servisera Opel(ovlassceni servis ili neko ko radi samo opel) vozila ....
ne znamo da li imas adaptivni tempomat.... a sto se tice vecine britanskih foruma zobidji ih u sirokom luku veze s vezom nema, namerno sam tamo provocirao ljude koji su tvrdili da imaju neke fatalne probleme na autu ,da predstave auto,daju podatke da im pomognem 99% takvih se vise nije oglasilao.
U sustini moja preporuka pravac krsteni Opel servis....ps daj malo vise podataka o autu :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 31 Jan 2021 18:53 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2020 12:26
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Milic
Opel: Astra K
Pozdrav,

Nisam stizao da odgovorim imao sam malih problema sa Koronom :banghead: čim mi prodje izolacija idem pravo u servis da pregedaju šta je problem.

Auto ima tempomat,inače je u opremi innovation do sada nisam imao problem sa elektronikom sem ovoga koje mi se dešava poslednjih mesec ipo dana.

Javljam se čim se oporavim i odem u servis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 03 Feb 2021 11:10 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member

Pridružio se: 13 Jul 2017 13:35
Postovi: 415
Lokacija: Ruma,Srbija
Ime: Jovo
Opel: opel astra k
Brz oporavak ti zelim a za kola ima vremena. :postovanje:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra K 1.6 2016
PostPoslato: 27 Apr 2021 23:03 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 20 Jun 2020 12:26
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ime: Milic
Opel: Astra K
Pozdrav svima, posle duže vremena da se javim da sam rešio problem sa paljenjem greške o čemu sam pisao u prvom postu.
Problem je rešen zamenom senzora za abs na levom točku. Od kako je zamenjen više se nije palila.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs