Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 21:32

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 09 Feb 2021 21:23 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Perinho je napisao:
Imas li ti kakvu dijagnostiku za tu Vectru?

Mislim da bi bilo najbolje odraditi "živu dijagnostiku" tj u voznji gledati kakve parametre pokazuje i gdje se desavaju odstupanja.

A posto nemas katalizator, kako je on maknut tj da li je sve odrađeno tako da ECU ne zna da vise nema katalizatora na autu ili je samo maknut da je ista drugo dirano?


Ja nemam dijagnostiku, ali imam tu u komšiluku jednog majstora i mogu da je kačim kad god hoću (pisao sam u ranijim postovima koje greške izbacuje).. Problem je što niko ne zna da gleda te parametre itd.. A bio sam naravno i kod drugih majstora a njihov zaključak je uglavnom uradi ECU i miran si ili još češći "teraj to vidiš kako ide" što mene užasava i ne mogu da verujem da to majstor tj više njih može da kaže...
Čekam da prođe ova zima, pa ću naći nekoga pouzdanog za opel i ostavljam mu auto dok se ne reši sve..

Auto sam kupio bez katalizatora pa ni ne znam da li je ECU-u dato do znanja da više nema katalizatora.. Ako neko ima preporuku za majstora za celokupni problem ili samo za ECU neka mi piše ovde ili u pp...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 09 Feb 2021 23:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2021 19:00
Postovi: 82
Lokacija: Pula/Frankfurt
Ime: Pere
Opel: Astra TwinTop 1.6 turbo
Garaza: pogledaj
Imas jos jednu opciju, naci nekoga sa istim autom i odradit dijegnosticku voznju s njim pa onda sa svojim autom pa usporedit parametre, tako ces najlakse vidit u cemu je problem.

Na taj nacin smo prijatelj i ja rijesili problem na njegovom autu, usporedili parametre na dva ista auta da bi nasli problem.

Kod njega su problem bile pogresne svjećice, stavili iste kao i na tom drugom autu i motor poceo da radi sasvim drugacije, postao miran kao bubica i smanjio potrosnju za litru i pol.

A imas i jos jednu opciju, pojacat radio. :D :D

Šalim se. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 11 Feb 2021 00:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Nema ništa dok ne nađem dobrog majstora.. Nemam nikoga da vozi auto sa istim motorom..
Neki plan mi je da kupim stranca sa istim motorom, mislio sam da mi barem to neće biti problem jer se time bavim.. Ali kao za inat već mesecima se ne pojavljuje opel sa z18xe na oglasima u Sloveniji...
Ono što sam zaboravio da spomenem u temi je da ponekad, baš retko, ali desi se kad auto upali da se odmah i ugasi i onda sastavi na dodir ključa, senzor radilice možda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 11 Feb 2021 18:01 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2021 19:00
Postovi: 82
Lokacija: Pula/Frankfurt
Ime: Pere
Opel: Astra TwinTop 1.6 turbo
Garaza: pogledaj
Moze li biti iz Njemacke??

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 5-216-4301


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 11 Feb 2021 22:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Perinho je napisao:


Trenutno mi ne znači Nemačka jer nemam mogućnost da se prebacim do tamo.. I u Sloveniju retko idem zbog virusa itd...

Hvala ti u svakom slučaju! :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 12 Feb 2021 18:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Danas sam primetio, a inače mnogo je hladno, oko -4, da auto sasvim normalno radi, na leru jedva da se primeti treskanje..
Tako je bilo i u prošlom talasu hladnog vremena...
A čim sam malo bolje zagrejao motor problemi su se vratili ali ne u meri kao inače...
Sada polako sužavam krug mogućnosti i mislim da je lem na kompu glavni problem..
Ali pošto nisam stručan, sačekaću malo lepše vreme i odoh kod stručnjaka :D
Slika
:ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 14 Feb 2021 00:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Pozz, ja vozim isti motor u zafiri. Mene odlicno sluzi. Ulje ne trosi,benzina uzme oko 6-9 litara na 100km. Skoro 5 godina se vozi bez broblema. Imam u neku delphi dijagnostiku ako ti znaci mogu ti iscitati neke parametre kad motor radi hladan i vruc pa uporedi kako je kod tebe mozda pronadjes gde se krije problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 14 Feb 2021 00:29 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 01 Okt 2014 22:14
Postovi: 73
Lokacija: Backa Palanka-Parage
Ime: nebojsa
Opel: REKORD 1,8i Zafira 1,8i automatic
Da dodam samo kod mene je menjac automacki, mada mislim da to nema veze motori su isti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 14 Feb 2021 13:16 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2021 19:00
Postovi: 82
Lokacija: Pula/Frankfurt
Ime: Pere
Opel: Astra TwinTop 1.6 turbo
Garaza: pogledaj
Onda je problem rijesen, ubuduce ga vozi samo kad su vani minusi, kad je toplo neka spava u garazi. :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 15 Feb 2021 17:53 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
nebojsa887 je napisao:
Pozz, ja vozim isti motor u zafiri. Mene odlicno sluzi. Ulje ne trosi,benzina uzme oko 6-9 litara na 100km. Skoro 5 godina se vozi bez broblema. Imam u neku delphi dijagnostiku ako ti znaci mogu ti iscitati neke parametre kad motor radi hladan i vruc pa uporedi kako je kod tebe mozda pronadjes gde se krije problem.


Ako ti nije mrsko posalji, pa mi mozda posluzi. Hvala!!

Perinho je napisao:
Onda je problem rijesen, ubuduce ga vozi samo kad su vani minusi, kad je toplo neka spava u garazi. :D :D

Nadam se da je komp i da cu reparacijom resiti problem, tj ovaj najveci problem, a ostalo je manje pa ce se lako resiti :D
Inace me zajebavaju u drustvu jer jedini vozim benzinca a verglam kao lud, a pre neko vece zamrzlo mi krenuli sa rodjendana, moja Veca sastavi na dodir kljuca a oni se naverglase sa dizelima... Nije mi jasno da kad je ogroman minus auto radi perfektno.... Danas mu npr nije dan i non stop je u safe modu, a eto temperatura je u plusu....

Hvala svima na pomoci i savetima! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 18 Feb 2021 22:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Prešao sam danas oko 160km u cugu sa Vecom, od toga nekih 60-70 autoput.
Auto se ponašao super, sipao sam pun pre puta, sad dosuo, stalo je tačno 12.7l...
110-120kmh, na autoputu i do 160..
Sve proteklo ok, ja prezadovoljan kako se auto ponašao..
Par puta sam spuštao prozor da udje vazduha i osetio se miris benzina. šta mislite da bi mogao da bude razlog?
Bliži se mali servis, odlučio sam da ga uradim nešto pre 10000km, sada sam na skoro 7000, tako da ako uhvatim vremena uradiću ga već za vikend. Auto je za tih skoro 7000km potrošio oko 500ml i to uglavnom posle vožnji kao danas tj posle gaženja..
Neka preporuka za ulje, auto je prešao 297kkm?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 18 Feb 2021 22:22 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
E da, napomenuo bih da auto drži zakucanu temperaturu na 80c non stop.. Tako i inače u svakodnevnoj vožnji osim ako gnjavim po gradu pa tada digne na 90 ili malo preko i tada već pali ventilator..
Da li i ja da spremam pare za termostat ili je moj električar u pravu "na opelu to tako treba"..
Grejanje radi super.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 18 Feb 2021 22:29 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Gle...korektan termostat nije mnogo para. Moj je npr radio ali nije zatvarao kako treba. I to se pokazalo bas u ovim hladnim danima. Inace, nista ja primetio nisam. Ako sumnjas, moja preporuka - zameni. Potrosnja ulja nije opasna. Moja iskrena preporuka za ulje - Wolf.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 19 Feb 2021 23:51 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
shommy-kg je napisao:
Gle...korektan termostat nije mnogo para. Moj je npr radio ali nije zatvarao kako treba. I to se pokazalo bas u ovim hladnim danima. Inace, nista ja primetio nisam. Ako sumnjas, moja preporuka - zameni. Potrosnja ulja nije opasna. Moja iskrena preporuka za ulje - Wolf.


Hvala shommy!
Prvo cu da resim ove vece boljke, pa termostat moze i da saceka a i svakako tamo gde budem terao auto reci cu im da mi sve pogledaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 20 Feb 2021 01:08 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Samo lagano i jedno po jedno. Moj neki savet, uvek kreni od neke banalne i jeftinije akcije pa onda dalje. I sve sto mozes sam - sam. Jer ti imas volju da proradi. Majstor ima volju da ti uzme pare. I uglavnom kada saberu godine auta savet je - ma vozi to, sve je to dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 20 Feb 2021 15:26 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
shommy-kg je napisao:
Samo lagano i jedno po jedno. Moj neki savet, uvek kreni od neke banalne i jeftinije akcije pa onda dalje. I sve sto mozes sam - sam. Jer ti imas volju da proradi. Majstor ima volju da ti uzme pare. I uglavnom kada saberu godine auta savet je - ma vozi to, sve je to dobro.


Tako i radim, šta mogu sam rešavam, šta ne mogu pričekaće još malo da se izađe iz zime pa kod nekog krštenog majstora :D

Baš tako... Svaki majstor je meni rekao doslovce "Vidiš kako ide, teraj to", a ja se rastajem sa dušom kad primetim nešto oko auta hahhaha...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 20 Feb 2021 23:06 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Kad upalim grejač retrovizora i zadnjeg stakla radio krene da šušti, negde sam davno pročitao da je neki relej/osigurač šta već.. Može li neko da mi kaže nešto više o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 21 Feb 2021 00:36 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Ja imam taj prob sa dugim svetlima
Bice da je to tako kod Opela :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 22 Feb 2021 21:09 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Danas se malo radilooo..
U jednom momentu auto je bio oslobođen cele prednjice :D
Skidao sam branik da probam da ga upasujem jer sam ispao idiot pre nekoliko nedelja i ostavio auto izbačen iz brzine u garaži koja je blago nizbrdo, epilog je slomljeni nosači branika.
Slika
Kad je već sve bilo raspremljeno, očistio sam i pregledao taj deo auta. Video sam da je greda branika menjana(to mi je i rečeno kad sam kupovao auto) jer je auto navodno imao blago čukanje (u tu priču može se reći da tek sad verujem, videćete i zašto).
Slika
Hladnjak je oštećen, tj nabijen, a ove plastike popucale, to mi pije vodu sa prethodnom pričom da je bilo blago čukanje jer da je auto bio uništen od napred hladnjak bi otišao skroz..

Takođe ovo crveo je nabijeno, ne znam kako uopšte i ima fuknciju, tako da uskoro će biti i zamena hladnjaka.
Slika
I najslađe za kraj, a to je čišćenje motornog prostora, po preporukama i savetima dva člana shommy i vladarr to je bio najlakši i najlepši deo posla danas..
Slika
Slika
Slika
Moglo je i bolje, ali inspiracija me napustila prerano zbog branika koji nisam uspeo da upasujem i koji je realno za bacanje jer je već opravljan i lepljen raznim silikonima i diht masama.. Svakako sam imao u planu neki zender, sada je to definitivno samo da prvo rešim bitnije stvari....
Dok sam ovo sve radio akumulator je bio na punjaču čisto da se malo napuni nakon hladnih dana i neprekidnih verglanja.
Auto je pogasio greške i 15 minuta nakon prvog paljenja radio kao sat i onda je opet počeo da treska na leru i upalio lampicu..
To je to od mene, u narednom periodu ništa ne diram, za 15 20 dana vraćam letnje gume konačno i sredjujem enterijer, a do tada samo vožnja :D A nadam se uskoro i odlazak kod majstora i rešavanje problema... :ziveli: :ots:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 22 Feb 2021 21:42 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
Ovako po slikama deluje super. U odnosu kako je bilo, deluje perfekt. Lagano sredjuj mehaniku, pa kad auto proradi kako valja, ona lagano estetika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 23 Feb 2021 11:14 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
shommy-kg je napisao:
Ovako po slikama deluje super. U odnosu kako je bilo, deluje perfekt. Lagano sredjuj mehaniku, pa kad auto proradi kako valja, ona lagano estetika.


Upravo tako, prvo mehanika.. Nazalost poslovi kojima se bavim su stali skroz zbog virusa tako da moram da pazim na svaki dinar, a inace bih sunuo sve u auto bez razmisljanja, ali nazalost to trenutno nije moguce.. :banghead:

Izlete mi budala na kruznom malopre ja normalno na sirenu, a ona se 2-3 puta na kratko prekinula, nesto je caknulo pored moje leve noge, hebem li ga sitnica je verovatno, ali eto ako neko zna neka pise sta da uradim. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 03 Mar 2021 12:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Slika
Stigla mi je ova spravica uz jednog stranca, služi kao cd changer emulator, znači umesto džeka za cd ide ovaj džek, a ima mogućnost usb, kartica i aux.. Problem je što je došlo na Fiatu i ne odgovara džek na cdr 500. Može li mi neko reći ako prepravim džek ili nađem kabl sa džekom za cdr500 da li će raditi, tj da li Opel uopšte podržava?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 03 Mar 2021 17:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2019 17:45
Postovi: 188
Lokacija: Neuburg an der Donau
Ime: Misa
Opel: Astra G, 2.2 DTI
http://www.vcarlink.com/eacp_view.asp?id=160 - lista kompatibilnih uredjaja. Izgleda ide samo na uredjaje koji imaju aux izlaz (nisam nesto detaljno citao).
Ali, mozda moze da se ubudzi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 11 Mar 2021 23:41 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Nisam se javljao par dana, Veca se slabo vozi, jer mi je zao da je vozim neispravnu ahahah.. Provoza se skoro svaki dan po malo iz zdravstvenih razloga i mojih i njenih :D Ide super kao i do sad i izmami osmeh na lice uvek, ali je gremlini i dalje muce, naravno jer nista nije radjeno povodom toga...
E sad imam jedno pitanje, u prilozenom snimku cete najbolje videti.. Kada ubacim u rikverc lampice koje sijaju i bord ekran smanje svoje osvetljenje (to smatram normalnim jer je tako i kod cala na astri g, brata na astri h, drugara na zafiri A i drugog drugara na audi A3) ali me buni zasto ova lampica od akumulatora sjaji i to jedva iskljucivo kad se ubaci u rikverc..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 28 Mar 2021 22:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
E pa ja sam se juce malo pravio pametan i skinuo senzor radilice da ga ocistim.. Uradio to vratio i otisao da provozam.... Auto na 4000rpm izgubio snagu i posle se vukao kao baba i nije hteo preko 3500rpm.. Jutros ponovo skinem i vratim kad ono nece ni da cuje da upali...
Mrdam malo levo desno upali ali gas prima do 1500 obrtaja..
Opet mrdnem ne pali..
Da napomenem, prvi put kad sam skidao senzor tj juce, on je samo bio ubacen u leziste, a onaj drzac je bio skroz pored. Kad sam ga vratio, vratio sam ga sa nosacem i sve lepo stegao da ne mrda ni milimetar.. Kad je i uspeo da upali to je bilo kad skinem drzac hahahaah...
Znaci uzas, to je kad hocu sam da diram nepoterbne stvari... Plan je da sutra uzmem drugi senzor jer je mozda ovaj riknuo od silnog vadjenja i raskacivanja (a greska nije brisana)...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs