Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 17:16

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 29 Mar 2021 23:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Rešeno zamenom senzora. Ler se popravio ali i dalje nije ni blizu da bude kako treba.. Auto više ne ulazi u safe mod.
Inače iskorišćeno je lepo vreme da se bratu zameni ulje u Astri H 1.6 75kw...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 15 Apr 2021 21:10 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Malo da obnovim temu, ima nekih novosti :D
Danas sam zamenio filter goriva, auto je prodisao i čupa iz niskih obrtaja. Žao mi je što nisam slikao šta je izašlo iz starog filtera, a sutra ću da ga otvorim pa ako bude nešto zanimljivo kačim sliku čisto da se vidi šta odlazi u motor, a filter je 650din..
Slika
Pohvalio bih i gorivo na Shell pumpi 98 oktana, primeti se razlika, šteta što nemam u blizini njihovu pumpu.
Slika
Veca je malo i produvana, tj ne malo nego nekih 40km :D (slikao je suvozač, čisto da kažem zbog pravila foruma).
Slika
Slika
Još jedna sitnica, kožica menjača i ručne je zamenjena, drugi auto :D

Inače na parkingu smo sreli stariju sestru :D A tu je i dalja rođaka iz Slovenije koja ubrzo putuje :D Trenutno u dvorištu imamo 5 Opela :D
Slika
Slika

Veca sledeći mesec ide na tehnički i registraciju i nakon toga i konačno kod majstora jer su se stvorili uslovi za to :D
Mali servis je na redu, delovi su tu ali nemam vremena.. Pregazio sam 3500km u poslednjih mesec dana i veoma prebacio cifru od 10000km od zamene, a hteo sam na 7000km da menjam ulje.. Jbg, dešava se :D
:ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 03 Maj 2021 14:28 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Jedno pitanje brzinsko. Da li bi sa Astre G isti motor kao moj odgovarao komp i ostali delovi? dizne, pumpa itd itd? Pretpostavljam da sve da, ali komp? Jel ima neke razlike itd? Unapred hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 08 Maj 2021 17:13 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2020 15:48
Postovi: 146
Lokacija: Loznica
Ime: Milan
Opel: Insignia 2.0 CDTI // Astra J 1.4 TURBO
Garaza: pogledaj
Citiraj:
Slika
Još jedna sitnica, kožica menjača i ručne je zamenjena, drugi auto :D

Baš dobro izgleda ta nova kožica. :)
Citiraj:
Inače na parkingu smo sreli stariju sestru :D
Slika


Vectra A :love: Imam bukvalno istu takvu, odličan auto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 09 Maj 2021 18:50 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
srbhunter je napisao:
Citiraj:
Slika
Još jedna sitnica, kožica menjača i ručne je zamenjena, drugi auto :D

Baš dobro izgleda ta nova kožica. :)
Citiraj:
Inače na parkingu smo sreli stariju sestru :D
Slika


Vectra A :love: Imam bukvalno istu takvu, odličan auto!


Hvala buraz!
Vectru A je cale vozio nekoliko godina prelep auto, za to vreme jedna od najlepsih u konkurenciji, enterijer me i dan danas odusevi, pogotovo ako ima opremicu malo jacu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 09 Maj 2021 19:02 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Slika

Da obelezimo i 300k da li pravih ili ne ne bih ulazio u to niti me zanima (dijagnostika je na 294k iz kompa procitala 214k u sta takodje ne verujem)
Veca se gazi nenormalno u poslednje vreme, uporedite kilometrazu na postu od 15.04. i ovu od juce..
Sluzi me super, problema nema od zamene filtera goriva, auto vise nijednom nije usao u safe mode, ide ubija, trosi ispod 9l realne potrosnje, u gradu popne na 9.5 max bez klime (mereno od cepa do cepa).
Naravno treskavice na leru i otezano paljenje je i dalje tu, to resavamo cim prodje registracija krajem meseca.. Tako da nadam se da cemo u leto uci ispravni, zavisi od toga sta je u pitanju i sta ce se raditi.. :D

Malo mi je bilo dosadno i umesto da uradim mali servis ja sam stavljao celicne felne na auto da vidim kako mu stoje.. I bruka su, inace se lozim na celicne felne (pogotovo od bmw-a).. Obzirom da mi se ovo svidelo trazicu neke 16 za sledecu zimu :D
Slika

I jedna umetnicka za kraj. Do sledeceg update-a :ziveli:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 25 Maj 2021 20:36 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Slika

E momci moji, došlo vreme da se Veca konačno sredi, barem se nadam.
Ovako želeo bih da mi neko preporuči što bolji servis za moj auto. Znači recimo da je u pitanju komp verovatno i da će se ići na tu stranu u rešavanju problema pa eto izvolite pišite ovde ili u pp.
Najradije bih voleo da moj komp može da se reparira, ali naravno ako ne može kupio bih drugi. Ali ne bih ni da idem kod nekih menjača delova, to mogu i sam da uradim toliko se razumem :D :ziveli:
Ja sam ovih dana u potrazi za kompom svakako, naravno prvo bih probao drugi da vidimo da li i koliko problema rešava, pa takođe ako znate nekoga ili neki otpad Šabac +- 100km da bi mi izašao u susret pišite.

Inače auto je super u poslednjih 3-4k km. Super ide, potrošnja ok, ulje ok (koje još nisam stigao da zamenim :( ), jedino što su tu i dalje treskanje na leru, teže paljenje kada auto odstoji malo duže itd..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 04 Jun 2021 18:19 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Kupljena je jos jedna Vektra donor.. Jedino sto sam mozda napravio gresku.. Kod nje je isti motor, isto kilovata, ali poklopac motora ima one crne plastike, a kod mene ne.. To valjda znaci da je euro2? I cuo sam da mi komp ne odgovara.. Sutra idem po nju pa cu videti, probati sve itd.. Svakako mi se isplati zbog ostalih delova, kontam da npr bobina, pumpa, dizne odgovaraju...
Ako je neko vise upucen od mene neka mi napise sta i kako :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 06 Jun 2021 21:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Ispostavilo se da je ipak Z18XE i donor i da će komp odgovarati, pogledao sam isti su i serijski broj itd...
Slika
Donor je stigao, a dovukla ga je Veca :D Nije osetila teret, jedino što nije bila dobro natovarena pa je Veca mnogo pala pozadi..
No nebitno.. Polako sam počeo da menjam delove, odlučio sam da menjam deo po deo i svaki put probam auto.
Za sad je promenjena klapna i baš sam zadovoljan, auto diše, lakse prima gas i nema više onu zadršku pri menjanju brzine kao kad neki početnik vozi :D
Slika
Sledeći sam zamenio protokomer potom probao auto i sve je isto. Isto ide, ler je isti itd.. Zamenjen je i motor brisaša i plastika koja štiti ceo mehanizam oko brisače, ali sam ispao glup i nisam probao brisača na donoru jer i taj motor čagrlja ali ne kao onaj koji je bio na mom autu.
Sledeće na redu je pumpa goriva i ako se i tu ništa ne popravi (pretpostavljam da paljenje možda hoće) onda menjam i komp..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 09 Jun 2021 20:12 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Stvari stoje ovako, zamenio sam i pumpu iz rezervoara i auto sada uvek upali lepo, znaci nepovratni ventil je vrv zezao na mojoj.
Slika

Probana je i bobina za svaki slucaj sve isto. Iiii na kraju zamenjen ECU komplet sa imobilajzerom i kodom kljuca.
Razocarenje... Sve sam sam zamenio, auto je upalio ali ponovo ne radi kako treba. Check engine ne sija, ali kontam upalice se.
Mislim da auto ide bolje, ali mozda je placebo efekat.
Slika
Stvarno vise ne znam sta da radim.. Ostalo je da probam dizne i sondu sa tog auta..
Inace donor je radio perfektno.
Ako neko ima jos neki savet sta mogu sam da uradim neka napise, ali po svemu sudeci nije do kompa, kontam jedino da je nesto unutar motora, ali motor je dobar, ne trosi ulje.. Potrosio je manje od litre na 12000km..
Inace kad sam stavio komp nisam nista kacio na dijagnostiku po savetu vise ljudi to i nije potrebno kad se komplet prebacuje..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 11 Avg 2021 21:32 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Veca je popravljena. Konacno :D
Slika

Auto nije bio u fazi za ceo jedan zub i ja sam ga tako vozio 17000km.
Naime, kada je majstor ustanovio da je omasena za zub i hteo da skine zupcasti, spaner na uljnoj pumpi mu je ostao u ruci.
Nazalost nisam slikao, ali kao da je neko tukao po tom spaneru i uljnoj pumpi. Zamenjena je uljna pumpa i uradjen komplet veliki servis.
Auto sada radi kao sat, broji sto bi se reklo :D
Paljenje je ostalo kao problem i tu cu problem potraziti ponovo u dovodu goriva. Tj majstor ce, posto je ocigledno najbolje auto oterati ipak majstoru :D
Slika
Mogla je jos, ali tada nije bila popravljena i nisam smeo vise *suvozac je fotografisao*
Uradjen je naravno i mali servis pre 1500km.

Tako da eto, Veca je konacno ispravna, tj barem motor radi kako treba. Idemo dalje sa sitnicama, kocnice su vec polako za zamenu, paljenje da se sredi pa cu malo i estetski da je sredim, trap da pretresem, felne irmscher do leta da nabavim i tako neke sitnice :D
Ziveli! :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 19 Okt 2021 15:04 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Da malo osvezimo temu :D

Veca se ne gasi, uradjena su jos dva mala servisa, jedan jer sam sipao neko idiotsko ulje i auto je pio 1l ulja na 1500km. Sada je sredjeno sa shell uljem 10 40. A blizi se i jos jedan mali servis za 1500-2000km
Slika
Stigla je i nova obuca. Irmscher Ronal. Namontirane cisto na 10ak dana za moju dusu pa cu onda da stavim zimski set a ove da sredim za leto jer im je potrebno malo paznje. Meni je auto malo odignut napred i ne svidja mi se to uopste, ako neko zna sta bi moglo biti neka napise :D
Slika
Stopke su blago zatamnjene, nekome se svidja, nekome ne. Meni je iskreno top. *na slici deluju dosta tamnije nego uzivo*
Slika
Stavio sam i sivi sat od 2.2 u pocetku mi se svidjao, sada ne, pogotovo jer se ne uklapa uz mahagoni. Verovatno cu vratiti svoj stari crni. A i ovaj sivi ne pokazuje temperaturu cuo sam da ni ne moze jer je od 2.2..
Slika
Do sledeceg javljanja ziveli! :D :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 20 Okt 2021 09:07 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
super radovi, dosta truda oko vektre to je za pohvalu :)
stopke mi se cini da su legle odlicno, vidi se na ovoj zadnjoj slici da nije previse tamno, a taj mahagoni u enterijeru ja licno ne volim i verovatno bi ga prelepio nekom foliom, ima ih sad bas puno koje su strava za enterijer, ali opet stvar ukusa, neko obozava tu imitaciju mahagonia :) u svakom slucaju lepi radovi i srecno u daljim up-ovim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 20 Dec 2021 22:59 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2013 13:45
Postovi: 174
Lokacija: Svilajnac
Ime: Bojan
Opel: Vectra C GTS 1.8 16v
Garaza: pogledaj
Jel resen problem sa paljenjem kad odstoji? Probao si dizne sa donora?

.. Pogledaj moju temu: "astra g, teze pali vruca"... Poludeo sam dok sam resio...
Secam se da smo se nesto dopisivali preko fb, u vezi dizni...

_________________
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling!" -Paul Walker


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 06 Feb 2022 22:24 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Hvala drugari!
Nema me neko vreme na forumu zbog obaveza.
Paljenje nije rešeno i privremeno sam odustao i zbog nedostatka vremena i zbog nedostatka živaca.

Slika
Veca se ne gasi, bukvalno nekad u danu predjem i po 300-400km. Na ove cene goriva.. Maa..
Uspeo sam da predjem 770km sa punim rezervoarom, novi rekord. Ceo rezervoar potrošen na relaciji Šabac-Batrovci, Šabac-Novi Sad i Šabac-Beograd. Nekih 65% autoputa.
Mali servis urađen pre nekih 700km sipano GM 10-40 ulje.
Na proleće ću da pretresem malo trap, lupkanja su sve učestalija. Mislim da će morati i amortizeri jer čim jedno sedne nazad auto padne. A i inače je odignut napred.
Do sledećeg pisanja živeli! :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 19 Maj 2022 20:58 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Update:
Veca i dalje tera bez prestanka. Bez ijednog kvara. Potrebno je odraditi servis klime jedino, krenulo je toplije a meni klima ne radi. Termin je u ponedeljak kod majstora.
Slika
Imam jedno pitanje za clanove. Naime auto je legao dosta nazad, a napred je odignut. Trap napred lupka vec par hiljada. Jednostavno nemam vremena da resim to sve zbog prirode posla. A auto vozim non stop i predjem po 10000km mesecno u proseku.
Zanima me da li neko preko slike :banghead: zna sta moze biti, odakle da krenem. Da li su amortizeri, stabilizatori, viljuske, sve?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 23 Maj 2022 15:13 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
bolje gledaj zasto je nazad pala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 30 Jun 2022 22:08 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Slika
Na Vectri je uradjen veliki servis. Preventivno, a ustanovljeno je da curi pumpa vode.
Daljim pregledom ustanovljen je luft u levoj poluosovini (krcka kad se pusti gas ili kad se promeni iz treće u drugu). I donji nosač motora je za zamenu. To će biti odradjeno ovih dana.
Slika
Prava kilometraža je 347777km majstor nije znao da je sat menjan. A i datum je omašio.
Stavio je INA set, valjda će isterati barem 50 60k.
Planiram i svećice da menjam jer su odavno menjanje a ponovo su prisutne minimalne oscilacije u leru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 18 Jul 2022 11:46 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Primetni su novi/stari problemi sa Vecom. Od velikog servisa auto na leru radi losije, kao na pocetku teme, treska itd.
Vremena da odem kod majstora nemam, ali sumnjam da je lose uzupcen tj da je promasen kao sto je i prethodno bio slucaj.
Mislim i da su dizne za zamenu, to je jedino sto nisam menjao u pokusaju otklanjanja svih problema, a sad su pocele i da cakcu. Zamenicu i dizne i pumpu u rezervoaru zajedno pa da vidimo sta onda kaze i ler i paljenje..
Slika
Zaboravio sam da napomenem i da smo pre mesec i po dana uredno prosli tehnicki sto me svakako raduje. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vectra 1.8 :)
PostPoslato: 17 Dec 2022 11:33 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2020 11:57
Postovi: 57
Lokacija: Šabac Srbija
Ime: Djordje
Opel: Vectra B 1.8
Evo nas posle dosta vremena.
Veca tera i dalje po starom, velika kilometraža se gazi svaki mesec, mali servisi se rade.
Zamenjene su i svećice NGK naravno, zaboravio sam da slikam, ali prethodne koje su prešle 60000km izgledaju kao da su nove.
Slika
Veca u nekom narednom periodu dobija zamenu, ali svakako ostaje tu kao neki eventualni projekat ili samo kao auto za dušu.
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 70 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs