Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 15:56

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 24 Feb 2022 15:11 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
hvala zare, flene su prelepo legle, jedino se sad nesto mislim da ubijem ovaj hrom ali videcemo kad vratim letnji set :)
steta za tvoju ali dobro zamenio si je noviom :)
Sad mali up i za astru, da probudimo garazu, radilo se puno na korsi pa se nije stiglo ranije,
posle dugo traganja nasao sam short shifter, nov kosta 190e sto mi je bilo suludo za parce metala, pa sam uspeo da iskopam polovan za 25e :D
stigao je pred novu godinu u ne tako divnom stanju (ali zato je placen 25e) :D sad smo ga sredili, pa ceka prvi termin za ugradnju :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 28 Feb 2022 22:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
short shifter montiran, probao sam da slikam pre i posle rucicu ali mislim da se slabo vidi. uglavnom hod menjaca je manji za 40% sto se bas oseti. menjac je dosta kruci i precizniji i sam osecaj u voznji je daleko bolji :love:

Slika Slika Slika

pre
Slika Slika Slika
posle
Slika Slika Slika

pre
Slika Slika Slika
posle
Slika Slika Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 02 Mar 2022 00:20 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Feb 2012 03:00
Postovi: 3017
Lokacija: Jerkovic, Beograd
Ime: Miloje
Opel: A3 8V FL Sedan
Garaza: pogledaj
Uh, meni je M32 bas bio naporan za voznju u poredjenju sa F17 :)

Lep je bio u smislu da je bio dosta cvrsci, kad vozis na otvorenom itd, ali nikad nije mogao da radi kao F17 - prva pun gas, samo cimnes i ili si u drugoj ili je otisao menjac :ludilo1:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 02 Mar 2022 11:23 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
hahahahahaha too, mene je mnogo smaralo sto ima hod dugacak, pa dok ubacis u brzinu moram ruku iz ramena da pomerim :D
Nije bas toliko strasno realno ne vozim trke, ali reko ajde da nabavim short sifter da vidim kakva je razlika i moram priznati da je mnoogoo bolje, kao sto rekoh kraci dosta hod i tacnije upada u brzine, odmah voznja lepsa, jos kad prebacim u sport mod pa se sve ukruti ko kaludjerov k... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 26 Maj 2022 11:17 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
jos jedan servisni post na zalost,
prvo jedan detalj, zamenjen je kljuc, poznati problem kad propadne dugme, uzet novi na aliju, prepakovano sve i deluje kao fabrika :)

Slika
Slika

a onda mali problemi, primeitli smo da je pocela da se prlja boca za antifriz, naravno kad to spomenes starioj generaciji, odmah se hvataju za glavu i cujes cuveno "resavaj se toga sto pre"
elem mi smo se resili ali na ispravan nacin, ono sto je bojka (jedna od ) ovih motora jeste hladnjak ulja, kada je pocela boca polako da se prlja prvo smo na njega posumnjali posto je antifriz idalje bio cist, nije doslo do "majoneza" :)

Slika
na slici se moze videti kako se uhvatila prljavstina po ivici boce.

na to sve verovatno ljudskim faktorom uspeli smo da sjebemo cep tj gumicu na cepu
Slika
Tako da sam pored novog cepa, porucio i novu bocu, kako bi imali cistu da vidimo da li smo resili problem sa uljem ili su strahovi matoraca opravdani :)

Elem ko bude radio ovo, neka bude spreman da ce morati da menja i crevo turbine, jer je polu metalno, polu plasticno, pa prilikom skidanja 99% su sanse da plasticni deo pukne, zbog vremena ta plastika se ukruti i bude krha kao staklo.
Kada smo skinuli hladnjak, imali smo sta da vidimo, gumice na jednom delu su krenula "napolje" jasno je bilo da je on pravio problem sa uljem, i da nam je intervencija stigla u zadnji cas

Slika
Slika

Kada se menja hladnjak skida se turbina i izduvna grana, tako da bi bilo pametno zameniti i zaptivace, mi smo naravno sve nove uzeli, na slikama je i famozno crevo turbine :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kad je sve odradjeno, na kraju naravno uradjen i mali servis, sa GM-a na preporuku Cileta presli smo na Motul 8100 5w40

Slika

Ne znam da li je do ulja ili tripujem, ali deluje da motor radi dosta mirnije :)
elem posle 2.000km nova boca je idalje cista, tako da smo glavni problem resili,
trebalo mi je dobrih pola sata da objasnim caletu kako je motor u redu, da ne mesa vodu i ulje i da je u odlicnom stanju.
Poslusao me je ali je ipak malo ostao skeptican :D
Hvala Ciletu na pedantnom radu :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 08 Jun 2022 13:42 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
deda mraz stigao malo ranije :love:

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 08 Jun 2022 23:12 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2013 11:58
Postovi: 360
Lokacija: Beograd
Ime: Dragan
Opel: Astra H 1.7 cdti
Garaza: pogledaj
Kvaran deda ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 09 Jun 2022 17:27 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2021 09:33
Postovi: 46
Lokacija: Beograd
Ime: Vladimir
Opel: Astra H 1.4 (2004)
Garaza: pogledaj
Svaka čast! :postovanje:

Ako budeš nekad hteo da je prodaješ javi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 13 Jun 2022 10:34 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
bas kvaran, u sred leta donosi poklone :) sad samo da uhvatim vreme da montiramo pa da vidimo rezultate
@VPValter lomio sam se da je prodajem ove godine, uhvatile me neke bubice ali sam iskulirao, jer ne mogu nista pametnije da kupim ni za vece pare iskreno, a i dosta sam ulozio i sredio da bih je sad prodao :)
ali svakako pre nego zvanicno ode na prodaju pisacu ovde

Pisao sam u postu pre, kada smo pakovali zadnje podizace da je najveca muka sa zabicama koje drze prozor i da jedna od 2 mora da se slomi kako bi ih izvukli, posto to tad nismo znali, mi smo vratili stare zabice nazad, tako da je zadnji prozor prestao da radi pre nekih nedelju dana, tj nije mogao da se spusti, posto se culo da mehanizam radi, a prozor stoji, znalo se da je zabica u pitanju, uzete nove org u ovlascenom, pa sve spakovali da vise nekad ne popusti :)

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 21 Jun 2022 23:37 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
idemo dalje, resio sam da sredim sve sto se razvlacim da zavrsim i nabavim vec duze vreme, jedna od tih stvari je voda koja je ulazila u gepek. Dugo se trazilo odakle dolazi i skontali smo (valjda) da probija iznad rebara koji se nalaze iza branika.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
reseno tako sto je stavljen silikon sa unutrasnje strane gde ide guma koja je popustila, takodje napunjeni i zamazani cepici na karoseriji preko kojih se sliva voda, pogotovo ovaj sa kablovima koji na zalost nisam slikao nakon mazanja silikonom, cekamo jos sutra da se osusi pa da testiramo je li problem resen

i nesto mnogo lepse, opruge montirane. na zalost nisam slikao auto pre postavljanja pa da imamo lepo da uporedimo ali evo jedne nocne


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


za moj ukus je legla bas koliko treba, udobnost za ovo malo voznje je ista, osim sto se neravnine nekako vise cuju, lezanje na putu je daleko bolje, ali o ovome svemu cu nakon nekog duzeg puta, sad mi ostaje da se malo slegne pa da idemo na kosutnjak da je malo probamo :love:
:ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 22 Jun 2022 23:09 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009 16:23
Postovi: 2239
Lokacija: Kikinda
Ime: Vanja
Opel: ex Astra G 1.6 16v
Garaza: pogledaj
Lepo je cucnula, a taj eibach pro kit je stvarno udoban za razliku od vecine sportskih opruga!

_________________
I'm not drunk, just avoiding potholes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 28 Jun 2022 20:07 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2019 21:02
Postovi: 206
Lokacija: Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra J 1.6 CDTi
Garaza: pogledaj
Moja Astra se malo razbudila nakon zamene lanca, pa hoće da zanosi u krivinama, u opasnoj sam dilemi da li da krenem da jurim Eibach :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 29 Jun 2022 00:03 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Dok ti je dilema na pameti odma juri i distancere :)

Nikola svaka cast kako si ulepsao auto. Uzivanje je vece :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 08 Jul 2022 16:24 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
@yosh sve si rekao, ja sam se bas iznenadio koliko je auto ustvari udoban ostao sa njima, isao sam svesno u taj rizik i znao da ce biti tvrdji auto, ali jedina razlika su neravnine, rupe i naravno lezeci, tu treba vise da se pazi i da se vozi malo sporije, ali tamo gde je put ravan i normalan da kazem, sa normalnim zakrpama, auto idalje pliva. Ono sto je isto razlika jeste da su npr prelazi na zakrpama i pukotine na putu samo budnije, ne oseti se razlika, ali iz nekog razloga se vise cuju. Doduse meni su gume ocajne, ovo im je zadnja sezona pred djubre, tako da ima i toga sigurno.
@Mito, nemoj mnogo da se mislis, juri opruge dok si mlad :D mislim da neces pogresiti, meni je uzitak u voznji mnogo lepsi, auto daleko bolje lezi na putu a dobijes i + za izgled :)
I mozes poslusati vladu za distancere, kad legne auto vidi se vise kako upadnu felne, pa bi valjalo i neke distancere spakovati, ali svakako to je vise stvar ukusa nije nuzno :)
Hvala Vlajko, imao sam kod koga da vidim kako izgleda kad se sve lepo spakuje, pa nisam bas imao velike dileme da li da pakujem ili ne :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 11 Jul 2022 14:40 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Prvo smo bili malo na ditejlingu kod duleta, covek ima profi heimju a i ruke, pa smo malo ribali, gerelano smo presli ceo enterijer tj tapacire i tablu, ali se najvise ribao volan i naslon za ruku. nema slika pre i posle jer smo se zaradili, a i jedina je razlika bila kod volana i to mala. Ostalo manje vise slicno :)

Slika

Ono sto je bitnije, nastavila se potera za vodom koja ulazi u gepek, posto smo resili curenje iznad rebara u veznom limu, opet se pojavila voda, ovog puta smo znali da je sa desne strane. Raskupusali smo ceo auto, tj sedista i lajsne napolje kako bi mogao da dignem tepih i vidim ulazi li negde voda tu, posto je pod iza vozacevog sedista i ispod vozacevih bio mokar pre par meseci. na kraju ustanovili smo da ulazi na jednom najglupljem mestu i kad je veca kolicina vode, onda prelije napred. Voda ulazi na damperu od gepek vrata..... sto kaze drugar pa da, morala je da bude neka glupost..

Slika Slika Slika

evo mesta gde je ulazila, potpuno nerelano...
Slika
Nije bilo vremena da se slika, ali smo sve lepo usisali pre vracanja sedista, nije bilo mnogo prljavo, pa nije ni bilo nekog efekta slikati pre i posle :)
Sve lepo zamazano univerzalnim bezbojnim silikonom, koji kad se osusi ce biti skoro neprimetan, p.s Zamazana i desna za svaki slucaj :)

Slika Slika
Nadam se da smo ovim resili ulazak vode u gepek i da se vise nece pojavljivati :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 06 Sep 2022 22:27 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
borba sa vodom drugi deo, ipak je voda nastavila da ulazi u gepek i to poprilicno, tako da se opet igralo sa tim, posle dijagnoze skontali smo da ulazi iza branika gde prolaze instalacije za parking senzore.

Slika

pre kada smo krpili rupe ja sam nafilovao ovaj deo ali ocigledno ne dovoljno
Slika

tako da je sad bilo full punjenje

Slika

i onda da budemo skroz sigurni zalepio sam parce folije koje prelazi skroz preko ovog cepa, tako da voda koja se sliva vise ne moze ni da dodje do njega :)

Slika

e onda novo mesto gde se pojavila voda, pre neko vreme kada sam detaljno prao auto primetio sam mokar A stub, pojurio po netu i nasao da je cesto ovo bio problem, na sastavu iznad soferke umelo je da popuca lepak i da pusti. tako je bilo i kod mene,ocisceno i zasiljkonirano, uradio sam i drugu stranu za svaki slucaj, samo nju nisam slikao

Slika

Slika

nadam se da je sa ovim saga sa vodom u astri zavrsena
:ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 25 Okt 2022 14:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Eto mene ne planirano sa novom obucom :)
naletele su felne kojima je potrebno dosta ljubavi ali se video potencijal :D tako da sam ih uzeo da se malo poigram sredim ih pa vidim da li ce one ili ove trenutne na prodaju :D
u pitanju su NIU D neke italijanske felne nisam cuo za njih, ali ono sto bilo bitno jeste da imaju sve pecate i da nisu neke kinezare http://www.niuwheels.it/en/alloy-wheels/niu-d
18ce 8J et40 sto je malo manje od fabrickog tako da ce izaci malo ka napolje, sto je posle spustanja svakako na listi :) da ne duzim pricu evo slika pa sami prosudite da li da ostavljam i sredim ih do kraja (sredim ogrebotine i ofarbam ih) ili da se vratim na fabricke 18kinje :)

Slika Slika Slika

Ovo je bio prvi pokusaj pranja, ali je prljavstina tolikoa zapekla da je morala da radi jaka hemija, hvala duletu na pozajmljenom priboru :ziveli:

Slika

Tako da posle 2h sata prskanja hemije i ribanja, uspelo je da se dodje do nekog zadovoljavajuceg rezultata, 2 felne sam skroz ocistio, za druge dve sam istio mislio, ali ostalo je jos malo da se izriba ali drugom prilikom :D

Slika Slika Slika

i na kraju montaza, nema veze sto za amnje od mesec dana ide zimski set, morao sam da ih stavim na astru da vidim kako ce ispati :D
ja sam jako zadovoljan kako je ispalo, lepo leze na astri i izgledaju nekako vece verovatno zbog ruba :)
Slika Slika Slika

Sad je ostalo da se odlucim koje ce da ostanu a koje ce na dobos :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 25 Okt 2022 21:49 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Odlicno izgledaju ovako na slikama. Verujem da su i uzivo zanimljive.
Mozda je ok da na vozacevoj strani ostavis ove a na drugoj onaj drugi set :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 16 Nov 2022 10:50 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
hahahah a onda da uzmem i ofarbam svaku u drugu boju :D
Felne prodate, nekako mi nisu skroz legle, falilo mi je nesto tu :)
sad smo nazad na zimskom setu, koji sad kad je astra spustena deluje mnogooo lepse :)
nisam slikao nesto spec, samo jedna mracna iz garaze, ali se vidi kako je lepo popunjen prostor za tocak
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 09 Dec 2022 14:29 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
mali updejt, pojavila se jedna greska, posto znam da postoji neka elektronika koja ume da zeza na afl farovima, bas sam se bio smorio, ali na svu srecu crkla je samo sijalica corver svetla :)
nabavio sam osram h11, jurio sam xenon boju da se slaze sa farovima, da ubijemo zuticu, sad koliko ce trajati videcemo

Slika Slika

Slika Slika

I onda mali "uradi sam" momenat, od kad sam video da voda ulazi u gepek, skinuo sam ukrasnu plastiku sto ide na vezni lim u gepeku, da bi lakse videli kuda voda prolazi. Sad kad je voda resena red bio da se to vrati, ali mala ukrasna klapnica je bila polomljena i trazio sam nacin kako da je popravim. izbusio sam je istavio pop nitnu umesto polomljenog pina koji drzao klapnicu, sa oprugama iz hemiske sam probao da resim, da imamo polugu da drze klapnicu ali bili su preslabi, a naci org oprugu je dosta tesko, tako da sam napravio neki budz koji izgleda odlicno radi posao, malo seckanja, debela gumica i hot glue i sve radi ko fabrika :D

Slika Slika Slika Slika Slika

Usput ubaceno i led svetlo u gepek, u planu je da se doda jos jedno, takodje izvadjen je dupli pod, posto su oba mehanizma bila slomljena pa to sad popravljam, pre sam bas pisao kako ima nekoliko sitnica koje cekaju da zavrsim, ali vreme ne dozvoljava, tako da eto po malo ih napadam :)
do sledecih sitnih radova :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 30 Dec 2022 18:55 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
pripreme za nove radove, skupljaju se materijali polako, izgleda da sam navikao za praznike da nesto cackam oko kola
Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 02 Jan 2023 21:15 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
u novoj godini sa novim radovima, od kad sam uzeo astru imao sam problem sa farovima tj sijalicama, jako su slabo sijali, sijalice su konstantno ispadale iz lezista, i snop je najjaci bio na potu ispred auta. Mislio sam da su sociva otisla ali posle pregleda sa kamerom video da su dobra. onda je juce sijalica opet ispala i puko mi je film, tako da su farovi i branik skinuti da se detaljno pregleda sve i problem je na kraju bio jako glup, ali je napokon resen.

Slika

Slika

na kraju je bio problem sa plasticnim krugom koji ide oko ksenona i koji onda ima svoj polozaj kada se stavi u far. Na obe sijalice je bio lose postavljen, iako postoje 2 mala zleba koja pokazuju kako treba da se stave, neko pre mene je uspeo to da zajebe i napravi mi ogromnu muku. posto sam ja isto tako stavio kada sam ih menjao, jer sam mislio da tako treba :banghead:

uglavnom to je reseno i sad napokon imam svetla kako trebaju da budu. ostalo je samo da ih dostelujem malo.

Slika

Jos jedan deo slagalice je stigao. Nesto jako retko i skupo gde god da sam naleteo na njih, sreca braca poljaci su bili skromni pa su crni suncobrani stigli u bg :love:

Slika

Slika

sutra se krece sa radovima, sve naljbolje u novoj godini drustvo, da se malo vise šarafa u ovoj :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 04 Jan 2023 11:38 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
krenulo se sa radovima, slike sve govore, hvala mnogo duletu na pomoci oko lepljenja neba i vladi na savetima za demontiranje :ziveli:
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 05 Jan 2023 13:43 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
nastavak radova, dosta pipav posao, ali deluje da smo uspeli da spakujemo kako treba, nebo spremno za ugradnju.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra J 1.6 Turbo
PostPoslato: 06 Jan 2023 00:40 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Momci svaka vam cast na radovima. Iz hobija ste odradili profi posao.

Cekam krajnji rezultat....mada mi dodje da ti trazim kljuc od auta ako zatreba za neki izlazak ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs