Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 18:37

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 07:34 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
Auto sam kupio pre nekih 10-ak dana. Uvoz iz CH od prvog i jedinog vlasnika sa 155000 na satu koji su provereni i u metar tacni. Proizveden 11.2007 u Velikoj Britaniji, model za 2008 godinu i za Svajcarsko trziste. Redovno odrzavan u auto kuci gde je i kupljen. Na tehnickom mi je receno da su izduvni gasovi perfektni, a nakon toga sam uradio mali servis i servis klime. U servisu su mi rekli da je sve bas u jako dobrom stanju i da sve sto je upisano u servisnoj da je tacno i da se vidi po stanju vozila (pre nekih 15k uradjen veliki servis). Ne razumem se nesto preterano u automobile, samo osnovne stvari, ali cini mi se da sam obavio dobru kupovinu?
Stvari koje bih voleo u neko dogledno vreme da promenim, tj. koje mi fale su definitivno naslon za ruku, ovaj TiD ekrancic bih zamenio sa nekim GiD ili CiD ukoliko je to uopste i moguce i eventualno neke dobre LED sijalice. Ako nekog nesto zanima, mogu jos slika da ubacim, po meni je ovo sasvim dovoljno. I da...Ako neko ima neki savet za odrzavanje kola u NS, takodje i za ove 3 prethodno pomenute stvari koje bih zeleo da sredim, slobodno pisite.

Slika

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 08:19 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Dobrodošao!!!
Ako je auto iz CH onda ćeš se navozati (ja sam zadnji koji je bio iz CH prodao sa 300k km i dan danas se vrti)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 11:42 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Dobro dosao i nek je sa srecom kupovina, da te lepo sluzi :)
Jako lepo izgleda, lepa boja, isti motor imam i ja i mogu ti reci da sam jako zadovoljan. Pouzdan je, nema mnogo "mana" ako ga budes odrzavao normalno trajace ti bez problema :) Malo je oskudna astrica sto se opreme tice ali to ti daje prostora da dosta toga ubacis za ne mnogo para :) (ako si sklon tome)
npr ne znam da li imas tempomat, to se lako dodaje, mozes dodati hrom lajsne na prozore, naslon obavezno.... svakako CID je preporuka to dosta promeni izgled enterijera :)

Sto se tice LED sijalica, slicnu stvar sam hteo da radim ali posle malo istrazivanja i probanja svacega na kraju sam odustao od LED, mnogo ce ti rasipati far i ubijaces ljude koji ti idu u susret isto tako i sa xenonima, ako nemas projektore mislim da nije pametno da ih stvaljas. Ako imas zelju da ubacis jaca svetla onda pogledaj kod @vladar u garazi on je u astru H stavio projektore i xenone u far i sve lepo spakovao. Ili 3ca opcija da nabavis org xenon farove ali to je dosta skuplja igrarija (to imas kod mene opisano sta ti je sve potrebno za zamenu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 13:36 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
Hvala.
Paket opreme je "Enjoy". Ima tempomat, a te hrom lajsne za prozore i metalne pragove (slika dole) cu imati u vidu za stavljanje.
Ako neko ima iskustva sa stavljanjem GiD ili CiD, dobrodosao je savet ili uput kod nekog ko to radi, kao i predlog naslona za ruku.
Razmatrao sam i staviti neku android multimediju (video sam da ima model koji se bas dobro uklopi u enterijer - oko 270eura).
Ali to bi verovatno bilo to sto se tice "sminkanja". Hocu da zadrzim automobil u sto vise "izvornom" stanju, radi lakse prodaje jednog dana. I ja sam licno gledao da je sto manje lickan.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 19:06 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
Pa valjda ces ga lakse prodati ako dodas te neke sitnice koje cega izdvojiti iz mase Astri po oglasima nego da ostane u izvornom stanju bez ikakve opreme :) . Ovde ces bar naci gomilu ideja za to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 20:15 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Fin auto, prelepa boja, ali klot, mada se to da resiti. Cid ekran sa Cd70 Navi i blendom je oko 150 evra polovan. Ima na prodaju Branko iz Majura (Sabca), nemam broj. Takodje Daca Mladenovac, a verovatno i tona drugih ljudi. Ugradnja je sprdnja, treba ti pet minuta. Imas dosta tutorijala na yt ili ti se moze napisati. Uglavnom, 4 eksera da izvadis svoj radio, odzekas. Izvadis klimu, centralnu konzolu i prekidace gore. Imas 2 srafa za centralnu i dva da izvadis svoj ekran. Isto tako vracas, sprdnja. A sto se tice menjanja, ne dize cenu, ali ni ne spusta, tacnije dize neznatno. Pogledaj moju garazu, naci ces dosta zaninljivih ideja. Takodje, naslon je oko 50 evra, ugradnja pipava, ali ne previse teska. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 19 Avg 2020 22:28 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Nov 2014 19:07
Postovi: 3290
Lokacija: Beograd
Ime: Vladan
Opel: Astra G 1.6 XE; Astra H 1.6 XER, Astra J 1.4 NET
Garaza: pogledaj
Sa srecom da te sluzi. Lep si primerak izabrao i na osnovu fotografija deluje jako ocuvano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 20 Avg 2020 03:54 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2019 04:59
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Dario
Opel: Astra G 2.0
Odlican automobil, neka te dugo sluzi. Sto se tice odrzavanja u NS Banovic iz Futoga, doktorirao Opele :) ili Auto centar Aca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 20 Avg 2020 16:15 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
@testdriver A valjda, sta znam...Ja se uvek vodim sa sobom i tim da uvek gledam da kupim nesto sto nije lickano, ni budzeno.
@dalilama Da, istina klot. Medjutim gledao sam da kupim sto ocuvaniji primerak, a paket opreme mi je bio manje bitan od toga. Mada kao sto kazes, ako budem nesto hteo lako se doda, ako se ima
novca. Pregledao sam tvoju garazu, meni deluje da si ti vise ulozio u taj auto u opremu nego sto si ga samog platio :D
@Vladarr Hvala.
@Dario90 Hvala i hvala na informacijama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 20 Avg 2020 17:57 
OffLine
2nd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Apr 2020 01:18
Postovi: 109
Lokacija: Novi Beograd
Ime: Dimitrije
Opel: Astra H GTC
Garaza: pogledaj
Azlan92 je napisao:
@testdriver A valjda, sta znam...Ja se uvek vodim sa sobom i tim da uvek gledam da kupim nesto sto nije lickano, ni budzeno.
@dalilama Da, istina klot. Medjutim gledao sam da kupim sto ocuvaniji primerak, a paket opreme mi je bio manje bitan od toga. Mada kao sto kazes, ako budem nesto hteo lako se doda, ako se ima
novca. Pregledao sam tvoju garazu, meni deluje da si ti vise ulozio u taj auto u opremu nego sto si ga samog platio :D
@Vladarr Hvala.
@Dario90 Hvala i hvala na informacijama!


Hahah ne bas, ali poprilicno da. Ono sto mi je smesno je cinjenica da sam gledao na auto kao ti ili bar slicno. Standardi su mi bila godiste, boja i stanje, a ne oprema i motor. Da se primetiti da mi je u ovom trenutku oprema jako bitna. Poenta je da si uzeo zdravu osnovu, a sve se drugo da nadograditi. Inace, nista od ovoga se ne moze nazvati budzenjem, jer je sraf na sraf maltene. Sta drugo da ti kazem, osim srecni radovi i voznja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 21 Sep 2020 12:19 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav svima. Prešao sam nekih 3500km od kupovine automobila (za nešto manje od 2 meseca). Dobro se pokazao, ima dovoljno snage, nije uopšte neudoban, jedina mana mu je što je već na 105-110 km/h na 3000 obrtaja i sve preko toga po mom osećaju, motor postane bučan za vožnju - ovog sam donekle i bio svestan i pre kupovine. Kada ga vozim na tih 105-10 potrošnja bude nešto između 6.0-6.3l, a na 130 km/h je to već 7l. Inače ovako po gradu, kombinovana vožnja dođe do 8.5l (sve ovo sa upaljenom klimom).
E sad...Pre neko jutro sam primetio da mi teže menjač ulazi u 1 i 2 brzinu, posle toga i u ostale. Uveče se to smanjilo, sutra već nestalo, ali se opet pojavi. Otišao sam do servisa, oni su ga tamo probali i rekli da je kvačilo zrelo za zamenu (na njemu je originalno iz prve ugradnje), a na autu je sada ~ 158 500km.
Ima li neko iskustva koji set kvačila je najbolji i koji potisni ležaj za ovaj model? U ovlašćenom su dosta skupi, oko 250-300e za delove i oko 150e za ruke. Ja sam našao na KP za 11 000 nov SACHS set kvačila bez potisnog, a servis u kom sam radio auto mi je rekao 50-70e za ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 21 Sep 2020 13:30 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
za kvacilo, najbolje vidi sa majstorom da on nabavi delove, pa makar bilo i skuplje. Onda mozes dobiti neki vid garancije. Ovako, sam da kupujes na KP, ko zna sta ces uzeti, a majstor ti nece dati nikakve garancije na neproverene delove :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 21 Sep 2020 18:11 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
Proverio sam. U servisu izadje 25000 dinara LuK set u kompletu sa potisnim lezajem. Za SACHS jos uvek cekam da mi jave cenu, a citao sam negde po forumima da se SACHS-ov najbolje pokazao kod Opela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 22 Sep 2020 15:14 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Azlan92 je napisao:
Pozdrav svima. Prešao sam nekih 3500km od kupovine automobila (za nešto manje od 2 meseca). Dobro se pokazao, ima dovoljno snage, nije uopšte neudoban, jedina mana mu je što je već na 105-110 km/h na 3000 obrtaja i sve preko toga po mom osećaju, motor postane bučan za vožnju - ovog sam donekle i bio svestan i pre kupovine. Kada ga vozim na tih 105-10 potrošnja bude nešto između 6.0-6.3l, a na 130 km/h je to već 7l. Inače ovako po gradu, kombinovana vožnja dođe do 8.5l (sve ovo sa upaljenom klimom).
E sad...Pre neko jutro sam primetio da mi teže menjač ulazi u 1 i 2 brzinu, posle toga i u ostale. Uveče se to smanjilo, sutra već nestalo, ali se opet pojavi. Otišao sam do servisa, oni su ga tamo probali i rekli da je kvačilo zrelo za zamenu (na njemu je originalno iz prve ugradnje), a na autu je sada ~ 158 500km.
Ima li neko iskustva koji set kvačila je najbolji i koji potisni ležaj za ovaj model? U ovlašćenom su dosta skupi, oko 250-300e za delove i oko 150e za ruke. Ja sam našao na KP za 11 000 nov SACHS set kvačila bez potisnog, a servis u kom sam radio auto mi je rekao 50-70e za ruke.


Set kvacila uz hidraulicki potisni lezaj me je izasao oko 28.000 din s tim sto je meni neka samostelujuca korpa, za poluautomatik easytronic.. a za ruke sve preko 100e je mnogo.. treba i ozraciti kvacilo posle promene zato je 100e umesto standardnih 80e.. korpa i lamela bez potisnog lezaja su oko 15-16 hiljada, potisni lezaj bese 12-13 hiljada.. potisni lezaj sam uzeo OEM originalni, ne znam dal bese LuK isto ili druga marka ali nije kineski od 5-6 hiljada.. takvi brzo propisaju i ostanes bez kvacila na putu :) .. za veliki servis sam stavio Ina set zupcenja, zeleni. Meni je duzi menjac F17WR na autu, pa je onda meni na 120kmh potrosnja oko 6.3-6.5L i 3000 obrtaja. Mozes da budzis menjac, da stavis zupcanik pete brzine sa 1.7 cdti Astre i dobices manje obrtaje a vecu brzinu na autoputu i manju potrosnju, pogledaj po garazama na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 23 Sep 2020 23:28 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
Samo da dodam da je 16XER veoma bučan motor, da ne misliš da je problem samo tvoj. U kombinaciji sa lošom izolacijom motornog prostora postaje problem na većem broju obrtaja (preko 3500). Ja sam na mom postavio izolaciju haube od dizela i učinio vožnju na visokim obrtajima malo prijatnijom.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 24 Sep 2020 10:34 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Upravo to sto je kolega rekao, mozes da dodas izolaciju od dizela, malo smanjuje, a ako hoces korak dalje uradi zvucnu izolaciju u kabini, to nije toliko skupo koliko je zezancija posto mora dosta toga da se skida da bi se uradilo kako treba :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 28 Sep 2020 20:18 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2012 09:13
Postovi: 151
Lokacija: Užice, Srbija
Ime: Miloš Milekić
Opel: Astra H
Garaza: pogledaj
Da ne otvaram novu temu, zna li neko na koliko se prvi put radi veliki servis na ovim našim motorima (16XER)?

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 28 Sep 2020 21:13 
OffLine
Iskusni Opeldžija
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jan 2010 15:17
Postovi: 4870
Lokacija: Beograd
Ime: Petar
Opel: Astra H opc line
10 god ili 150000km


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 15 Okt 2020 22:25 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
Pozdrav ekipa. Od poslednjeg pisanja nisam ništa uradio na autu jer su problemi nestali do večeras (skoro mesec dana). Opet menjač teško ubacuje u 1 brzinu, a bio je zagrejan motor, vozio sam ga pre toga sigurno 15-20min. Stojim na semaforu čekam da zeleno i kad sam krenuo 2 puta nikako u prvu, treći put gurnem malo jače ali sam osetio da nije skroz pa sam polako otpuštao kvačilo i osetim da je krenuo da "krči", vratim u ler i opet u 1 i onda je uspeo. Ali posle toga sam osećao da teško ulazi u prvu. Inače kad stoji auto, ili kad ne radi baš se lako šalta u sve brzine.
E sad pošto sam već prošli put odlučio da menjam taj set kvačila i potisni, hteo sam da pitam zna li neko šta bi još tu moglo otići? Čitao sam negde po forumima da to može biti i još neki cilindar u sklopu kvačila, sihroni, a video sam čak da neki likovi reše taj problem tako što samo dotegnu neke sajle/poluge na ručici menjača.
Ima li neko ideju šta bi još moglo biti pored tog kvačila? Jer ja ni za to kvačilo nisam siguran da je neispravno, možda su mi u servisu to rekli samo da bi uzeli keša. Lik je ušao u auto pritiskao kvačilo, šaltao brzine, podigao ručnu i tako pod ručnom kretao napred/nazad i rekao kvačilo je za zamenu, a bukvalno njegov izraz lica mi je govorio da nije baš siguran.
E sad nije meni problem dati 300e da se to zameni, nego da oni to zamene, a nisu rešili problem, pa na kraju menjaju još nešto za šta ću doplatiti 100-150e, a na kraju se ispostavi da je samo to i bilo :ludilo2:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 17 Okt 2020 05:38 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 18 Dec 2019 04:59
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad, Srbija
Ime: Dario
Opel: Astra G 2.0
Posto vidim da niko nema predstavu sta bi moglo da bude, vidim da si iz NS, najbolje da popricas sa Banovicem o tom problemu. Ako on ne zna sta je, onda jbg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 17 Okt 2020 09:49 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
Pa ako su proverili 99% je kvacilo.
Menjas kvacilo i donji cilindar (druk lezaj) u kompletu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 85kW
PostPoslato: 23 Okt 2020 17:27 
OffLine
1st Gear

Pridružio se: 25 Jul 2020 14:35
Postovi: 8
Lokacija: Novi Sad
Ime: Zoran
Opel: Astra H 1.6
Rešio sam. Sachs set sa potisnim ležajem, optika i ulje u menjaču sve zajedno sa rukama 37 hiljada me izašlo. Za ostalo su rekli da je sve ok. Ono što sam ja lično odmah osetio je da je kvačilo baš baš dosta mekše, da malo bolje vuče i ne zapinje više pri šaltanju što mi je i najbitnije.

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs