Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 22:14

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: ZafirA 2.0 DTI16v
PostPoslato: 04 Jan 2022 22:37 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2021 21:46
Postovi: 3
Lokacija: Srbija Ča
Ime: Milomir
Opel: Zafira DTI 16v 2.0 2000g
Evo da predstavim i ja svoj auto posle 100god.
Ništa spektakularno i dok pišem ovaj text pitam se gde su mi slike, al ajd nek ide život..
predstavio sam se pre koju god sad da predstavim Zafiru.

Firmina Zafira svratila je jednog dana do moje kapije.
Ostao sam kratak za jednog passata baxuza pa me gazda častio na otplatu - daj kad daš system.

Autu nije radio:
- zadnji levi podizač stakla
- rikverc svetlo
- daljinac
- iskrenuto vozačevo sedište
- klima
- menjač 1va i rikverc
- maglenke
- retrovizori
itd.. ne sećam se već..

sredio:
Podizač stakla - kablovi koji su se prelamali na vratima popucalipa sam ih nastavio
Rikverc svetlo - iza vozačevog točka na menjaču zamenio taster za rikverc i dodao "Džek" koji je gazda svojevremeno isčupao vrv na nekoj rupi negde
Daljinac - dao električaru - prelemio bateriju promenio prekidač - hvala bogu elektronika šljaka :D
Vozačevo sedište - zavario polugu za podizanje i spuštanje sedišta - sad je manje nakrenuto sedište nego što je bilo.
Menjač - sredio majstor nešto oko kvačila i plastike na ručici
Maglenke - isčupani džekovi treba da sredim
retrovizori su za zamenu

2god sam vozio auto tako kakav jei nikakav problem nisam imao, zezao je malo lanac koji se olabavio, pa je posle dve godine rešio da mi vrati milo za drago što ga nisam pazio i dan pred servis motora sve mi se pokidalo i sledio je novi motor jbg (iskreno polovan da imam pare za novi imao bih i za Insigniu molim lepo)

I eto sad vozim smrdljivu Zafiru!
Ne mrzim je, lep je to auto,mada malo ko traktor, čuje se dizel, a to što smrdi to mu je od posla i raznih mašinskih ulja sa posla - fali mu dubinsko.
kad ga budem prao videću za tepih šta ću - oseća se kao iz klozeta. Odnekud dovlači vodu.
Iskreno stari motor, kao i ovaj radi ali voda iz hladnjaka nestaje 1dl na 200 - 300km, dakle verovatno nije do motora ali nisam još proveravao do čega je.

Imao sam sudar pre godinu ipo pa od tada imam i novi hladnjak i lošije farove.

Zafira iako je bila zapuštena dobro se pokazala i za sada me nigde nije ostavila tako da svakome predlažem ovo vozilo. Niti mu je skupo održavanje, niti se često kvari.

Znam još i da mu je pumpa goriva zamenjena, a turbina reparirana, pa sad i nemam nekih problema. U suštini sve je vitalno OK.
Ovog meseca ću da otvaram motor čisto da pozdravim delove unutra da se malo upoznamo i da ga zadihtujem malo bolje. Ne curi ulje, ali nije ni suv motor - za njegovo godište onakav kakav je i predviđen da bude.

Bio sam i na moru sa njim, u Jagodini 2x, na Zlatiboru, i Subotici, BGu, NSu..

E da i vodenu pumpu sam mu menjao, sad su diskovi na redu..

Evo jedna bezvezna slika, auto je fabrički, sve poznato.
Slika

_________________
Gde ste ljudi šta se radi!
...Motor, kočnice, turbina...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs