Opel Team Serbia

Opel Team Serbia

Mesto za prave ljubitelje Opela
Danas je 28 Mar 2024 20:04

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Pravila foruma


1. Naslov - treba da sadrzi model auta,
2. Slike da se ubacuju preko http://www.imageshack.us/ i u formatu thumbnail i to po tri do cetri slike u redu, sve radi lepse preglednosti i zbog ljudi koji imaju i dalje dial-up, pogledajte temu "Kako postaviti slike Vašeg automobila!"
3. ovde mozete predstaviti vase vozilo u potpunosti, znači opis + slika. Garaža bez slika automobila se smatra nekompletna.
4. Svaki off u garazi ce se brisati tako da nemate potrebe skretati s teme.



Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 15 Jun 2019 14:35 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Pozdrav drustvo!

Skoro sam se registrovao na ovaj forum, pa hajde da parkiram i ja svoju Astru u garazu ovde.

U pitanju je Astra H 1.6 Twinport 16v - 2005. god. - 77kW (105hp) - karavan izvedba (combi/estate) u Cosmo opremi.

Astra ima robotizovan Easytronic menjac, F17 WR ako se ne varam. Ako blago dajete gas, pri normalnoj voznji, sam ce menjati u vecu brzinu kada predjete 2000ob, ukoliko spustite na ispod 1400-1500ob (nisam sig. tacno, mozda je i 1100-1200), sam salta u nizu brzinu. Moguce je sam saltati +- brzine, kao i automatsko kretanje iz druge pritiskom na zvezdicu pored menjaca (za zimsko vreme). Ima i sport dugme, dosta lakse se upravlja i bolje prima gas kada se ovo stisne, tera ga u max obrtaje pa salta, sve automatski. Mislim da menjac dosta utice na potrosnju, smanjuje je jer kad normalno vozis, ne da ti da ides u velike obrtaje pre saltanja, potrosnja iznosi oko 8.5-9l plina, a benzin nisam merio, mislim da tuce nesto preko 7l do 8l, iako je fabricki oko 6.5l.

Astra sada na satu ima skoro 230k, kupljena je sa ravno 189k, dao sam oko 4000e za nju, imala je plin vec ugradjen, trap odlican, nigde lufta, sve okej. Mislim da sam dobro prosao, s obzirom na to da imam dosta poznanika koji kupe neku dizelsku dresinu (bez uvrede, ima i dobrih i odrzavanih ali vecina koja se prodaje, prodaje se jer je izjebana do kraja i sve je za zamenu). Nadju kao top stanje za 2500-3000e, a on spusten jedno 100k minimum, pa u startu ne prodju ni 2-3k kilometara i odma daju 1000-1500e na razne dizelske zajebancije, a svake 2-3 god im obavezno rikne turbina, zaprljane dizne, zamajci, dpf, da ne nabrajam, nesto se iskundaci uvek. I povrh svih tih zajebancija od kojih pate dizeli, ceka ih i obavezno odrzavanje.. kocnice, amortizeri, trap.

Od opreme koju Astra ima, ono sto bih pomenuo je:

- sedista od polu-koze
- automatska klima
- board/trip comp
- kozni volan sa komandama
- jako lepe alu felne 205/55/R16

Nista posebno ali u danasnje vreme i za to godiste je okej oprema, ali Easytronic Astru H sa Cosmo opremom i automatskom klimom nisam nigde nasao na oglasima, jedina stavka koja meni licno fali jeste tempomat, ali to se moze uraditi dodavanjem drugacije rucice zmigavca i onda jednostavnim ukljucivanja tempomata putem dijagnostike. Imam op-com uredjaj koji sam nabavio za 20e, putem njega svakih par meseci prikacim auto preventivno, cak sam ukljucio opciju otvaranja/zatvaranja prozora putem kljuca.

Od kvarova nekih za ovih predjenih 40k, imao sam sledece:

- crevo za vodu - 30e racva polovna u dobrom stanju
- termostat - 7000 din
- ciscenje benz. dizni - 30e
- dva dugmeta za otv/zatv prozora, uzeo preko Aliexpress-a - 2e

Od odrzavanja sam odradio sledece:

- veliki servis odmah po kupovini (zupcasti, spaneri, vodena pumpa, ulje, filteri) ~ oko 300e
- prednji amortizeri i solje amortizera ~ oko 200e total (bilstein + kyb)
- prednji diskovi i plocice (brembo + ferodo) - 11000 din
- novi cep i ekspanziona posuda, fabricka ispucala na krajevima (sisicama), kapljala voda - 20e
- filter plina - 500 din
- desni stabilizator i kraj spone - nesto sitno, 15-20e total
- svecice - 1600 din

U planu imam da 2020. odradim servis/proveru celog plinskog sistema, zadnje diskove i plocice, kocionu tecnost, kao i da promenim set kvacila. Sa plinom do sada nisam imao problema i iskustva su mi veoma pozitivna, rad motora na plinu je odlican, ne pali se lamba - check engine nikada, eto jedino te dizne hoce malo da zezaju ako se ne vozi cesto na benzin, pa se odradi ciscenje tih naslaga svakih par godina.

Evo nekih slika Astre:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Evo i par snimaka:







Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 19 Jun 2019 04:00 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Mali update, malo sam oprao felne rastvorenom sonom kiselinom, mislim da je razlika vidljiva.

Nisam skidao tockove, preveliko je cimanje, samo sam pazio da ne curi na gumu jer peni i moze da nagriza.

Evo kako to izgleda pre i posle:

Slika

Slika

Takodje su mi stigle folije za farove/stop svetla iz kine:

Slika

Farovi na Astri, a i stop svetla su boga mi dosta glomazna. Stavicu samo sivu foliju, iako sam kupio i providnu cisto onako.

Cekam da mi stigne jos jedan set jer mi treba dve sive da pokrijem oba fara i stop svetla. Cena je oko $2.5 po foliji 30cm x 100cm

PS ne zamerite za zimske gume, voze se vec trecu sezonu i nema poente skidati ih vise, dok ne uzmem nova dva seta, ili jedan set all season.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 19 Jun 2019 10:51 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Dobro nam dosao, fin autoic i solidna oprema, mislim da nema na forumu automatika, za gume cemo ti zameriti samo ako uzmes all season :D
Tempomat mozes da ubacis bez velikih problema a mislim da nije ni skupo, procesljaj malo teme za astre H video sam da je neko ubacio...
Vidi ako si u mogucnosti da nabacis CID meni iskreno su dva razlicita auta sa i bez CID-a :)
Bas me zanima kako ce ispasti farovi i stopke kad stavis foliju, jos vise me zanima koliko ce potrejata, srecno sa daljim radovima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 19 Jun 2019 17:51 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
nikolaK991 je napisao:
Dobro nam dosao, fin autoic i solidna oprema, mislim da nema na forumu automatika, za gume cemo ti zameriti samo ako uzmes all season :D
Tempomat mozes da ubacis bez velikih problema a mislim da nije ni skupo, procesljaj malo teme za astre H video sam da je neko ubacio...
Vidi ako si u mogucnosti da nabacis CID meni iskreno su dva razlicita auta sa i bez CID-a :)
Bas me zanima kako ce ispasti farovi i stopke kad stavis foliju, jos vise me zanima koliko ce potrejata, srecno sa daljim radovima


Hvala na lepim recima!

Sta fali all season gumama? Msm znam da nisu bolje od gume koja je bas za tu sezonu, ali su nesto izmedju. Mozda nesto propustam u toj prici. :P

Ne moras ih menjati dva puta godisnje, vozis ih par godina i ustedis novac za nove gume ako se ove potrose, manje cimanja.

Za tempomat znam, vec na kvacilu imam modul onaj za tempomat, gledao sam to odavno, samo rucka zmigavca nova i dijagnostikom tempomat na on :)

Folije nisu neke kvalitetne, bas su tanke kao flis papir, kineske jbg, ako lepo stoje nije problem kupiti svake sezone pa opet staviti, za 5 dolara nije strasno.

Oko tog CID-a ne znam nista, da li je to neki fabricki displej? Gledao sam multimedije za gps/muziku, sve su 200-300e i to ne znam jel radi sa komandama na volanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 20 Jun 2019 00:42 
OffLine
4th Gear

Pridružio se: 06 Nov 2017 22:48
Postovi: 257
Lokacija: Rep. Srpska
Ime: Nebojsa
Opel: Astra G 1.7
Pa po meni bas zbog toga nisu dobre zimi su pretvrde a leti mekane tako da ni u jednoj sezoni nisi na svome.

Zanimljiv auto, kako sluša ovaj menjač? Ovo je tek druga astra automatik koju vidim a da nije nova, jedino sam video još jednu G.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 20 Jun 2019 01:11 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Woland je napisao:
Pa po meni bas zbog toga nisu dobre zimi su pretvrde a leti mekane tako da ni u jednoj sezoni nisi na svome.

Zanimljiv auto, kako sluša ovaj menjač? Ovo je tek druga astra automatik koju vidim a da nije nova, jedino sam video još jednu G.


Slazem se, to ne mogu poreci, nisu bolje leti od letnjih ni zimi od zimskih, tu nema sta, negde su izmedju.

Pa ja licno nisam imao problema nikakvih sa Easytronic-om za ove skoro 3 god koliko imam auto (presao sam oko 40k kilometara). Uskoro cu da promenim set kvacila, a razlika u odnosu na obican menjac je ta sto je ovo samo poluautomatski menjac koji ima dodatnu elektroniku (da ne idem u sitna crevca), koja sama stiska kvacilo i menja brzine umesto tebe u zavisnosti od broja obrtaja motora. Znaci u sustini, to je nabudzen iliti robotizovan manuelni menjac koji ima kvacilo i sve sto ima obican menjac. Nije perfektan sto se tice udobnosti, oseti se promena brzine, ali vremenom mozes navici kako lakse da dajes gas da to bude neosetno (das mu gascinu i pustas postepeno kao kvacilo kad pustas na primer, i on neosetno promeni brzinu u visi stepen bez cimanja), takodje ume nekad da cima malo pri kretanju ako imas istrosenije kvacilo, dok se ne zagreje lamela valjda (mozda nisam u pravu), zbog toga moram odraditi set kvacila uskoro i druk lezaj, ali nije hitno. Mislim da je strava za potrosnju, ne da ti mnogo da setas preko 2000 obrtaja kada ti ne treba snaga i kada blago dajes gas (na manjim motorima je verovatno taj limit podignut, posto imaju manje snage, na 1.6 je okej da menja u vecu kad predjes 2000 obrtaja). Kada kocis u gradu sam salta u manju brzinu da ne gusi auto itd. Cak kada si u manuelnom modu i kocis, znaci stavio si striktno plus/minus sistemom u 4 na primer, on menja brzinu u trecu da ti se auto ne ugasi. Kada palis auto moras drzati kocnicu, takodje kada je u brzini i das kontakt, da bi izbacio iz brzine opet moras kocnicu stisnuti (da ne bi slucajno izbacio i odee, ili ako dete cacka menjac itd), na sve su mislili, takodje uslov da bi ga slepao je da izbacis u ler (N), samo da imas struje u akumulatoru, i sve okej. Sve u svemu odlicna elektronika i u praksi odlican menjac i nije skupo ako nesto rikne, uvek mozes prepraviti na manuelni, ja sam zadovoljan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 20 Jun 2019 09:14 
OffLine
Opel Team Member
Opel Team Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2018 16:56
Postovi: 550
Lokacija: Beograd
Ime: Nikola
Opel: ex Astra H GTC, Astra J 1.6T, Corsa C
Garaza: pogledaj
Sto se guma tice bas ovo sto je rekao @Woland ali sve zavisi sta volis i kako vozis, ako vozis lagano onda i mogu te all season, samo pripazis pogotovo zimi i sve bude ok,
CID ti je fabricki displey koji po meni mnogo mnogo ulepsa auto, meni se licno ne svidjaju te kineske multimedije koje se budze umesto radija a ne verujem da je kvalitet zvuka bolji od fabrickog pleyera, bas naprotim mislim da je kvalitet jos losiji. Jedino sto dobijes sa tom kinezarom je andriod i google mapu, sto realno svi koristimo vec na telefonima. Tako da je moj izbor uvek za CID i cd70navi sa aux ulazom.
Jedina mana ove navigacije je sto su joj mape jako stare ali opet, imamo app na telefonima koje se updejtuju bolje nego bilo koja mapa u kolima koji su starti 10+ godina
A za folije mozda ti je dobro da sa kinezarama probas kako izgleda pa ako ti se svidja odes kod ljudi koji se time pave, za neke ne velike pare mozes da stavis mnogo kvalitetniju foliju da ti drzi godinama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 20 Jun 2019 23:20 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
nikolaK991 je napisao:
Sto se guma tice bas ovo sto je rekao @Woland ali sve zavisi sta volis i kako vozis, ako vozis lagano onda i mogu te all season, samo pripazis pogotovo zimi i sve bude ok,
CID ti je fabricki displey koji po meni mnogo mnogo ulepsa auto, meni se licno ne svidjaju te kineske multimedije koje se budze umesto radija a ne verujem da je kvalitet zvuka bolji od fabrickog pleyera, bas naprotim mislim da je kvalitet jos losiji. Jedino sto dobijes sa tom kinezarom je andriod i google mapu, sto realno svi koristimo vec na telefonima. Tako da je moj izbor uvek za CID i cd70navi sa aux ulazom.
Jedina mana ove navigacije je sto su joj mape jako stare ali opet, imamo app na telefonima koje se updejtuju bolje nego bilo koja mapa u kolima koji su starti 10+ godina
A za folije mozda ti je dobro da sa kinezarama probas kako izgleda pa ako ti se svidja odes kod ljudi koji se time pave, za neke ne velike pare mozes da stavis mnogo kvalitetniju foliju da ti drzi godinama


Ma lagana voznja, nema moja Astra neki jak obrtni moment da me zbaci sa puta zimi, mada nije naivna, ali ne jurcam mnogo sa njom. Sigurno su bolje nove all season nego ove moje zimske koje su se plastificirale i voze se trece leto vec. :D

Za taj CID, koliko god finansijski budem u mogucnosti, gledacu da ga nabavim, video sam na netu o cemu se radi i lepo izgleda, dobra stvar, gledacu da nabavim i rucicu zmigavca za tempomat. A tu su mi i neke bitnije mehanicke stvari odrzavanja koje su prioritet u narednom periodu... kvacilo, zadnji diskovi sa plocicama itd. Za sada od lickanja mogu samo neke sitne stvarcice da radim kao sto su te folije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 08 Nov 2019 04:59 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Evo jedan veliki update vezano za Astru, evo sta je radjeno na Astri do sada od poslednje objave:

- Promenjen set kvacila LuK + hidraulicki druk lezaj

- Promenjene cetkice aktuatora kvacila Easytronic-a
(auto me izdao na putu, 1.5km od kuce, zaribao aktuator, F na tabli)

- Ociscena/oprana usisna grana i zadihtovana ponovo, bila puna ulja, misteriozno
(time otklonjen zvuk klepetanja za koji se verovalo da je los klip)

- Ugradjen tempomat u kucnoj radinosti (NOVA rucica tempomata 32 funte Ebay + 800 din dostava + OpCom)

- Prednja sedista zasivena kod tapetara, bilo je par mesta gde je odvojen stof od koze (pocepan, odsiven)
(takodje zamenjen sundjer vozacevog i suvozacevog sedista, logicno da se vozacev vise trosi)

- Utvrdjeno da motor trosi oko pola litre ulja na 1000km (manje vise, veci obrtaji = veca potrosnja)

- Instaliran oil catch-can u kucnoj radinosti da vidim kako motor trosi ulje, posto je usisna bila puna ulja
(iberlauf ne baca ulje, samo neku providnu tecnost vidim, mozda 20-30ml skupi na 1000km u bocici)

- Proverena membrana ventil dekle, otvarali smo deklu da proverimo da li je pocepana i vuce ulje, nije uzrok potrosnje ulja

- Odradjen mali servis, sipano ulje Selenia HPX 20W50 A3/B3 (navodno na sintetickoj bazi, nisam hteo mineralno neko)
(cini mi se da se malo smanjila potrosnja, moram jos da pratim, prethodno ulje Castrol Magnatec 10W40 A3/B4)

- Promenjene svecice pre oko 9000km, Bosch FQR8LEU2 0.9mm zazor, bile su i ranije iste, lepo radi na plinu pa nema potrebe za promenom

- Stavljene ponovo nove KYB solje amortizera, jer su iste nove otisle posle 9000km (oko 6 meseci), na obadve zaribali lezajevi, ovog puta u servisu sa garancijom od godinu dana

- Sipano 150ml aditiva za viskozitet u ulje (Liqui Moly), nisam smeo celu bocicu, vec je ulje gusto i zimi ce motor dok se ne zagreje da radi kao traktor

- Sipano 300ml Wynns Injector Cleaner-a da malo dizne procistim, stuca nekad hladan dok ne prebaci na plin
(cistio sam dizne pre nekih 15,000km ali ocigledno jedino pomaze cesca i jaca voznja na benzin)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 16 Jan 2020 13:32 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2018 10:48
Postovi: 298
Lokacija: Novi Sad
Ime: Milan
Opel: Astra J 1.4 Turbo
Garaza: pogledaj
Sad tek čitam šta si sve uradio do sada (promaklo mi je zadnjih par postova). Svaka čast. Nije toliko važno koji auto je u pitanju (to je uvek stvar ličnih afiniteta i sl), ali generalno cenim trud, entuzijazam... A i autić je odličan, posebno mi se sviđa menjač. Kad jednog dana bude kupovao sledeći automobil, imaće automatski menjač.

Pratim jedan kanal na YT. Lik se uglavnom bavi uljima, ali i drugim stvarima. Nedavno je bila jedna tema i sećam se da je rekao da ne preporučuje aditive za ulja, čak ni kada su u pitanju renomirani proizvođači. Ima on svoje razloge zašto - menja se sastav, odnos aditiva koji su već prisutni, gube se neka svojstva... A, zanimljivo, preporučuje aditive koji se sipaju u rezervoar. Koristio je Liqui Moly, Comma i sl. Znam da se o tome može nadugačko diskutovati, ali eto da prenesem šta sam čuo.

Kako se stavljaju folije na farove? Da li je komplikovano?

Što se tiče čišćenja felni, zadnji put kad sam menjao točkove, za pranje letnjeg seta sam koristio sprej za čišćenje rerni iz Lidla. Stvara jako dobru penu koja sve vreme stoji na mestu. Ostavio sam da deluje 3-4 minuta i onda saprao vodom. Nisam zaštićivao gume. Efekat je odličan. Video sam na nekoliko mesta da koriste to sredstvo, pa sam morao da probam. E sad, da li dugoročno šteti alu felnama, ne znam. Čisto da se ogradim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 19 Feb 2020 00:36 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Micki je napisao:
Sad tek čitam šta si sve uradio do sada (promaklo mi je zadnjih par postova). Svaka čast. Nije toliko važno koji auto je u pitanju (to je uvek stvar ličnih afiniteta i sl), ali generalno cenim trud, entuzijazam... A i autić je odličan, posebno mi se sviđa menjač. Kad jednog dana bude kupovao sledeći automobil, imaće automatski menjač. Pratim jedan kanal na YT. Lik se uglavnom bavi uljima, ali i drugim stvarima. Nedavno je bila jedna tema i sećam se da je rekao da ne preporučuje aditive za ulja, čak ni kada su u pitanju renomirani proizvođači. Ima on svoje razloge zašto - menja se sastav, odnos aditiva koji su već prisutni, gube se neka svojstva... A, zanimljivo, preporučuje aditive koji se sipaju u rezervoar. Koristio je Liqui Moly, Comma i sl. Znam da se o tome može nadugačko diskutovati, ali eto da prenesem šta sam čuo. Kako se stavljaju folije na farove? Da li je komplikovano? Što se tiče čišćenja felni, zadnji put kad sam menjao točkove, za pranje letnjeg seta sam koristio sprej za čišćenje rerni iz Lidla. Stvara jako dobru penu koja sve vreme stoji na mestu. Ostavio sam da deluje 3-4 minuta i onda saprao vodom. Nisam zaštićivao gume. Efekat je odličan. Video sam na nekoliko mesta da koriste to sredstvo, pa sam morao da probam. E sad, da li dugoročno šteti alu felnama, ne znam. Čisto da se ogradim :)


Mislim da znam koji kanal pratis, pratim ga i ja takodje. Aditiv za ulje nisam ni imao potrebu sipati, vec je samo ulje dovoljno gusto, ali sam sipao samo pola bocice i verovatno necu vise sipati to. Ako budem radio u narednih par godina osvezenje motora, a verovatno cu, odradicu engine flush da isperem sve i sipati novo ulje za optimalno podmazivanje, ovo 20w50 i aditiv je privremena solucija da ne trosi puno. A ona stvar za dizne nije losa, cim malo krene da stuca zbog redje voznje na benzin, treba sipati i provozati na benzin malo cesce i pomaze. Za to sredstvo nisam znao, uzecu u Lidlu ako budem imao priliku pa da isprobam, ova sona kiselina nagriza gume, osetio sam miris guma cak, pa mora da se rastvara dobro, ali mnogo dobro opere felne. Menjac je dobar ali je dalekoo od automatika, ima drugar Audija A6 automatika, ono je zlo, menja brzine ni ne osetis, ovo je ipak automatizovan manuelni menjac, osetna promena brzina i nije tecno ubrzanje, ali sama voznja zavisi od navike i umeca posto koliko jako stiskas gas odredjuje kako ce menjati. Sto se tice folija, nista od toga, jako tesko se stavljaju, pokusao sam par puta, Astra ima prevelike farove i previse zaobljenja imaju, takodje i stop svetla. A i sad zbog tehnickog ne vredi se cimati (ne sme da se zatamne stop svetla, farovi), jedino staviti providne za bolju zastitu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 08 Mar 2021 03:38 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Zbogom Astro i hvala ti sto mi je glava jos tu gde jeste i sto sam prosao bez ijedne ogrebotine, sva sreca pa sam bio vezan i sto je imala vazdusne jastuke na sve strane inace... Ljudi cuvajte se na putu, pazite se ostrih krivina, ludih vozaca, i najvaznije pazite vi sto vise mozete, vezujte se obavezno, ja da nisam, ko zna gde bih sad bio.

Slika

Slika

Uskoro je rasturam, stavicu i ovde temu pa kome sta zatreba, necu na otpad da je dajem za dzaba, ima mnogo delova korisnih i dalje, cosmo je oprema, 1.6 twinport, polu-automatik, f17+ wr menjac + easytronic elektronika, nove kocnice diskovi i plocice, novo kvacilo + druk lezaj nema ni 30k od zamene, polu kozna sedista, automatska klima, kompresor remontovan, anlaser alternator okej extra puni 14v+, cd30 mp3 i board, tempomat, plinska instalacija cela je okej.. zadnje gume i felne prezivele, prednje cu da proverim.. moze svasta da se iskoristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 08 Mar 2021 10:41 
OffLine
Administrator
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2007 22:25
Postovi: 9366
Lokacija: Zemun polje
Ime: Nenad
Opel: Astra G 1.7DTI, Astra H twin top 2.0T
Garaza: pogledaj
uh, bas ozbiljna havarija. Najbitnije da si citav izasao :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 08 Mar 2021 11:35 
OffLine
5th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Feb 2017 22:01
Postovi: 393
Lokacija: Banja Luka
Ime: Djordje
Opel: Astra H 1.6
Bog te čovječe.
Ajde neka si ti ok, biće auta.
Živa glava to najvažnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 08 Mar 2021 14:19 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 08 Mar 2021 17:59 
OffLine
1st Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2021 15:10
Postovi: 51
Lokacija: Somewhere in Posavina
Ime: Denis
Opel: Astra J GTC 2.0 CDTI; BMW F20 118d
Bitno je da si prošao bez ozljeda, a vozilo će se promijeniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 09 Mar 2021 03:35 
OffLine
3rd Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jul 2018 21:15
Postovi: 158
Lokacija: ZRENJANIN
Ime: Janos
Opel: ASTRA G DTI 2.0 karavan
Garaza: pogledaj
Prijatelju! :dedica:

:krsti: Život je jedan jedini...Hvala Bogu da je glava na ramenima!
...a auta ima koliko hoćeš?!
:postovanje: :ziveli:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Astra H 1.6 16v Twinport 77kW - Z16XEP - Easytronic
PostPoslato: 09 Mar 2021 03:57 
OffLine
4th Gear
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jun 2019 04:36
Postovi: 289
Lokacija: Pančevo
Ime: Aleksandar
Opel: Astra H 1.6 & Corsa C 1.2
Garaza: pogledaj
Hvala drustvo na lepim recima. Strasnu sam srecu imao sto sam prosao bez ijedne modrice i ogrebotine a zavrsio na krovu i isprevrtao se, hvala Bogu na svemu. Sledeci auto ce obavezno da ima esp i asr, da sacuva glavu za ne daj boze, ova Astra nije imala ESP pored sve opreme, a to bi me mozda i spasilo sletanja sa puta da sam imao nekakvu elektronsku stabilizaciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Prevod - www.CyberCom.rs